Diskuze k článku:

„Přestáváme to dávat.“ Pandemie jako alarm pro duši

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Mari | 22. 3. 2021 16:50

Nejsem si jistá, zda jsme četli stejný článek. Mám kolem sebe pár lidí, na které stávající situace působí velmi špatně. Protože se o mně ví, že docházím na terapii, tak se na mě obrací s žádostí o kontakty nebo o radu, jak v dnešní době najít dobrého terapeuta. Tento článek je pak plný skvělých informací - např. o příspěvku pojišťoven, odkaz na projekt Opatruj se!, ale i skutečnost, že se vůbec o té skutečnosti píše, je pro osoby, které momentálně problémy prochází, velmi podporující. Nepřipadají si pak jako "blázni" nebo "slaboši, kteří nezvládají situaci". To, že v tom nejsou sami a že jejich problém je relevantní, je určitý prvek uklidnění, který může připět k tomu, že se rozhodnout situaci aktivně řešit...

+5
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Tatiana | 22. 3. 2021 18:02

Nikdy jsem nechápala lide co musí zabývat něčím tak nicotným jako je duševní zdraví. Pokud jste silný a kvalitní člověk tak nic takového jako odborníka na duševní zdraví prostě NEPOTŘEBUJETE. Stačí pochopit to že je to jen byznes a sloužíte jen jako peněženka pro každého vyčuraného léhkožívku. Vzpamatujte se a řekněte si do vašeho obrazu v zrcadle že jste jen jeden z mnoha a nemate až takový vyznám aby vás to mohlo trápit. A jedna užitečná rada pokud si člověk neděla velké nároky na cokoliv tak nejenom že je spokojenější ale i KVALITNĚJŠÍ ČLOVĚK a to už je HODNOTNÉ. A mimochodem pandemie odhalila skupinu prohnilých osob a ty žádnou péčí nezaslouží ale zaslouží jen OŠKUBAT!!!

-24

Diskuze k článku:

Eva | 2. 5. 2021 9:50 | reakce na Tatiana - 22. 3. 2021 18:02

Dobrý den Tatiano.
K tomuto článku jsem se dostala až dnes. Možná si už zpětně můj komentář nepřečtete, ale i tak mám potřebu reagovat.
Prezentujete se jako silná, sebevědomá a nezávislá žena s vlastním názorem, to je v pořádku.
Na druhou stranu napadáte a urážíte diskutující, kteří s Vámi nesouhlasí. A to už v pořádku není.
HODNOTNÝ člověk RESPEKTUJE odlišné názory i když s nimi nesouhlasí.
HODNOTNÝ člověk, VÍ že za své emoce je odpovědný jen on sám a dokáže s nimi pracovat.
Mám z Vás pocit, že své emoce nezvládáte a za maskou "ženy tvrďačky" se skrývá člověk nejistý, nespokojený a křehký.

Mimochodem, kdy si zlomíte ruku, tak vyhledáte lékařskou pomoc a přijde Vám to normální.
Když někdo se zraněnou duší vyhledá odborníka, je to také NORMÁLNÍ.

0

Mirda | 29. 3. 2021 8:15 | reakce na Tatiana - 26. 3. 2021 20:56

Děkuji za přání všichni co v této těžké a vypjaté době žijeme se snaží to prostě ustát a je úplně jedno jestli je chytrej a nebo méně průbojný víra nám pomůže.

0

Tatiana | 27. 3. 2021 14:03 | reakce na Jana - 27. 3. 2021 10:11

Zbytečnost co děla z lidi slabochy!!!

0

Jana | 27. 3. 2021 10:11 | reakce na Mirda - 26. 3. 2021 12:31

Máte můj obdiv, jak jste tu konverzaci ustál. Jenom si nejsem jistá, jestli paní ví, co to vlastně ta empatie je.

0

Tatiana | 26. 3. 2021 20:56 | reakce na Mirda - 26. 3. 2021 12:31

Já jenom doufám že to zrnko co jsem ve vás zasela možná jednou vzklíčí a já nebudu muset idiotum co dnes a denně potkávám , jen bezděčně pobaveně sledovat v očekávaní nijaké katastrofy. Přeji vám přežit tuhle tu těžkou dobu a pamatujte nejsme tady náhodou!!! Všechno tady má svůj důvod i když se vám to nezdá. Za pochvalu mé gramatiky děkuji dělám co můžu.

0

Mirda | 26. 3. 2021 12:31 | reakce na Tatiana - 26. 3. 2021 11:47

To všechno co jsme si napsali je v podstatě zbytečně. Jo v pohodě problém je na mojí straně vy máte pravdu moc chytrosti jsem nepobral. To co jsem napsal o nenávisti beru zpět je dobře že věříte v sebe a že se máte ráda a nikomu nedovolíte aby jsi myslel něco jiného. S tím dítětem jsem to taky okamžitě včera pochopil je to zbytečné aby jsme si navzájem ubližovali naše myšlenkové pochody se podstatně liší. U mne není divu jsem prostý člověk. Takže to osvícení se vám docela povedlo.

+1

Mirda | 26. 3. 2021 11:59 | reakce na Tatiana - 26. 3. 2021 11:24

Kdyby nic zázračně jste se zlepšila v gramatice gratuluji ????

0

Tatiana | 26. 3. 2021 11:47 | reakce na Mirda - 25. 3. 2021 20:57

Na podobně. Ani já nebažím po slaboších co na něco si hraji. Všechno co jsem vám napsala vyplývá z logiky věci. Nejspíš vám chybí inteligence pokud to přisuzujete křišťálové koule, ale jsem velkorysá a proto nebudu vás shazovat i když soudíte o mých citech vůči vám tam jste opravdu musel použit tu svou křišťálovou kouli ale já nemam vám to za zle, každý z nás používá to co má k dispozici že??? Mé názory jsou PEVNĚ dany znalosti tohohle světa a problém vidím spíš na vaši straně. Berte tuhle tu konverzaci jako laskavost z mé strany a přeji vám oprostit se od "veřejného odpadu" je to ve vašem zajmu. Nepřeji vám hezký den ale osvícený!!!

0

Tatiana | 26. 3. 2021 11:24 | reakce na Mirda - 25. 3. 2021 21:18

To vás šlechti když už tak rad koukáte KOLEM!!!

0

Mirda | 25. 3. 2021 22:35 | reakce na Jela - 25. 3. 2021 14:15

Správné hodnocení JELO

0

Mirda | 25. 3. 2021 21:18 | reakce na Tatiana - 25. 3. 2021 12:22

Já zapomněl zdraví vás největší pokrytec na zemi

0

Mirda | 25. 3. 2021 20:57 | reakce na Tatiana - 25. 3. 2021 12:22

Vzhledem k tomu že máte velice asertivní chování se začínám docela bavit. Nevím jakým způsobem jste přišla na to že někdo měl špatné dětství no ale křišťálová koule nelže!! Jestli vás někdo přimáčkl ke zdi tak jedině vaše mysl. Vaše krásná slova obohacují můj slovník. Svým způsobem je vaše nenávist vůči mě velice osobní i když já vás neznám a nikdy vás osobně znát ani nechci!! .. Bylo to jen pár komentářů k věcem které se mohli změnit váš náhled na problém kterým procházíte.

0

Jela | 25. 3. 2021 14:15 | reakce na Tatiana - 24. 3. 2021 16:14

Je hezké, že se staráte o své duševní zdraví. Máte na tomto poli ještě hodně práce.

0

Tatiana | 25. 3. 2021 12:22 | reakce na Mirda - 25. 3. 2021 9:01

Klidně se koukejte kolem až vás srazí k zemi nijaký chudaček co mněl špatné dětství. Osobně mně by stačilo kdyby jsme nebyli tak zoufale přimačknute k sobě v zajmu čísi empatii. A z toho se mi opravdu chce se blít. Pokrytectví je neskutečný hnus a tím jako společnost i trpíme a vymýšlíme nijaká dogmata aby jenom to hezký vypadalo, a také utrácime horentní sumy za psychology aby ti na nás udělali znak odbyto a mněly svou empatii pěkně uchalachovanou že jsou dobři. Já tomu říkám NASRAT. A také vám přeji hezký den a hlavně HODNĚ LEVNE EMPATII!!!

0

Mirda | 25. 3. 2021 9:01 | reakce na Tatiana - 24. 3. 2021 16:14

Milá paní empatie je v této době velice potřebná věc. Pro vás je to levná cetka pro mne zase nejlepší věc na světě. Třeba jenom proto že i když máme každý jiný názor tak to neznamená že by jsme se měli navzájem urážet a posílat se někam. Věříte jen sama sobě vlastnímu já v pořádku.... Já se zase koukám kolem sebe a pokud má někdo na něco z mojeho pohledu na věc lepší názor tak je to jedině dobře. I když ten pohled nemusí být zrovna objektivní... nikdo není neomylný a dokonalý!!! Přeji hezký den.

0

Tatiana | 24. 3. 2021 16:14 | reakce na Mirda - 22. 3. 2021 22:34

Mila páni Mirdo to se šeredě pletete já nechci nijákou levnou cetku jako je empatie razím názor POCHYBY O SOBĚ ROZPTYLUJI a to je klíčové pro mé PSYCHICKÉ ZDRAVÍ!!!

0

Tatiana | 24. 3. 2021 16:04 | reakce na Jela - 23. 3. 2021 18:01

Kdybys byla inteligentní tak to pochopíš že žijeme v globalizovaném světě ale vysvětlovat to nikomu co zná jen kancelář a mýdlové opery je MARNE!!!

0

Tatiana | 24. 3. 2021 16:00 | reakce na Chytrák - 23. 3. 2021 18:13

Za každým slovem??? Chuděro jedna !!!

0

Chytrák | 23. 3. 2021 18:13 | reakce na Tatiana - 23. 3. 2021 17:22

V cizině se za každým slovem píšou tři interpunkční znaménka? Lol.

0

Jela | 23. 3. 2021 18:01 | reakce na Tatiana - 23. 3. 2021 17:22

Tak se vrať na Ural a nenavážej se tu do lidí, kteří potřebují pomoc.

+1

Tatiana | 23. 3. 2021 17:53 | reakce na Paros - 23. 3. 2021 5:21

To je ten problém. Lide i když vypadají že jsou dospěli dospěli nejsou. Jak mile je něco píchne tak běží k nikomu na pofoukaní "bebičká". KORONAVIRUS ukázal na naše slabé místo kdy odhalil v plné zrůdnosti podstatu lidství( pomlouvat, závidět a schopnost ubližovat skrytě i jistě a td a tp) A teď když jsme všechny zalezli tak spoustě z nás KOMFORTNĚ a uvědomuji si že blíží se konec .A to ani nechci vytahovat otázku co nás čeká po smrti??? Tahle ta doba nejenom BAJEČNA ale i VYZNAMNA kvůli zpětné vazbě. A pokud člověk rad kouká na dno lahve tak je většinou nebo i vždy zatížen, co se tyče svědomí !!! Ani já nejsem dokonala mám mírnou nadváhu ale jsem s tím docela srovnaná a v pohodě a miluji každý kousek svého těla!!! Člověk by si neměl lhát tím si nejvíc i ubližuje a pokud má upřimnost nikomu vádí tak je to ubořak k politovaní!!!A o takového co napíše že je mu ze mně zle bych neutřela ani nohy .Asi tak.

-3

Tatiana | 23. 3. 2021 17:22 | reakce na Arkham - 23. 3. 2021 13:52

Nebo jsem cizinka co chytráku to tě nenapadlo???

-2

Arkham | 23. 3. 2021 13:52 | reakce na Tatiana - 23. 3. 2021 11:58

Možná to, že jste vzhledem k tomu, jak píšete, propadla na základce?

0

Tatiana | 23. 3. 2021 12:01 | reakce na Lukáš - 22. 3. 2021 23:00

Vy si zvracejte a já jdu srat!!!

-3

Tatiana | 23. 3. 2021 11:58 | reakce na Jela - 23. 3. 2021 8:23

Bezsmyslné a hloupé!!! A co je mi do Saturnina??? Soudit nikoho je prostě hloupé, je to prosta lidská moudrost. Co můžeš vědět o mé cestě bez toho abys ji prošel se mnou v mích šlepějich a v mích botach???

-3

Jela | 23. 3. 2021 8:23 | reakce na Tatiana - 22. 3. 2021 18:02

Citace ze Saturnina:
"Neurastenie ve vašich letech? Že se nestydíte!" Toho pána by jistě nenapadlo, aby někomu řekl: "Zápal slepého střeva ve vašich letech? Že se nestydíte!" a přece obě otázky by se vyznačovaly touže pitomostí.

0

Paros | 23. 3. 2021 5:36

ti, kteří už před koronáčem pomoc opakovaně vyhledali s výsledkem nic moc se teď jen ušklíbají ve smyslu "vítejte v poušti naší reality".
neškodí si občas připomenout, co všechno z celé té množiny katastrof okolí se dotyčného netýká. deprese z každé druhé zprávy doléhá i na ty, jejichž život se téměř nezměnil. čas pro lidskost se vrátí, ale nyní je období "sám za sebe". hladovějící samoživitelky a krachující hoteliéři prostě nejsou moje starost. bezohledný pud duševní sebezáchovy.

+2

Paros | 23. 3. 2021 5:21 | reakce na Tatiana - 22. 3. 2021 18:02

je jasné, že jste depresi nikdy neměla, a doufám, že nikdy nebudete mít. ano, onen přístup "seber se, ty srabe, a dělej něco se svým životem" má hodně do sebe, ale stejně jako u obézních, kteří už vyzkoušeli všechno - není tam dostatečná pára. vůle, nebo u deprese jen schopnost násilím se nutit myslet pozitivně. je tam, ale příliš slabá, aby situaci změnila. a auto bez paliva nepojede. existují lidé, kteří sami zhubli, nebo se vyhrabali z deprese... ale moc jich není.

+2

Lukáš | 22. 3. 2021 23:00 | reakce na Tatiana - 22. 3. 2021 18:02

omlouvám se ale chce se mi z vás zvracet

+1

Mirda | 22. 3. 2021 22:34 | reakce na Tatiana - 22. 3. 2021 18:02

Asi vím o čem mluvíte svým způsobem máte pravdu ale to je debata pro příští generaci která to sice nezažila ale ví přesně jak by postupovala. Trošičku empatie by vám neuškodilo ale na druhou stranu jste svá a máte svůj názor. Takže kdo vlastně má pravdu??

0

Zobrazit další