E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Jak se Blanka skamarádila s Flipem. Testujeme nový skládací telefon od Samsungu

Spolupráce s Samsung

S novým telefonem často přichází otravné období, kdy se s ním učíme zacházet. Blanka takhle po mnoha letech dostala do ruky skládací telefon – Samsung Galaxy Flip4. A šlo to hned! O svém novém přátelství s Flipem nám napsala nadšený článek. Dokonce si s ním pořídila jedno vytoužené selfíčko…

Prsten na zadní straně Flipu odvrátil mnoho tvrdých pádů! Pochvaluje si Blanka Vosecká.Foto: Blanka Vosecká Veselá

Když mi z redakce Heroine přišla nabídka, jestli bych nechtěla otestovat nový Samsung Galaxy Flip4, musela jsem se smát: „JÁ že mám testovat něco technického?“ S technikou se totiž kamarádím na běžné uživatelské úrovni, ale tech-nadšenkyně zrovna nejsem. Dlouho mi trvá, než si zvyknu na něco nového, nemám ráda aktualizace a pořizování dalších telefonů nebo počítačů mě trochu děsí. Mám ale ráda výzvy, a tak jsem si takovou nabídku nemohla nechat ujít.

A víte co? Už dlouho mě žádná technická věc nebavila tak jako Flip.

Blik, cvak, hotovo!

Proklikejte si galerii snímků, které Blanka pořídila s novým skládacím telefonem Flip. 

Za tři týdny jsem nacvakala opravdu hromadu fotek!Foto: Blanka Vosecká Veselá

Poměrně dobře si pamatuji na svůj první mobilní telefon. Bylo to „véčko”. Moc jsem ho chtěla, přišlo mi cool (i když možná jsme tohle slovo v pozdních devadesátkách a na přelomu tisíciletí ještě nepoužívali). Hned po něm jsem si pořídila další véčko. V průběhu času jsem ovšem přešla na jiné typy telefonů, objevily se smartphony… Nebudu vás tu nudit celou svou mobilovou historií, ale hned jak jsem otevřela krabičku s novým Flipem, zaplavila mě totální nostalgie. Hned se mi vrátil ten grif, ladný pohyb v kloubu – otevřít, zavřít, jemné tiché zaklapnutí. A znovu. Ten pocit, když ukončím hovor nebo postnu fotku na Instagram a pak nonšalantně cvaknu: práce hotova! Dodneška ho u běžných smartphonů postrádám.

Dva největší benefity smartphonu Flip jsou podle mě design a dobrý foťák. Pojďme se tedy zaměřit především na ně. Opravdu nepřeháním, když napíšu, že Flip poutá pozornost. Kamkoliv jsem přišla a vytáhla ho, někoho zaujal. Snažila jsem se fotit všude (abych telefon otestovala řádně a mohli jste si fotky prohlédnout i v tomhle článku) a kdekdo se vyptával, jak kvalitně telefon fotí a jaké má funkce. Většina lidí si telefon chtěla vyzkoušet nebo alespoň osahat. Parametry a technické údaje o Flip-foťáku jsem původně nehledala, nicméně si všechny informace můžete přečíst třeba tady. Já jenom napíšu, že fotí prostě skvěle!

Šestkrát pro

Fotky z Flipu jsou živé (vlastně i doslova, foťák má funkci fotografie pohybu, a pokud ji zapnete, každá fotka je sama o sobě takovým mikro-videem), barvy výrazné a focení s Flipem je zábava! Proč? Dala jsem dohromady nejzásadnějších 6 důvodů:

1. Flip dělá prostě a jednoduše krásné fotky.

2. Flip nepotřebuje stativ, neboť je stativem sám o sobě. Pro mě osobně je právě tohle jedna z jeho vůbec největších výhod. Přestože jsem celkem velká fanynka Instagramu a fotím (se) ráda, stativ nevlastním a dobře znám všechny ty situace, kdy se na různých místech snažím vymyslet, kam a jak umístit telefon, aby bezpečně držel a já se mohla vyfotit nebo udělat skupinovou fotku. Ne vždycky chcete jen selfíčko. Nebudu lhát ‒ moje telefony už zažily pár takových pádů z nestabilního umístění.

Flip zvládne i nestandardní osvětlení a nabízí možnost „úpravy obličeje“.Foto: Blanka Vosecká Veselá

3. Spoušť foťáku na Flipu spustíte nejen klasicky nebo nastavením samospouště, ale také ukázáním dlaně, zřetelným pronesením hesla (např. klasické „cheese!“) nebo si puntík spouště posunete na obrazovce tam, kde vám nejlépe pasuje do ruky. Geniální!

4. Flipem můžete fotit i natáčet v několika polohách. Lze ho zcela otevřít, otevřít napůl (a zároveň různě natáčet, podobně jako se pracuje s kamerou), nebo lze pomocí rychlé funkce fotit i s telefonem úplně zavřeným. Třeba když hodně spěcháte. Velmi variabilní.

Takhle to Flip umí s režimem Jídlo.Foto: Blanka Vosecká Veselá

5. Telefon je ve složeném stavu malý, dobře padne do dlaně a netíží v kabelce. A pokud k němu máte šikovný obal „s prstenem“ na zadní straně (viz foto), drží se ještě pohodlněji, při focení a natáčení zejména.

6. Různé šikovné funkce foťáku využijí zejména milovníci a milovnice sociálních sítí. Můžete si například přednastavit jemnou úpravu obličeje, díky níž vám na fotce nevyleze každý pór nebo nedokonalost. (Nebojte, nechci tu nikoho navádět ke lžím, přehnané retuše a úpravy ve Photoshopu mi nejsou blízké, ale kdo nikdy neměl horší den a potřebu se alespoň trošku zkrášlit filtrem, ať hodí kamenem.) Samozřejmostí jsou i různé další filtry a úpravy fotek, třeba do černobílých verzí a podobně. Zejména uživatelky a uživatelé Instagramu nebo TikToku pak ocení funkci Single take. Pokud ji zapnete, během natáčení videa foťák rovnou vytvoří několik různých fotografií včetně filtru nebo vtipný „boomerang“, opakující se kratičké video.

Prsten už odvrátil hodně tvrdých pádů!Foto: Blanka Vosecká Veselá

Selfíčko s LP? Umíme!

Během třech týdnů, které jsem strávila s Flipem, jsem fotila hodně ‒ selfíčka, knihy, květiny, jídlo, různé akce včetně dětských párty. Náhoda tomu chtěla, že jsem zrovna rychle potřebovala i specifické fotky do castingu. A protože casting dopadl dobře (je otázka, jestli bych se do takové rychlo-akce vůbec pustila, kdybych zrovna neměla fotící období s Flipem), měla jsem možnost strávit celý den se svojí oblíbenou zpěvačkou LP. Jsem její fanynka a moc jsem toužila po společném selfíčku. Nervozita ale provedla svoje a já si místo fotky udělala video. Na další pokusy nebyl čas. Naštěstí mě Flip zachránil ‒ jediným kliknutím totiž dokáže z jakéhokoliv úseku videa vytvořit fotku. Uff, díky!

Fotka vznikla jako jeden záběr z videa. A dopadlo to výborně!Foto: Blanka Vosecká Veselá

Vracet budu Flip hodně nerada. Zvykla jsem si na něj rychle a celé tři týdny jsem ho nosila u sebe vedle běžného telefonu (jsem žena velkých kabelek, mně to nevadí). Pakliže preferujete operační systém Android a chcete nebo potřebujete mít u telefonu kvalitní foťák, vůbec bych neváhala. Cvak!

Popup se zavře za 8s