Heroine do schránkyPředplatit časopis 
Předplatné časopisu

GALERIE. Vysoká móda i drag na předávání cen BAFTA

Červený koberec
GalerieMóda
Ada Bartlová
| 18. 3. 2022 | 7 464
GALERIE. Vysoká móda i drag na předávání cen BAFTA
Lady Gaga v šatech Ralph Lauren. Foto: Profimedia

Minulý víkend se předávaly ceny BAFTA (Britské akademie filmového a televizního umění), jedny z ostře sledovaných filmových cen, které začínají neméně ostře sledovaným defilé hvězd po červeném koberci. Kdo letos zazářil a jaké návrháře si hvězdy vybraly?

Lady Gaga

Lady Gaga, nominovaná za roli ve filmu Klan Gucci, přišla v šatech značky Ralph Lauren, v nichž právem budila pozornost. Hluboký dekolt, přiléhavý střih, řady drobných sametových vlnek a dlouhá vlečka jsou módní prvky hodné filmové hvězdy. A aby silueta šatů opravdu vynikla, vzala si k nim Lady Gaga své milované vysoké platformy, které jí přidaly nejméně 15 centimetrů.


Simone Ashley

Svítivě růžová barva letos zářila v mnoha přehlídkových kolekcích. Simone Ashley, herečka ze seriálů Sexuální výchova nebo Bridgertonovi, přišla v modelu Valentino, který získala takřka přímo z přehlídkového mola: přehlídka značky se konala 6. března. Samotnou přehlídku doporučuji ke zhlédnutí, fuchsiově růžových je totiž 48 z celkových 81 modelů a růžový je i sál, v němž se přehlídka konala.


Millie Bobby Brown

Představitelka Jedenáctky ze Stranger Things a Enoly Holmes ze stejnojmenného filmu přišla v černém modelu Louis Vuitton, který vypadal, jako by se potkaly viktoriánská Anglie, moderní gotika a krajkové negližé. Millie nebyla mezi nominovanými, ale spolu s Florence Pugh předávala cenu za mužský herecký výkon ve vedlejší roli.


Daisy Edgar Jones

Daisy měla šaty Gucci, vodopád drobných třpytivých třásní v akvamarínově modré barvě. U Gucciho jí je navrhli na míru – ostatně pokud značku sledujete, nemůžete si nevšimnout, že je to něco úplně jiného než její aktuální styl.


Ariana DeBose

Řasené žluté šaty Ariany DeBose jsou značky Oscar De La Renta. Herečka (byla nominována za herecký výkon ve vedlejší roli ve West Side Story a cenu také získala) má ráda výrazné barvy: na Critic’s Choice Awards byla také ve žluté, na nedávných SAG Awards ve valentinovské růžové.


Renate Reinsve

Hodně hvězd letos přišlo v černé nebo ve tmavých barvách, ale norská herečka Renate Reinsve si vybrala bílou. Hladké šaty s nápadnou krajkovou pelerínou pošitou zlatými flitry jsou od značky Louis Vuitton. Nominaci dostala za výkon ve filmu Nejhorší člověk na světě


Daniel Kaluuya

Většina mužů přišla ve smokingu, doplněném jen menšími kreativními detaily. Herec Daniel Kaluuya (Black Panther, Jidáš a černý mesiáš) si vzal tmavě modrý kabát značky Prada s nápadnými mohérovými detaily. Kabát je z nové kolekce na podzim/zimu 2022.


Emilia Jones

Emilia Jones, nominovaná za roli ve filmu V rytmu srdce, přišla ve zlatém modelu značky Versace. Přiléhavé šaty z pečlivě naaranžovaných řasených pruhů látky odkazují na starý Hollywood i typickou estetiku značky.


Florence Pugh

Florence Pugh (Black Widow, Slunovrat) měla minišaty Carolina Herrera s velkou růžovou mašlí přecházející do vlečky. Na takovou událost jsou šaty možná až moc jednoduché, ale růžový odstín mašle je osvědčená elegantní klasika, stejně jako jeho kombinace s černou.


Bimini

Bimini přišla jako své drag alter ego v patřičně extravagantním modelu návrhářky Yuhan Wang a blond paruce, která připomínala účes Lady Gaga. Na červeném koberci nebyla jako nominovaná hvězda, ale moderátorka: s kolegyní Clarou Amfo zpovídala přicházející celebrity.

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • Šťastné a veselé v posteli!
  Lidi s feministickým pohledem na svět si prý užívají lepší sex než ostatní. Dokážou se totiž vykašlat na představy o tom, co je a není normální, a je pro ně zásadní vzájemný respekt. Heroine představuje první vydání věnované sexu. Buďte bez obav, že bychom chtěli někoho nebo něco soudit. Ať vás tenhle dárek příjemně naladí…
 • „Bylo to jako šlápnout na minu“
  Tak začíná článek Pavlíny, která krátce po 40. narozeninách dala průchod své touze po sexu, po cizích mužských tělech, po potěšení bez závazků. Potřebovala zjistit, kdo vlastně je. Text, u kterého se možná budete červenat, protože naráží na představy o tom, co se může a sluší.
 • Máte rádi áčko?
  Chtějí ženy anální sex, nebo se jen přizpůsobují mužské touze a představám z porna? Na to se v článku ptá Zuzana Kašparová, spoluautorka podcastu Vyhonit ďábla. Vyzpovídala několik žen, pro které je tato praktika důležitým zdrojem slasti, a připomíná, že penetrace není všechno.
 • Komu vadí svobodné ženy
  Na rozdíl od doby před pár lety už dnes v Česku jen málokdo veřejně hlásá, že když žena říká ne, myslí tím ve skutečnosti ano. Ten posun ovšem nenastal sám od sebe. Obrovskou zásluhu na něm má naše cover star, zakladatelka organizace Konsent a neúnavná čeřitelka stojatých sexistických vod Johanna Nejedlová.

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

V diskuzi nejsou žádné komentáře

Vstoupit do diskuze