🎁Nejlepší dárek k MDŽ je čas jen pro sebe – zajistěte si své místo na Feel Good by Heroine ještě dnes. ✨

Ztratíme poslední autentické kusy divočiny? Národní parky potřebujeme, ať si Motoristé říkají, co chtějí

Za své krátké působení na Ministerstvu životního prostředí stačil Petr Macinka rozjet vlak politiky, která může vážně poškodit českou krajinu. Je třeba tlačit na to, aby jeho nástupce Igor Červený nepokračoval v omezování organizací, které chtějí přírodu chránit. Proč potřebujeme národní parky? A k čemu potřebují rezervy, které teď někteří chtějí odčerpat? To v komentáři pro Heroine.cz vysvětluje Daniel Kortus, který na sociálních sítích vystupuje jako Klimatomluva.

Vědec Daniel Kortus známý rovněž díky profilu KlimatomluvaFoto: Archiv Daniela Kortuse

V souvislosti s ministerstvy určenými Motoristům sobě bylo poslední dobou živo. Po rozhodnutí, že Filip Turek, kolem kterého se objevují podezření z agresivního chování i sympatiím k autoritářství, nebude nominantem na Ministerstvo zahraničí, měl nastoupit na Ministerstvo životního prostředí. 

Resort, který se k Motoristům hodí asi jako Ministerstvo financí anarchistickému spolku, který usiluje o zrušení peněz, nakonec dočasně nastoupil Petr Macinka. 

Ačkoli jej nedávno vystřídal Igor Červený, který vystupuje méně radikálně, panuje podezření, že započatá cesta "prolévání zelené krve", kterou slibovali Turek s Macinkou, bude pokračovat. Pro web Heroine.cz se o tématu zamyslel vědec Daniel Kortus, který se věnuje osvětě na svých profilech pod názvem Klimatomluva.

Více zdrojů již mluví o rozsáhlém propouštění, a dokonce o jakémsi Macinkově seznamu lidí k vyhazovu jak na ministerstvu, tak v různých agenturách. Motoristé například navrhují snížit státní financování národních parků o desítky milionů, v případě NP Šumava dokonce o více než třetinu oproti loňskému roku. Argumentují tím, že parky mají přebytky. Jenže, jak vysvětluje Daniel Kortus, tyto přebytky jsou potřeba pro případy kalamit či jiných výjimečných situací. 

Proč vlastně potřebujeme národní parky a k čemu zas ony potřebují robustní financování? Čtěte komentář Daniela Kortuse na webu Heroine.cz.

Popup se zavře za 8s