Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Evoluce ženských superhrdinek. Soubojům v podpatcích a příliš těsných kostýmech je doufejme konec

23. srpen 2021
27 302

Snímek Black Widow je teprve druhým filmem Marvel univerza s titulní ženskou hrdinkou. Původně měl jít do kin před rokem, místo toho vstoupil do distribuce až letos v létě. Scarlett Johansson kvůli němu podala na studio Disney žalobu. Jaký je? A znamená pro svět superhrdinek revoluci?

Když jsme ji na plátně viděli poprvé, měla hlavu plnou loken, na sobě sexy neoprenový oblek, výrazný make-up a vysoké podpatky. V prvním a s velkou pravděpodobností posledním sólovém filmu s Black Widow nosí titulní hrdinka – v civilu agentka Nataša Romanov – tepláky, pije pivo a mluví o tom, že byla nedobrovolně sterilizována.

Po sociálních sítích koluje video, v němž Scarlett Johansson v pětiminutovém sestřihu z nejrůznějších panelových diskuzí bryskně reaguje na sexistické otázky a narážky ohledně své role. „Zatímco Robertu Downeymu Jr. pokládají existenciální dotazy, já dostávám otázky na dietu a spodní prádlo,“ komentuje to Johansson. „Ten vás kostým vypadá tak těsný, že mě to prostě zajímá,“ směje se v jednom rozhovoru postarší novinář. Je až s podivem, jak slušně a vtipně dokáže zjevně otrávená Johansson zas a znovu čelit dehonestujícím komentářům.

Aktuální číslo

  • Jak se měníme, když nám do života vstoupí děti? A jak ony změní svět?
  • Rozhovor Josefa Šlerky s novinářkou Sašou Uhlovou
  • Pasivní agrese. Jak ji poznat a jak na ni reagovat?
  • Kolem 50. roku řeší ženy různorodé problémy spojené s přechodem. Jejich péči ale potřebují také jejich příbuzní. Jak se s takovou zátěží vyrovnat?
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!