Hlavně se cítit fajn. Ať je vám 20, nebo 55

Napsáno pro Lindex

Během života si ženy procházejí několika obdobími, kdy vnímají své tělo intenzivněji než jindy. A ne vždy jde o prožitky pozitivní. Na tyto chvíle se před lety zaměřila firma Lindex se značkou Female Engineering, která nově cílí i na ženy v menopauze.

Foto: Lindex

Necelé dva roky funguje femtech značka Female Engineering společnosti Lindex, která vyrábí oděvy pro ženy v konkrétních životních etapách. V jejím repertoáru najdete opakovaně použitelné menstruační kalhotky, výrobky pro intimní péči, kojicí vložky do podprsenky nebo savé těhotenské kalhotky. Nyní přichází se řadou oblečení pro ženy v menopauze. Jejím cílem je zmírnit nepříjemné příznaky, jako jsou návaly horka nebo noční pocení. „Menopauza je v mnoha ohledech provázena předsudky souvisejícími s plodností, sexualitou a stárnutím, přitom se jedná o přirozenou fázi života pro polovinu světové populace. Oblečení Female Engineering pro období menopauzy je navrženo tak, aby pomohlo tuto fázi zvládnout. Patentovaná technologie Anti-Flush™ a jedinečné směsi materiálů umožňují odvádět vlhkost a zároveň poskytují teplo po návalech chladu,“ vysvětluje Charlotta Levin, oblastní manažerka značky Female Engineering.

Menopauza do klidu

Až 80 % žen během klimakteria zažívá návaly horka, které často střídá chlad v důsledku propocení oblečení a jeho přilnutí k tělu. Všechny tyto obtíže řeší nová řada bezešvých oděvů s technologií Anti-Flush™. Součástí kolekce jsou tílka, topy, trička na spaní a boxerky ve velikostech XS–3XL.

Tričko Engineered Anti-flush™️; krátké boxerky Engineered Anti-flush™ Foto: Lindex

Perioda v suchu

Díky třívrstvé technologii Engineered Leak Tech™ absorbují menstruační kalhotky krev, zabraňují jejímu úniku, omezují zápach a odvádějí vlhkost. Používají se opakovaně stejně jako běžné prádlo.

Brazilské kalhotky s nízkou mírou savostiFoto: Lindex

Mateřství v pohodlí

Příjemné materiály a praktické kousky, které neškrtí, jsou pro období těhotenství, po porodu i během kojení stěžejní. Tyto jsou navíc vyrobeny s ohledem na životní prostředí.

Zkrácený svetřík MOMFoto: Lindex

Intimní péče

Olej, krém a mýdlo pro intimní partie obsahují hydratační, ochranné a zklidňující složky. Jsou ideální k použití po holení nebo jako ochrana pokožky a prevence suchosti.

Engineered Intimate Wash – sprchový gelFoto: Lindex
Popup se zavře za 8s