Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Zelený program Yves Rocher: Podpořit sázení stromů ještě nikdy nebylo jednodušší

Beauty Redakce | 14. 2. 2021 | 2 komentáře | #sazimtedyjsem | 436

Foto: Archiv Yves Rocher

Přes 100 milionů stromů vysadila po celém světě Nadace Yves Rocher díky iniciativě Plant for Life. Jestli vás také znepokojují ničivá sucha a hrozba proměny zelené krajiny v nehostinnou polopoušť, připojte se i vy. Díky programu Yves Rocher to jde jednoduše. I bez vlastního rýče.

Možná jste si v minulých letech všimli, že kokořínské hvozdy místy řídnou a že ten kraj plný tajuplných roklin a podivuhodných skalních útvarů není tak romantický a zarostlý, jak býval. Sucho, kůrovec a ničivé vichřice udělaly své a stromů začalo povážlivě ubývat. A možná jste si také všimli, že v poslední době se na Kokořínsku, v kraji, který inspiroval nejen Karla Hynka Máchu, začaly nové stromy zase objevovat. Je to i zásluhou programu Plant For Life, iniciativy Nadace Yves Rocher, která si roku 2007 dala za cíl vrátit do krajiny po celém světě milion stromů. V Ralsku a v Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko už jich od roku 2014 vysázeli 217 000.

Poprvé se české zastoupení značky k iniciativě Sázejme pro planetu připojilo v roce 2014. Tehdy se podařilo vysadit 100 000 stromů v kokořínských lesích. Vloni pak bylo ve spolupráci s Nadací Yves Rocher a českou neziskovou organizací Čmelák – Společnost přátel přírody vysazeno 117 000 stromů do lesů Ralské pahorkatiny.

„Projekt má nejen ekologickou a environmentální, ale i sociální rovinu. Přispíváme k utváření komunit, podporujeme aktivity místních obyvatel a lokálních zaměstnavatelů,“ říká předseda Nadace Jacques Rocher. „Snažíme se tak naplňovat ideu, která je od počátku naším mottem: zanechávat pozitivní otisk na nejrůznějších místech naší planety.“

Foto: Archiv Yves Rocher

V Ralsku a na Kokořínsku přibylo díky Nadaci Yves Rocher 217 000 nových stromů.

U plánů na vysázení jednoho milionu stromů ale nezůstalo. Nadaci Yves Rocher se podařilo vysadit už 100 milionů stromů po celém světě! A přispívají k tomu také zákazníci této kosmetické značky, která se přírodou inspiruje i při vytváření svých produktů.

Zapojit se může každý. Stačí si založit věrnostní kartu a začít využívat výhody Klubu Yves Rocher. Kromě slev, dárků a bodů ke každému nákupu získáte navíc i dobrý pocit z jednoho nově vysazeného stromu. Kromě věrnostní karty je jeden strom vysazen i za každý zakoupený koncentrovaný sprchový gel nebo šampon, takže s každým koncentrovaným produktem, který třeba věnujete někomu jako dárek, zároveň darujete i zasazený strom. Podpořit dlouhodobou iniciativu vracení stromů do krajiny tak může opravdu kdokoliv a kdykoliv. I když zrovna nemá po ruce rýč a sazenice.

Foto: Archiv Yves Rocher

Stačí vstoupit do věrnostního programu kosmetické značky Yves Rocher, koupit vybrané produkty – a už pomáháte vracet stromy do krajiny.

Nadaci Yves Rocher založil v roce 1991 Yves Rocher a jeho syn Jacques. Jejich cílem bylo zanechat pozitivní stopu a podporovat projekty, které přispívají k ochraně biodiverzity. O tom, že to s odpovědností k přírodě myslí opravdu vážně, svědčí i to, že Nadace Yves Rocher od roku 2001 funguje pod záštitou Francouzského institutu (Institut de France je veřejná instituce sdružující pět francouzských akademií věd) a značka Yves Rocher je od samotného vzniku jejím hlavním sponzorem. Značka rostlinné kosmetiky chápe, že není možné si z přírody jen brát, ale že je potřeba přírodě péči také vracet. Podporovat sázení stromů je skvělý způsob, jak zanechat pozitivní stopu.

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

  • Miss Cool Cat Hvězdou naší titulní strany je Terézia Bělčáková aka Miss Cool Cat. „Cítila jsem se ve svém těle dobře, ale změnila jsem ho podle svého vkusu. Vnímám to jako fe¬ministický postoj – že si můžu se svým tělem dělat, co chci. A platí to třeba i v kontextu nahoty, svlékání je pro mě svoboda,“ říká burleskní performerka.
  • Orgasmus není pokémon Průměrná soulož trvá 11–14 minut a cílem koitu je jeden ze tří druhů vyvrcholení. Vážně? Ve skutečnosti má až 40 % heterosexuálních žen problém orgasmu dosáhnout. Eva Marková se zamýšlí nad kulturně sdílenými představami, tabuizovanými slovy i stresem, který ženy zažívají, když se snaží dostát normám

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

Celkem 2 komentáře

Vstoupit do diskuze