Diskuze k článku:

Mladí migranti v Evropě. Jaké jsou jejich osudy?

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

umfa | 6. 12. 2021 17:16

Typický problém s uprchlíky je ten, že to před čím utíkají si zároveň nesou sebou. Utíkají před chudobou a přinášejí chudobu a nízké vzdělání, utíkají před islámem a přinášejí islám a náboženskou nesnášenlivost.

+46
Reagovat | Citovat | Nahlásit


Diskuze k článku:

jiprok | 7. 12. 2021 21:44

Kdybych na řeckých ostrovech neviděl jak se chovají, jejich oblečení a iPhone, tak bych se skoro rozbrečel dojetím

+6
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Milan | 7. 12. 2021 10:30

Osobně tyto články vůbec nechápu. Pokud se máme zasazovat o důstojný život migrantů, proč máme řešit nelegální migranty, co se k nám snaží dostat násilím a místo, aby o pomoc žádali, se jí dožadují jako kdyby na ni snad měli nárok od Boha? Proč neřešíme nedůstojný život migrantů, kteří tady už jsou usazeni legálně, třeba ve Francii a Německu?

Podle mě bychom spoustu problémů s migrací vyřešili, kdybychom se postarali o to, aby naši legální migranti mohli důstojně pracovat, důstojně odvádět daně, zdravotní a sociální pojištění, nebyli nedůstojně lanařeni teroristickými fundamentalisty, nemuseli si důstojnost svých životů vymáhat islamizací Evropy, vytvářením no-go zón apod. Nesmlouvavou likvidaci všech těchto nedůstojných aspektů jejichž životů bych ve vlastním zájmu podpořil i odtud z Čech.

Jenže z nějakého důvodu tohle neziskovky nezajímá.

+11
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Jouda | 7. 12. 2021 9:35

Typicke mysleni pomatenych levicaku je cca toto:
- tady v Evrope mame svobodu a prosperitu, protoze spadla z nebe, proto svoboda a prosperita slys svetem a rekly si, tady u Humpolce se nam libi
- lide, kterym spadla svoboda a properita do klina, by se meli podelit s temi, kterym nespadla
- a protoze ona svoboda a prosperita je definovana geograficky, nejlepe se jim pomuze pomahanim migraci k nam
- duvodem tohoto myslenkoveho mindsetu je hlavne v tom, ze sam nositel tohoto nazoru se nikdy o nic snazit nemusel a vse mu bylo doneseno az pred rypak, bere to jako bezny standard
- obvykle nemaji deti a budoucnost teto zeme je nezajima

Nahled cynika jako ja, je diametralne odlisny
- spolecnost je tvorena lidmi, jejich hodnotovym zebrickem a urovni, tito lide utvareji lokalitu, jestli to bude lokalita svobodna a prosperujici, nebo nejaka musulmanska prdel
- pokud se dostatecne mnozstvi lidi z Mogadisa prestehuje do Humpolce, stane se z Humpolce druhe Mogadiso
- a naopak, pokud se kvanta vzdelanych evropskych Zidu, prestehuje do Izraele, vznikne tam demokracie a technologicka velmoc - testovano na lidech...
- svoboda a prosperita neni nic padleho z nebe, je to vysledek usili naseho a nasich predku, kteri to delali pro nas. A my zase pro sve deti.
- svoboda a prosperita se musi neustale udrzovat


Jednou z podminek prosperujici spolecnosti je obecna slusnost mezi lidmi, ona totiz usetri strasliva kvanta penez, ktere by jinak musely byt utraceny za neproduktivni zabezpeceni pred kriminalitou

- V Mogadisu stoji pred samoskou dva samopalnici - to je sakra drahe -> vysoka cena, maly obrat -> ekonomika na hunte. Ale je to nutne, jinak by to mistni rozkradli.
- V Bruntale staci mit samosku napojenou na centralni pult ochrany -> taky to stoji penize, ale o dost min -> dopad na ekonomiku znatelne nizsi
- Ve Immenstaadu am Bodensee prodavaji (teda prodavali) farmari jablka tak, ze jsou navazene po pytlikach za 2 eura, na stanku je plechova kasicka a plastovy havran na odhaneni vrabcu. To je vse, zadny prodavac. Naklady na zabezpeni a provoz NULOVE -> veskery zisk jde farmari bez nutnoti vydaju na zabezpeceni.

Toto je prosty princip, proc je slusnost ekonomicky vyhodna a proc je prichod lidi s mindsetem Mogadisho naprosto devastujici pro lokality typu Immenstaad am Bodensee.

Immenstaad nezminuju nahodou, v roce 2015 jsem tam pracoval, kdyz vetle otevreli imigracni centrum pro hosty pani Merkelove...

+15
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Mirda | 7. 12. 2021 9:26

Máme tady spoustu svých vnitrostátních problémů které čekají na vyřešení.

+6
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Milan | 7. 12. 2021 9:03

Další článek o tom, jak máme soucítit s nelegálními migranty. Nejhorší na tom přitom není ta představa, že by se u nás usadilo pár migrantů, z nichž většina stejně míří do Německa a Francie. To nejhorší jsou ty lži, překrucování historie, emoční argumentace a morální relativismus, kterým to neziskovky doprovází.

Neustále mluví o chudáčcích, co chtějí mít šanci na důstojný život, a zamlčují přitom, že ten důstojný život v západní Evropě mají daleko větší šanci získat, když nebudou házet po ostraze hranic granáty se slzným plynem, ale zařadí se do pořadí o azylové řízení.

Vykládají, jak je hnusné, že je Polsko prostě nepustí, a zamlčují, že ta polská hranice, kterou ti chudáčci chtějí překročit, je vnější hranice Schengenského prostoru, takže tu ti chudáčci naráží na legitimní právo státu chránit své hranice před nelegální migrací a zároveň na povinnost Polska chránit vnější hranici Schengenu.

Jednou vykládají, že migranti uvízli v "zemi nikoho", podruhé že uvízli v "militarizované zóně", což logicky nemůže platit obojí současně, což dokazuje, že buď bohapustě lžou, nebo o skutečné situaci těch uprchlíků vůbec nic neví. A ne, tohle není slovíčkaření, paní Hejdová - jako migrantka, "topící se v močálech bělověžských lesů" byste zcela určitě nechtěla být ještě navíc v militarizované zóně.

Na konkrétních příkladech neváhají bezostyšně lhát a hrát na emoční strunu provinilosti, když vykládají, že neochota řecké nemocnice ošetřit dva nelegální uprchlíky bez zdravotního pojištění či připojištění má co dělat s jejich původem a barvou kůže. Zkuste si, paní Hejdová, neplatit zdravotní pojištění ani cestovní připojištění a žádat o neurgentní lékařskou péči. Nejlépe třeba někde Mexiku, abyste pak mohla vykřikovat, že jde o rasismus.

Už toho mám vážně dost. Chcete-li někdo pomáhat migrantům, vysvětlete jim, že musejí dodržovat naše zákony a naše postupy přijímání migrantů. Že nemohou přijít na hranici, napadat její ostrahu a snažit se doslova probíjet na druhou stranu, a očekávat vlídné zacházení.

Jenže to by to nejdřív musely pochopit ty neziskovky. A ty nic chápat nechtějí, ty věří, že stačí dostatečně dlouho a nahlas vykřikovat, i kdyby měly lhát.

+25
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Michal Macek | 6. 12. 2021 21:45

uhm...saudska arabie a emiraty jsou velmi bohate...muslimske...a mnohem bliz takove syrii a iraku nez nejake belorusko...proc nejdou tam?

+11
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Petr.b | 6. 12. 2021 19:29

Ono je proti podobně napsaným článkům těžko cokoli říci, aniž by člověk byl za necitlivého barbara a zlého jedince (dnes se tomu říká xenofob).
Ale je třeba si přiznat, že na cizince se dívají více či méně "skrz prsty" téměř všude. Jasně, najde se plno lidí se zkušenostmi z ciziny, kde byli radostně přijímáni, ale přiznejme si - přicházeli tam bez ničeho, s tím, že místním nemají co nabídnout, jen problémy s jejich začleněním? A nebo šlo o lidi víceméně z úplně stejné kultury, znalé místního jazyka, často i dějin, vzdělané, či vyučené, schopné se okamžitě začlenit?
Oni v každé zemi rádi přijmou lékaře, schopné techniky, zkušené učitele cizích jazyků. Ale lidi, jejichž kvalifikace je nejasná? Lidi co si s sebou vezou, a nebo brzy přivezou dalších 10 podobně kvalifikovaných příbuzných? Lidi, co moc potřebují pomoc, ale současně nenávidí naši civilizaci za hrob?
Přečtěme si někdy něco o českých emigrantech, třeba z roku 1948, jak dlouho museli zůstat v lágrech, jak jim obyvatelé západních zemí ochotně "pomáhali", samozřejmostí bylo, že museli zvládnout jazyk. Nikdo nikde nečeká s otevřenou náručí na jakékoli cizince.
Podívejme se na Anglii - termín "polský instalatér" byl svého času velmi hanlivý pro všechny gastarbeitery z východní Evropy. A to si většina Angličanů nevymění ani těsnění v kohoutku, takže to tam bez těch Poláků nejde. A to Británie je nejrůznějších přistěhovalců plná. Takže jsou zvyklí.

+14
Reagovat | Citovat | Nahlásit

umfa | 6. 12. 2021 17:16

Typický problém s uprchlíky je ten, že to před čím utíkají si zároveň nesou sebou. Utíkají před chudobou a přinášejí chudobu a nízké vzdělání, utíkají před islámem a přinášejí islám a náboženskou nesnášenlivost.

+46
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Petr Žoch | 6. 12. 2021 16:57

Celý tento čánek na mě působí jako neomarxistická slátanina . Je řešení přivítat miliony lidí , kteří potřebují pomoc a my na tom posléze budeme hůře, než oni ? Vám marxistům jde pouze o voliče. Nakrmíte je a oni vás za to budou volit. Prohlédl jsem vaši taktiku již dávno. Běžte raději dělat něco rozumného. Ale to vy levičáci vlastně neumíte. Tak leda tak nějaká ta revoluce...

+14
Reagovat | Citovat | Nahlásit