Diskuze k článku:

Veganství není jen trend, říká majitelka vietnamského bistra Linh My Tran

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Jakub | 10. 5. 2022 10:09

Michal Macek: srandu si děláš, ale nerozumíš. Veganství není PROTI masu, ale ZA zvířata. Jak se které jídlo jmenuje a chutná je úplně jedno. Veganský řízek ti říká, že je to placatý a obalený ve strouhance, nic víc. Prostě řešíš něco úplně jinýho než vegani a potom se hrozně divíš, že ti to nedává smysl.

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Michal Macek | 9. 5. 2022 16:25

uz ste ochutnali vegansky bucek? ..to je prave ono :D jednou sme byli v restauraci s pritelkyni a meli tam i veganske menu...ona na to tak kouka...a pak povida: "hele, vis co by me zajimalo? proc kdyz vegani tvrdi, ze jist maso je spatne atd....proc vetsinou svych jidel pojmenovavaji po mase?" (vegansky burgr, vergansky rizek, vegnaska kachna, vegansky bucek... :))))

-3

Diskuze k článku:

zástupce primitivního člověka | 16. 5. 2022 12:22 | reakce na Jakub - 15. 5. 2022 17:44

"zástupce primitivního člověka"

A pak se ty veganské osiny diví, proč je všichni maj u zadku.

0
Zobrazit komentovanou zprávu

masožravec Péťa | 15. 5. 2022 18:24

A já se ti za nás všechny omlouvám. Kdybych věděl, jak bídně na tom jsi bez toho veganského bůčku, tak bych si tě tak nedobíral. Netušil jsem, že nechápeš ani o čem se bavíme, měl jsem tě za tuctového veganského trola. Až doplníš hladinu tofu a brokolice v krvi, třeba pochopíš, o co tu šlo, a bude s tebou kloudná řeč.

0

Čingischán | 15. 5. 2022 18:16 | reakce na Jakub - 15. 5. 2022 17:44

No tak za sebe musím říct, že já nikdy nenapadal veganství jako myšlenku, ale vegany jako lidi, kteří tuto myšlenku šíří. Znám osobně pár výjimek, takže vím, jak že takoví existují, ale většina veganů, se kterými jsem se kdy potkal, se chová navlas stejně, jako ty.

To, že tu plácáš nesmysly o intelektuálním napadání veganství jen ukazuje, jak hluboce v intelektuálním mínusu při této debatě jsi. Nedokázal jsi za celý den pochopit ani o čem je řeč, natož abys do diskuze přispěl něčím přínosným.

Dej si ten bůček. Žvýkej si soju ve tvaru masa a nalhávej si, že je to maso. V hloubi duše víš, proč si kupuješ PBD upravenou tak, aby ti připomínala tvar, konzistenci a chuť masa. Jen se nezapomeň považovat dál za vegana.

0

Pavel Křížek | 15. 5. 2022 18:04 | reakce na Jakub - 15. 5. 2022 17:44

Ale kdybych měl slovíčkařit jako ty, tak bych asi řekl, že o napadání veganství to v první řadě vůbec nešlo. Šlo o to napadnou intelektuálně ty kraviny, co tu plácáš, to jak se chováš a to, jakým způsobem ty osobně prezentuješ veganství.

A to se povedlo přímo na výbornou.

0

Pavel Křížek | 15. 5. 2022 17:58 | reakce na Jakub - 15. 5. 2022 17:44

"Zástupce primitivního člověka" nemá nástroje jak dokázat zatvrzelému veganovi, že se mýlí, když ten není schopen uznat ani své vlastní očividné lži a urážky a lže o tom, že se chová slušně. Veganství, zde prezentované kecama o veganském laboratorním mase apod, bylo intelektuálně napadeno vcelku úspěšně - neprezentoval jsi jediný bod, který by obstál bez výhrad.

Takže si dej skutečnej bůček, protože bílkoviny z brokolice ti morální kompas prokazatelně nenastartujou.

0

Jakub | 15. 5. 2022 17:44

Pavel Křížek: jako ukázka projekce sice pěkné, ale to je asi tak vše. Všechny mé body pevně stojí, trouba Péťa mi je ve své prostoduchosti na závěr potrvdil (nemám zapotřebí dále komentovat jeho "výkon"). Dám každému šanci, aby se vyjádřil a velice rád změním svůj postoj, pokud se ta příležitost naskytne, ale to co předvádíte vy ... nemám slov. Znalosti žádné, schopnost logického uvažování žádné, jen pěna u huby a vzteklé kopání kolem sebe. Nemáte nikomu nic co nabídnout, úplně zbytečné existence - ale zase ty příkopy někdo kopat musí. Dokud i vás nenahradí roboti.

Ale pobavil jsem se, o tom žádná. Že zástupce primitivního člověka nemá nástroje jak veganství intelektuálně napadnout je vlastně fajn ujištění. Pokud je pravda, že smích prodlužuje život, tak pozorování vašeho bezzubé snažení mě učinilo nesmrtelným.

Nemám co dalšícho bych dodal, nejste použitelní k žádné debatě mimo hodpodských hádek - nemám o takový hnůj zájem, takže se navzájem poplácejte po ramenou, řekněte si jací jste borci .. a sayonara. Já jdu na ten bůček :P

0

Pavel Křížek | 15. 5. 2022 17:31 | reakce na Jakub - 15. 5. 2022 16:58

Mé nepochopení elementárních znalostí by pro tebe mohlo být zarážející pouze za předpokladu, kdybych kdy řekl něco, čím bych toto nepochopení prokázal. Protože tento předpoklad nikdy nebyl naplněn, neboť já jsem nikdy nemluvil o ničem, co by s předmětnými znalostmi mělo co dočinění, pak je nutné se ptát, ze kterého palce u nohy sis informace o míře mých znalostí vycucal, jestli z pravého, nebo z levého.

To ostatní je už nuda. Nejdřív doslova řekl, že laboratorní maso je veganské a v momentě, kdy ti bylo dokázáno, že meleš nesmysly, jsi začal slovíčkařit, že toto jsi vlastně doopravdy nikdy neřekl. A teď úplně stejně slovíčkaříš o tom, žes prý nikdy neřekl, že tyhlety banality jsou komplexní znalosti. Zítra tímto stylem zapřeš vlastní matku, k tomu není co víc dodat.

0

Jakub | 15. 5. 2022 16:58

Pavel Křížek: to podmínka není, samozřejmě můžeš chápat veganství víc než já (oba víme že ne, ale to je věc jiná), akorát jsi to z nějakého důvodu nepředvedl. Já bych byl tuze rád, kdybys byl schopen všechny tyto elementární znalosti (a já naprosto souhlasím že na nich nic není, právě proto je jejich nepochopení zarážející - že je nazývám pro vás komplexní neznamená, že samy o sobě komplexními jsou) spojit do koherentní myšklenky. A to už potom není věcí názoru, který ať si má každý kdo chce, ale výrokové logiky. Nelze, opakuji, NELZE, dojít z daných predikátů k vašim závěrů, resp. alesoň ne cestou, jako jste předvedli. Takže to buď nechápeš na elementární úrovni, nebo jsi hlupák. Já jsem slušnější a snažím se to držet na úrovni nepochopení, tzn. že vycházíš ze nedostatečných znalostí a dojdeš ke nelogickým závěrům, což je celkem nevinné. Ty tvrdíš, že ty znalosti máš, ale stejně docházíš k nelogickým závěrům, tak nevím co si o tobě potom mám myslet.

0

Pavel Křížek | 15. 5. 2022 16:54 | reakce na Čingischán - 15. 5. 2022 16:52

Ne úmyslně. To je tím, jak v tomto pitomém redakčním systému musím pořád dokola vypisovat ten samý příspěvek, aby se aspoň jednou odeslal (díky, naprosto neschopná redakce!).

Možná to tak ale udělám. Je těžší říct vy vole, než ty vole.

0

Čingischán | 15. 5. 2022 16:52 | reakce na Pavel Křížek - 15. 5. 2022 16:47

Pavle, ty tomu blbovi vykáš??

0

Čingischán | 15. 5. 2022 16:50 | reakce na Jakub - 15. 5. 2022 16:03

Co dodat, když někomu nepřijde divné, že v jednom příspěvku nazve ostatní ignorantama a vylízancema, a v tom samém příspěvku hrdě prolašuje, že nepřispívá k nenávisti vůči skupině osob.

Ten blbec je zosobněním nenávisti a hraje si tu pořád na ublíženého ubožáčka. Jak říkám - jako každou ideologii i veganství doprovází její sestřičky Lež a Přetvářka.

0

Pavel Křížek | 15. 5. 2022 16:47 | reakce na Jakub - 15. 5. 2022 16:03

Mě se jen líbí, jak si pořád stojíš za tím, že to, že jsi vegan "přes čtvrt století" znamená, že nevyhnutelně musíš lépe (než my ignoranti) chápat nějakou naprostou banalitu, která za (1) je ve vzdělanější části populace dnes prakticky běžně rozšířenou znalostí, a za (2) - to hlavně - vyžaduje k pochopení asi tak dvě vteřiny lehce soustředěného čtení. Ty se tu pořád chováš, jako kdyby pochopení veganských postojů bylo něco, co vyžaduje několik vysokých škol a IQ daleko za hranicí geniality. A stojíš si za tím, protože nemáš žádný argument.

Tento Váš příspěvek je jen ukázkou toho, jak doopravdy NEpřispíváš k nenávisti. Víc není co dodat. Zrovna od tebe tituly jako "vylízanec" a "ignorant" nic neznamenají.

0

Jakub | 15. 5. 2022 16:03

Pavel Křížek: inu, holt vysvětlovat z pozice ignoranství veganství někomu, kdo je vegan přes čtvrt století a mezi vegany se ve svém volném čase pohybuje, prostě nezafungovalo - nějak ty vaše zkušenosti s vegany, které znáte jen z obrázku, nejsou dostatečnou oporou v diskuzi. Nemáme se o čem bavit, já se naopak NEpřidávám k vaší nenávisti vůči skupině obyvatel, protože mám mezi karnisty spoustu přátel a rád a v klidu s nimi diskutuji na úrovni, protože nejsou vylízanci. To se o vás říct nedá, ale z vaší hlouposti viním jen vás, ne ostatní karnisty <3

0

Pavel Křížek | 15. 5. 2022 15:45

Už jen chybí, aby tu nějaký veganský uplakánek hořekoval, jak jsou vegani ubližované oběti právě proto, že přece jenom šíří osvětu v zájmu zvířátek. Ideálně nějakým placeným článkem o hounu, ve kterém naprosto nepokrytě opět zaútočí na nevegany, jako to tu bylo posledně.

0

Pavel Křížek | 15. 5. 2022 15:41

Ve starověku a středověku bylo běžné, že elitářské skupiny kolem svých zájmů dělaly tajemno, cíleně vytvářely zdání, že jde o cosi většího, než je sám člověk, něco co je neuchopitelné bez skutečného sebeodevzdání, vytvářely vlastní slang plný tajemně znějících slov a zkomolenin aby zastřely, že předmět jejich zájmu je v podstatě primitivní, a vymezovaly se, mnohdy agresivně, vůči okolí, které předurčovaly k nepochopení, závisti a nenávisti.

Teď jsou prostě jednou takovou elitářskou skupinou vegani, a Jakub je jejich nejhrdějším a nejelitářštějším členem ze všech, s tím nekonečným slovíčkařením a těma kecama o tom, jak tu nikdo nemá na to pochopit i takovou nanicovatou drobnost jako rozdíl mezi veganem a člověkem, který jen nejí živočišné produkty, protože všichni kromě veganů jsou aspoň podle veganů zaostalí blbečci, kteří se nechtějí vzdělávat, neumí číst a nerozumí psanému slovu. Prostě klasickej vegan se vším všudy. Smutná existence.

Bohužel, zde nikoliv první.

0

Jakub | 15. 5. 2022 14:46

Ještě že jste na to dva, kluci :D

0

Čingischán | 15. 5. 2022 14:41 | reakce na masožravec Péťa - 15. 5. 2022 14:39

Hele, Péťo, on už jenom kope, protože ví, že se zapletl do své vlastní pavučiny přetvářky, slovíčkaření a lží. Nech ho bejt, do trosky ležící na zemi se nekope. :-)

0

masožravec Péťa | 15. 5. 2022 14:39 | reakce na Jakub - 15. 5. 2022 14:25

Ok, protože tě to tvoje slovíčkaření nedokázalo dostat z těch tvých lží, tak jsi obrátil svoje vlastní ublíženecké kecy proti mně. Styď se... za mně, protože já se nemám za co stydět. :-D

0

Jakub | 15. 5. 2022 14:25

masožravec Péťa: tak holt zůstaneš nepochopá a ubližovaná rasa :D Ale ne, fakt se za tebe úplně stydím.

0

masožravec Péťa | 15. 5. 2022 14:22 | reakce na Jakub - 15. 5. 2022 14:19

Bohužel jsi nepochopil.

0

Jakub | 15. 5. 2022 14:19

masožravec Péťa: bohužel pochopil, proto je mi tě líto. Já původně myslel, že chceš něco sdělit. Tohle je ostuda.

0

masožravec Péťa | 15. 5. 2022 14:18 | reakce na Jakub - 15. 5. 2022 14:16

Takže jsi nepochopil ani tu jednoduchou myšlenku a mluvíš o malých myslích. Kdybys to nemyslel vážně, řekl bych, že jsi vtipný.

0

Čingischán | 15. 5. 2022 14:16 | reakce na Jakub - 15. 5. 2022 14:04

Koukám, že jsi znovu zalovil v pokladničce veganských argumentačních faulů, vegane.

0

Jakub | 15. 5. 2022 14:16

masožravec Péťa: jestli tohle je tvoje "myšlenka", kterou se tu snažíš celou dobou nemotorně protlačit, tak je mi tě hrozně líto. Tak malá mysl, to je na odebrání občanky. Gratuluji, pokud je tohle tvůj závěr, neřekl jsi za celou dobu vůbec nic.

0

masožravec Péťa | 15. 5. 2022 14:13 | reakce na Jakub - 15. 5. 2022 14:03

"veganství, a logickou extenzí vegani, nejsou proti masu, pokud nepochází ze zvířat"

A protože úplně všechno maso, s výjimkou několika experimentálních pokusů, v současnosti pochází ze zvířat a ani kdybychom moc moc chtěli nemůže pocházet z jiných zdrojů, JE veganství, a logickou extenzí vegani, PROTI MASU a budou proti veškerému masu ještě dlooooouho a to až do té doby, než bude masově produkováno jejich vysněné maso z bioreaktoru.

Vrať se, až to pochopíš.

0

Jakub | 15. 5. 2022 14:04

Čingischán: nemám ti to za zlé :) Prostě si myslíš, že něčemu automaticky rozumíš, aniž by ses o tom vzdělával. To je klasický Dunning-Kruger efekt a nemůžeš za to.

0

Jakub | 15. 5. 2022 14:03

masožravec Péťa: ona je to pravda stále, pomilionté - veganství, a logickou extenzí vegani, nejsou proti masu, pokud nepochází ze zvířat. Tím to hasne. Vrať se, až ti dojde, proč je to univerzální pravda. To je pravda dnes, byla to pravda před padesáti lety, bude to pravda za padesát let. A byla by to pravda dokonce i kdyby se nikdy umělé maso realizovat nepodařilo. Jestlipak on si pan sádelnatá hlava neplete příčinu s důsledkem.

0

Čingischán | 15. 5. 2022 14:02 | reakce na Jakub - 15. 5. 2022 13:28

Tyjo, ještě jednou mi řekni, že mi nemáš za zlé něco, co sis tu o mě od základu vylhal, ať se pořádně zasměju. Jestli je tu něco pořádný materiál, pak tvá schovívavost vůči chybám, které sis vymyslel. :-D :-D :-D

Ty seš fakt vegan.

0

masožravec Péťa | 15. 5. 2022 13:58 | reakce na Jakub - 15. 5. 2022 13:26

Vrať se, až bude něco z toho, o čem tu teď jen básníš, pravda. Dokud bude existovat jen jediný v průmyslově vyráběný druh masa - přírodní maso - budou pojmy "maso" a "přírodní maso" zaměnitelné ekvivalenty, protože "vysněné budoucí maso z bioreaktoru" není výrobní komodita a nedopracovaná technologie ve vázi vývoje není aktuální technologie, ale v lepším případě technologie budoucnosti. Prober se do současnosti, snílku. Na to, abys nám tu před nosem mával svými sny o zářné daleké budoucnosti, jsi tu bohužel sám.

A zase ten strawman - opakováním lži z ní pravdu neuděláš, veganskej ulhánku.

0

Jakub | 15. 5. 2022 13:28

Čingischán: ano, pokud pleteš dohromady jablka a hrušky, a obě považuješ za jablka, je vhodné zavést termín hrušek, abys pochopil, proč ti to nevychází. Jedna věc je něco nechápat, to ti nemám za zlé, ale hrdě se bít za ingoranci... to je docela materiál.

0

Zobrazit další