Diskuze k článku:

Vít Samek Na vlastní otvor: Kolonoskopie

Váš komentář:

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

E. | 14. 11. 2019 | 11:35

Super clanek i video. Jen mala technicka: kazde pracoviste to ma trosku jinak. Po analgosedaci (uspani bez pokecu :-) me vysupli bez nejakeho dospavani a odjezd je vubec nezajimal (jak, s kym...). WC na chodbe pro plnou cekarnu pacosu, nez se clovek obliknul, aby tam mohl vystartovat, tak se malem po... A to slo o vyhledavane pracoviste....

+2
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Všech 6 komentářů v diskuzi

Kristina | 4. 12. 2019 | 18:52

Díky, právě jsem podstoupila kolonoskopii a Vaše video, pane Samek mě na něj připravilo, věděla jsem co mě v reálu bude čekat. Vydržela jsem, i odběr polypu a vše jsem viděla na monitoru co se zrovna děje. Ano, některé pasáže byli tlakem bolestivé, ale nebála jsem se a to proto, že jsem měla situaci díky Vám dopředu zmapovanou??. Akorát můj odchod se vztyčenou hlavou byl spíše shrbený, ale to ty křeče, které jsem po cestě domů vyvětrala??. Je mi 32 let a šla jsem odvážně o toho.
Děkuji za pomoc Vám i týmu. Kristina , Brno

0

Zuzka | 26. 11. 2019 | 20:15

Byla jsem dnes a peklo. Kvůli kojení premedikace jen Entonoxem... Ale dle doktora střeva samá klicka, žádný rovný pasáže, vůbec to nešlo. Fakt hnus. Ještě že to dopadlo dobře a dlouho mě tam nikdo neuvidí...

+1

ContraFebres | 21. 11. 2019 | 15:33

Výborný report! Jen bych víc zdůraznila, že toto vyšetření lze provést v analgosedaci, tudíž bolet nebude vůbec nic a nikde, a fakt není třeba se bát. Video mne totiž navzdory konečnému "bolí jenom chvilku, nebolí nijak zásadně" rozhodně nepřesvědčilo, že bolelo jenom chvilku, a navíc nijak zásadně.
Moje kolonoskopie byla v analgosedaci a byla to pohoda jahoda, navzdory tomu, že to celé trvalo přes hodinu a bez uspání se vlastně udělat nedalo, jak se zjistilo v průběhu.

0

Simona | 20. 11. 2019 | 10:10

Za mě dobrý, ale jakej já měla strach. Na vyčištění nějakej přípravek co chutnal jak multivitamín, bylo ho asi 2x 250 ml, teda žádný litry hnusu. Na výkon sem si připlatila rajskej plyn, takže pohoda, klídek. Bezvadnech přístup, ochota, příjemnej personál. Moje vevnitř bylo O.K., jestli vyšetření bolí víc při větších problémech, zánětech a srůstech nemůžu posoudit. Moc Vás Vítku i všechny Vaše otvory zdravím z Prostějova

0

Paros | 16. 11. 2019 | 22:42

Bolelo to jako svině a léky na bolest byly za příplatek, takže pro mě smůla. naštěstí řvaní bolest dost snižuje. pak hybaj ven z ordinace a poraď si sám. další! na cestě na autobus mě přepadla taková nečekaná bolest, že následovala cesta k zemi a svíjení. ale naštěstí na lidi je spoleh, takže si mě nikdo ani nevšimnul, a autobus jel až za půl hodiny, to už se dokloýtat dalo. zajímavé na tom vyšetření bylo koukat na telku, kde běželo mé nitro live. ale vrtá mi vlavou, jestli je normální, že vyšetřující nejdřív do kakaového věnečku strčí prst a minutu ho tam drží. bojí se snad, že jim tu kameru ucvaknu?
Jo a při tom projímadlovém běhání mě naštěstí včas napadlo, že po stopadesáti utřeních záchoďákem můj výpustný ventil zažije středověk, takže po každém pokusu o výrobu prdelačky následovala očista ve sprše. moudré rozhodnutí. ale vypít celé čtyři litry toho slaně plastově nechutného roztoku byla ke konci tortura. nejnamáhavější bylo to v sobě udržet. nevrátit ihned odesílateli, myslím.

0

E. | 14. 11. 2019 | 11:35

Super clanek i video. Jen mala technicka: kazde pracoviste to ma trosku jinak. Po analgosedaci (uspani bez pokecu :-) me vysupli bez nejakeho dospavani a odjezd je vubec nezajimal (jak, s kym...). WC na chodbe pro plnou cekarnu pacosu, nez se clovek obliknul, aby tam mohl vystartovat, tak se malem po... A to slo o vyhledavane pracoviste....

+2