E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

„Kratom beru co tři hodiny, jinak už nemůžu fungovat,“ říká samoživitelka z českého pohraničí

26. únor 2024
44 996

Magdalena žije v severočeském příhraničním městě. Jako samoživitelka vychovává náctiletého syna. Je absolventkou vysoké školy, vystřídala několik různorodých profesí. Naposledy několik let pracovala pro stát. Její život je plný zvratů, nejen proto se potýká odmalička s depresemi. Když tedy před pár lety objevila nově se etablující stimulant kratom, neváhala jej vyzkoušet. A dostala se do závislosti, s níž si neví rady. Magdalena není její skutečné jméno. Svou zkušenost chce sdílet, obává se ale dopadu na osobní a pracovní život. Pro dubnovou Heroine připravujeme podrobnější reportáž doplněnou o více informací o tom, co kratom je a jak k němu české instituce i prodejci přistupují.

Adiktoložka Magdaleně řekla, že se s problematikou kratomu teprve seznamuje. I proto chce sdílet svoji zkušenost.Foto: Lukáš Houdek

Jak ses ke kratomu dostala?

Asi před dvěma a půl lety jsem si o něm přečetla na internetu, tehdy začal dost frčet. Roky jsem zkoušela různé věci, které by mi pomohly, abych se cítila trochu líp. Už několik let sice beru antidepresiva a deprese nemám, ale líp se ve svém životě zrovna necítím. Zjistila jsem, že lidi s podobnými problémy berou kratom, tak jsem si to objednala. Přišlo to, hned jsem si to vzala a bylo to jak orgasmus. Od břicha se ti šíří vlny příjemného tepla a krásné nálady. Uleví se ti od starostí, cítíš se strašně dobře. Zpočátku jsem díky tomu měla i mraky energie. Když jsem si to dala poprvé, šla jsem uklidit schody. Ty vole! V životě mě tak nebavilo mejt schody! Mně přišlo, jak kdyby kolem mě začalo svítit slunce. Fakt jsem si to užila. Zpočátku jsem byla nadšená. Konečně jsem našla něco, díky čemu se cítím dobře.

Co se v textu ještě dočtete:

  • Kdy se u Magdaleny objevily první abstinenční příznaky a jak rychle se propadla do závislosti
  • Na jakou dávku kratomu denně se dostala a proč je těžké ho vysadit
  • Co věděla o kratomu ona sama a jak na svou zkušenost nahlíží s odstupem
  • Co vlastně o kratomu víme

Když sis to objednávala, co jsi myslela, že to je?

Lidi mají za to, že to je něco jako čaj matcha. Já jsem ale v diskuzích vyčetla, že na tom může vznikat závislost. Já mám ale asi trochu jiný pohled na drogy než ostatní. Když se něčemu říká droga, ještě to droga být nemusí. Ani HHC například nepovažuju za drogu. Je pravda, že jsem o kratomu moc nevěděla. Říkala jsem si, že to pro jistotu nebudu brát pravidelně a že to bude v pohodě. No – a nebylo.

Jak často sis ho brala?

Zpočátku jsem ho brala večer, abych si po dni psychicky odpočinula. Měla jsem pocit, jako by se to přelévalo i do druhého dne. Po čase jsem ale zjistila, že mi kvečeru začíná být nedobře.

Aktuální číslo

  • Kulturní války režisérky Barbary Herz
  • Může být matka dobrý „vědec“?
  • Jak vychovat odolné děti
  • Rodičovská půl na půl 
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!