Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Jak na kruhy pod očima? Zvolte správný podtón korektoru a klamte tělem, radí vizážistka

Kruhy pod očima, akné, vrásky známe je pravděpodobně všichni. Musíme se k nim ale hrdě hlásit? Naštěstí máme i v tomto ohledu možnost volby. Tentokrát se podíváme, jak snadno vymazat kruhy pod očima.

Jak si poradit s kruhy pod očima? Vizážistka Asya Meytuv vám dá pár tipů.Foto: Gabriela Knížková / Midjourney

Tmavé kruhy, propadlá, nebo naopak příliš nateklá spodní víčka máme ve větší či menší míře opravdu všichni. Na vině je v první řadě pokožka v okolí očí která je přirozeně velmi tenká, mnohem snáze tedy skrze ni modře či zeleně prosvítají cévy.

Prevence

Pokožka se také s věkem (vlivem úbytku podkožního tuku a kolagenu) začíná propadat, nebo naopak natékat a tvořit nepěkné pytle (opět se vracím k teorii o saggers a hollowers). Hyperpigmentaci pod očima může ovlivnit i stav vnitřních orgánů, především jater a ledvin, hormonální nerovnováha, životní styl či genetická predispozice.

Co najdete v novém čísle

  • Nejtěžší job na světě, nebo přirozená věc? O moderním rodičovství a výchově s respektem k dětem i k sobě navzájem.
  • Pasivní agrese: Jak ji poznat a jak na ni reagovat?
  • Ženy kolem padesátky: Kdo potřebuje jejich péči a jak se s takovou zátěží vypořádat?
Chci novou Heroine

Péče o citlivé oční okolí je určitě důležitou součástí prevence. Dobře hydratovaná pleť bude pružnější a také make-up na ní bude vypadat mnohem lépe (to platí obecně, pro oční okolí dvojnásob). Krémy, séra, hydratační polštářky jsou tedy dobrou volbou v jakémkoli věku. V rámci životního stylu se pak hodí dobře jíst, hodně pít a spát. Ale to všichni víme, že? Na stav očního okolí má – jen tak na okraj – velmi zhoubný vliv kouření. Nikotin obecně stahuje cévy, špatně prokrvená kůže hůře vstřebává živiny a na tenké a jemné pleti kolem očí je to vidět nejdříve.

Make-up

Jak jsem se již zmiňovala v textu o akné, jednou z možností je problém zakrýt, druhou je od něj odvést pozornost. Bude to platit i v případě kruhů pod očima. Na zakrytí nám opět pomůže nejdříve barevný korektor v lososovém nebo oranžovém odstínu, právě tato teplá barva účinně neutralizuje podočnicovou modř. Korektor nanášíme pouze na tmavá místa, následně použijeme concealer v barvě naší pleti nebo lehce světlejší, který do pleti opatrně vklepeme prsty. Světlá barva pomůže opticky vyplnit případný propad, máme-li pod okem již zformované tmavé brázdy. Tady dobře poslouží i rozjasňující produkty, tedy ty s lehkým třpytivým pigmentem. Co se týče „zalézání“ concealeru do vrásek, to je téma na několik knih. Prevencí je pouze dobrá péče, produkt, který vám vyhovuje, a následné zafixování pudrem k tomu určeným – to bývají ty bezbarvé a hodně najemno namleté. A holt se musíme občas přes den mrknout do zrcátka a případné nežádoucí nahrnutí produktu do vrásky zkrátka rozetřít prstíkem.

Rozptylující manévry

Nedávno za mnou přišla klientka, která si dělala těžkou hlavu z kruhů pod očima. Prý si pořídila nové brýle a od té doby na sobě vidí jen ty kruhy. A ne, není to tím, že by změnila dioptrie (i když mě to také napadlo jako první příčina). Její nové obroučky ale mají jiný tvar a zdánlivě tuto nedokonalost zvýrazňují.

Jenže většinou na sobě vidíme právě to, na co svou pozornost zaměříme. Proto jsem se v jejím případě rozhodla jít spíše cestou přesměrování pozornosti jinam. Zapracovaly jsme na pěkné sjednocené pleti, šťavnatých tvářích a rtech. Oči jsme odlehčily – místo černé linky jsme použily jemnější rozostřenou hnědou mezi řasami a nakonec prosvětlily oční okolí vhodným concealerem.

Optické iluze tvoří také barvy, které rámují náš obličej. Příliš kontrastní vlasy či tmavé oblečení mohou umocnit pocit unavených očí, zatímco světlé oblečení nám umí tvář šikovně nasvítit zespodu a leckterý zdánlivý nedostatek úplně odstranit. Nebojte se tedy v průběhu času experimentovat a hledat. Vždyť je to jen líčení.

Aktuální číslo

  • Jak se měníme, když nám do života vstoupí děti? A jak ony změní svět?
  • Rozhovor Josefa Šlerky s novinářkou Sašou Uhlovou
  • Pasivní agrese. Jak ji poznat a jak na ni reagovat?
  • Kolem 50. roku řeší ženy různorodé problémy spojené s přechodem. Jejich péči ale potřebují také jejich příbuzní. Jak se s takovou zátěží vyrovnat?
Popup se zavře za 8s