Diskuze k článku:

„Přirozená“ rodina, homofobie, právo na názor a Petr Fiala

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Michal Macek | 11. 9. 2021 14:16

Umfa: to že byli homosexuálové považováni za deviaci je právě pozůstatek náboženských dogmatu kdy "sodomie" je považována za smrtelny hrich. Heterosexuální vztahy stejně jako homosexuální jsou vztahy dospělých pricetnych lidi kteří s tím oba (všichni) souhlasí...to jak jistě uznáte "vztah" s dítětem zvířetem nebo mrtvolou není...ale to vy dobře víte a jen ze sebe děláte hloupého a trolite. Otázka je proč? Já myslím protože jste taky homofob

+9
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Lucka | 11. 9. 2021 17:10

Jé, to se divím že má pan prof. Fiala potřebu se vymezovat zrovna v tomhle. Připomíná mi to jako když se p. Bělohlávek z KDÚ obouval do nějaké psíčkařky za to že byla smutná když jí "umřel" pejsek a dostala od pana politika veřejného sprda, že si dovolila použít u "uhynutí zvířete" pojem "umřít".
Kéž by měli naši vrcholní politici poněkud konstruktivnější nápady.
Pro jaké publikum to ten Fiala vlastně žvaní? Chce se zalíbit buranům, kteří si to srejně nepřečtou protože chtějí Tomia, akorát se zhodí u inteligence.

-11

Diskuze k článku:

Michal Macek | 21. 9. 2021 11:13 | reakce na Petr C. - 21. 9. 2021 0:19

joto je JEDNO dite JEDNOHO paru...chete to generalizovat?

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Petr C. | 21. 9. 2021 0:19

Co si o výchově dětí homosexuálním (v tomto případě lesbickým) párem myslí to dítě (teď už dospělé):
https://cnn.iprima.cz/zena-kterou-vychovaly-lesby-nic-proti-gayum-ale-biologicti-rodice-jsou-v-zajmu-deti-34035

0

BábaJága | 19. 9. 2021 16:35

Moto, já pořád dokola tvrdím, že je potřeba dát jisté komunitě její práva, a že když je bude mít, na pojmenování nezáleží. Vy mi na to konto zcela nepodloženě neustále oponujete, že této komunitě upírám její práva.

Kdo je tu ten, kdo se má obhajovat? Pokud po mě chcete, abych obhajoval to, co tvrdím, pak po mě chcete, abych obhajoval své tvrzení, že si tato komunita zaslouží svá práva.

Proto zcela oprávněně tvrdím, že jste pitomec.

+2

umfa | 18. 9. 2021 11:23 | reakce na Mota - 18. 9. 2021 10:11

A kdopak to tady neumí jednoduše odpovědět na jasně formulovaný návrh? :D Slova o někom kdo něco chce a neví co padají spíš na Vás :-)

+2

Mota | 18. 9. 2021 10:11

Vy jste strašný lhář.

To vy se nedokážete obhájit. A ještě urážíte, protože jste se vzteknul a nemáte argumenty. Tak už jen útočíte. Smutný. Vy prostě ten dnešní svět už moc nechápete, ale budete kopat nožičkami, jak malé dítě.

-2

BábaJága | 17. 9. 2021 7:28

Vidíte, umfo? Já se vlastně vůbec nedivím, že existují lidé, kteří této komunitě nepřejí, protože je dost těžké respektovat komunitu, navenek zastupovanou pitomcema, jako je Mota, kteří nejsou ani v teoretické rovině ochotni vzdát se požadavků, které nejsou schopni obhájit a které se v reálu ne všem líbí, aby měli širší podporu a získali to, na čem se tu všichni asi shodneme, že by mít měli.

Naštěstí většina lidí chápe, že takoví pitomci jsou jistě i v ostatních komunitách, a že tahle komunita je také převážně rozumná. Jen bych uvítal, kdyby ji navenek reprezentoval někdo, kdo má víc mozkových buněk, než zubů.

+4

Mota | 16. 9. 2021 12:21

Nic? To jsem si mohl myslet. :-D

-2

umfa | 16. 9. 2021 12:13 | reakce na Mota - 16. 9. 2021 12:12

Ano nebo ne?

-1

Mota | 16. 9. 2021 12:12

Stále tady nevidím důvod. Tak pánové, šup! :-D

-1

umfa | 16. 9. 2021 11:47 | reakce na Mota - 16. 9. 2021 10:28

Všechno by se vyjasnilo, kdybyste odpovědělo na moji otázku (v negativním případě i se zdůvodněním). Protože jste této možnosti nevyužilo, za trola jste tu Vy :-)

0

Mota | 16. 9. 2021 10:28

Vtipné. Přitom jste neřekl proč by se mělo jmenovat jinak, vy válečníku :-D prostě není důvod. Se stim smiř :-)

-2

BábaJága | 16. 9. 2021 9:40

Po několika dnech marného přesvědčování "najednou" usoudíš, že nikoho přesvědčovat nemusíš. Ironické, ne?

+4

Mota | 16. 9. 2021 9:30

Já fakt nic nepotřebuji dokazovat nějakým boomerům na internetu. Si to dohledejte sám. Beztak jste troll.

-2

babajaga | 15. 9. 2021 18:02

O tom jste ale nepřesvědčil.

Budete-li mít bez ohledu na název vašeho svazku zaručena stejná práva (což plně podporuji, navzdory vaším opakovaným lžím, za které jste se dosud neomluvil, což ukazuje váš charakter...), pak na tom, aby se váš svazek jmenoval zrovna manželství, nijak nesejde.

Nic, co jste doposud řekl, nedokazuje opak.

+3

Mota | 15. 9. 2021 15:20

Ale je důvod. Změny pomohou.

-1

babajaga | 15. 9. 2021 15:01

Stejně tak ale není důvod pro stejný název. A protože je ekonomičtější zachovat status quo, který nikoho nepoškozuje, než zavádět změny, které nikomu nepomohou, hlasuji pro zachování statusu quo, tedy rozdílných názvů.

+1

Mota | 15. 9. 2021 14:53

Není důvod pro jiný název.

-1

umfa | 15. 9. 2021 14:31 | reakce na babajaga - 15. 9. 2021 13:53

"Mota" bude asi takové zdejší Alžbětko. Cítí, že je potřeba bojovat, ale neumí říct za co :D

+5

babajaga | 15. 9. 2021 13:53

Až přijdete se skutečným důvodem, proč je pro rovnost homosexuálů s heterosexuály potřeba stejný název a ne "jen" stejná práva, pak třeba i podepisu petici, abych tu změnu urychlil. Vaše "neuškodí" není důvod cokoliv měnit.

0

Mota | 15. 9. 2021 12:50

Bla bla bla, už jen slovíčkaříte. Vtipné je, jak vy s tou plytkou argumentací z toho obviňuje mne :-D. Tohle s oblibou dělají desinformátoři. A taky stejně lžou. Protože občanský sňatek samozřejmě homosexuální pár uzavřít nemůže. Že se nestydíte, takto desinformovat. Ten obřad se jmenuje svatba, další nesmysl. O co vám jde? Potřeba škodit? Vždyť i vy musíte vidět, jak mimo jste. Nebo se vám děje něco, z čeho mne opět obviňujete - sedíte si na mozku.

Prostě se už smíte s tím, že společnost se vyvíjí. Pro volby taky není jiný název, když se změnil význam a už to nebylo jen hlasování pro majetné muže. Chcete stát na místě? Klidně. Ale nenuťte do toho i ostatní.

-1

BábaJága | 15. 9. 2021 12:11

No, vzhledem k tomu, že sňatek se neuzavírá, a tedy jej nemůže uzavřít nikdo, je podle mně naprosto v pořádku, že jej nemohou uzavřít ani homosexuálové. Neuzavírá se totiž sňatek, ale manželství či registrované partnerství. A tu svatbu (i.e. sňatek) k tomu mohou mít už dnes bez jakýchkoliv překážek i homosexuálové.

Takže pokud je to pro vás tak podstatné, zřejmě proto, že jste analfabet, sedící si na mozku, a nechápete rozdíl mezi manželstvím a sňatkem, pak má odpověď je ANO, I HOMOSEXUÁLOVÉ MOHOU MÍT SŇATEK. Stačí to takto?

P.S.: dokud vás nepřestane bavit označovat lidi jako jsem já zcela neoprávněně za homofoby, tedy LHÁT, když už jste na to lhaní tak citlivý a vidíte ho i tam, kde není, pak mě jen tak nepřestane na oplátku poukazovat na to, jak plytká je vaše argumentace

0

umfa | 15. 9. 2021 11:54 | reakce na Mota - 15. 9. 2021 10:51

Ano nebo ne?

0

Mota | 15. 9. 2021 10:51

Noa? Proč pořád řešíte blbosti?

Může homosexuální pár uzavřít sňatek? To je podstatné.

Ano, vaše pseudodůvody, jako je název, jsou klackem pod nohy. Proč děláte problémy? Baví vás znepříjemnňovat spoluobčanům život?

0

BábaJága | 14. 9. 2021 23:51

"Jmenuje se to sňatek. Církevní a občanský sňatek se nazývá manželství. Prostě by se občanský sňatek povoloval i pro homosexuály. Ti jsou snad také občany. "

Moto, pleteš si sňatek a manželství. Sňatek je jen slavnostní vstup do manželství, OBŘAD, ceremonie lemovaná chlastem a žrádlem pro hosty. A stát nikomu nekecá do toho, jak a zda vůbec může zorganizovat žranici a chlastačku pro dvě sta hostů,. Reguluje jen tu oficiální část, bez které by ta žranice pozbyla smysl - samotný vstup do manželství nebo registrovaného partnerství. A to, co je potřeba zařídit, je aby registrované partnerství, jakkoliv se bude v budoucnu jmenovat, garantovalo stejná práva, jako manželství.

A pokud bude registrované partnerství garantovat stejná práva jako manželství, pak budou mít všichni stejná práva a nikdo nebude mít důvod mluvit o klaccích pod nohy.

P.S.: já se "netvářím", že mám nějakou vyjednávací pozici, já ji prostě a jednoduše v mezích zastupitelské demokracie mám, stejně, jako vy

0

umfa | 14. 9. 2021 18:26 | reakce na Mota - 14. 9. 2021 17:31

Nemusíte odpovídat celou větou, nejsme ve škole. Stačí "ano" nebo "ne". Protože když odpovídáte třemi větami, mám pořád dojem, že se vykrucujete z jednoznačné odpovědi. Tak ano nebo ne?

-2

Mota | 14. 9. 2021 17:31

Tak to je již dnes. Jmenuje se to sňatek. Církevní a občanský sňatek se nazývá manželství. Prostě by se občanský sňatek povoloval i pro homosexuály. Ti jsou snad také občany.

-1

umfa | 14. 9. 2021 17:21 | reakce na Mota - 14. 9. 2021 17:14

Pořád tancujete kolem otázky, ale zatím jste se nevyjádřil/a jasně. Byl by v pořádku svazek (pod neutrálním jménem pro všechny případy), který by si každý mohl pojmenovat jak chce, tedy i manželství?

-1

Mota | 14. 9. 2021 17:14

Přesně tak. Ciráty úplně zbytečně. Prostě k jinému názvu není důvod. :-D

Potřeba jiného názvu je jen další klacek pod nohy, aby se schválení manželství blokovalo na takové malichernosti. Vy se budete tvářit, jako že jste dali nabídku na stůl: stejná práva ale jiný název, ačkoliv vy vlastně žádnou vyjednávací pozici nemáte. A stejně bystě si vymysleli jiný

-1

babajaga | 14. 9. 2021 16:55

Víte, co? Konkrétně registrovaný partner je divné označení, ale naštěstí je to jen právní termín, který nikdo nikoho nenutí používat v běžné řeči. Pokud bych to měl mít jenom někde v občance, tak by mi to bylo sumak a opravdu nechápu, co se kolem toho nadělá za ciraty. Ale abyste mě nechápal špatně - mně je úplně jedno, jak se říká nebo bude říkat sezdaným neheterosexualnim párům. Mě jen sejri, jak mají různí hejhulove potřebu se vyjadřovat o tom, že jsem prý ustrašený homofob bez vlastního názoru, a tak jim to vracím poukazováním na to, že jejich požadavky nemají žádné racionální jádro. Toť vše.

0

Michal Macek | 14. 9. 2021 15:43

babajaga:

jako co si budem nalhavat, vetsina registrovanych LGBT paru stejne v bezne komunikaci rika podle me manzel/manzelka, protoze "registrovany partner/ka" je fakt hroznej vyraz :D

ale me proste cela ta debata prijde hrozne malicherna, od tech odpurcu je to proste takove " a ne a ne a ne, proste nebude to manzelstvi za zadnou cenu!" dup dup nozickou... jako ja byt homosexual / lesba tak se snad na to vykaslu a spokojim se tim "partenrstvim", moudrejsi ustoupi

ja napriklad to mam lepsi, moje partnerka je trans, takze uz je uredne zena, ma to v obcance, takze si ji muzu normalne vzit, az na to prijde cas...

0

Zobrazit další