Heroine do schránkyPředplatit časopis 
Předplatné časopisu

GALERIE: Ada z Módního pekla vybírá české a slovenské návrháře, které byste měli znát

GalerieMóda
Ada Bartlová
| 25. 3. 2022 | 5 621
GALERIE: Ada z Módního pekla vybírá české a slovenské návrháře, které byste měli znát
Kabát z dílny Lay Sedlákové, kolekce podzim/zima 2021. Zdroj: notjustalabel.com

V Česku působí spousta skvělých módních návrhářů. Někteří jsou slavní u nás i ve světě, o některých se tolik neví. Vybrala jsem desítku svých oblíbených, které se vyplatí sledovat.

Zuzana Kubíčková

Zuzana Kubíčková má skvělé nápady a cit pro rafinovaný luxus. Vyzná se ve střizích (kéž by to bylo u všech návrhářů pravidlem), používá kvalitní a často neobvyklé látky, ráda pracuje s krajkou a průsvitnými vrstvami. Její modely si často vybírají celebrity na plesy a slavnostní události.


Naniche

Mnoho českých návrhářů má rádo minimalismus, ale Natalie Dufková, která navrhuje pod značkou Naniche, si na něj nepotrpí. Její modely jsou výrazné, barevné, ozvláštněné originálním potiskem nebo neobvyklými materiály. Zatím poslední kolekce Naniche je plná rozevlátého hedvábí.


Zoltán Tóth

Slovenský návrhář, který vystudoval v Česku a zkušenosti sbíral v zahraničí, má oko nejen na barvy a barevné kombinace, ale hlavně na tvary. Sám nazývá módu „mikroarchitekturou“, která dotváří lidské tělo, a s látkami zachází jako se sochařským materiálem.


Pavol Dendis

Pavol Dendis vždycky raději tvořil pro muže, ale jeho barevně neutrální (s výjimkou občasného barevného akcentu výhradně černé a bílé), volně střižené oblečení si oblíbily i ženy. Jeho styl se bude líbit milovníkům a milovnicím moderního japonského minimalismu a unisexového pohodlí.


Denisa Dovala

Denisa Dovalová ráda navrhuje jak běžně nositelnou módu, tak umělecky pojaté kreace. Najdete u ní pohodlné šaty nebo mikinu s originálním prvkem (například potiskem), ale i ručně zdobené šaty z vrstev tylu.


Lay Sedláková

Lay Sedláková patří k návrhářkám, které se rozhodly věnovat jedné věci, ale zato důkladně. V jejím případě jde o pláště – trenčkoty, jaké jinde nenajdete. Do nejmenších detailů vypracované trenčkoty s originálními potisky, které se pravidelně mění, návrhářka občas doplní menší kolekcí dalších oděvů.


tIQe

Petra Balvínová, která tvoří pod značkou tIQe, už je stálice naší módní scény. Každý rok představuje novou kolekci a zaměřuje se na nositelné modely, ve kterých můžete vyrazit tak, jak jste je viděly na přehlídce. Neznamená to, že by byly jednoduché nebo nudné – vždycky na nich najdete něco zajímavého, ať už je to výrazná barva nebo střihový detail.


Nehera

Historie značky Nehera – dříve sídlila v Prostějově, dnes má slovenského majitele a sídlo v Bratislavě – sahá do 30. let minulého století. Ve své moderní podobě je to světoznámá značka, která své kolekce představuje v rámci pařížského fashion weeku. Jejím poznávacím znamením jsou neutrální barvy, častá inspirace pánskými střihy a pečlivé vypracování.


Verchia

Značka Verchia se specializuje na svatební šaty, navržené a ušité na míru, ale najdete u ní i běžně nositelné oblečení – třeba jednoduché hedvábné nebo bavlněné šaty. Jestli se vám její móda líbí, pohlídejte si limitované kolekce s výjimečnými kousky.


Leeda

Lucie Kutálková navrhuje už od roku 2003 a patří mezi zavedené návrhářky, které mají mezi zákaznicemi nejednu českou i zahraniční celebritu. Na jejích kolekcích je vidět, že má ráda minimalismus, ale nedrží se ho nijak ortodoxně. Skoro vždycky u ní najdete originální potisky, výrazné barvy a zajímavě jednoduché nebo naopak propracované střihy.

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • Šťastné a veselé v posteli!
  Lidi s feministickým pohledem na svět si prý užívají lepší sex než ostatní. Dokážou se totiž vykašlat na představy o tom, co je a není normální, a je pro ně zásadní vzájemný respekt. Heroine představuje první vydání věnované sexu. Buďte bez obav, že bychom chtěli někoho nebo něco soudit. Ať vás tenhle dárek příjemně naladí…
 • „Bylo to jako šlápnout na minu“
  Tak začíná článek Pavlíny, která krátce po 40. narozeninách dala průchod své touze po sexu, po cizích mužských tělech, po potěšení bez závazků. Potřebovala zjistit, kdo vlastně je. Text, u kterého se možná budete červenat, protože naráží na představy o tom, co se může a sluší.
 • Máte rádi áčko?
  Chtějí ženy anální sex, nebo se jen přizpůsobují mužské touze a představám z porna? Na to se v článku ptá Zuzana Kašparová, spoluautorka podcastu Vyhonit ďábla. Vyzpovídala několik žen, pro které je tato praktika důležitým zdrojem slasti, a připomíná, že penetrace není všechno.
 • Komu vadí svobodné ženy
  Na rozdíl od doby před pár lety už dnes v Česku jen málokdo veřejně hlásá, že když žena říká ne, myslí tím ve skutečnosti ano. Ten posun ovšem nenastal sám od sebe. Obrovskou zásluhu na něm má naše cover star, zakladatelka organizace Konsent a neúnavná čeřitelka stojatých sexistických vod Johanna Nejedlová.

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

V diskuzi nejsou žádné komentáře

Vstoupit do diskuze