Heroine do schránkyPředplatit časopis 
Předplatné časopisu

Růžová barva nezná gender a dá se nosit bez ohledu na věk. Jak nosit růžovou podle influencerů?

InfluencerkaInstagramMóda
Růžová
Styl
Ada Bartlová
| 10. 6. 2022 | 7 komentářů | 3 072
Růžová barva nezná gender a dá se nosit bez ohledu na věk. Jak nosit růžovou podle influencerů?
Zdroj: Shutterstock

Že se růžová hodí jen pro malé holčičky a sladké blondýnky? Kdepak, tahle barva je všestranná: dá se nosit elegantně, výrazně i všedně. A mohou ji samozřejmě nosit i muži!

Růžová má mezi barvami v módě speciální postavení: někteří lidé ji tak milují, že se oblékají prakticky výhradně do růžové a obklopují se jí ze všech stran. Na Instagramu je mnoho účtů, které jsou zasvěcené jen a jen této barvě a její estetice.

 


 

Sladce růžovou lze nosit i tak, aby outfit prozařovala a zvýrazňovala, ale nepřeválcovala ho. Pastelově růžové džíny lze nakombinovat ležérně třeba s tlumenými modrými odstíny a obyčejnými teniskami. Je to nečekané – na téma „růžová a denim“ byste čekali spíš modré džíny a růžové tričko. Je to stylové, ale nepůsobí to přeslazeně.

 


 

Růžová má ale mnoho odstínů, včetně takových, ze kterých netrnou zuby. Třeba zářivou fuchsiovou, která je teď zrovna vrcholně trendy. V takové barvě vás nikdo nepřehlédne a hodí se na všechna roční období, nejen na veselé letní šaty.

 


 

Zářivou růžovou lze zkrotit buď tak, že ji zvolíte jen jako doplněk, nebo místo jednolité plochy vyberete vzor v kombinaci s neutrálnější barvou – třeba bílou.


 

Na druhé straně růžového spektra jsou tlumené starorůžové a velejemné světloučké odstíny. Instagramerka Emily se obléká výhradně do světlých barev (bílá, smetanová, pudrově modrá, šeříková…) a výhradně elegantně. Na jejím feedu najdete spoustu příkladů, že růžová se dá nosit s elegancí, beze stopy podbízivosti.


 

Ještě jednou růžový denim, tentokrát v teplejším odstínu. Kombinace je podobná jako v předchozím případě – s neutrální krémovou –, ale styl úplně jiný: městský casual využitelný na spoustu všednodenních příležitostí.

 


 

A co muži? Ti mohou samozřejmě také nosit růžovou, jen je potřeba vyhnat z hlavy představu žvýkačkově růžového polotrika se zvednutým límečkem. Ani metalickou růžovou minisukni po vás nikdo nechce… Pokud po ní samozřejmě sami netoužíte!


 

Kdo nechce v růžové chodit běžně, může zkusit růžové sportovní oblečení. Neonový odstín je i praktický: při běhání nebo na kole budete viditelní i za šera a zdálky.


 

Na pánský oblek je asi nejlepší zaprášená světlá růžová, což je téměř neutrální barva. Podle klasických módních pravidel se světlé barvy nosí na jaře a v létě, takže zrovna teď je ideální doba na vyzkoušení.

 


 

Instagramer James Farnell je Skot a jeho styl oblékání je velmi klasicky britský. V šatníku má zjevně několik oblíbených růžových kousků a umí je šikovně nakombinovat.


 

Dá se růžová nosit i v moderním městském casual stylu? Rozhodně, a na Cedricově Instagramu, který má podobu katalogu se stovkami inspirativních fotek, je růžových i jinak barevných kusů tolik, že si musí vybrat každý.

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • Šťastné a veselé v posteli!
  Lidi s feministickým pohledem na svět si prý užívají lepší sex než ostatní. Dokážou se totiž vykašlat na představy o tom, co je a není normální, a je pro ně zásadní vzájemný respekt. Heroine představuje první vydání věnované sexu. Buďte bez obav, že bychom chtěli někoho nebo něco soudit. Ať vás tenhle dárek příjemně naladí…
 • „Bylo to jako šlápnout na minu“
  Tak začíná článek Pavlíny, která krátce po 40. narozeninách dala průchod své touze po sexu, po cizích mužských tělech, po potěšení bez závazků. Potřebovala zjistit, kdo vlastně je. Text, u kterého se možná budete červenat, protože naráží na představy o tom, co se může a sluší.
 • Máte rádi áčko?
  Chtějí ženy anální sex, nebo se jen přizpůsobují mužské touze a představám z porna? Na to se v článku ptá Zuzana Kašparová, spoluautorka podcastu Vyhonit ďábla. Vyzpovídala několik žen, pro které je tato praktika důležitým zdrojem slasti, a připomíná, že penetrace není všechno.
 • Komu vadí svobodné ženy
  Na rozdíl od doby před pár lety už dnes v Česku jen málokdo veřejně hlásá, že když žena říká ne, myslí tím ve skutečnosti ano. Ten posun ovšem nenastal sám od sebe. Obrovskou zásluhu na něm má naše cover star, zakladatelka organizace Konsent a neúnavná čeřitelka stojatých sexistických vod Johanna Nejedlová.

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

Celkem 7 komentářů

Vstoupit do diskuze

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Ramesse Ťulpas III. | 10. 6. 2022 19:13

Já půjdu tomuto trendu naproti a přizpůsobím se. Moje děti budou mít modrou zavinovačku, pokud to budou kluci, a růžovou, pokud to budou holky. No co. Přizpůsobit se neznamená nutně a bez výhrad akceptovat. Moji synové budou vychováváni jako muži, moje dcery jako ženy, a všichni budou vychovávání k prostému respektu k lidem a hnusnému despektu k demagogiím a toxickým ideologiím.

+8
Reagovat

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Pinochet | 10. 6. 2022 18:56

Růžový pokojíčky, růžový světla, degenerace společnosti, jste lidstva metla.

-3
Reagovat