E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Pudr ke kořeni nosu, rozjasňovač i nad rty. Jak na zářivou pleť, která nevypadá mastně

Pokud máte líčení a skin care jako oblíbenou součást sebepéče, možná vás budou zajímat tipy na to, jak dosáhnout šťavnaté pleti. A nejen proto, že zdravě vypadající a zářící pleť je aktuálně v kurzu. Jak to nepřehnat s rozjasňovačem a znamená to opravdu hodit pudr do koše? Své osvědčené triky přináší make-up artistka Asya Meytuv.

Foto: Gabriela Knížková / Midjourney

Čtěte v nové Heroine

  • Jak se školy vypořádají s nástupem AI?
  • Blýská se na lepší časy u přijímaček na střední školy?
  • Medicína přehlíží ženské zdraví. Pojďme o něm mluvit
Chci novou Heroine

Módní trendy. Někteří se jimi nechávají ovlivnit více a rádi, jiní je ignorují. Mění se nejen styl oblékání či účesů, ale také design věcí každodenní potřeby, od nábytku přes obaly potravin, dokonce i  gestikulace, chůze či způsob mluveného přednesu podléhají dobovému úzu.

Týkají se pochopitelně i make-upu, jednou jsou v kurzu matné textury, jindy perleť, jednou tenké obočí a jindy pořádně husté a naoko neupravené, liší se také krytí. Je nesmírně zábavné sledovat, jak se některé trendy vracejí, osobně mě velmi baví sledovat videa na téma „Jak se lišil make-up v posledních deseti letech“ nebo „Sto let krásy v pár minutách“.

Aktuálně je škála toho, co v líčení frčí, poměrně pestrá, od neviditelného make-upu až po těžké konturování, které by uspělo i v mega oblíbené reality show RuPaul’s Drag Race. Můžete si užít i trend takzvané glass nebo cloud skin (obojí zdůrazňuje zdravě a přirozeně vypadající spíše lesklou pleť) či žhavý letní look strawberry skin (červená tvářenka přes tváře a nos posetý umělými pihami).

Ať už dáte přednost čemukoliv, mohu s jistotou říci, že předmětem obdivu v každé době a v každém věku je zdravě vypadající, šťavnatá pleť. Jak na ni? Tady jsou mé osvědčené tipy.

1. Péče je klíč

Vím, že je to ohraná deska, ale pravidelná péče se nedá nahradit ani sebelepším make-upem. Líčidla se totiž skládají především z pigmentu a pečujících složek, takže když pleti cokoliv chybí, vezme si to z make-upu a ten pak vypadá jako suchý šupinatý poprašek na pleti. Pravidelná hydratace, výživa a čištění prostě fungují a na pěstěné pleti vypadá všechno líp. A pozor – věk či vrásky s tím nemají vůbec nic společného. Příkladem krásně pěstěné, ale přirozené zralé ženy je pro mě zakladatelka clean značky RMS Beauty Rose-Marie Swift. Look at that skin!

2. Pudr ano, ale jen strategicky

Pudr, obzvlášť ten sypký a velmi jemný, dokáže na pleti doslova zázraky. Krásně vyhladí texturu a dokonale zafixuje make-up, hlavně pod očima či v T-zóně. Aby však pleť nepřišla o svůj přirozený jas, doporučuji pudr nanášet pouze na strategická místa, která chceme zmatnit, tedy na zafixování concealeru pod očima, ke kořeni nosu a na začátek obočí. Tím stáhneme nežádoucí „mastný“ lesk pouze ve středu obličeje, všechno ostatní bude vypadat krásně zdravě a zářivě.

3. Nebojte se krémových produktů

Kosmetický průmysl je velmi inovativní, na trh neustále přicházejí nové značky a přinášejí nové a vylepšené textury, pigmenty i úplně nové druhy líčidel. Byla by škoda zůstat pouze u těch klasických, když je nabídka tak pestrá. Za pozornost určitě stojí multilíčidla v tyčinkách či kalíškách, která jsou velmi snadná na použití pomocí prstů a na pleti vytvoří velmi přirozený dojem. Pokud preferujete používat místo prstů štětce, určitě nepřehlédněte nové gelovopudrové výrobky, jako například highlightery od Rare Beauty (jsou fantastické, roztírají se jako máslo!), Hauslabs (nové technologie od Lady Gaga) nebo třeba skvělé tvářenky Glow Play od MAC.

4. Nezapomeňte na detaily

Aby člověk působil odpočatě a zdravě, je dobré celkový vzhled pleti podpořit detaily. Celkový dojem umocníme i tím, že hydratujeme rty, vyčešeme obočí a zafixujeme ho čirým gelem. Obzvlášť u obočí tento učesaný mokrý efekt působí velmi svěže, jako kdybychom si obličej právě opláchli ledovou vodou.

5. Highlighter je král

Produkty s obsahem částic odrážejících světlo jsou doslova zdravím v lahvičce. Ať už zvolíte rozjasňující bázi, přimícháte rozjasňující produkt rovnou do make-upu, nebo použijete rozjasňovač až nakonec, věřte, že efekt bude doslova hvězdný. Kromě míst, která je potřeba zmatnit pudrem (o kterých jsme mluvili výše), patří rozjasňovač téměř kamkoliv. Přirozený lesk zkrátka vyvolává pocit zdraví a pěstěnosti. Nenechte se zmást tím, že se na sebe většinou díváte v zrcadle zepředu a že vám připadá, že po nanesení není nic vidět. Na vrcholcích lícních kostí, pod obočím, na špičce nosu či na horním obloučku rtů (Cupid’s bow) bude produkt při pohybu krásně odrážet světlo.

Trendy netrendy, člověk by se ale měl především dobře cítit ve své kůži. Pokud ale třeba jen ze zvyku holdujete ultra matnému vzhledu, zkuste někdy opatrně opustit komfortní zónu a přidat do svého líčení trochu lesku, šťávy a života. Třeba vás váš obraz v zrcadle příjemně překvapí.

Zeptejte se na cokoliv ohledně make-upu nebo péče o pleť!

Napište nám do Heroine.

Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Aktuální číslo

  • Kulturní války režisérky Barbary Herz
  • Může být matka dobrý „vědec“?
  • Jak vychovat odolné děti
  • Rodičovská půl na půl 
Popup se zavře za 8s