Diskuze k článku:

Jak slaďuje práci a péči expertka na slaďování práce a péče? Jde o změnu myšlení

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

aurbanova | 14. 6. 2021 9:14

Vždycky, když na Heroine najdu hned jako první komentář ten váš, pane umfo, musím se usmívat. Mám takovou milou fantazijní představu, že pečlivost, se kterou nás čtete a komentujete, a ostrost, se kterou střílíte od boku po všech fašistických/neomarxistických/ ultrafeministických/pickone myšlenkách, má tajný vedlejší efekt na vašem smýšlení. Vy nás musíte znát jak své boty, předpokládám, že s námi každý den takřka vstáváte. Víte jak se říká, že kdo se moc dlouho dívá do propasti, propast se začne dívat do něj? Buďte opatrný, abyste časem nezjistil, že s námi tak vehementně nesouhlasíte, až na nám začínáte dávat za pravdu...

+6
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

prostě Filip | 14. 6. 2021 10:03

Ten oslí můstek, kterým jste z jasného nesouhlasu udělala vlastně-souhlas, je vskutu geniální. To si musím zapamatovat. Jen škoda, že je to opravdu pouze oslí můstek, nic víc.

-1

Diskuze k článku:

umfa | 17. 6. 2021 20:36 | reakce na Maja - 17. 6. 2021 8:15

S tím souhlasím. Jen na to zneužití mám jiný pohled - pokud firma ví co od lidí chce (tj. pozná, jestli zaměstnanec něco dělá nebo se jen tak fláká) tak zneužití nehrozí. A když to nepozná, její chyba, nemá nechat lidi dělat zbytečnosti s nulovým přínosem :-)

0

Maja | 17. 6. 2021 8:15 | reakce na umfa - 14. 6. 2021 3:44

Chápu to spíš tak, že firmu by - bez ohledu na to, co v soukromí děláte - mělo zajímat, jak vám umožní vůbec nějaké soukromí mít, protože když ji to zajímat nebude, tak kvalitní zaměstnanci odejdou někam, kde je to zajímá. A není tím myšlen jen HO, ale třeba i zkrácené úvazky, flexibilní pracovní doba atd. Já už bych třeba na pevnou pracovní dobu nešla dobrovolně pracovat, leda by mi hrozila smrt hladem. HO ve svém oboru nečekám, ale i tak by to mohlo být lepší např. s vybíráním náhradního volna za přesčasy, které prostě zadarmo dělat nebudu. Mám práci částečně nárazovou, takže možnost vybrat si přesčasy za divočejší období, když je zrovna chvíli klid, by se hodila. Akorátže se pořád jen řeší, že by toho někteří mohli zneužívat a tak se to radši zatrhne všem.

+2

umfa | 14. 6. 2021 10:54 | reakce na Anna - 14. 6. 2021 9:14

To ne, to bych musel vstávat ve tři ráno :-), naopak si čtu své oblíbené stránky než jdu spát. Věřím, že se nezlobíte, že k nim patříte i Vy :-) Jinak je škoda, že mé příspěvky považujete za nesouhlas. Já naopak už dlouhá léta konzistentně tvrdím, že by nikdo neměl posuzovat lidi (ani sám sebe) podle škatulek a schémat, jako je třeba pohlaví. Ale když to občas podle mého názoru vezme nějaký autor za špatný konec, tak mi holt nezbývá než se ozvat :-)

0

prostě Filip | 14. 6. 2021 10:03 | reakce na Anna - 14. 6. 2021 9:14

Ten oslí můstek, kterým jste z jasného nesouhlasu udělala vlastně-souhlas, je vskutu geniální. To si musím zapamatovat. Jen škoda, že je to opravdu pouze oslí můstek, nic víc.

-1

Anna | 14. 6. 2021 9:14 | reakce na umfa - 14. 6. 2021 3:44

Vždycky, když na Heroine najdu hned jako první komentář ten váš, pane umfo, musím se usmívat. Mám takovou milou fantazijní představu, že pečlivost, se kterou nás čtete a komentujete, a ostrost, se kterou střílíte od boku po všech fašistických/neomarxistických/ ultrafeministických/pickone myšlenkách, má tajný vedlejší efekt na vašem smýšlení. Vy nás musíte znát jak své boty, předpokládám, že s námi každý den takřka vstáváte. Víte jak se říká, že kdo se moc dlouho dívá do propasti, propast se začne dívat do něj? Buďte opatrný, abyste časem nezjistil, že s námi tak vehementně nesouhlasíte, až na nám začínáte dávat za pravdu...

+6

umfa | 14. 6. 2021 3:44

A já bloud jsem si myslel, že největším výdobytkem civilizace, alespoň té západní, je naopak oddělení soukromého a pracovního života. Firmy nějaký soukromý život zaměstnanců vůbec nezajímá a nemá zajímat, ať si lidi v soukromí dělají co chtějí. Firmě nezáleží a nemá záležet na pohlaví zaměstnance, na tom s kým je kamarád, na tom jak tráví svůj volný čas, ale jen na pracovním výkonu.

Samozřejmě, když firma zjistí, že je pro ni výhodné poskytovat zaměstnancům možnost home office, udělá to. My to dovolujeme (u profesí kde je to možné) už dávno, dlouho před covidem, bez ohledu na to, jestli to stát nějak pochybně podporuje nebo ne. Tohle je naštěstí jedna z věcí, kde zůstává smluvní volnost a nekecají do ní odboráři a další fašisti kteří chtějí mít kontrolu nade vším a nad každým.

+1