Diskuze k článku:

Za práva uprchlíků uvízlých na polsko-běloruské hranici bojují hlavně ženy

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Bětka | 24. 9. 2021 11:22

Nedá se nic dělat. Raději, ať tam uvízne 30 lidí, než aby je Poláci pustili a v islámském a africkém světě se rozneslo, že se otevřela nová verze balkánské trasy z 2015. Další milión by táhl Evropou, a ta by se mohla těšit na nové kolínské Silvestry, nové útoky, vraždy, atentáty...

+17
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Michal Macek | 24. 9. 2021 8:51

muhehe, vim ze je to vazna vec, ale napadlo me, jak solidne vytrolit polaky i Lukasneka :) pokud jsou afganci v "zemi nikoho", pruhu zeme, o kterem Polaci tvrdi ze je Belorusko a belorusove ze je to Polsko (protoze jinak by museli uznat, ze jsou na jejich uzemi), vubec bych se tam nerozpakoval vyhlasit vlastni stat (treba po vzoru Liberlandu nebo jak se to jmenuje) :D myslim, ze by docela rychle nastal pekny srumec :D

-2

Diskuze k článku:

not borg | 10. 10. 2021 17:04

Gesto na efekt, nic víc. V tom jsou ženy expertky. Zkuste si zjistit jak byl u žen populární jistej zkrachovalej malíř kterýmu se podařilo udělat ve třicátejch letech v německu převrat :) Todle stádní chování nemá s empatií a moralitou nic společnýho.

0

Čingischán | 6. 10. 2021 23:02

Radko, nechci se zastávat současného politického vývoje v Polsku, ale připomínat Polsku dobu, kdy této zemi nikdo na celém světě nepomohl, když pomoc nejvíc potřebovali, a srovnávat jejich neochotu vpustit ilegální migranty s holokaustem, je od vás pokrytecká idiocie nejhrubšího zrna. Stydím se za vás.

0

Radka | 4. 10. 2021 20:56

Ještě, že ČR nestřeží žádnou vnější hranici EU, protože věřím, že naše politická reprezentace by se bohužel chovala navlas stejně. Za pár let na toto ostudné chování budeme koukat stejně, jako dnes hledíme na holocaust. To, že se to děje opět v Polsku, je ironie osudu.

0

Petr C. | 3. 10. 2021 23:43

My jsme zatím 6-8 nejbezpečnější země na světě a já bych chtěl aby to tak zůstalo.
Zastánci pedofilního náboženství ať táhnou co nejdál. Pomahači a vítači ať táhnou s nimi.

https://cnn.iprima.cz/afghanec-v-rakousku-sexualne-zneuzil-7letou-divku-a-zranil-jejiho-otce-odsedi-si-10-mesicu

0

Čingischán | 26. 9. 2021 13:15

Jako muž jsem rád, že si v Heroine dávají takovou práci, aby zdůraznili, že takto činné jsou především ženy. Muži jsou ve společnosti lidí jako těch z Heroine již stigmatizováni za spoustu věcí, a já jsem opravdu rád, že pomoc lidem, porušujícím unijní zákony při ilegální migraci na území EU, kteří se navíc pomoci DOMÁHAJÍ, místo aby o ni jako všichni normální a vděční lidé žádali, k těmto věcem nepatří.

Stačí, že mi jen pro mé pohlaví a barvu kůže přišili nesmazatelné dědičné hříchy rasismu, sexismu, homofobie a xenofobie. Kdyby k tomu měla přibýt i zrada vlasti, asi by to na mě už bylo moc.

+3

Jirka | 25. 9. 2021 10:17

Uprchlíci mají jediné právo. A to držet ústa a krok.

-2

Pavel | 25. 9. 2021 9:06

ani jednoho migranta copak nevidíte že zrudy aktivistu,neziskovek,organizov anýzločin,politická hruza naučila migranty překračovat hranice kdy chtějí a ještě je považuji za chudáky proč zdravý silný inžinýři nepracuji doma,netvoři,nesázejí,atd a ty aktivistické ženy zavřít oni jsou příčinou záhuby evropy Sores atd

-1

Vlasta | 25. 9. 2021 6:21 | reakce na Petr C. - 24. 9. 2021 16:20

https://youtu.be/xscOeou_rWY

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Vlasta | 25. 9. 2021 6:19

..zeny s oblibou nici vlastni narody a civilizace:
https://youtu.be/xscOeou_rWY

0

BábaJága | 24. 9. 2021 17:14

Martine - můžeme se pozastavit už nad tím, zda člověk bez prostředků, prchající před válkou, uteče do nejbližší země, kde mu nehrozí ani bezprostřední nebezpečí, ani deportace zpět, a nebo jestli podnikne 5000km dlouhou cestu přes 4 obrovská území až na hranice EU. V tom druhém případě logika napovídá, že pravděpodobně lže buď o tom, kolik má prostředků, nebo o tom, že cestuje na vlastní pěst.

Umfo - máte opět pravdu, leč zádrhel je v tom, že tohle je řešení jen pro země, jako je ta naše, ne pro bývalé koloniální mocnosti, které nad oním "kritickým množstvím" nikdy kontrolu mít nebudou. Proto jsou taky směšní všichni ti okamurovci, co se poklepávají po ramenou a vykládají, jak nemáme žádný morální závazek napravovat "bývalé koloniální křivdy" - protože kvůli ekonomické provázanosti se zeměmi, které tyto závazky pociťují, se na tom stejně budeme podílet všichni, ať chceme, nebo ať si ten potomek migrantů, co vede protiimigrační stranu, říká co chce. :-)

Petře.C - máte pravdu. Mezinárodní dohody ukládají povinnost zajistit uprchlíkům bezpečí, ale neříkají, že se tak musí nevyhnutelně stát na domovském území. Každý problém se nejlépe řeší co nejblíže jeho zdroji, a já jsem rozhodně pro, aby do řešení problému byly zapojeny především státy, které jsou kulturně blízkými spojenci těchto uprchlíků. Ale tady narážíme na problém, že muslimové se pořádně nesnesou ani mezi sebou.

+2

Petr C. | 24. 9. 2021 16:20

A uvědomují si ty dobrovolnice, že pomáhají lidem, kteří mají uvažování na středověké úrovni a kteří by je za jiných okolností zbili nebo znásilnili? Případně nejdříve zbili, potom znásilnili a nakonec zabili?
https://echo24.cz/a/SAqw8/evakuovani-afghanci-v-usa-celi-obvineni-z-domaciho-nasili-a-sexualniho-zneuziti
Pokud těm lidem chtějí politici pomoci, tak jim mají domluvit azyl v nějaké blízké muslimské zemi, např. v Pákistánu, kde je způsob života podobný tomu, nač jsou z domu zvyklí, ale netahat je do Evropy, kde jsou naprosto nepoužitelní a už z principu budou jenom zdrojem problémů.

+3

Martin | 24. 9. 2021 15:13

K článku bych měl 2 poznámky. Především mne zaráží použití výrazu uprchlíci. V případě Iráčanů, o kterých se psalo dříve, bych spíš používal termín migranti, protože v Iráku bezpečností krize není. Pokud se jedná skutečně o Afghánce, pak je pojem uprchlíci zvolen vhodně, nicméně zajímá mne na tom druhá záležitost. Z našich médií jsme se dovídali, že Lukašenko nechává migranty a uprchlíky do Běloruska dopravovat letadly. Ovšem z Afghánistánu se jeden dostane letadlem těžko a pokud tito uprchlíci cestovali jinak, museli překonat nejedny hranice. A tedy v tomto případě by mne skutečně zajímalo, jak se dostali tisíce km z Afghánistánu do Běloruska a jakou roli v tom reálně mohl nebo nemohl hrát zlý muž Lukašenko.

+1

umfa | 24. 9. 2021 14:54 | reakce na BábaJága - 24. 9. 2021 12:50

Je tam jedna výhrada a to jakési "kritické množství". Uprchlíci si problémy před kterými utíkají vždy v určité míře nesou sebou (uprchlíci před islámem přinášejí islám atd.) a my si musíme pohlídat, abychom nepřesáhli tu kritickou hranici, kdy my neasimilujeme migranty, ale oni asimilují nás (v historii se stalo vícekrát, schyluje se k tomu i dnes). Ale myslím, že tohle není ten případ, kdybychom se museli bát. Samozřejmě, první prubířský kámen je jejich sociální úzus, podle kterého mají samozřejmý nárok tam kde my vidíme dobrovolný soucit.

+1
Zobrazit komentovanou zprávu

BábaJága | 24. 9. 2021 12:50

Já teda nejsem žádnej okamurovec, podle mě se pro pracovitého člověka dobré vůle najde střecha nad hlavou i kus skývy vždycky, ale přesto mám neodbytný pocit, že kdykoliv se různí uprchlíci ocitnou v úzkých, nežádají o pomoc, ale DOŽADUJÍ se jí.

Jedna věc je, že se civilizované státy světa mezi sebou dohodnou, že budou pomáhat uprchlíkům. To je podle mě správná ukázka humanity a solidarity. Jenže to, že se uprchlíci pomoci DOMÁHAJÍ, svědčí ani ne tak o jejich vděčnosti za to, že jim někdo v nouzi pomůže, jako spíš o jejich přesvědčení, že je to samozřejmost.

+7

prostě prostě Filip | 24. 9. 2021 11:25

Já bych řekl, že výsledek závisí na tom, zda jim bude přiznán statut válečných uprchlíků, což není stopro jisté s ohledem na fakt, že vláda v jejich zemi byla předána bez ozbrojeného konfliktu. V co mohou IMHO doufat spíše, je udělení politického azylu z důvodu pronásledování novým režimem v jejich vlasti.
Nicméně bez statutu válečných uprchlíků se na ně nebudou vztahovat ani Ženevské úmluvy, které v tuto chvíli Polsko podle informací z článku rozhodně neporušuje, ani další mezinárodní dohody, které by mimojiné například dodatečně legalizovaly jejich v tuto chvíli nelegální pokus o přechod státní hranice, ve kterém jim bylo aspoň pro tuto chvíli polskou stranou zcela oprávněně zabráněno. Každý stát - i Polsko - má svá práva, mezi něž patří právo chránit své hranice i právo rozhodovat o tom, kterým občanům cizích zemí pomůže nad rámec mezinárodních dohod.
Jde-li navíc skutečně o území nikoho, znamená to, že pustit tam své občany zaprvé znamená pustit je někam, kde je nemůžete chránit, a zadruhé to zavání diplomatickým konfliktem. Kdybych měl na úrovni komunální politiky rozhodovat o tom, zda tam pustím své spoluobčany na mou zodpovědnost, také bych měl dost rozumu na to, abych je tam nepustil ani z humanitárních důvodů.

0

Bětka | 24. 9. 2021 11:22

Nedá se nic dělat. Raději, ať tam uvízne 30 lidí, než aby je Poláci pustili a v islámském a africkém světě se rozneslo, že se otevřela nová verze balkánské trasy z 2015. Další milión by táhl Evropou, a ta by se mohla těšit na nové kolínské Silvestry, nové útoky, vraždy, atentáty...

+17

Tomek | 24. 9. 2021 11:20

Za prava uprchliku bojuji hlavne zeny/kravy!

+3

Michal Macek | 24. 9. 2021 8:51

muhehe, vim ze je to vazna vec, ale napadlo me, jak solidne vytrolit polaky i Lukasneka :) pokud jsou afganci v "zemi nikoho", pruhu zeme, o kterem Polaci tvrdi ze je Belorusko a belorusove ze je to Polsko (protoze jinak by museli uznat, ze jsou na jejich uzemi), vubec bych se tam nerozpakoval vyhlasit vlastni stat (treba po vzoru Liberlandu nebo jak se to jmenuje) :D myslim, ze by docela rychle nastal pekny srumec :D

-2

Michal Macek | 24. 9. 2021 7:27

je to strasny ale za tohle muze Lukasenko...jestli to dobre chapu, oni maji beloruska turisticka viza? nevi nekdo jak to je?

0

umfa | 24. 9. 2021 7:18

To je docela skandální, nemyslíte? Měly by se přijmout kvóty a nařídit, aby za práva uprchlíků bojovalo alespoň 40 % mužů, protože genderově vyvážený tým bude mnohem výkonnější.

+5