Diskuze k článku:

Většina z nás má občas mokro v kalhotkách, ale nikdo o tom nemluví

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Iva | 19. 7. 2021 6:21

Můžete mi prosím říci, co je to za přístroj? Děkuji za info.

+76
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Věra | 23. 7. 2021 21:52

Nevím, proč se ze všeho dělá věda a všecko musí stát obrovské peníze. Dneska se prostě musí vydělávat úplně na všem. Každá normální žena má šest neděl na to, aby se tělo dostalo do relativního normálu, postupně pomalu dál doladilo, tak to bylo po staletí...
Že by byl problém třeba v tom, že dnes ženy začínají rodit v mnohem pozdějším věku než dřív? Že už nemají ty sejné samouzdravovací schopnosti co mladší rodičky? Ačkoliv dřív ženy rodily mnohokrát, často od 16ti let až do padesáti i víc, a o žádné moderní inkontinenci se nevědělo! Že bybylo to způsobem současného života? Přílišnými nepřirozenými zásahy do jistých orgánů žen? Myslím tím ovlivňování početí, regulace přirozeného menstruování, dnes běžný nezřízený pohlavní život, všeobecná neukázněnost atd.? (Pozor, nejsem farářka ani jeptiška!)
Pořád Přrodě do všeho zasahovat nebo dělat proti ní dokonce násilí rozhodně není dobré, vždyť to vidíme na všech stranách, i když to vidět nechceme, a doplácíme na to víc a víc. Ani to vidět a slyšet nechceme, tak nefňukejme a plaťme za léčení, přístroje, léky, operace, náhradní mateřství...za všecko. A abychom na to všecko měli peníze, pracujme a hoňme se do úmoru.
HROZNÁ a zároveň navzdory všemu "potěšení" smutná doba.

-13
Zobrazit komentovanou zprávu

Diskuze k článku:

Michala | 28. 9. 2021 21:48 | reakce na Karla - 16. 9. 2021 17:44

Ahoj, chci se zeptat... Kde ty inkontinenční pomůcky od Bella Happy kupuješ? V lékárně jsou k dostání? A dostanu na ně třeba recept?

0

Karla | 16. 9. 2021 17:44

Ahoj, ty cviky na pánevní dno jsou nejlepší. Ty fakt pomáhají. Sama jsem se o tom přesvědčila. Ale pořád to není ono. Jinak pomůcky? Ty si kupuju tady https://www.care4you.cz/qx15/urologicke-vlozky-pro-zeny a jo, jsou super. Diskrétní a to mi vyhovuje maximálně.

0

Marie | 12. 9. 2021 21:06

Cookies mi na instagramu dohodily perifit. co nerada bych tady dělala reklamu jednomu přístroji, který nemám vyzkoušený. Ale do vyhledávače stačí zadat něco jako APP CONTROLLED PELVIC FLOOR TRAINER a zobrazí se více možností.
https://venusiny-kulicky.heureka.cz/perifit-kegel-exerciser-with-app/?gclid=CjwKCAjwyvaJBhBpEiwA8d38vKlpXySiQzfGTd1er-YuKpscu4S5OT6qUgjDh6U0aIahXR9D2g4grhoCzg0QAvD_BwE

0

Lauris | 29. 8. 2021 14:01

Dobrý den, já teda inkontinencí trpím. Bohužel. Jasně, cvičím. Pánevní dno. Díky tomu se to zlepšuje. Ale bojuju s pomůckami. Jaké se vám osvědčily?

0

Naomi | 5. 8. 2021 10:37

Mnoho žen v mém okolí se o tom stydí promluvit. Je to velmi choulostivé téma, které se občas zejména mladé ženy stydí řešit. Já to naštěstí řešila včas s lékařem, který mi pomohl. Stejně jako některé informace v tomto článku: http://www.urogynekologie-otcenasek.cz/uniky-moci-pri-cviceni-a-fyzicke-aktivite/ díky kterým, jsem věděla co mě čeká.

0

Hanč | 28. 7. 2021 15:45

Přístroje nebo drahá sezení nejsou potřeba. Důležité je při problémech s inkontinencí nejprve rozšířit do pánevního dna vnímání. Pokud vnímání v této oblasti jaksi moc není, tak doporučuji následující. Na webu zjistit, kde je ústí močové trubice a čistou rukou si v pochvě zkusit nahmatat ústí vlastní močové trubice. Pokusit se o jakýkoliv stah pochvy s cílem si uvědomit, zda cítíte, jestli se pod prstem něco děje. Dotek prsty v oblasti, kterou nevnímáte, vám většinou pomůže si danou oblast uvědomit. Pokud se tam něco děje, tak prostě naplánujte na každý den stahování a pravidelně pánevní dno takhle stahujte. Vnímání v oblasti i svalový tonus se brzy zlepší. Je to trochu nepraktická metoda, ale funguje. Nebo si na webu najděte, jak svalovina pánevního dna vypadá. Pro zjednodušení a účely cvičení si můžete představovat takovou osmičku, jejíž jedna smyčka vede kolem konečníku a druhá kolem pochvy a klitorisu. Pak si lehněte na záda a zkuste mohutně stáhnout část osmičky kolem konečníku. To většinou jde všem bez problémů. Pak si sáhněte prstem těsně ke klitorisu a opět mohutně stáhněte svalovinu kolem konečníku a zkuste zapojit i tu druhou část osmičky kolem celé pochvy. Pokud cítíte, že se něco pod prstem vedle klitorisu děje, tak hurá. Pokud ne, tak nevadí, ono se tam za určitou dobu pravidelného tréninku něco dít začne. Začněte v lehu na zádech 5 x denně mohutně stahovat pánevní dno při výdechu. Takže nádech, výdech, v zádrži dechu stáhnout celou osmičku, až ucítite, že to v té oblasti úplně brní a pak se nadechnout a vše povolit. Pak nechte jeden dech proběhnout normálně bez stahování. Celé opakujte minimálně 5 x s plným soustředěním každý den. Ideálně kombinujte s běžným protahováním, široký sed rozkročmý, dlaněmi doťapkat do nejdál před sebe, takový pokus o placku. Až si natrénujete základní intenzivní stah celého pánevního dna a budete si více vědomi pohybů svalstva pánevního dna, stačí pokračovat s úplně běžnými stahy každý den. Nejlepší je to hned po ránu, tak 60 - 100 stahů pro udržení pevnosti svalstva. Nemyslím tím ty intenzivní stahy ve výdechu, prostě jen stahy, jakokdyby jste chtěly něco pochvou mocně stisknout. Nebo si stahování navykněte v hromadné dopravě, na schůzi apod. prostě vždy, když si vzpomenete, stahujte pánevní dno. Sem tam pak zařaďte i ty intenzivní stahy ve výdechu. Po nějaké době je možné se naučit jednotlivé části osmičky izolovat a pokusit se je stahovat jednotlivě. Ale to je docela těžké a pro prevenci inkontinence to není úplně potřeba. Posilování pánevního dna není žádná věda, chce to trpělivost a pravidelnost a výsledky se dostaví. Mokro v kalhotkách z důvodu inkontinence fakt být nemusí. Ostatní důvody jsou v pořádku :-).

0

Hanka | 28. 7. 2021 14:01

Dobrý den,je to skvělý článek,jen bych rada poupravila údaj o ceně křesla v UPMD,jedno sezení stojí 250 Kč a je wjich potřeba 10,nikoliv 2500,- za jedno sezení jak píšete

+1

Hanka | 26. 7. 2021 7:45 | reakce na Iva - 19. 7. 2021 6:21

Prosím o info, co je to za přístroj. Bez této informace, je článek bohužel zbytečný...jako ty reklamy na vložky a pleny...viz článek. Děkuji H

0

Paros | 23. 7. 2021 22:51 | reakce na Věra - 23. 7. 2021 21:52

dříve byla péče levnější, protože ženy prostě trpěly, mlčely o tom a pak prostě umřely.

+2

Věra | 23. 7. 2021 21:52 | reakce na Olga - 19. 7. 2021 12:39

Nevím, proč se ze všeho dělá věda a všecko musí stát obrovské peníze. Dneska se prostě musí vydělávat úplně na všem. Každá normální žena má šest neděl na to, aby se tělo dostalo do relativního normálu, postupně pomalu dál doladilo, tak to bylo po staletí...
Že by byl problém třeba v tom, že dnes ženy začínají rodit v mnohem pozdějším věku než dřív? Že už nemají ty sejné samouzdravovací schopnosti co mladší rodičky? Ačkoliv dřív ženy rodily mnohokrát, často od 16ti let až do padesáti i víc, a o žádné moderní inkontinenci se nevědělo! Že bybylo to způsobem současného života? Přílišnými nepřirozenými zásahy do jistých orgánů žen? Myslím tím ovlivňování početí, regulace přirozeného menstruování, dnes běžný nezřízený pohlavní život, všeobecná neukázněnost atd.? (Pozor, nejsem farářka ani jeptiška!)
Pořád Přrodě do všeho zasahovat nebo dělat proti ní dokonce násilí rozhodně není dobré, vždyť to vidíme na všech stranách, i když to vidět nechceme, a doplácíme na to víc a víc. Ani to vidět a slyšet nechceme, tak nefňukejme a plaťme za léčení, přístroje, léky, operace, náhradní mateřství...za všecko. A abychom na to všecko měli peníze, pracujme a hoňme se do úmoru.
HROZNÁ a zároveň navzdory všemu "potěšení" smutná doba.

-13

Leňa | 23. 7. 2021 20:50 | reakce na Olga - 19. 7. 2021 12:39

děkuji všem za upřesnění ceny. mám ale ještě jeden dotaz.. pokud jsem bezdětná, tak mi v tomto ústavu nepomohou? tem problém se může týkat i těch, které neprošly těhotenstvím.

0

Michaela | 21. 7. 2021 22:40

Nejjednodušší je si nechat voperovat inkontinenční pásku. Pak je to v pohodě už pořád a bez cvičení, které nemá žádný výsledek. Zkoušela jsem ho 15 let. A dneska s TOT páskou můžu dělat cokoliv. Nevím na co jsem tolik let čekala, když se to dá řešit s okamžitým výsledkem.

0

Lela | 20. 7. 2021 15:07 | reakce na Katerina - 20. 7. 2021 0:57

No mě ten článek přijde super a ono, když jí na UPMD poslali rovnou na křeslo, místo na fyzio, tak je to divný, třeba tam už byla a nepomohlo to. Já mám za sebou asi půlroční co 14 dní fyzioterapii na UPMD a ač paní fyzioterapeutka byla úžasná a já doma cvičila, co to šlo, tak mi přijde, že to je z 95% stejně v hlavě a pochopit, jak to celé funguje, a jak to cvičit správně, to fakt není jen tak. Takže tolik jen k mému pohledu člověka, co tohle řešil / řeší.

+3

Lenka | 20. 7. 2021 10:43

na posílení pánevního dna stačí venušiny kuličky, nosí se cca hodinu denně pri pohybu a cena se pohybuje do 1000kč

-1

Katerina | 20. 7. 2021 0:57

Ja jsem zmatena. Na jednu stranu ocenuju, ze jde autorka s kuzi na trh a otevira tabuizovane tema, na druhou tedy nevim, jak je to s temi cviky - Problem neni v tom, ze nefunguji, ale ze jim clovek musi venovat 15 min denne? To je jako vazne tak moc, kdyz jde o zdravi a suche kalhoty? A kdyz si nekdo neni jisty, jestli cvici spravne, tak proc googluje 'omlazovani vaginy' misto aby si dosel k fyzioterapeutovi? Jinak jsem rada, ze autorka ucinne reseni nasla, ale trochu to vypada, jako ze neni mozne cvicit, pokud u toho nehrajete na mobilu hru... No hate, just saying...

+2

Motylek | 20. 7. 2021 0:12

Pry na posileni panevniho dna a proti inkontinenci a na procviceni pred porodem a po porodu jsou Venusiny kulicky. Hlavne tak lze spojit prijemne s uzitecnym:).

-1

Petra | 19. 7. 2021 23:12

A nazev onoho pristroje, nebo kde objednat???

+2

Mazi mazi | 19. 7. 2021 22:17

Kdyby moje starší sestra nerodila ve Francii, kde je běžné, že každá rodicka po porodu chodí na cvičení s pánevním dnem a to prosím hrazeno pojišťovnou, byla bych na tom jako vy.
Jako informovaná jsem si ještě během 6N našla cvičení pro mamky na posílení pánevního dna v Praze, začala jsem hned po 6N. Ano stojí to peníze a v ČR na to pojišťovny přispívají směšných 500 korun.. Já počítala s tím, že mě to bude stát určitě aspoň 10 tisíc než se dám do kupy, ale opravdu to za to stálo.. Cvičení 1x týdne za 500 (individuální lekce) a jak to dopadlo? Po porodu mám vaginu těsnější než před porodem, žádné úniky moči, to mě všechno díky cvičení minulo.
Jinak kegelovi cviky vám jsou k prdu, protože to procviči tak maximálně sverac, ale pánevní dno má několik vrstev svalů, se kterými se musíte naučit pracovat.

+2

Lenka | 19. 7. 2021 19:11 | reakce na Brigita - 19. 7. 2021 18:54

V textu je uvedeno "Jedno sezení stojí dva a půl tisíce korun a je jich potřeba zhruba deset". Buď to opravte, jinak je vaše odpověď lež. To neokecáte. Takže reklama.

+1

Brigita | 19. 7. 2021 18:55 | reakce na Lenka - 19. 7. 2021 18:27

Terapii na křesle je potřeba opakovat cca 10x, proto je cena vynásobena 10.

+1

Brigita | 19. 7. 2021 18:54 | reakce na Olga - 19. 7. 2021 12:39

Mate pravdu. Ale sezení je potřeba cca 10, proto ta cena 2500,-

0

Lenka | 19. 7. 2021 18:27

Článek na mně dělá dojem reklamy. V textu přestřelená cena ofiko terapie 10x, aby si člověk koupil předražené venušiny "kuličky" napojené na mobil.

+1

Olga | 19. 7. 2021 12:39

Jen chci opravit, že jedno sezení na speciálním křesle v ústavu péče o matku a dítě stojí 250, CZK nikoliv 2500,. a opravdu pomáhá.

+2

Lenka | 19. 7. 2021 12:06

Zdravím přítomné, máte prosím někdo informace, zda je efektivnější Perifit nebo kGoal? Na první pohled je vizuální rozdíl, ale je tu odborník/odbornice, kteří dovedou vyhodnotit potenciální účinnost z anatomicky vhodněji pojaté konstrukce apod.? Díky, prima den.

+3

Lenka | 19. 7. 2021 11:11

Povedený článek, děkuji za něj. Máte bohužel smutnou pravdu.

+2

Martina | 19. 7. 2021 10:46

Vypadá to, že firma je z USA, ne Francie.

-1

Jouda | 19. 7. 2021 10:43

Jak tak ctu ty moudra o tabuizaci vaginy, doslo mi, ze Beavis a Butthead nebo Kenny ze Southparku jsou vlastne avantgardiste.

-4

Brigita | 19. 7. 2021 9:58 | reakce na Iva - 19. 7. 2021 6:21

Perifit :)

+2

Kakamera | 19. 7. 2021 9:32 | reakce na Kakamera - 19. 7. 2021 7:24

A protože máte doma i milované muže, kteří mají také takové problémy, je zde přístroj i pro ně:
https://www.zdravotnickepotreby-eshop.cz/product/inkontinence/cvicebni-pomucky/pericalm---elektrostimulacni-pristroj/8539

S tímto nástavcem

https://www.zdravotnickepotreby-eshop.cz/product/inkontinence/cvicebni-pomucky/anuform---intraanalni-popr_-mala-intrava/8536

+3

Kakamera | 19. 7. 2021 7:24

Přístroj k prostudování zde: https://www.intao.eu/cs/products/kgoal-1/

+13

Zobrazit další