E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Vítejte v době digitální. Ovládne nás umělá inteligence? Heroine zve na debatu a projekci filmu

Ovládne nás za pár let umělá inteligence? Naučí se od nás xenofobii a ageismus, nebo nám naopak v plném světle ukáže dosavadní limity lidské povahy? A můžeme se na soužití s AI vůbec nějak připravit? Nejen na tyto otázky dnes v Kasárnách Karlín odpoví ti, kteří se s umělou inteligencí potkávají každý den teoreticky i prakticky – Daria Hvížďalová, Anna Vošalíková a Josef Šlerka. Ponořte se s Heroine do světa binárního kódu, který ten náš skutečný formuje už teď. A vývoj každým dnem zrychluje.

Umělá inteligence. Co bude znamenat pro naše životy? Přijďte na debatu a projekci filmu Heroine Live, kde naši budoucnost proberou expertky a experti z oboru.

V debatě pořádané časopisem Heroine probereme s odborníky a odbornicemi budoucnost umělé inteligence ze společenského a genderového hlediska. V šedesáti minutách se expertka na AI a automatizaci Daria Hvížďalová, šéfproducentka Českého rozhlasu Anna Vošalíková a sémiotik Josef Šlerka zaměří na to, jestli se brzy dočkáme spravedlivější společnosti a rovných příležitostí, nebo nového hnutí za občanská práva vyvolaného digitální krizí.

Přijďte na debatu Heroine Live

Přinese AI větší rovnost a spravedlivější společnost? Jak promění životy a jaké budou mít tyto změny dopady na ženy, muže, děti nebo osoby s různým znevýhodněním? V debatě se bude probírat budoucnost AI ze společenského a genderového hlediska.

Chci tam být

Jak Josef Šlerka poznamenal v článku v posledním vydání tištěné Heroine, který si mimořádně můžete přečíst také na webu Heroine.cz, „budoucnost i umělá inteligence jsou ženského rodu”. Co to znamená? Především, že ženy by si tentokrát neměly nechat ujet vlak. „Je celkem pravděpodobné, že povolání, která jsou dnes dominantně ženská, jako je školství, sociální práce, péče ve zdravotnictví a podobně, budou ohrožena výrazně méně. Tam, kde pracuje přímo člověk s člověkem, bude nástup umělé inteligence pomalejší. V mnoha domácnostech to tedy nejspíš budou právě ženy, kdo se stane zdrojem stabilního příjmu,” píše Šlerka.

Foto: Midjourney

Obličej plný akné, vrásek a chybějící úsměv. Kazí nám AI smysl pro krásu a v čem nás diskriminuje?

Krása

Diskutovat se bude o tom, jestli nám, ženám, AI zjednoduší život, nebo nás opětovně vrhne do boje za základní respekt a svobody. Kromě toho ale hosté a hostky promluví například o využití umělé inteligence ve vzdělání, jejích dopadech na pracovní trh nebo o v současnosti často skloňovanému problému autorských práv, který má potenciál proměnit naše chápání umělce a jeho díla.

Právě o vlivu AI na uměleckou sféru bude promítaný film Hudba z nul a jedniček, který Heroine uvede ve spolupráci s festivalem AFO Academia Film Olomouc. Po skandálu, který provázel jejich poslední album, se skupina YACHT rozhodla prozkoumat svou hudbu z nové perspektivy. Tvorbu jejich nové desky bude mít zcela pod kontrolou umělá inteligence.

Nevšední dokument o jednom uměleckém experimentu se dotýká témat stále aktuálnějších. YACHT přesouvají veškeré břemeno tvůrčí práce na svém novém albu na bedra nejmodernějších neuronových sítí a sami ustupují na druhou kolej.

Heroine Live začíná v 19:00 v prostorách Kasáren Karlín. Přijďte se s námi naživo potkat s budoucností! Vstupenky zakoupíte v síti GoOut.

Chci vstupenku


Aktuální číslo

  • Kulturní války režisérky Barbary Herz
  • Může být matka dobrý „vědec“?
  • Jak vychovat odolné děti
  • Rodičovská půl na půl 
Popup se zavře za 8s