Diskuze k článku:

„Chci být matkou, ale mám strach z porodu.“ Máme právo se bát, jen je dobré svůj strach poznat

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Nedala Bychsenato | 28. 5. 2022 21:45

Celá ta propaganda kolem porodů, jak že je žena prý na to uzpůsobená od přírody, na mne působí nátlakově. Ta historka z ráje, jak "v bolestech budeš rodit", jako kdyby to byla nějaká ženská zábavka, kterou jí za trest jenom trošku znepříjemní.
To, jak byla žena na zakázku stvořena (podle stejného zdroje), bez jakékoliv možnosti něco k tomu říct.
Jak je pořád vydírána, jakokdyby to byl její vlastní projekt, mít ty tělesné orgány právě takhle a sloužit právě na tohle.
A když to některá nechce, pak ji obviňují ze všeho možného. Když říká, že nechce být ženou, okolí si to vysvětlí, že chce být mužem, závidí mužům, chce být jako muž a dělat věci jako muž.
To ale není pravda. Jen pouze nechce mít ty rodidla a ty funkce související s plozením.
Proč vůbec musí být tohle plození, proč to musí probíhat právě takhle, proč si to musí právě ta osoba takhle odnášet.
Odpovědi, že pak by nebylo lidstvo, jsou hloupé odpovědi.
Asi jako kdyby všem mužům někdo nařídil, že musí svými klacky udusávat hlínu na hřišti, jinak by nebyl fotbal.

+4
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

umfa | 24. 5. 2022 10:18

Vždyť takhle je to správné. Kdo se bojí, jednoduše nebude rodit. Možná je to cesta, jak snížit všeobecnou ustrašenost naší společnosti - vyřazováním genů ustrašenosti z oběhu.

-10

Diskuze k článku:

aila | 3. 6. 2022 19:22

Slabí jedinci jsou právě ti, kteří se rozmnožují. Jako když někdo není schopen něco napsat správně napoprvé ale pořád udělá hroubku a pořád dokola to přepisuje.
Silný jedinec dokáže ustát jako býti sám, tak i to, že "tady po sobě nic nezanechá".
Naprostá většina lidi se rozmnožuje ze slabosti.
Ti, jež se nerozmnožují, protože nechtějí, dělají to na základě vlastního rozhodnutí. Takže těm nemůžeš vyčítat nějaké genetické vady, nebo slabost, které rozmnožování neumožní ani fyziologicky.
Strach je obranný mechanismus. Užitečný.
Ty tady jistě nebudeš někomu určovat nějaké domnělé obecné priority, ve prospěch kterých, by měla žena, které strach dělá bariéru před újmou, za každou cenu a nasilu podstupovat patálie s těhotenstvím, porodem a lidma a institucemi kolem toho.
Když si myslíš, že by ženy měly jít právě do těhotenství a porodu a následných problémů, aby právě v tomto případu ten strach nerespektovaly, pak se musím ptát proč?
Když v jiných případech je mužům velmi vhod, když můžou ženy strašit, vyvolávat v nich úzkost, nejistotu a obavy, napětí po cestě z práce domů potmě, že jsou jistým způsobem oblečeny a podobně.
Ženy se mají bát i myslet, psát knihy, studovat, dělat některá povolání, jen rodit se bát ne že nemají ale přímo nesmí.
To je vidět, jak málo vědí mužové o ženské přirozenosti, i když o ní tolik mluví a píšou.
Čeho se žena bojí a čeho ne, ví jen ta konkrétní žena.
Proto žádné, prosím, nepředepisujte, že právě porod je to pravé ořechové pro ženu, kde se nesmí bát. I když je přitom ve větším riziku, než v některém povolání, ve kterém to není o tom, že něco dělá něco s ní a nelze to řídit.

+2

aila | 3. 6. 2022 19:18

Slabí jedinci jsou právě ti, kteří se rozmnožují. Jako když někdo není schopen něco napsat správně napoprvé ale pořád udělá hroubku a pořád dokola to přepisuje.
Silný jedinec dokáže ustát jako býti sám, tak i to, že

0

Nedala Bychsenato | 3. 6. 2022 18:37

No vážený, to nejsou "duševní blitky", to jen tvé omezené myšlení nepustí abys chápal věci, které se netočí jen kolem vyprázdňování tvých semeníků do cizích utrob. Žádná žena nevyprázdňuje své exkrementy do útrob druhé osoby, jedině muž používá ženy jako odpadkové koše pro své výblitky, jak tělesné tak ideologické.
I když na jiném poli budí zdání geniality, že by se člověk mohl i nechat svést neboli namotat, jakmile přijde na ženu, vychází z něj blabotání o děloze, délce sukně, výstřihu a něco lepkavé. Kde jsou ty úžasné vlastnosti najednou? Když se najednou takhle ztrácejí, jakou důvěru v jejich trvání a funkčnost důležitou právě v kritickém okamžiku, možno mít?
Není důležité, co muži blábolí kdesi teoreticky a akademicky jakby coby, ale jde o ty kritické okamžiky, ve kterých se tahle pověst navázáná na jejich pohlavní identifikaci (čest, stabilita, odvaha, spravedlnost, dobro atd), hroutí jako domek z karet.
Stačilo by nejezdit, nekrást a neznásilňovat, nebylo by potřeba "chránit", jen se zdržet jistých aktivit

0

Nedala Bychsenato | 3. 6. 2022 18:01 | reakce na beta samec - 2. 6. 2022 8:08

Jo, mám štěstí? Jinak bysis na mně zgustnul exkomunikací z církve nebo rovnou mučením a upálením?
Pořád není jasné, proč se tzv duchovenstvo zasazuje o něco tak přízemně tělesné, jako je nátlak všeho druhu na ženy, aby zpřístupnily ty své dělohy k primitivní materializaci entit. Při své vševědoucnosti na to nemají jiný způsob, než namontovat zařízení na zhmotňování do břich vybraných bytostí a dál je týrat a podřizovat svému plánu?
"Nikdo tě nebude nutit rodit ani souložit, můžeš si život uspořádat jak sama chceš. "- jo, a díky, že jsi mi to milostivě odklepnul, bez tvého potvrzení by má ubohá maličkost byla ztracena a potácela se v pochybnostech.
"Ovšem jestli se ti hnusí sama tvoje biologická podstata, "- jsi napsal ty ve snaze podsouvat do obrazu mé osoby tvé domněnky a to je až pak to, co se mi hnusí.
Já jen odmítám mít vzpomenuté "součásti" z důvodu, jak neeticky se z toho dělá celá ideologie sloužící k omezování osobní svobody těch, kteří příslušné tělesné orgány mají a redukuje se to na to, že je pouze mají. A když je mají, mají jimi i moci disponovat dle svého uvážení ale to se jim upírá. Kdežto vlastnictví jiného druhu orgánů nejenže dovoluje jejich držitelům volně jimi disponovat ale jim přímo rezervuje výlučný přístup a pravomoci k výhodám jen z titulu něčeho, o co se sami vůbec nijak nikdy nezasloužili.
Osoba, která by sama o sobě uměla existovat, jenom díky společensky napojené ideologii to má všemi způsoby znemožňováno a to právě těmi, kteří žádnou tíhu nenesou.
"nemohu sloužit, to bude trvat ještě léta než bude možné obsah mozku přehrát do počítače a zbytečné tělo následně ekologicky zlikvidovat."- znovu podsouváš zbytečnou techniku. Není třeba obsah mozku přehrávat do počítače, to je to primitivní lidské omezené spekulování zcela pomýleným směrem.
Tyhle těla by stačilo osvobodit od zátěže, díky které degradují do čím dál větší nedokonalosti a to právě proto, že člověk s varlaty musí do všeho strkat ten svůj všetečný rypák a na všechno aplikovat ty svý technické vynálezy. Žádný tvor před tím není bezpečný, vše se musí vědecky zkoumat, zavírat do klítek a pozorovat a pozorovat reakce na dráždění a vpravené preparáty. Pak z toho vyvozuje závěry, že zkoumaný tvor má právě ty vlastnosti a chování.
Panečku, taky bys vřískal, kdyby na tebe a do tebe v kleci lili chemikálie. Ale tebe se utrpení tebou odsouzených tvorů netýká, že jo, Pane Nadbůh Excelence Falus.

0
Zobrazit komentovanou zprávu

beta samec | 2. 6. 2022 8:08 | reakce na nedala bychsenato - 28. 5. 2022 22:15

Máš štěstí, že žiješ v éře osobní svobody a ekonomické nezávislosti. Nikdo tě nebude nutit rodit ani souložit, můžeš si život uspořádat jak sama chceš. Ovšem jestli se ti hnusí sama tvoje biologická podstata, to nemohu sloužit, to bude trvat ještě léta než bude možné obsah mozku přehrát do počítače a zbytečné tělo následně ekologicky zlikvidovat.

+2

xxx | 1. 6. 2022 11:58 | reakce na umfa - 24. 5. 2022 10:18

Přesně tak, v čem je problém, když se slabí jedinci nebudou rozmnožovat. Každému je to stejně jedno.

+2

xxx | 1. 6. 2022 11:57 | reakce na nedala bychsenato - 28. 5. 2022 22:15

To jsou teda duševní blitky,

+1

nedala bychsenato | 28. 5. 2022 22:15

Kromě toho, vůbec mě nebaví zabývat se pohlavními orgány, plodnými dny, ovulací, škemráním čehokoliv od chlapa, tělesnými výpotkami, atd.
Měli jsme být vyvinuti inteligentněji. Je to vina řídících procesů, na které jako takhle odfláknuti tvorové nemáme dosah. A já nemíním tohle přijímat a ještě se tomu i klanět.
Jsme tady jenom trestání, tak proč se nevyhnout věcem, které to jenom zbytečně ještě víc pro člověka takhle uzpůsobeného zhoršují.
Jak může někdo říct, že pár vteřin sexuální slasti a strkat něco ženě do rodidel, je to nejhezčí v celém životě, na světě a zrod člověka největší div ve vesmíru? Není na tom nic tak úžasného, ledaže by člověk dětinsky jukal nad každou pouťovou atrakcí.
Lidi považují sami sebe za střed kosmu a nejsou asi schopni vnímat, jaké lepší možnosti jsou kolem.
Těhotenství a porod jsou totálně bizarní věci, asi jako když Abrahám měl místo ovce obětovat Izáka jako zápalní oběť. Tam asi každý cítí, že je něco divně.
Nedala bych se na to ani za 50 milionů $.

+1

Nedala Bychsenato | 28. 5. 2022 21:45

Celá ta propaganda kolem porodů, jak že je žena prý na to uzpůsobená od přírody, na mne působí nátlakově. Ta historka z ráje, jak "v bolestech budeš rodit", jako kdyby to byla nějaká ženská zábavka, kterou jí za trest jenom trošku znepříjemní.
To, jak byla žena na zakázku stvořena (podle stejného zdroje), bez jakékoliv možnosti něco k tomu říct.
Jak je pořád vydírána, jakokdyby to byl její vlastní projekt, mít ty tělesné orgány právě takhle a sloužit právě na tohle.
A když to některá nechce, pak ji obviňují ze všeho možného. Když říká, že nechce být ženou, okolí si to vysvětlí, že chce být mužem, závidí mužům, chce být jako muž a dělat věci jako muž.
To ale není pravda. Jen pouze nechce mít ty rodidla a ty funkce související s plozením.
Proč vůbec musí být tohle plození, proč to musí probíhat právě takhle, proč si to musí právě ta osoba takhle odnášet.
Odpovědi, že pak by nebylo lidstvo, jsou hloupé odpovědi.
Asi jako kdyby všem mužům někdo nařídil, že musí svými klacky udusávat hlínu na hřišti, jinak by nebyl fotbal.

+4

Xuza | 24. 5. 2022 17:22

Já mám tedy kromě strachu z porodu tu výhodu, že děti nechci. Ale představa sebe v porodnici je tak krutá nejen kvůli samotnému těhotenství a porodu, ale i kvůli zdravotníkům. Nicméně, ti by mi to osolili i při potratu nebo i kdybych si třeba vymknula kotník. Prostě vyhnout se jim znamená správnou cestu.

+1

Adina | 24. 5. 2022 13:05 | reakce na Eliška - 24. 5. 2022 7:09

Vaše zkušenost s mateřstvím je opravdu smutná. Pro většinu žen je to, doufám stejně jako pro mne, obrovská radost a nekonečná láska. Občas to není sranda, ale věci někdy musí být těžký, aby to pak bylo krásný.

+3

Adina | 24. 5. 2022 13:03 | reakce na Petra - 24. 5. 2022 9:51

Měla jsem to stejně, z plánovaného císaře mám krásný zážitek a zdravé dítě. Není to cesta pro každého, ale neměnila bych. Pro mě to bylo to nejlepší a lepší start do mateřství si neumím představit. Všechno v klidu, žádné nervy, celý proces pod kontrolou, za pár dní jsem byla soběstačná a za měsíc úplně fit. Ani mě nenapadlo, že bych si to nechtěla zopa

+1

umfa | 24. 5. 2022 10:18

Vždyť takhle je to správné. Kdo se bojí, jednoduše nebude rodit. Možná je to cesta, jak snížit všeobecnou ustrašenost naší společnosti - vyřazováním genů ustrašenosti z oběhu.

-10

Ajka | 24. 5. 2022 10:12

A zase mi vadí ta tendenčnost. Jsem v situaci, kdy řeším stejnou otázku, sama, s kamarádkami. A věřte. Otázka nedostatku intimity nebo chování personálu apod., čímž asi se asi chcete dostat k tomu, že tzv. porodnické násilí brání ženám mít děti, tedy je zásadní při rozhodování, ani jednou nepadla. Toto téma řeším s mnoha lidmi. Okruhy

+1

Michal Macek: | 24. 5. 2022 9:55

Eliska: vy ty nastávající matky desite:))

Iveta: ta kniha de nejmenuje "vulvou porodní asistentky" že ne? :))

Tak když si uvědomíte že vám pro porodu projde porodnimi cestami dítě velikosti melounu, nebál by se jen blázen. Přesto ženy rodí. Ženy sou statečné obdivuju je já bych to nedal asi

0

Petra | 24. 5. 2022 9:51

Mela jsem obrovsky strach z porodu, a proto jsem rodila cisarem. Jsem spokojena, nemenila bych. Ale uznavam, ze to take neni pro kazdeho.

+1

Iveta | 24. 5. 2022 9:31

Mě strach z porodu pomohly překonat informace, např. seriál Dělníci života nebo kniha Vulvou porodní asistentky. Ale vím, že některé nastávající maminky naopak ještě více vyděsí, když vše vidí před porodem.

+3

Eliška | 24. 5. 2022 7:09

kdo se bojí porodu, měl by se bát toho, co bude po něm, protože porod je jen začátek nekonečného utrpení, zmaru a bezmoci.

+2