Heroine do schránkyPředplatit časopis 
Předplatné časopisu

Podzimní barvy od hlavy až po ponožky. Dávka inspirace přírodou pro každou postavu

GalerieMóda
Ada Bartlová
| 30. 10. 2022 | 2 komentáře | 19 725
Podzimní barvy od hlavy až po ponožky. Dávka inspirace přírodou pro každou postavu
Zdroj: Shutterstock

Po váhavém babím létě přišel podzim se vší svou barevnou parádou. Milujete podzimní odstíny a nemůžete se dočkat, až se do nich obléknete, nebo si naopak vezmete něco kontrastního? Jde to bez ohledu na věk a postavu.

Tmavě červená, okrová, zlatožlutá nebo čokoládová jsou typické podzimní barvy. Někdo je má rád, někdo jich má naopak plné zuby, protože bývají od konce léta snad ve všech nových oděvních i kosmetických kolekcích. Angličanka Mandy Louise si je vyloženě užívá a její Instagram je plný zajímavých kombinací v elegantním i volnějším provedení. 

Sophie se ráda obléká do výrazných barev bez ohledu na roční období. Protože používá vozík, občas u oblečení hodnotí i praktickou stránku, přihodí historku ze života nebo kocourkovský zážitek z jednání s úřady. 

Pokud se letos chcete obléknout nejen barevně, ale i podle nejnovějšího trendu, pořiďte si něco s ikatovým vzorem. Ikat je stará batikovací technika, kdy se nebatikuje hotová látka, ale nitě ještě před tkaním. Po utkání tak vznikne vzor s neostrými, jakoby rozpitými konturami. Pravý ikat v běžných obchodech neseženete, ale jistě najdete oblečení nebo doplňky s potiskem, který ho napodobuje. 

Influencerka Shirin Altsohn má ráda zemité tóny a vintage prvky. Inspiruje se snad všemi módními směry za posledních sto padesát let: viktoriánskou módou, secesí, padesátými a šedesátými léty i moderními trendy. Některé z jejích outfitů se hodí spíš jen na focení, většina je ale běžně nositelná, nebo se na běžné nošení dá jednoduše upravit. 

Do podzimních barev se nemusíte oblékat od hlavy k patě; ne každému to sluší a ne každý se v tom cítí dobře. Obvyklou strategií pak je doplnění neutrálního outfitu jedním barevným kusem, který o to víc vynikne a přitáhne pozornost. Ve svítivě dýňovém saku budete v pošmourných ulicích krásně vidět! 

Kdo chce barev skutečně minimum, zvolí jen maličkost, třeba barevné ponožky. Je to oblíbená metoda pro muže, protože nápadné pánské ponožky jsou pořád in, ale zcela běžně se prodávají i v dámských velikostech.  

Koho podzimní barvy nezajímají vůbec, ať klidně zůstane u svých oblíbených. Huňaté „teddy“ kabátky se nosí i letos a rozhodně nemusí být jen béžové nebo šedé.  

Tanya z Kanady se v barvách neomezuje vůbec ničím. Zkombinuje, co ji napadne, a občas je to hodně divoké, ale Tanya je typ, který se řídí výhradně náladou, a nikoli pravidly. Máte to stejně? Prohlédněte si její Instagram a vyrazte mezi zlátnoucí stromy třeba ve svítivě modré. 

Červená je univerzální barva, která se dobře kombinuje a málokomu nesluší. Dobře vypadá s kontrastními barvami (modrou), s neutrálními odstíny i s černou a bílou. Jediné, co je potřeba pohlídat, je barva rtěnky: nejlepší je stejný odstín červené nebo neutrální nude. 

A co takhle barva, která se na podzim z přírody vytrácí a zároveň je zrovna teď k mání snad ve všech obchodech? Sytá zelená v trávovém, smaragdovém nebo lahvovém odstínu se hodí do všech neutrálních outfitů – k černé, zemitým odstínům, dokonce i k modrým džínům (i když s černými nebo šedými vypadá mnohem lépe). Není tak nápadná jako oranžová nebo červená, ale přesto zaujme. 

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • Šťastné a veselé v posteli!
  Lidi s feministickým pohledem na svět si prý užívají lepší sex než ostatní. Dokážou se totiž vykašlat na představy o tom, co je a není normální, a je pro ně zásadní vzájemný respekt. Heroine představuje první vydání věnované sexu. Buďte bez obav, že bychom chtěli někoho nebo něco soudit. Ať vás tenhle dárek příjemně naladí…
 • „Bylo to jako šlápnout na minu“
  Tak začíná článek Pavlíny, která krátce po 40. narozeninách dala průchod své touze po sexu, po cizích mužských tělech, po potěšení bez závazků. Potřebovala zjistit, kdo vlastně je. Text, u kterého se možná budete červenat, protože naráží na představy o tom, co se může a sluší.
 • Máte rádi áčko?
  Chtějí ženy anální sex, nebo se jen přizpůsobují mužské touze a představám z porna? Na to se v článku ptá Zuzana Kašparová, spoluautorka podcastu Vyhonit ďábla. Vyzpovídala několik žen, pro které je tato praktika důležitým zdrojem slasti, a připomíná, že penetrace není všechno.
 • Komu vadí svobodné ženy
  Na rozdíl od doby před pár lety už dnes v Česku jen málokdo veřejně hlásá, že když žena říká ne, myslí tím ve skutečnosti ano. Ten posun ovšem nenastal sám od sebe. Obrovskou zásluhu na něm má naše cover star, zakladatelka organizace Konsent a neúnavná čeřitelka stojatých sexistických vod Johanna Nejedlová.

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

Celkem 2 komentáře

Vstoupit do diskuze

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

antifeminista | 30. 10. 2022 21:19

A ti samí lidé, kteří velebí toto, nám sebrali ponožky v sandálech jako nevkus? Kuriozní :-D

+4
Reagovat

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

agent Pávek | 30. 10. 2022 20:54

hnus

-1
Reagovat