Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

Dítě jako zbraň. Co dělat, když partner při rozvodu sáhne ke křivým obviněním

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

MS | 15. 9. 2020 21:01

Další faktor jsou i advokáti, co rezignují na edukaci a vedení klientu a podporují je v negativnismu a odmítání jakýchkoliv konstruktivnich řešení. Zákopová válka je z obchodního hlediska zajímavější než rychlá dohoda...

+4
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Diskuze k článku:

Jakub | 23. 1. 2021 4:30

Přesně jak říkáte dát jim desítky tis. A oni stejně vám nejradši budou říkat že at se na to dítě vykaslete atd...
Naštěstí jsem dceru viděl už na vánoce ... A od té doby to jede podle posledního rozsudku,státní zástupkyně zastavila pár dní před Vánoci prebez.opatreni, krásnej dárek, sice se stále čeká až mě policie uzná nevinným. Abych já mohl dát t.o. za křive obvinění.
PS: bohužel to velmi poznamenalo máš vztah:( ale každým pobytem ve svém pokojíčku a v jejím domově u tatínka se to zlepšuje věřím že to bude zase v poradku .ale těch slz co to všechno obnáší...nikomu nepřeju !!
Jen dětem přeju bojovne a nadevše milující táty

0

nina | 27. 11. 2020 15:20

Pokud tohle to udělá, je jasné, že děláte dobrou věc. Podobná věc se mi také stala při rozvodu s mým bývalým. Naštěstí jsem měla po ruce dobrého advokáta od https://www.cikr.cz/sluzby/rodinne-pravo/ a ten vše vyřešil. A nyní jsme všichni šťastní.

+1

Jakub | 9. 11. 2020 4:33

Mne bývalá expartnerka obvinila 2x ze znásilnění 4 leté dcery po prvním půlroce věc byla odložená že nebyl nalezen žádný důkazní materiál který by vedl k zahájení trestného řízení a mě soudkyně rozšířila styk tak jak jsem zadal těsně před prvním tr ř.
A devět měsíců na to znova té oznámení týden po tom co jsem ji psal SMS že budu zadat v týdnu o další rozšíření .
Takže jsem okamžitě obviněn a od prvního září dceru nevidim a nevím jestli je zdravá atd... Mám zákaz jakého koli kontaktu, v prvním tr oznámení jsem dceru mohl vidět po půl roku jen s dohledem cca jednou za měsíc na hodinu asi za osumset Kč . Nyní jsem absolvoval sex. A psych. Vyšetření a doufám že jí to dítě už někdo sebere dají ji sem, domů.. k tatovi

+1

Petr C. | 22. 9. 2020 19:30

Křivé obvinění by se mělo jako křivé obvinění posuzovat a trestat, ne to odkládat, jako většinou doposud. Tj. jako křivé obvinění ze závažného trestného činu.
Protože neprávem obviněnému člověku to může nejenom znemožnit kontakt s dítětem, ale úplně zničit život. Než se prokáže jeho nevina, tak se to zpravidla rozkecá po okolí, o což se ochotně postará ten druhý z partnerů.
Pro info:

§ 345
Křivé obvinění

(1) Kdo jiného lživě obviní z trestného činu, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
(2) Kdo jiného lživě obviní z trestného činu v úmyslu přivodit jeho trestní stíhání, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.
(3) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,
c) spáchá-li takový čin v úmyslu jiného vážně poškodit v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu,

Více se dočtete na http://www.trestni-rizeni.com/dokumenty/trestne-ciny-paragrafy/krive-obvineni-a-kriva-vypoved

0

MS | 15. 9. 2020 21:01

Další faktor jsou i advokáti, co rezignují na edukaci a vedení klientu a podporují je v negativnismu a odmítání jakýchkoliv konstruktivnich řešení. Zákopová válka je z obchodního hlediska zajímavější než rychlá dohoda...

+4

Jouda | 13. 8. 2020 11:53

To je znamy a dlouhodoby problem, v clanku byl opomenut vliv neziskovek, ktere ochotne zenam poradi, jak spravne vyrobit falesne obvineni tak, aby v pripade prasknuti toto skoncilo pro krivou obvinovatelku maximalne podminkou.
Tak, aby se nepodaril prokazat umysl, ze obvinovatelka nejednala v dobre vire.
A opravdu, i ty nejkriklavejsi pripady skoncily maximalne podminkou.

Cituji:
Zásadní roli v celém případu sehrála organizace Spondea. Právě její psycholožka podle policie až později připustila, že „svoje zprávy vypracovávala na základě toho, co jí k manželovi žena sdělila, a skutečnosti, které její tvrzení nepotvrzovaly, do svých zpráv tendenčně neuváděla, protože, jak uvedla, byl zájem na pana P. něco najít.“
https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/1523600-manzelka-falesne-obvinila-muze-ze-zneuzivani-soudni-znalkyne-ji-uverily

Dalsi zdroje
https://www.info.cz/zpravodajstvi/cesko/cesky-si-na-internetu-radi-jak-zlikvidovat-manzely-krivym-obvinenim-ze-sexualniho-zneuzivani-deti

https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=624267

0

Barbora | 16. 8. 2020 14:21 | reakce na Jouda - 13. 8. 2020 11:53

Pořád se něco hází na neziskovky. Asi to je nějaká móda. Prostě stejně jako existují muži nenávidějící ženy, existují holt i ženy, co nenávidí může. A kolik sociálních pracovníků jsou muži? Vzhledem k tomu, jak se u nás "tradičně chytře" dělí práce na ženskou a mužskou, tak holt ženy a některé z nich holt matkám nadržují, protože samy nemají s muži nejlepší zkušenosti. Tak to tu bylo už za totáče, ale chápu, že tahat do všeho neziskovky je in.

+1
Zobrazit komentovanou zprávu

Petr C. | 22. 9. 2020 20:05 | reakce na Barbora - 16. 8. 2020 14:21

To bohužel ,,móda" je, vymýšlet si nesmyslná obvinění.
Na mého kamaráda poslala jeho stále ještě manželka policii, že je opilý a napadá děti.
Kamarád se divil velice, když u dveří zazvolnili chlap se ženskou v policejních uniformách. Prý že jestli můžou dál. No pojďte, ale co se děje? Co děláte, a kde jsou děti? No, já zrovna vařím večeři a děti jsou nahoře. Můžeme se podívat? No jasně.
Děti si v pokojíku hrály s legem.
Pil jste něco? Jo, mám tu na stole otevřené pivo.
Ani mu dýchnout nedávali. Napsali do hlášení, že otec nejeví známky opilosti, komunikuje normálně, děti byly v pořádku, další řešení situace netřeba.

Ale jí se kvůli tomu nic nestalo, nechali to plavat. A to i přesto, že je to de facto křivé obvinění z trestného činu. Příslušný paragraf a sazbu uvádím výše.
Pokud by šlo jenom o přestupek, tak za křivé obvinění ze spáchání přestupku může být uložena pokuta do 10.000 Kč, při opakování do 30.000 Kč. §49 přestupkového zákona

0
Zobrazit komentovanou zprávu