E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Od reality show k falešným bradavkám: Fenomén Kim Kardashian, novodobá královna Koloběžka první

Byznyswomanka a influencerka první kategorie Kim Kardashian uvedla na trh svůj nový produkt: push-up podprsenku, která má „vestavěné“ bradavky. A Kardashian, v přiléhavém svetříku, ji zpromovala v ironickém videu, které připomíná spíš nějaký zábavný skeč. Ironizuje v něm klimakrizi, či samu sebe, nebo si jednoduše dělá legraci hlavně z nás a jen tak mimochodem na tom vydělává balík?

Foto: SKIMS

Psát o Kim Kardashian znamená neustále polemizovat sama se sebou. Cokoli kolem ní by šlo snadno shodit ze stolu jako nepodstatný popkulturní trend. Jenže při bližším ohledání to tak jednoduché není: ta žena je významnou součástí globální (pop)kulturní, byznysové a influencerské scény. Dokáže ji tvarovat, měnit a udávat trendy. Zcela ji ignorovat by bylo krátkozraké a vypovídalo by to spíše o tom, jak elitářsky, nekompletně nebo selektivně vnímáme svět, který nás obklopuje.

Nesouzním s panskými observacemi, které Kim Kadashian rámují jako prostou nevkusnou nanynku bez talentu. Srovnávání Kim Kardashian s jinými, například s Audrey Hepburn, doplněné bědováním „Kam jsme se to jako společnost dostali, podívejte, jaké estetické a morální hodnoty jsme uznávali dříve a jaké nyní“ považuji za vrcholně nefeministické. Proč bychom si měli vybírat, existuje snad jen jeden „správný“ způsob toho, jak být ženou? Nemůžeme žít v míru s oběma, nebo dokonce s celou plejádou různých způsobů, aniž by ten náš preferovaný degradoval ty ostatní?

Na druhou stranu nemohu říct, že bych byla z Kim Kardashian a z toho, co symbolizuje (a prodává), nadšená. Její počínání je plné paradoxů, přešlapů a hodně kontroverzních momentů. Každopádně na svém působení (i přešlapech) dokáže vždy skvěle vydělat, což se ostatně dá také považovat za jistý druh talentu.

Dále se mimo jiné dočtete:

  • Proč je Kim v podprsence s umělými bradavkami jako královna Koloběžka první?
  • Může si každý dovolit velký zadek, protože právo na velké pozadí za nás Kim vybojovala?
  • Co je blackfishing a jak souvisí s klanem Kardashianů?

Bradavky, které nemizejí jako ledovce

Aktuálně přichází její značka SKIMS na trh s novým typem podprsenky se zabudovanými bradavkami. Díky tomutu produktu neustále vypadáte, že je vám buď trošku chladno, nebo jste lehce vzrušené. Taková věc v sobě skrývá jistou dávku campu a absurdity, to musím uznat, stejně jako virální spot, který působí jako vystřižený ze satirického pásma Saturday Night Live.

Aktuální číslo

  • Kulturní války režisérky Barbary Herz
  • Může být matka dobrý „vědec“?
  • Jak vychovat odolné děti
  • Rodičovská půl na půl 
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!