Diskuze k článku:

Zdravím z noční. #5 Febrilní křeče

Váš komentář:

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Jana | 5. 4. 2019 | 10:25

mozno zmerat digitalnym bezkontaktnym teplomerom teplotu, a ak je vysoka, tak to budu tie febrilne krce. Pri epilepsii a pod. teplota vysoka asi nebude.

+5
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Všech 11 komentářů v diskuzi

Jolana | 7. 5. 2019 | 12:49

Zažila jsem u syna, tehdy 1,5 roku, vyletěla mu teplota a standardní dávkování Nurofenu tak, jak je uvedeno na krabičce, nestačilo. Zábal nezabral. Začal křečovatět, zvrácená hlava, oči v sloup. Přišlo mi, že to trvá věčnost. RZ jsme tehdy volali, přijeli fakt rychle. Složila jsem se, až bylo po všem. Pobyli jsme pár dnů v nemocnici, od té doby už se situace nikdy nezopakovala. Naštěstí. Děkuji za skvělý blog.

+1

Růžena | 4. 5. 2019 | 09:53

Skvěle napsané, díky! Výborný nápad - vaše postřehy, jedinou chybu to má,že jsem vás nemohla číst dřív?? Ačkoliv jsem zdravotník, rozhodně by se mi to kolikrát hodilo ( mám na kontě 4 děti). Konkrétně febrilní křeče jsme zažili loňské léto a je to přesně jak říkáte, dítě během nich nedýchá a i když o tom něco víte,ten pohled na vlastní dítě v křeči,které modrá je něco strašnýho..

0

Tonda Hoffmann | 5. 4. 2019 | 20:22

..."Snad vám to k ničemu nebude. A kdyby vám to, nedej bože, k něčemu mělo bejt, snad "vám to k něčemu bude..."
Jo, to se fakt může testa do kamene! Jen mě štve, že to nenapadlo mě, sakra....

+4

Lucie | 5. 4. 2019 | 19:45

Zazila jsem jiz 2x a dalsi zachvaty (syn 2-3,5 roku) epilepsie...jsem mrtva..videt to je fakt strasny...nedavam to. Jsem z toho spatna dalsi mesic a je ve me sileny strach...co az to zase prijde?? Jak se NEBAT??

0

Mirka | 4. 5. 2019 | 15:50 | reakce na Lucie - 5. 4. 2019 19:45

Třeba Vám to pomůže: http://www.spolecnost-e.cz Jsou tam lidé, se kterými si můžete popovídat, poradit se. Nevím, zda se lze nebát. Mám epilepsii a nikdy jsem se na to svých rodičů neptala, na jejich strach.

0

Jana | 5. 4. 2019 | 19:34

Super clanek ?? Sama jsem v detstvi prozila, nasledne mesic hospitalizovana na detskem odd. a cely rok antiepileptika... Ale pro me rodice pred 30 lety docela sok a dodnes pouzivaji jako rodinnou "historku". Tata spinavej z prace a v monterkach, mama v nocni kosili a na nohou holinky a ja modra v bezvedomi... V nemocnici asi koukali ?? Nasledky po "febrilkach" nemam, si myslim ??

0

Eva | 5. 4. 2019 | 18:38

Moje tyden stata zkusenost:krecovy stav a bezvědomí u dcery rok a pul,neco sileneho,a to jsem zdravotnik...zaver epilepticky záchvat zpusobeny vyssi teplotou(maximum 39.1)

0

Lucie | 5. 4. 2019 | 19:46 | reakce na Eva - 5. 4. 2019 18:38

Ja jsem v tu chvili mrtva...pak se z toho mesic psychicky dostavam a mam sileny strach..ze to zase prijde...nevite co s tim?

0

BrainLess | 5. 4. 2019 | 11:40

Super napsane jako vzdy, zazil jsem to jako rodic, kteremu volala zoufala zena. Zazitek ne zrovna dobry. Kdyz jsem dorazil domu mladej uz byl v pohode pak mi zena jen popsala jak hezky zmodral. Dneska je z nej skoro pubertak co me se me kontinualne snazi pripravit o zbytek zdraveho rozumu :-). Jo bylo to po nejakem ockovani.

0

Monika | 5. 4. 2019 | 09:15

Skvělý, optimisticky psaný článek, který určitě pomůže. Uvažuji nad tím, jak poznáme, že jde o febrilní křeče a né něco jiného? Je mi jasné, že při podobných záchvatech asi vždy postupovat stejně( podobně), ale ... Je, ještě možnost, že by šlo o něco jiného mimo epileptického záchvatu? Co bude mít obdobný průběh?
děkuji :)

0

Jana | 5. 4. 2019 | 10:25 | reakce na Monika - 5. 4. 2019 09:15

mozno zmerat digitalnym bezkontaktnym teplomerom teplotu, a ak je vysoka, tak to budu tie febrilne krce. Pri epilepsii a pod. teplota vysoka asi nebude.

+5