Diskuze k článku:

„Muži nestárnou“ je mýtus. Kult mládí vládne v gay subkultuře i na seznamkách

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

s.b. | 2. 5. 2022 22:38

Moje zkušenost je úplně jiná. K starším se přistupuje s úctou a tato výsada je též běžně zmiňována v oslovení. Například mě kolegové, jak jsem náhodně zjistil, v nepřítomnosti titulují "ten starý buzerant". Udělalo to na mě velký dojem.

+9
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Diskuze k článku:

Michal Macek | 3. 5. 2022 11:58

B: sem s tim smiren :) ale jak tak ctu a posloucham teuhle serii cim dal tim vic nabyvam dojmu, ze autor nepopisuje celou gay subkulturu, ale pouze jeji cast. Tu na vzhled zamerenou, promiskuitni, povrchni, "instagramovou" cast, kterych je podle me jen mensina ze vsech gayu. Proste materialisticti , do sebe zahledeni jedinci, kteri narazeji na sobe podobne. Ten pan to rika v tom podcastu, ze neumite prijimat lasku a intimitu, protoze ste to nikdy nezazili...to ale neni chyba gay komunity ale jen a jen techto gayu .......vrana k vrane seda....znam dost LGBT lidi starsich 35 co maji partnera a ziji spokojene a jestli maji traumata ze sveho vzhledu a veku, musi to mistrne skryvat :)

+1

B | 3. 5. 2022 10:37

Citace - Michal Macek / 3. 5. 2022 10:07

B: tak je mu 91 :) a uprimne, v 91 vypada lip nez pulka dnesnich mladejch (o no priznejme si vetsina dnesnich lidi mezi 20 - 25 nevypadaji jak clenove K-popoveho boybandu...)

Nj, jenže on už jako mladej vypadal líp než většina ostatních a pak se moc nenadřel... on byl taky něco jako člen K-pop boybandu. Tohle nemá cenu řešit. Ano, většina mladých vypadá blbě, ale globálně vypadají líp než ti o 10, nebo 20 let starší, kde se k tomu přidá plešatost, nadváha a u módy úplná ignorace.
Najdou se těžké výjímky, kterým se třeba podaří zhubnout, nebo jim zmizí beďary, ale těch, co s věkem aspoň na čas vypadají líp moc není. Většinou je to jen horší a horší...se s tím smiř:)

0

Michal Macek | 3. 5. 2022 10:07

B: tak je mu 91 :) a uprimne, v 91 vypada lip nez pulka dnesnich mladejch (o no priznejme si vetsina dnesnich lidi mezi 20 - 25 nevypadaji jak clenove K-popoveho boybandu, spis sou to mastni, obtloustli, tvarohovite bili, bedary poseti looseri s fialovymi vlasy - aby byli aspon necim zajimavi :) a moc nesouhlasim s tim, ze nekteri "vypadaji relativne dobre protoze se udrzuji", to samozrejme nekdo ano, ale ja mel na mysli chlapi, kteri cim sou starsi, tim vypadaji lip (samozrejme myslim ze vypadaji lip v 50 nez v 30, v 80 uz je to asi jedno) treba ten Q uznej ze vypada lip starej, nebo Belmondo byl takovy priklad, cim vic vrasek, tim vic sexy :)

0

B | 3. 5. 2022 9:55

Citace - Michal Macek / 3. 5. 2022 09:08

B: tak nekdo starnout umi nekdo ne :)

Tak samozřejmě, že se občas najde pár lidí, kteří jsou velmi hezcí a díky udržování se, se jim daří vypadat relativně dobře i v důchodu, ale promiň, tvůj Clint už žádnej Hyunjin není pěkně dávno, jen ty možná už blbě vidíš.:D

0

Michal Macek | 3. 5. 2022 9:08

B: tak nekdo starnout umi nekdo ne :) treba Clint Eastwood vypada furt dobre a to je mu asi 100 :) btw nevim jestli nekdo kouka na Star Trek , ale eroticky idol meho mladi byla "Sedma z deviti" (zadejte do Googlu Seven of nine) je to ze serialu Star Trek voyager z roku 1995 - a ted pozor, ted je novy serial Star Trek Picard a bv nem sou tyhle stare postavy, hrane puvodnimi herci a vsichni viditelne zestarli...krome Sedme z deviti - nevim jak to dela, jestli smlouva s dablem nebo co, ale ona je furt stejna, mozna jeste vic sexy :)

ale i ti chlapi i kdyz zestarli, tak zestarli elegantne (Patrick Steward jako Picard treba) , ale nejvic me dostala postava Q, ktereho hraje John de Lancie... tady je jak bypadal pred 20 lety:

https://i.imgur.com/36e9e6N.jpg

a tady dnes:

https://i.imgur.com/JkhUr61.jpg

ja myslim ze na tom ze nekteri muzi nestarnou ale zraji prece jen neco bude :)

0

B | 3. 5. 2022 7:13

Tak to je objev... osobně se na starý chlapy taky nekoukám , protože proč bych to jako dělala, když ti mladí vypadají líp a to sama stará jsem. Taky se nedivím tomu, že mladý kluky už asi zajímat nebudu. :D
Kult mládí tu byl víceméně vždycky protože příroda a to, že byli staří lidé vážení, bylo způsobeno hlavně tím, že se jich dřív staří zrovna moc nedožilo.

Ještě že mě nikdo nenutí, abych obdivovala týponě ve svém polodůchodovém věku, nebo své rasy a mužu si klidně slintat nad Hyunlixem... ...mimochodem nevím, jestli jsou ti hoši gayv asi ani ne, ale kulturu svým chováním ovlivňují hodně (ani zamilovaný pár se tak nechová jako Hyunjin Hwang a Felix Lee).

0

s.b. | 2. 5. 2022 22:38

Moje zkušenost je úplně jiná. K starším se přistupuje s úctou a tato výsada je též běžně zmiňována v oslovení. Například mě kolegové, jak jsem náhodně zjistil, v nepřítomnosti titulují "ten starý buzerant". Udělalo to na mě velký dojem.

+9

Pavel Křížek | 2. 5. 2022 19:56

Takže fatshaming a teď i ageshaming v kultuře duhového lidu.

0