E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Beauty dezerty aneb Co si dopřát v péči o tělo navíc

24. listopad 2023

Pravidelné péči o svůj zevnějšek věnujeme každý tolik času a prostředků, kolik uznáme za vhodné. Přesto se někdy chceme odměnit, potěšit nebo pobavit, zkrátka dát si něco extra. Takový beauty dezertíček. A právě na extra péči a na to, co si dopřát, se dnes zaměřila make-up artistka Asya Meytuv.

Foto: Gabriela Knížková / Midjourney

Možná jste někdy slyšeli poučku, že když držíme dietu, je dobré stanovit si nějaký „cheat day“, tedy takový, kdy si můžeme dovolit různé excesy, třeba v podobě extra výživného dezertíčku. Nebudu rozebírat, jak si má člověk systémem „dieta“ a „exces“ nastavit zdravý vztah k jídlu, ale takový „special day“ bych klidně převzala do beauty rutiny – s tím rozdílem, že ty dezertíčky nebudeme vnímat jako hřích, ale užijeme si je pro dobro těla i duše. Co si čas od času s radostí užijeme?

Čištění

K pravidelné péči o pleť patří určitě každodenní čištění, hydratace a používání krémů s ochranou proti slunci. Produkty můžeme různě vrstvit a kombinovat, vždy od toho nejlehčího po nejvýživnější. Ten pravý účinek bude mít pochopitelně pravidelná péče. Jednou za čas je však dobré pleti dopřát něco důkladnějšího.

U  čištění to budou enzymatické peelingy, čisticí masky nebo hloubkovější čištění pomocí přístrojů. Ať už zvolíte jakoukoli variantu, pamatujte, že čištěním pleti přece jen trochu narušujete její přirozenou bariéru, bezprostředně po čištění by měla následovat vhodná tonizace (vyrovnání pH) a výživa. Hloubkové čištění (jednou týdně) je výbornou prevencí zanášení pleti nečistotami, které postupem času naplňují a roztahují naše póry. Čistá pleť také lépe vstřebává živiny u následných produktů a rychleji se obnovuje.

Masáže

Lidský dotek a pozornost jsou pro naše tělo, mysl i nervový systém velmi blahodárné. Neváhejte se tedy kdykoli potěšit masáží obličeje nebo dalších částí těla.

Foto: Foreo

FOREO BEAR

FOREO BEAR™ je prvním mikroproudovým přístrojem na světě s certifikací FDA a  antishockovým systémem. Tento přístroj viditelně zmírňuje známky stárnutí tím, že jemně, ale účinně procvičí všech 69 svalů na obličeji a krku. Díky T-sonickým pulzacím a technologii mikroproudu zpevňuje kontury obličeje, vyhlazuje vrásky i jemné linky, zpevňuje pleť a  zlepšuje její pružnost už během 1 týdne. Protože jakékoliv mikroproudové zařízení musí být používáno v kombinaci s vodivým sérem, vyvinula značka FOREO speciální SUPERCHARGED™ Serum 2.0. Produkty FOREO můžete zakoupit za zvýhodněné ceny v týdnu od 20. do 26. listopadu na https://www.foreo.com/black-friday.

Můžete si například promačkat chodidla, když si je před spaním mažete krémem, nebo promasírovat uši při mytí vlasů. Soustřeďte se na vlastní dotek, když se mažete tělovým mlékem nebo olejem, zjistíte, že i rutinní činnost může být součástí vědomé sebepéče. 

U tváře perfektně fungují masáže pomocí kamenů gua sha nebo jiných pomůcek (podtlakové baňky, ledové válce a podobně). Máte-li oblíbeného maséra nebo masérku, ke které můžete alespoň jednou za čas zajít na celotělovou masáž, pak máte o vydatný dezert postaráno. No a pokud patříte mezi gurmány, doporučuju antiagingové obličejové masáže, které zahrnují i bukální masáž (kdy se masíruje přes vnitřek pusy), která je opravdovou lahůdkou mezi beauty zážitky.

Masky

Jako extra výživu si můžeme dopřát pleťovou masku nebo zábal. Výborné (a cenově přívětivé) jsou jednorázové plátýnkové masky, ty můžete kombinovat také s domácími přístroji na bázi LED světel, o těch jsme nedávno psali v tištěné Heroine. Pokud si ale chcete dopřát pořádný nášup, doporučuji pleťové masky dražších značek, například ty na noc, kde opravdu uvidíte okamžitý i dlouhodobý efekt. Masky a zábaly si zaslouží i chodidla, ruce, dekolt nebo vlasy.

Patříte-li mezi znalce či znalkyně seriálu Sex ve městě, jistě si vzpomenete, co ráda dělávala doma Miranda – namazala si ruce krémem, dala přes ně tlusté rukavice a k tomu sledovala pořady o vaření. To je to pravé beauty guilty pleasure. Dokonce si můžeme udělat domácí pedikúru pomocí exfoliačních ponožek, podrobněji jsem o tom psala zde. A pokud se vám spa nechce dělat doma, klidně se svěřte do rukou odborníků. Ošetření nemusí být příliš časté ani příliš drahé, jak ale ráda říkám, musí vás bavit a být vám příjemné, teprve pak se dostaví kýžené výsledky.

Sauna

Beauty dezertíčkem nebo spíše dezertem může být i návštěva sauny, kde dochází k detoxikaci celého těla. Teplo má blahodárné účinky na tělo i mysl, sama jsem tomu přišla na chuť až letos. No co, lepší pozdě než později, zato teď si ten pocit, kdy mě zahrne horká vlna a rozpustí všechny starosti, opravdu užívám. Pro fajnšmekry je možné odjet na spa víkend a dopřát si nejen saunu, ale i ty výše zmíněné masky, zábaly či masáže.

Spánek

Nic neprospívá kráse tolik jako pořádný odpočinek. Nemusí jít nutně o spánek, někdy stačí strávit líný den v pyžamu s knížkou, seriálem nebo svým protějškem a nevstávat s budíkem. To je pro mě osobně ten nejluxusnejší beauty a wellness dezert, který se snažím si dopřát alespoň jednou za měsíc. Život je teď tak rychlý a klade na naši pozornost takové nároky, že opravdové zpomalení a přítomnost v okamžiku jsou opravdu nejcennější dary, co si sami sobě i navzájem můžeme dát.

Aktuální číslo

  • Kulturní války režisérky Barbary Herz
  • Může být matka dobrý „vědec“?
  • Jak vychovat odolné děti
  • Rodičovská půl na půl 
Popup se zavře za 8s