Diskuze k článku:

Jaký bude svět podle Heroine? Chytrý, zábavný a férový. Budete u toho?

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Pinochet | 15. 6. 2022 19:10

Vladimír Iljič Uljanov měl také bujné sny o světlých zítřcích. Jak mu to dopadlo se můžete zeptat strýce googla. Ale budiž mu připočteno k dobru, že umožnil nastoupit k moci člověku, který nás následně zbavil nejvíce komoušů v historii.

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

B | 16. 6. 2022 6:42

Pinochet: Krásné, žes nás nechal nahlédout do historie,
A co třeba Robespierre, jakým máš názor na něj?

Jo, já tam nebudu, jsem misantrom, nesnáším davy a když potkám nějakého blbečka, co na mě mluví, i když mu říkám, že jsou jeho názory retardované, nezajímají mě a na jeho šerednej ksicht se nechci dívat, bývám agresivní, takže je dost možné, že bych tam někoho propleska.:D

-1

Diskuze k článku:

Pavel Křížek | 19. 6. 2022 14:31 | reakce na Čingischán - 19. 6. 2022 14:23

Přiznej si to, vyčítat cenzuru hrdým představitelům feministické odnože inkluzivní cancel culture není ani chytré, ani zábavné. A jsem si jistý, že tu zcenzurovanou poznámku o tom, že tu konferenci zaplatít daňoví poplatníci, považujou za nefér podpásovku... :-D

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Čingischán | 19. 6. 2022 14:23 | reakce na Pavel Křížek - 19. 6. 2022 9:16

Jakože nejsem chytrý, zábavný a férový? :-D

0

Pavel Křížek | 19. 6. 2022 9:16 | reakce na Čingischán - 19. 6. 2022 8:39

Vidíš, nemusíš chodit na tu konferenci, abys věděl, že pro tebe v tom jejich chytrém, zábavném a férovém světě nebude místo... :-D

0

Čingischán | 19. 6. 2022 8:39

ááá, vrátila se nám cenzura... škoda, už jsem začínal o tomto plátku mít lepší mínění

0

Čingischán | 17. 6. 2022 20:22

Jako, chápu, že otázkou: "budete u toho?" bylo myšleno, zda přijdete na tu konferenci, o které je článek. Přesto jsem se nemohl při čtení nadpisu ubránit pocitu, že se tím vlastně říká: "svět se mění, a záleží jen na vás, jestli projdete naším sítem...." :-D :-D

0

Pavel Křížek | 16. 6. 2022 21:14 | reakce na B - 16. 6. 2022 13:37

Robespierre byl antiroajalista. To znamená, že chtěl republiku, ne že chtěl demokracii. V roce 1791 ještě zastával monarchistické ideály a o dva roky později stál v čele Výboru pro veřejné blaho dal demokraticky vyvraždit politickou opozici. Účet za jeho vládu čítá takové věci, jako 40000 mrtvých, válečná diktatura posilující armádu a oslabující školství a zdravotnictví, hlad kvůli nedostatku obilí.... prostě všechno to pokrokové, co dnes vidíte ve výkladních skříních demokracie - v Rusku a Bělorusku, Číně, Brazílii, Barmě, Somálsku, Anghánistánu...

Ale svým způsobem byl vlastně skromný i Hitler. Ten aspoň neutrácel prachy za nablýskané uniformy ověšené metály za funkce, které byly vytvořeny speciálně pro sběratele metálů, uniforem a funkcí, Hermannem Göringem.

+1

umfa | 16. 6. 2022 17:34 | reakce na X - 15. 6. 2022 19:09

Citace - X / 15. 6. 2022 19:09

A dorazite jo? Jako věrný troll byste měl!

Jo, to je dobrý nápad, to bych mohl zkusit.

0

umfa | 16. 6. 2022 17:26 | reakce na B - 16. 6. 2022 13:37

Udělal jednu zásadní chybu (a pozoruhodnou shodou okolností stejnou jako úplně všichni levičáci po něm) - chtěl předělávat lidi a pak brečel, že to myslel dobře, ale lidi mu to zkazili. Tu helikoptéru doporučuji SA 330 "Puma".

+1

B | 16. 6. 2022 13:37

Pinochet: přesně v duchu omezence tvého kalibru...

Robespierre byl chytrý, odvážný, skromný a snažil se být spravedlivý, ale ve svém z knih vyčteném idealismu žel opomenul jeden zcela zásadní fakt: že žije mezi sraby, sobci a idioty. Pak mu to došlo, ale to už bylo pozdě.:D
Každopádně nebyl silný ani v počtech, jinak by si spočítal, že těch pár gilotýn rozhodně nemůže na všechny idioty stačit, protože jich je velmi mnoho a dřív nebo později ho demokraticky přehlasují.
Bohužel tehdy byly IQ testy ještě v plenkách a tak by mu ani upravit svůj naivní názor o rovnosti všech stejně nestačilo. Nemohl jednoduše oddělit zrno od plev, dneska už by se to dalo, plevo.
Každopádně dokázal dost z toho, co chtěl. Dokázal ručně a stručně, že i král se dá popravit a církev poslat do análu.

-1

Pinochet | 16. 6. 2022 11:02

Citace - B / 16. 6. 2022 06:42

Jako na každýho levičáka - zasloužil by výlet helikoptérou zdarma.

0

B | 16. 6. 2022 9:26

A protože předpokládám, že značná část z vás je tupá natolik, že neumí ani pořádně googlit, což už mi pánové ve zdejší diskuzi několikrát předvedli, tak tady dám rovnou nějaký odkaz, abyste se neztratili někde na Parlamentních listech, nebo kam to běžně lezete: https://www.reflex.cz/clanek/historie/113669/jedna-z-nejparadoxnejsich-postav-historie-odpurce-trestu-smrti-robespierre-nechal-popravit-tisice-lidi.html

-1

B | 16. 6. 2022 8:39

Oprava-překlep: misantrop, aby si někdo nemyslel, že nevím, jak se to píše

A to s tím Robespierrem si dejte za domácí úkol všichni a hlavně nezapoměňte, že to je jeho práce, že tu máte demokracii, protože bez něj, by tu dodnes vládl nějaký Franta Josef a většina z vás, protože je tupá a neumí myslet, naprosto věří tomu, že to tak chce Bůh od počátku věků a jinak to nejde.:D

-1

B | 16. 6. 2022 6:42

Pinochet: Krásné, žes nás nechal nahlédout do historie,

Jo, já tam nebudu, jsem misantrom, nesnáším davy a když potkám nějakého blbečka, co na mě mluví, i když mu říkám, že jsou jeho názory retardované, nezajímají mě a na jeho šerednej ksicht se nechci dívat, bývám agresivní, takže je dost možné, že bych tam někoho propleska.:D

-1

Pinochet | 15. 6. 2022 19:10

Vladimír Iljič Uljanov měl také bujné sny o světlých zítřcích. Jak mu to dopadlo se můžete zeptat strýce googla. Ale budiž mu připočteno k dobru, že umožnil nastoupit k moci člověku, který nás následně zbavil nejvíce komoušů v historii.

+3

X | 15. 6. 2022 19:09 | reakce na umfa - 15. 6. 2022 18:09

A dorazite jo? Jako věrný troll byste měl!

0

umfa | 15. 6. 2022 18:09

Aneb jak neférovými prostředky dosáhnout férového světa :-) Konečně, už mi tohle filosofování chybělo.

+1