Diskuze k článku:

„Ideální kombinace na jakoukoli vedoucí funkci je žena a klaun,“ říká zdravotní klaunka Hana Malaníková

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Kateřina Slámová Kubešová | 22. 12. 2021 17:23

Dobrý den, Milane,
děkujeme, že tuto diskuzi o odbornosti Zdravotních klaunů otevíráte. Je to opravdu komplexní profese, která vyžaduje neustálé vzdělávání se a rozvoj. Všechny studie a výzkumy bedlivě sledujeme, sami se na nich dokonce podílíme. Česká organizace Zdravotní klaun je součástí největší mezinárodní sítě Red Noses International, skrze kterou si sdílíme know-how a zkušenosti a snažíme se náš obor neustále posouvat a profesionalizovat. Díky členství jsou všichni naši klauni povinni absolvovat mezinárodní certifikaci, která garantuje kvalitu, kterou zmiňujete. Zdravotní klauni pravidelně a několikrát do roka prochází workshopy a školeními na témata z oborů lékařství, ale také psychologie a komunikace, přesně jak zmiňujete. Nejsou to tedy dobrovolníci, jak píšete, ale je to profese, závazek se svými nároky a povinnostmi. Věřte, že skupinám lidí/pacientů, které navštěvujeme, se opravdu věnujeme a návštěvy jim přizpůsobujeme. I proto máme hned několik programů, které se od sebe navzájem liší, právě proto, že vyžadují individuální přístup. Určitě neváhejte se podívat na náš web www.zdravotniklaun.cz, kde najdete všechny informace a případně jsme samozřejmě k dispozici jakýmkoliv dotazům či diskuzím.
Kateřina Slámová Kubešová, ředitelka organizace Zdravotní klaun

+2
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Diskuze k článku:

Turek | 28. 12. 2021 15:42

Nadávání není trollení. Ale snažíš se hezky. :-)

0

pakoňova máma | 28. 12. 2021 15:29 | reakce na Turek - 28. 12. 2021 15:09

Krásný tvůj dětinský výkřik: "já ne, to ty a tisíckrát ty!" :-D
Ještě něcooo, prosíííím. :-D

0

Turek | 28. 12. 2021 15:09

A přitom všem snažení sis ani nevšiml, že vytrolleny jsi ty. A to jsem to ani nechtěl! :-D

Je zajímavé, že děláte s Milanem stejné chyby. :-D

0

pakoňova máma | 28. 12. 2021 14:56 | reakce na Turek - 28. 12. 2021 14:45

Klidně, ať si moje příspěvky smažou, já tu jsem jen proto, abych vytrolil Tebe, ty kremelskej trole. O nic jinýho mi nejde a tento skromný úkol se mi zatím daří na jedničku. :-D

Ještě něco zatrol, ať zas zkusíš mít poslední slovo, zkus mi třeba rozkazovat, jako si to tuhle zkoušel na Milana, to byla zábava! Dělej! :-D

0

Turek | 28. 12. 2021 14:45

Tak a teď ještě trochu fňukání, že ti mažou příspěvky. Bulet umíte, vy hoši z Petrohradu, velmi hlasitě. :-D

0

pakoňova máma | 28. 12. 2021 14:14

To máš v tý svý cibuli tak vybrakováno, že nepoznáš dva po sobě jdoucí komentáře, Turku alias tralaláčku?

0

pakoňova máma | 28. 12. 2021 14:12 | reakce na Turek - 28. 12. 2021 14:08

?

0

Turek | 28. 12. 2021 14:08

Zapomněl sis změnit jméno! LOL

0

pakoňova máma | 28. 12. 2021 13:09 | reakce na pakoňova máma - 28. 12. 2021 12:57

Jestli ti to nechce říct, tralaláčku, tak na něj zkus nastoupit, jako jsi to zkoušel tuhle na Milana. To tvoje spamování a trolení kvůli důkazům, které ti byly od samého začátku u zadku, jéje, to jsme se nasmáli. :-) Na Milana to sice neplatilo, ale na bývalého agenta KGB třeba bude, tak neztrácej víru. :-)

0

pakoňova máma | 28. 12. 2021 12:57 | reakce na Turek - 28. 12. 2021 12:46

Už se ti podařilo zjistit, jestli tvůj šéfík bude zase bušit pěstičkama do pultíku, tralaláčku?

0

Turek | 28. 12. 2021 12:46

Hezký umíš kopírovat :-D

A vlastní myšlenku bys neměl? :-D

0

pakoňova máma | 28. 12. 2021 12:41 | reakce na Turek - 28. 12. 2021 12:05

Teď už jenom žvatláš, seber se, úchyle.

0

Turek | 28. 12. 2021 12:05

Ne, to je neplatné, Milane. Zrak mám velmi dobrý :-)

0

pakoňova máma | 28. 12. 2021 11:53 | reakce na Turek - 28. 12. 2021 11:17

Nejsem Milan, pořiď si brejle, lháři. Furt jenom lžeš. :-)

0

Turek | 28. 12. 2021 11:17

Bacha, praská ti žilka Milane :-D

0

pakoňova máma | 28. 12. 2021 10:48

Teď mi to došlo, ty jsi ve skutečnost vtipálek! Mluvíš o jelitech a přitom jsme tu jen my dva! Takže to i sebe máš za jelito! :-D

0

pakoňova máma | 28. 12. 2021 10:45 | reakce na Turek - 28. 12. 2021 10:31

Kde ses učil číst, ty jeden lháři putinovskej ulhanej? :-)

0

Turek | 28. 12. 2021 10:31

Tvl. Jelita si tady dala sraz. :-D

Za chvíli přiletí jiný troll, který bude chudáka Milana také obhajovat. :-D

Moment, vezmu si popcorn.

0

pakoňova máma | 28. 12. 2021 10:07 | reakce na Turek - 28. 12. 2021 9:14

Takže z tebe nedostaneme ani prostou odpověď na jednoduchou otázku.

0

Turek | 28. 12. 2021 9:14

A ještě se dupni nožičkou, vztekloune :-D a to opravdu, ale opravdu! :-D

Na ty slzy doporučuji kapesník!

0

pakoňova máma | 27. 12. 2021 20:34

Tak proč to čteš, když tě to nezajímá, tureckej troubo? Jako starej úchyl tu stalkuješ tady Milana jako svatou kravičku a přitom z tebe nikdy nevypadlo nic smysluplnějšího, než dementní kecy o přisluhovačích východu. Proč jsi vlastně tady, buzerante? Abys na své vlastní osobě demonstroval, že redakční pravidla pro mazání příspěvků opravdu, ale opravdu neplatí pro každýho? To víme i bez tvé účasti, nulo, tak se můžeš pakovat.

0

Turek | 27. 12. 2021 16:26

Milane, když o tom víš prd, tak doporučuji se k tématu nevyjádřovat. Opravdu není nutné znát tvoje dojmy u každého článku.

0

David | 23. 12. 2021 23:56

Ideální kombinace na vše je žena a žena. Případně ještě žena.

0

Milan | 22. 12. 2021 19:06 | reakce na Kateřina Slámová Kubešová - 22. 12. 2021 17:23

Dobrý den, paní ředitelko, a děkuji za milá slova. Hned v úvodu bych se asi měl omluvit a uvést na pravou míru svůj výrok. Označením zdravotních klaunů za dobrovolníky jsem nijak nechtěl snižovat míru jejich odbornosti, profesionality nebo zápalu pro věc. Podobně, jako bych takto nikdy neuvažoval třeba o dobrovolných hasičích, i když tam je právní stránka věci poněkud složitější. Pod dobrovolnictvím si rozhodně nepředstavuju, že by takovou práci mohl dělat každý a hned z fleku. Naopak, jak jste si všimla, jsem chtěl vyzdvihnout potřebu jejich vzdělání v oblastech, jako je psychologie. Jistě stojí za zmínku, že mnohde ve světě se zdravotní klauni rekrutují právě z řad studentů medicíny, jistě tedy není na místě zpochybňovat jejich erudici. Vaše stránky a Vaše úspěchy samozřejmě znám, sám jsem jeden z dárců od té doby, co jsem se v minulosti velmi osobně seznámil s Vaším programem Přezůvky máme. Vím, že Vaše snahy pomáhají. Přeji Vám, abyste nemuseli během tří hodin obcházet patnáct pokojů. :-)

+1

Kateřina Slámová Kubešová | 22. 12. 2021 17:23 | reakce na Milan - 20. 12. 2021 8:48

Dobrý den, Milane,
děkujeme, že tuto diskuzi o odbornosti Zdravotních klaunů otevíráte. Je to opravdu komplexní profese, která vyžaduje neustálé vzdělávání se a rozvoj. Všechny studie a výzkumy bedlivě sledujeme, sami se na nich dokonce podílíme. Česká organizace Zdravotní klaun je součástí největší mezinárodní sítě Red Noses International, skrze kterou si sdílíme know-how a zkušenosti a snažíme se náš obor neustále posouvat a profesionalizovat. Díky členství jsou všichni naši klauni povinni absolvovat mezinárodní certifikaci, která garantuje kvalitu, kterou zmiňujete. Zdravotní klauni pravidelně a několikrát do roka prochází workshopy a školeními na témata z oborů lékařství, ale také psychologie a komunikace, přesně jak zmiňujete. Nejsou to tedy dobrovolníci, jak píšete, ale je to profese, závazek se svými nároky a povinnostmi. Věřte, že skupinám lidí/pacientů, které navštěvujeme, se opravdu věnujeme a návštěvy jim přizpůsobujeme. I proto máme hned několik programů, které se od sebe navzájem liší, právě proto, že vyžadují individuální přístup. Určitě neváhejte se podívat na náš web www.zdravotniklaun.cz, kde najdete všechny informace a případně jsme samozřejmě k dispozici jakýmkoliv dotazům či diskuzím.
Kateřina Slámová Kubešová, ředitelka organizace Zdravotní klaun

+2

Milan | 20. 12. 2021 8:48

Dobré je si přečíst výzkumy, potvrzující pozitivní vliv klaunů na uzdravování třeba malých dětí. Zvláště ty pasáže, které popisují, že k tomu, aby Clown Care skutečně pomáhala, je nezbytné, aby nebyla redukována na jednu osobu, která během tří hodin obejde patnáct pokojů, podobně jako vrcholová sestra Patálie Marná. To samozřejmě není vina paní Malaníkové, ale na tom, že v takových podmínkách je pozitivní dopad jejích snah velmi omezen, tento fakt nic nemění. Obecná doporučení pro zdravotní klauny také říkají, že je na místě, aby dobrovolník měl alespoň nejzákladnější psychologickou průpravu a byl aspoň minimálně obeznámen s tím, co různé skupiny lidí, které navštěvuje, potřebují. Zjistíte tak, že vyloudit dítěti na tváři úsměv často vyžaduje úplně jiné věci, než chovat se komicky. To je také důvod, proč poměrně často uvidíte klauna, jak napříkald vodí dětské pacienty na procházky po areálu nemocnice, místo aby pět minut šaškoval v pokoji a pak zmizel.

+2

Milan | 20. 12. 2021 8:28 | reakce na Michal Macek - 20. 12. 2021 7:57

To nevím, ale tuším v roce 2016 proběhlo během Halloweenu několik klaunských vražd, takže nemohl to být třeba nějaký přechodný zákaz, aby se ti vrazi nedostali v převlečení za zdravotní klauny nedostali do nemocnic?

0

Michal Macek | 20. 12. 2021 7:57

zdravim , slysel sem ze v Americe zdravotni klauny zakazali - pry mohou byt pro deti moc desivi (asi v souvislosti s filmy To a Joker apod.), nevite co je na tom pravdy?

0