Růžová barva nezná gender a dá se nosit bez ohledu na věk. Jak nosit růžovou podle influencerů?

InfluencerkaInstagramMóda
Růžová
Styl
Ada Bartlová
| 10. 6. 2022 | 7 komentářů | 1 783
Růžová barva nezná gender a dá se nosit bez ohledu na věk. Jak nosit růžovou podle influencerů?
Zdroj: Shutterstock

Že se růžová hodí jen pro malé holčičky a sladké blondýnky? Kdepak, tahle barva je všestranná: dá se nosit elegantně, výrazně i všedně. A mohou ji samozřejmě nosit i muži!

Růžová má mezi barvami v módě speciální postavení: někteří lidé ji tak milují, že se oblékají prakticky výhradně do růžové a obklopují se jí ze všech stran. Na Instagramu je mnoho účtů, které jsou zasvěcené jen a jen této barvě a její estetice.

 


 

Sladce růžovou lze nosit i tak, aby outfit prozařovala a zvýrazňovala, ale nepřeválcovala ho. Pastelově růžové džíny lze nakombinovat ležérně třeba s tlumenými modrými odstíny a obyčejnými teniskami. Je to nečekané – na téma „růžová a denim“ byste čekali spíš modré džíny a růžové tričko. Je to stylové, ale nepůsobí to přeslazeně.

 


 

Růžová má ale mnoho odstínů, včetně takových, ze kterých netrnou zuby. Třeba zářivou fuchsiovou, která je teď zrovna vrcholně trendy. V takové barvě vás nikdo nepřehlédne a hodí se na všechna roční období, nejen na veselé letní šaty.

 


 

Zářivou růžovou lze zkrotit buď tak, že ji zvolíte jen jako doplněk, nebo místo jednolité plochy vyberete vzor v kombinaci s neutrálnější barvou – třeba bílou.


 

Na druhé straně růžového spektra jsou tlumené starorůžové a velejemné světloučké odstíny. Instagramerka Emily se obléká výhradně do světlých barev (bílá, smetanová, pudrově modrá, šeříková…) a výhradně elegantně. Na jejím feedu najdete spoustu příkladů, že růžová se dá nosit s elegancí, beze stopy podbízivosti.


 

Ještě jednou růžový denim, tentokrát v teplejším odstínu. Kombinace je podobná jako v předchozím případě – s neutrální krémovou –, ale styl úplně jiný: městský casual využitelný na spoustu všednodenních příležitostí.

 


 

A co muži? Ti mohou samozřejmě také nosit růžovou, jen je potřeba vyhnat z hlavy představu žvýkačkově růžového polotrika se zvednutým límečkem. Ani metalickou růžovou minisukni po vás nikdo nechce… Pokud po ní samozřejmě sami netoužíte!


 

Kdo nechce v růžové chodit běžně, může zkusit růžové sportovní oblečení. Neonový odstín je i praktický: při běhání nebo na kole budete viditelní i za šera a zdálky.


 

Na pánský oblek je asi nejlepší zaprášená světlá růžová, což je téměř neutrální barva. Podle klasických módních pravidel se světlé barvy nosí na jaře a v létě, takže zrovna teď je ideální doba na vyzkoušení.

 


 

Instagramer James Farnell je Skot a jeho styl oblékání je velmi klasicky britský. V šatníku má zjevně několik oblíbených růžových kousků a umí je šikovně nakombinovat.


 

Dá se růžová nosit i v moderním městském casual stylu? Rozhodně, a na Cedricově Instagramu, který má podobu katalogu se stovkami inspirativních fotek, je růžových i jinak barevných kusů tolik, že si musí vybrat každý.

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • KLÁRA SVOBODOVÁ ALIAS PANÍ SPOCKOVÁ
  Předčasný porod, císařský řez, smrt dítěte, život s postižením. To všechno prožila Klára Svobodová – naše coverstar. Na svém blogu Spocklidem popisuje svůj život bez pozlátka. A tak jsme ji pro Heroine nafotili celou ve zlatě, zářící a svítící jako skutečnou hvězdu. Přesně tou totiž Klára podle nás je. Matka bojovnice, která se nevzdává. Z minusů dělá plusy a z hendikepů superschopnosti. Odkrývá tabu a ukazuje odvrácenou stranu mateřství. Inspiruje a dodává sílu. Mění svět kolem sebe. Je to Moje Heroine. Nahlédněte do jejího vesmíru.
 • CHTĚJÍ VIDĚT HVĚZDY A CÍTIT VÍTR
  Pít vodu ze studánky a bydlet ekologicky. Být svobodní. Naše příloha Sustainable tentokrát popisuje alternativní možnosti bydlení. Jaké to je žít v jurtě, domku na kolečkách anebo ve „slamáku“? Příběhy lidí, kteří se rozhodli žít jinak, blíž přírodě i sami sobě.
 • HLAS HEROINE
  Proč po nás gynekologové chtějí poplatky za registraci, i když je to nezákonné, a hlavně proč se je bojíme odmítnout? Proč by o ženském těle měli rozhodovat politici, když v případě mužských těl nikdo podobné nápady nemá? V naší názorové rubrice se dočtete i o tom, jak vychovávat děti v souladu s feministickými ideály a jak ochránit jejich (i naše) duševní zdraví v době, kdy covid vystřídala válka na Ukrajině. Ale nebojte, přinášíme i pozitivní zprávy!
 • VÁLEČNÁ REPORTÉRKA PETRA PROCHÁZKOVÁ
  Petra Procházková momentálně reportuje z války na Ukrajině. Mluvili jsme s ní ještě před odjezdem o tom, co zažívají ženy ve válkách, jaká je etika válečného zpravodajství i jak ve vyhrocených situacích zvládá své emoce. Dostalo se ale i na dilemata, která s sebou nese její vlastní mateřství. A jak se vlastně stalo, že psala diplomku o Čtyřlístku? Petra Procházková je Moje Heroine.

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

Celkem 7 komentářů

Vstoupit do diskuze

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Ramesse Ťulpas III. | 10. 6. 2022 19:13

Já půjdu tomuto trendu naproti a přizpůsobím se. Moje děti budou mít modrou zavinovačku, pokud to budou kluci, a růžovou, pokud to budou holky. No co. Přizpůsobit se neznamená nutně a bez výhrad akceptovat. Moji synové budou vychováváni jako muži, moje dcery jako ženy, a všichni budou vychovávání k prostému respektu k lidem a hnusnému despektu k demagogiím a toxickým ideologiím.

+8
Reagovat

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Pinochet | 10. 6. 2022 18:56

Růžový pokojíčky, růžový světla, degenerace společnosti, jste lidstva metla.

-3
Reagovat