Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Stylová inspirace na letní festivalovou sezonu. Odhalená kůže, macramé i divoké copy

Festival
Letní festival
LétoMóda
Ada Bartlová
| 24. 6. 2022 | 35 komentářů | 6 571
Stylová inspirace na letní festivalovou sezonu. Odhalená kůže, macramé i divoké copy
Zdroj: Shutterstock

Konečně zase můžeme na festivaly! Za muzikou, novými zážitky a také za módou. Festivaly jsou skvělá příležitost k provětrání toho nejbláznivějšího, co doma v šatníku máte.

Jedním z nejsledovanějších festivalů roku je Coachella, která se koná v dubnu v Kalifornii. Vystupují tu ti nejslavnější a nejvíc trendy umělci a jezdí se sem ukázat celebrity a influenceři. Letos stále frčela opálená těla polepená třpytivými kamínky, ale také háčkované a drhané šaty, neonové barvy a sedmdesátkové retro.


Jestli umíte háčkovat, máte letos na festival vyhráno. Háčkované šaty, topy, sukně, bikiny i kalhoty jedou ve velkém. Žhavým trendem jsou macramé kousky, které toho zakryjí ještě méně než ty háčkované, a v kombinaci s bikinami nebo kraťasy jsou proto na festival ideální.


Festivaly ale nejsou od toho, abyste si na nich lámaly hlavu s nějakými trendy. Když si z nich vyberete, fajn, když ne, taky fajn. Barvy, třpyt a výrazné vzory jsou festivalová klasika, která nikdy nezklame. (Pochopitelně pokud nejdete na Brutal Assault, i když ani odtamtud by vás v růžové nikdo nevyhodil.)


K některým žánrům barvy a psychedelické vzory vyloženě patří. Nejvíc jich potkáte na EDC festivalech, zvlášť v okolí rave a psytrance stagí. Influencerka Emily na fotce z Electric Daisy Carnivalu předvádí ještě jeden žhavý trend letošní sezony: francouzské copy se zapletenými barevnými stuhami nebo prameny barevných vlasů.


Festivalové copy by měly být co nejvýraznější: hodně silné, zářivě barevné (neonové odstíny jsou ideál) a dlouhé. Pak už můžete mít úplně obyčejný outfit, a stejně vás nikdo nepřehlédne.


Kromě copů můžete využít i oblíbené retro z nultých a sedmdesátých let, zaplést vlasy do hippie copánků a ozdobit vlasovými doplňky. Kdo nechce být nápadný, ale přece jen si chce přípravu trochu užít, má spoustu možností.


Návštěvnice rockových a metalových fesťáků se chystají stejně pečlivě jako fanynky popu a elektroniky. Barevná škála je sice jiná, ale radost z příprav úplně stejná. Metalový nebo punkový styl nepodléhá většinovým trendům, má své vlastní, které se řídí podle kapel a toho, co zrovna lomcuje hardcore světem.


Na festivalu Rock for People (letošní ročník máme právě za sebou) potkáte spoustu rockových podžánrů a spoustu outfitů – od těch vymazlených až po osvědčené kombo trička a kraťasů. Největší pohoda bývá někde mezi. Rozevláté šaty, černá barva a stylový kyblíček proti slunci – mimochodem, jeden z letošních trendů napříč festivaly všeho druhu!


Zvláštní sortou jsou žánrově vyhraněné festivaly, které nejsou jen o muzice, ale hlavně o setkávání nadšenců a doprovodném programu. Jestli vyznáváte postapo, steampunk, cyberpunk a další speciální styly, určitě nepotřebujete rady, kam jet a co si vzít na sebe. Ostatním doporučuji k inspiraci fotky z Junktownu (momentálně bohužel spícího), Cybertownu, Wastelandu nebo Ragnaröku.

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • Šťastné a veselé v posteli!
  Lidi s feministickým pohledem na svět si prý užívají lepší sex než ostatní. Dokážou se totiž vykašlat na představy o tom, co je a není normální, a je pro ně zásadní vzájemný respekt. Heroine představuje první vydání věnované sexu. Buďte bez obav, že bychom chtěli někoho nebo něco soudit. Ať vás tenhle dárek příjemně naladí…
 • „Bylo to jako šlápnout na minu“
  Tak začíná článek Pavlíny, která krátce po 40. narozeninách dala průchod své touze po sexu, po cizích mužských tělech, po potěšení bez závazků. Potřebovala zjistit, kdo vlastně je. Text, u kterého se možná budete červenat, protože naráží na představy o tom, co se může a sluší.
 • Máte rádi áčko?
  Chtějí ženy anální sex, nebo se jen přizpůsobují mužské touze a představám z porna? Na to se v článku ptá Zuzana Kašparová, spoluautorka podcastu Vyhonit ďábla. Vyzpovídala několik žen, pro které je tato praktika důležitým zdrojem slasti, a připomíná, že penetrace není všechno.
 • Komu vadí svobodné ženy
  Na rozdíl od doby před pár lety už dnes v Česku jen málokdo veřejně hlásá, že když žena říká ne, myslí tím ve skutečnosti ano. Ten posun ovšem nenastal sám od sebe. Obrovskou zásluhu na něm má naše cover star, zakladatelka organizace Konsent a neúnavná čeřitelka stojatých sexistických vod Johanna Nejedlová.

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

Celkem 35 komentářů

Vstoupit do diskuze

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Pavel Křížek | 26. 6. 2022 20:20

Nehledej za tím žádnej mozkovej pochod - nemůžu vědět, co posloucháš, ale můžu snad navrhnout, co si poslechnout můžeš a ty sama si přeber, jestli je to užitečný návrh.

To, cos teď napsala podle mě jen potvrzuje, co říkám. Sleduješ generický nagelovaný korejský MCND chlapečky v kožených vestičkách s nášivkama a s korejskou verzí popíku na rtech, protože evropští nagelovaní generičtí Lunetici a Jsi moje máma ti nepřijdou dost coool. :-D

+3
Reagovat
Zobrazit komentovanou zprávu

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

B | 24. 6. 2022 14:51

"Metalový nebo punkový styl nepodléhá většinovým trendům, má své vlastní, které se řídí podle kapel a toho, co zrovna lomcuje hardcore světem."

He, tak to bych úplně netvrdila. Jede spíš furt to samé už tak 40 let s tím, že se občas přidá něco trochu navíc, když vznikne nějaký nový směr.:D
Jinak jsem si všimla, že moc mladých metalistů a pankáču není, většinou lezou spíš už pěkní důchodi.
Taky je sranda, že se teď metalem a punkem hodně inspirují K-popové boybandy a věřím, že nejeden metalista či pankáč by z nich dostal psotník, ale mě to většinou připadá fakt sexy...až na výjimky, ona totiž ne každá skupina má zrovna dokonalýho stylistu, ale třeba tady je to docela cajk: https://www.youtube.com/watch?v=M8bTm-qqSvo

-2
Reagovat