GALERIE. Vysoká móda i drag na předávání cen BAFTA

Červený koberec
GalerieMóda
Ada Bartlová
| 18. 3. 2022 | 7 140
GALERIE. Vysoká móda i drag na předávání cen BAFTA
Lady Gaga v šatech Ralph Lauren. Foto: Profimedia

Minulý víkend se předávaly ceny BAFTA (Britské akademie filmového a televizního umění), jedny z ostře sledovaných filmových cen, které začínají neméně ostře sledovaným defilé hvězd po červeném koberci. Kdo letos zazářil a jaké návrháře si hvězdy vybraly?

Lady Gaga

Lady Gaga, nominovaná za roli ve filmu Klan Gucci, přišla v šatech značky Ralph Lauren, v nichž právem budila pozornost. Hluboký dekolt, přiléhavý střih, řady drobných sametových vlnek a dlouhá vlečka jsou módní prvky hodné filmové hvězdy. A aby silueta šatů opravdu vynikla, vzala si k nim Lady Gaga své milované vysoké platformy, které jí přidaly nejméně 15 centimetrů.


Simone Ashley

Svítivě růžová barva letos zářila v mnoha přehlídkových kolekcích. Simone Ashley, herečka ze seriálů Sexuální výchova nebo Bridgertonovi, přišla v modelu Valentino, který získala takřka přímo z přehlídkového mola: přehlídka značky se konala 6. března. Samotnou přehlídku doporučuji ke zhlédnutí, fuchsiově růžových je totiž 48 z celkových 81 modelů a růžový je i sál, v němž se přehlídka konala.


Millie Bobby Brown

Představitelka Jedenáctky ze Stranger Things a Enoly Holmes ze stejnojmenného filmu přišla v černém modelu Louis Vuitton, který vypadal, jako by se potkaly viktoriánská Anglie, moderní gotika a krajkové negližé. Millie nebyla mezi nominovanými, ale spolu s Florence Pugh předávala cenu za mužský herecký výkon ve vedlejší roli.


Daisy Edgar Jones

Daisy měla šaty Gucci, vodopád drobných třpytivých třásní v akvamarínově modré barvě. U Gucciho jí je navrhli na míru – ostatně pokud značku sledujete, nemůžete si nevšimnout, že je to něco úplně jiného než její aktuální styl.


Ariana DeBose

Řasené žluté šaty Ariany DeBose jsou značky Oscar De La Renta. Herečka (byla nominována za herecký výkon ve vedlejší roli ve West Side Story a cenu také získala) má ráda výrazné barvy: na Critic’s Choice Awards byla také ve žluté, na nedávných SAG Awards ve valentinovské růžové.


Renate Reinsve

Hodně hvězd letos přišlo v černé nebo ve tmavých barvách, ale norská herečka Renate Reinsve si vybrala bílou. Hladké šaty s nápadnou krajkovou pelerínou pošitou zlatými flitry jsou od značky Louis Vuitton. Nominaci dostala za výkon ve filmu Nejhorší člověk na světě


Daniel Kaluuya

Většina mužů přišla ve smokingu, doplněném jen menšími kreativními detaily. Herec Daniel Kaluuya (Black Panther, Jidáš a černý mesiáš) si vzal tmavě modrý kabát značky Prada s nápadnými mohérovými detaily. Kabát je z nové kolekce na podzim/zimu 2022.


Emilia Jones

Emilia Jones, nominovaná za roli ve filmu V rytmu srdce, přišla ve zlatém modelu značky Versace. Přiléhavé šaty z pečlivě naaranžovaných řasených pruhů látky odkazují na starý Hollywood i typickou estetiku značky.


Florence Pugh

Florence Pugh (Black Widow, Slunovrat) měla minišaty Carolina Herrera s velkou růžovou mašlí přecházející do vlečky. Na takovou událost jsou šaty možná až moc jednoduché, ale růžový odstín mašle je osvědčená elegantní klasika, stejně jako jeho kombinace s černou.


Bimini

Bimini přišla jako své drag alter ego v patřičně extravagantním modelu návrhářky Yuhan Wang a blond paruce, která připomínala účes Lady Gaga. Na červeném koberci nebyla jako nominovaná hvězda, ale moderátorka: s kolegyní Clarou Amfo zpovídala přicházející celebrity.

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • KLÁRA SVOBODOVÁ ALIAS PANÍ SPOCKOVÁ
  Předčasný porod, císařský řez, smrt dítěte, život s postižením. To všechno prožila Klára Svobodová – naše coverstar. Na svém blogu Spocklidem popisuje svůj život bez pozlátka. A tak jsme ji pro Heroine nafotili celou ve zlatě, zářící a svítící jako skutečnou hvězdu. Přesně tou totiž Klára podle nás je. Matka bojovnice, která se nevzdává. Z minusů dělá plusy a z hendikepů superschopnosti. Odkrývá tabu a ukazuje odvrácenou stranu mateřství. Inspiruje a dodává sílu. Mění svět kolem sebe. Je to Moje Heroine. Nahlédněte do jejího vesmíru.
 • CHTĚJÍ VIDĚT HVĚZDY A CÍTIT VÍTR
  Pít vodu ze studánky a bydlet ekologicky. Být svobodní. Naše příloha Sustainable tentokrát popisuje alternativní možnosti bydlení. Jaké to je žít v jurtě, domku na kolečkách anebo ve „slamáku“? Příběhy lidí, kteří se rozhodli žít jinak, blíž přírodě i sami sobě.
 • HLAS HEROINE
  Proč po nás gynekologové chtějí poplatky za registraci, i když je to nezákonné, a hlavně proč se je bojíme odmítnout? Proč by o ženském těle měli rozhodovat politici, když v případě mužských těl nikdo podobné nápady nemá? V naší názorové rubrice se dočtete i o tom, jak vychovávat děti v souladu s feministickými ideály a jak ochránit jejich (i naše) duševní zdraví v době, kdy covid vystřídala válka na Ukrajině. Ale nebojte, přinášíme i pozitivní zprávy!
 • VÁLEČNÁ REPORTÉRKA PETRA PROCHÁZKOVÁ
  Petra Procházková momentálně reportuje z války na Ukrajině. Mluvili jsme s ní ještě před odjezdem o tom, co zažívají ženy ve válkách, jaká je etika válečného zpravodajství i jak ve vyhrocených situacích zvládá své emoce. Dostalo se ale i na dilemata, která s sebou nese její vlastní mateřství. A jak se vlastně stalo, že psala diplomku o Čtyřlístku? Petra Procházková je Moje Heroine.

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

V diskuzi nejsou žádné komentáře

Vstoupit do diskuze