Stylová inspirace na letní festivalovou sezonu. Odhalená kůže, macramé i divoké copy

Festival
Letní festival
Léto
Móda
Ada Bartlová
| 24. 6. 2022 | 35 komentářů | 5 701
Stylová inspirace na letní festivalovou sezonu. Odhalená kůže, macramé i divoké copy
Zdroj: Shutterstock

Konečně zase můžeme na festivaly! Za muzikou, novými zážitky a také za módou. Festivaly jsou skvělá příležitost k provětrání toho nejbláznivějšího, co doma v šatníku máte.

Jedním z nejsledovanějších festivalů roku je Coachella, která se koná v dubnu v Kalifornii. Vystupují tu ti nejslavnější a nejvíc trendy umělci a jezdí se sem ukázat celebrity a influenceři. Letos stále frčela opálená těla polepená třpytivými kamínky, ale také háčkované a drhané šaty, neonové barvy a sedmdesátkové retro.


Jestli umíte háčkovat, máte letos na festival vyhráno. Háčkované šaty, topy, sukně, bikiny i kalhoty jedou ve velkém. Žhavým trendem jsou macramé kousky, které toho zakryjí ještě méně než ty háčkované, a v kombinaci s bikinami nebo kraťasy jsou proto na festival ideální.


Festivaly ale nejsou od toho, abyste si na nich lámaly hlavu s nějakými trendy. Když si z nich vyberete, fajn, když ne, taky fajn. Barvy, třpyt a výrazné vzory jsou festivalová klasika, která nikdy nezklame. (Pochopitelně pokud nejdete na Brutal Assault, i když ani odtamtud by vás v růžové nikdo nevyhodil.)


K některým žánrům barvy a psychedelické vzory vyloženě patří. Nejvíc jich potkáte na EDC festivalech, zvlášť v okolí rave a psytrance stagí. Influencerka Emily na fotce z Electric Daisy Carnivalu předvádí ještě jeden žhavý trend letošní sezony: francouzské copy se zapletenými barevnými stuhami nebo prameny barevných vlasů.


Festivalové copy by měly být co nejvýraznější: hodně silné, zářivě barevné (neonové odstíny jsou ideál) a dlouhé. Pak už můžete mít úplně obyčejný outfit, a stejně vás nikdo nepřehlédne.


Kromě copů můžete využít i oblíbené retro z nultých a sedmdesátých let, zaplést vlasy do hippie copánků a ozdobit vlasovými doplňky. Kdo nechce být nápadný, ale přece jen si chce přípravu trochu užít, má spoustu možností.


Návštěvnice rockových a metalových fesťáků se chystají stejně pečlivě jako fanynky popu a elektroniky. Barevná škála je sice jiná, ale radost z příprav úplně stejná. Metalový nebo punkový styl nepodléhá většinovým trendům, má své vlastní, které se řídí podle kapel a toho, co zrovna lomcuje hardcore světem.


Na festivalu Rock for People (letošní ročník máme právě za sebou) potkáte spoustu rockových podžánrů a spoustu outfitů – od těch vymazlených až po osvědčené kombo trička a kraťasů. Největší pohoda bývá někde mezi. Rozevláté šaty, černá barva a stylový kyblíček proti slunci – mimochodem, jeden z letošních trendů napříč festivaly všeho druhu!


Zvláštní sortou jsou žánrově vyhraněné festivaly, které nejsou jen o muzice, ale hlavně o setkávání nadšenců a doprovodném programu. Jestli vyznáváte postapo, steampunk, cyberpunk a další speciální styly, určitě nepotřebujete rady, kam jet a co si vzít na sebe. Ostatním doporučuji k inspiraci fotky z Junktownu (momentálně bohužel spícího), Cybertownu, Wastelandu nebo Ragnaröku.

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • Martina Benešová jede bomby
  Jaderná chemička Martina Benešová slaví obří úspěch – lék na rakovinu prostaty, na jehož vývoji se podílela, byl už schválen v USA. „Když chcete dělat vědu na vysoké úrovni, musíte být nejen šéf, ale i krysa v oficíně, entertainer, politik, ekonom a psycholog,“ říká vědkyně, která se letos vdávala v Las Vegas v šatech po Cate Blanchett a nejlíp se dokáže odreagovat při rychlé jízdě autem.
 • Děravé vědecké potrubí
  Čím dál postupujeme po vědecké dráze, tím méně žen potkáváme: říká se tomu „děravé potrubí“. Se sedmi českými vědkyněmi jsme se na ty díry podívali pěkně zblízka. Kudy nám odbornice z akademické sféry mizí? A stačí díry zalepit, nebo by bylo lepší celé potrubí rovnou přestavět?
 • Milujeme fotoromány
  Zavzpomínaly jsme na časy, kdy jsme v novém Bravíčku vždycky listovaly na stránky s fotorománem, a nechaly jsme se tímhle formátem inspirovat. Tentokrát ale nejde o žádnou lovestory, nýbrž o satirické obrazy z vysokoškolského života z pera Dua Docentky. Získá Lída postdoktorský grant, nebo se její naděje zadupe docent Kuneš a profesor Hrubeš?
 • Proč nosí Filip Titlbach perly
  Novinář Filip Titlbach letos vydal knihu rozhovorů s queer lidmi o tom, čemu musí čelit. V Heroine se ho v důvěrném rozhovoru na jeho vlastní zkušenosti ptá Jana Ciglerová: „Lidé nám často říkají – žijte si, jak chcete, ale ne nám na očích. Proč si myslíš, že se skoro neoutují sportovci? Protože spolu chodí do sprch a heterosexuální muži s tím mívají problém. Myslí si, že je gayové znásilní.“

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

Celkem 35 komentářů

Vstoupit do diskuze

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Pavel Křížek | 26. 6. 2022 20:20

Nehledej za tím žádnej mozkovej pochod - nemůžu vědět, co posloucháš, ale můžu snad navrhnout, co si poslechnout můžeš a ty sama si přeber, jestli je to užitečný návrh.

To, cos teď napsala podle mě jen potvrzuje, co říkám. Sleduješ generický nagelovaný korejský MCND chlapečky v kožených vestičkách s nášivkama a s korejskou verzí popíku na rtech, protože evropští nagelovaní generičtí Lunetici a Jsi moje máma ti nepřijdou dost coool. :-D

+3
Reagovat
Zobrazit komentovanou zprávu

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

B | 24. 6. 2022 14:51

"Metalový nebo punkový styl nepodléhá většinovým trendům, má své vlastní, které se řídí podle kapel a toho, co zrovna lomcuje hardcore světem."

He, tak to bych úplně netvrdila. Jede spíš furt to samé už tak 40 let s tím, že se občas přidá něco trochu navíc, když vznikne nějaký nový směr.:D
Jinak jsem si všimla, že moc mladých metalistů a pankáču není, většinou lezou spíš už pěkní důchodi.
Taky je sranda, že se teď metalem a punkem hodně inspirují K-popové boybandy a věřím, že nejeden metalista či pankáč by z nich dostal psotník, ale mě to většinou připadá fakt sexy...až na výjimky, ona totiž ne každá skupina má zrovna dokonalýho stylistu, ale třeba tady je to docela cajk: https://www.youtube.com/watch?v=M8bTm-qqSvo

-2
Reagovat