Diskuze k článku:

Naše děti čeká složitý svět, říká režisérka Erika Hníková

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

prostě Filip | 11. 8. 2021 19:14

Hlavně nemá cenu si pokládat onu naléhavou otázku: "jaký způsob výchovy je správný", bez odpovědi na otázku, K ČEMU má být správný. Chceme, aby se naše děti zapsaly do historie třeba jako sportovci či vědci světového formátu, nebo budeme jako rodiče spokojení, pokud se naše děti uživí, založí rodinu a budou ve svém životě šťastní? Je naše dítě spíše introvertní průzkumník, nebo extrovertní bavič? Prosazuje se v kolektivu jako lídr, následovník nebo totální outsider? Je mu bližší umění, sport, věda, technika atd? Na tom všem a na mnohem více věcec záleží, jak byste měli svému dítěti individualizovat výchovu, takže neexistuje nic jako jednoznačná odpověď na tuto nesmyslnou otázku.

+5
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu


Diskuze k článku:

umfa | 11. 8. 2021 21:34 | reakce na prostě Filip - 11. 8. 2021 19:14

A pak jsou rodiče, kteří se zeptají "co to znamená invididualizovat? Dyš zlobí, tak mu nasekám, né?" - tím lze odpovědět na opačnou otázku, "jaký způsob výchovy je nesprávný" :D Ale stejně s tím nic nenaděláme.

+2
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

prostě Filip | 11. 8. 2021 19:14 | reakce na umfa - 11. 8. 2021 13:20

Hlavně nemá cenu si pokládat onu naléhavou otázku: "jaký způsob výchovy je správný", bez odpovědi na otázku, K ČEMU má být správný. Chceme, aby se naše děti zapsaly do historie třeba jako sportovci či vědci světového formátu, nebo budeme jako rodiče spokojení, pokud se naše děti uživí, založí rodinu a budou ve svém životě šťastní? Je naše dítě spíše introvertní průzkumník, nebo extrovertní bavič? Prosazuje se v kolektivu jako lídr, následovník nebo totální outsider? Je mu bližší umění, sport, věda, technika atd? Na tom všem a na mnohem více věcec záleží, jak byste měli svému dítěti individualizovat výchovu, takže neexistuje nic jako jednoznačná odpověď na tuto nesmyslnou otázku.

+5
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

umfa | 11. 8. 2021 13:20

Život svých dětí určují rodiče - svými geny, předanými vzorci chování, kvalitou výživy a zdravotní péče, poskytnutým vzděláním, ... A jak je vidět, kolik rodin, tolik přístupů. Myslím, že to je přesně ta rozmanitost po které volají progresivisté a nemělo by se tomu bránit. Jedině budoucnost ukáže, jestli měli Hanuliakovi pravdu a z Mišky vyroste výjimečný člověk nebo jestli ho "zabili" a tím se darwinovsky vyřadili z dalšího šíření genů a memů, které k tomuto jednání vedou.

+2
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Michal Macek | 11. 8. 2021 12:01

po precteni rozhovoru je muj nazor tento: chudak kluk....tohle je dost bezne v Asii (Cina, Korea , Japonsko, Vietnam) kladeni obrovskych naroku na dite, takovym rodicum se rika "Tiger parents", dite nikam nesmi, na hrani se spoluzaky muze zapomenout , a proste jen dril (at uz jde o skolu, sport, nebo treba hudeni nastroje)...a casto to byva kontraproduktivni...v lepsim pripade dite v 18 utece z domova, necha si udelat ciro, piercing a skonci nekde s pankacema v kanalu...v tom lepsim pripade... a v horsim? no protoze mam nakoukano ted true crime na YT, tak vim ze to muze skoncit i hur :(

https://www.youtube.com/watch?v=UQt46gvYO40

+2
Reagovat | Citovat | Nahlásit