E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Evoluce ženských superhrdinek. Soubojům v podpatcích a příliš těsných kostýmech je doufejme konec

23. srpen 2021
27 558

Snímek Black Widow je teprve druhým filmem Marvel univerza s titulní ženskou hrdinkou. Původně měl jít do kin před rokem, místo toho vstoupil do distribuce až letos v létě. Scarlett Johansson kvůli němu podala na studio Disney žalobu. Jaký je? A znamená pro svět superhrdinek revoluci?

Když jsme ji na plátně viděli poprvé, měla hlavu plnou loken, na sobě sexy neoprenový oblek, výrazný make-up a vysoké podpatky. V prvním a s velkou pravděpodobností posledním sólovém filmu s Black Widow nosí titulní hrdinka – v civilu agentka Nataša Romanov – tepláky, pije pivo a mluví o tom, že byla nedobrovolně sterilizována.

Po sociálních sítích koluje video, v němž Scarlett Johansson v pětiminutovém sestřihu z nejrůznějších panelových diskuzí bryskně reaguje na sexistické otázky a narážky ohledně své role. „Zatímco Robertu Downeymu Jr. pokládají existenciální dotazy, já dostávám otázky na dietu a spodní prádlo,“ komentuje to Johansson. „Ten vás kostým vypadá tak těsný, že mě to prostě zajímá,“ směje se v jednom rozhovoru postarší novinář. Je až s podivem, jak slušně a vtipně dokáže zjevně otrávená Johansson zas a znovu čelit dehonestujícím komentářům.

Aktuální číslo

  • O tom, jak rodí ženy, rozhodují muži
  • BDSM coming out
  • Malý, tlustý, plešatý? Body shaming se týká i mužů. Promluvili Čestmír Strakatý, Šimon Holý, René Levínský a Jordan Haj
  • Budoucnost je rostlinná
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!