Diskuze k článku:

Řídit rodinu jako stát. Pro Babiše jsou ženy dělohy na výrobu dětí

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Petra | 26. 5. 2020 20:48

Děkuji za článek, byla jsem překvapena, že nebyl napsán ženou. Pokud nemá matka záchranou sít v širší rodině, může se snadno dostat na ulici a úředník který ji má pomoci, zato je placen, není za svoji činnost nijak zodpovědný, takže pokud matce neřekne o nějaké možné dávce, byt po doložení miliardy papírů, které si urad muze sám dohleddat, má tak matka smůlu. Ale co čekat od státu, který nemá zálohované výživné? Co čekat od státu, který neplní svoji základní fukcni a tou je ochrana.

+52
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Jouda | 27. 5. 2020 11:26

A hele, potrhly bolsevik Biler zase vylezl na svetlo?

https://a2larm.cz/bio/stanislav-biler/

No jo, famozni hnuti "Zit z Brna", ktere zpoluzakladal uz moc chechtaky neponese, je potreba obnovit psani blabolu.

Apropos, jak jsem posledni, kdo by se zastaval StBaka Babise, lec to co rekl, je prosty fakt. Kazda rodicka po 30 letech je v lekarske dokumentaci vedena jako stara rodicka. Vcetne moji zeny, mimochodem.

Z blaboly, ze zeny jsou jenom delohy na vyrobu deti je ciste blabol darebaka Bilera, typicky Strawman jak z prirucky.

-32

Diskuze k článku:

nazdar | 17. 6. 2020 2:02 | reakce na čiernobiele - 30. 5. 2020 23:04

A vy myslíte, že maximálně 3000 stačí na pokrytí potřeb dítěte?

+1
Zobrazit komentovanou zprávu

Regina | 8. 6. 2020 9:03 | reakce na Martina - 27. 5. 2020 9:04

Kdyby ty otázky byly jen s dětmi. Mě se na pohovorech ptali, i v práci, když mi končila roční smlouva, jestli už plánuju děti, nebo za jak dlouho. Na jednom pohovoru, před pěti lety mi týpek řekl, a co děti. Říkám, co s nima. A on: "Už na to máte věk, to už brzo budete chtít děti..." Říkám: " tohle téma snad do pohovoru nepatří." On: "Patří, mám tady na to kolonku, tak plánujete děti?" Říkám: "To má být vtip?" "Ne." "Neplánuju." "Já si myslím, že brzo děti mít budete, stará jste na to dost."... "Cože?!"...

Samozřejmě následovaly o další rodinné otázky, na přítele/přítelkyni... práci jsem nedostala a když bych byla upřímná, ani bych ji nepřijala... Prostě dokonalý start kariéry... Zrovna jsem dokončila výšku a hledala první práci...
Nakonec jsem našla a pracovala spokojeně poslední roky v jiné firmě, kde se na to sice neptali, ale holkám nepřidávali, protože, " .. je to prý zbytečné, protože stejně půjdem brzo na mateřskou..."

Nakonec jsem od nich taky odešla, a začala cestovat kolem světa... v každé zemi to mají ženy různé... někde lepší jiné horší... Vždycky ale jen ženy určily a vybojovaly si své postavení. Je to o tom, co do necháme líbit!

+4

Regina | 8. 6. 2020 8:47 | reakce na Kaja - 28. 5. 2020 10:15

Tak přesně na tohle existuje dobrý seriál, Příběh služebnice, podle stejnojmenné knihy...

https://www.csfd.cz/film/481213-pribeh-sluzebnice/prehled/

+3

chlapna | 2. 6. 2020 19:18 | reakce na Jouda - 27. 5. 2020 11:26

Vypoustite ten svuj proud myslenek nejak chaoticky, Jouda...
Je dulezite si uvedomit pozadi autora, ale mel byste zapracovat na sve argumentaci a byt objektivni, ne tolik emotivni.
Je sice pekne, ze asi znate terminologii argumentacnich faulu, ale mel byste se napred zamyslet nad tim, co tu sam pisete...

Vase argumentace, ze Biler je bolsevik je postavena na vode, mozna dokazete ty sve argumentacni fauly pojmenovat, kdyz budete cist dal...
Casopis a2larm se nehlasi k bolsevizmu, pouze je to levicovy casopis a levicovy nerovna se bolsevicky, zvlast v dnesni dobe.
A co se tyce Bilerovy prislusnosti k hnuti Zit Brno, ti taky rozhodne nikde nedeklaruji, ze by byli sympatizanti bolsevizmu - to by se s jejich propagaci liberalizmu jaksi vylucovalo. Byli kontroverzni, ale proti zakonu se zasadne neprovinili a za ty svoje stetky se myslim verejne omluvili.

+1

čiernobiele | 30. 5. 2020 23:04 | reakce na Petra - 26. 5. 2020 20:48

Aktuální návrh počítá se stropem 3000 korun měsíčně. To ale není částka, která by zajistila pečující osobě důstojný život. Je to pouhá almužna.

Prečo by mal muž platit žene s ktorou sa rozviedol dôstojný život?
Tie peniaze sú na pokrytie potrieb dieťaťa nie matky.

+1

šmik šmik přešmik | 30. 5. 2020 9:24 | reakce na Hanka - 29. 5. 2020 15:32

A ostatnim chlapum se nepostavi, zenskym se ani nic postavit nemuze, kdyz nosi "slipy". Pak se nam v politice rodi jen postizene deti, ktere jsou tak nejak spis zaostale nebo deviantni. Kazdy trochu liberalni volic place a muze skoro akorat jen hazet hrach na zed. Ach ach.

+1

Hanka | 29. 5. 2020 15:32 | reakce na Jana - 29. 5. 2020 15:29

Však nás jebe, co to dá.

+1

Jana | 29. 5. 2020 15:29 | reakce na Jouda - 27. 5. 2020 11:26

V tom FB postu psalo Babišovo PR, že pro stát je výhodné, aby ženy rodily dříve. Myslel tím ekonomicky výhodné, protože mu přibude více nových daňových poplatníků. Ano, obhajoval to v úvodu zdravotními riziky, ale to přece jako každá z nás moc dobře víme i bez něj. Není potřeba nám to neustále omílat. Když chce vyšší porodnost, tak ať pro to jeho vláda také něco dělá...

+7

Vera | 28. 5. 2020 15:35 | reakce na Martina - 27. 5. 2020 9:04

Naštěstí mám díru v životopise jen jeden rok a to hned po škole, takže nikdo nikdy nezjistí, kolik mám dětí a jak jsou starý... A ptát se na to nesmí :)

+2

Vera | 28. 5. 2020 13:01 | reakce na Jouda - 28. 5. 2020 10:09

No jo, ale když napřed "klasicky" s někým pár let chodíte a pak chlap řekne, že vlastně bude lepší, když bude ta ženská vedená jako samoživitelka a že pak po mateřský se vezmou... Nebo, že teďka podniká, tak by na ní mohli jít dluhy z podnikání - proto rozdělené SJM... Tý holce se kolikrát nechce zahodit třeba 7let společnýho života a absolvovat to celý znovu s někým jiným, když tenhle "je celkem v poho a argumenty dávají v tu chvíli smysl"... Ono taky je vcelku umění přiznat na veřejnosti "On mi neposílá peníze." - kdo to jako řekne nahlas a nestydí se za to? Dyť už jenom to snižuje hodnotu tý ženský. Ale když se s ním kvůli tomu rozejde, tak je zlatokopka, která šla po penězích a když neplatil, tak šla jinam... Vždycky bude špatná ona. Já tenhle systém nechápu, můj otec i můj děda celou výplatu dávali manželkám, aby z toho zaplatili bydlení, domácnost, děti a spořili a kupodivu se postavily dva baráky... Tak nevím, asi mám špatné rodinné vzory...

+6

Lucie | 28. 5. 2020 10:23

A proto žádné dítě ani nechci ten svět už nemá budoucnost, a jestli je tak Babiš chytrý tak až si to rodí sám. Co si jako myslí kde máme vzít ve 25 ty miliony na dům aby člověk mohl normálně žít a mít rodinu, když na to ani za celý život nenaspoří. A ať se vám to líbí nebo ne tak tuhle populaci mají v ruce ženy a pokud chcete aby pokračovala musíte umožnit ženám aby to bylo podle jejich podmínek ne podle vasich pane Babiš!

+9

Kaja | 28. 5. 2020 10:15 | reakce na Barbora - 27. 5. 2020 20:10

A jinak jste v pořádku ?

+6

Jouda | 28. 5. 2020 10:09 | reakce na ananas - 28. 5. 2020 2:00

Defaultni legislativa a spolecenske konvence jsou takove, ze zene po svatbe patri polovina SJM nezavisle na jejim realnem financnim prinosu a ze spolecnost mini ze chlap se ma o rodinu postarat, kdyz je zena doma s detmi tak tuplem.
Chlap, ktery chce po zene pozdeji doplacet penize utracene po dobu, kdyz se mu starala o deti, je ubozak a supak.

Tolik standardni legislativa a spolecenske konvence.
Aby to dotycna mela jinak, musi nejprve aktivne sama souhlasit s vyhradou SJM, nebo zit na hromadce, nebo si za vyvoleneho vybrat supaka.
Tedy musi se sama aktivne zreknout defaultni legislativni ochrany, pripadne zit s chlapem, ktereho zbytek spolecnosti povazuje za ubozaka.

+2

kokoska | 28. 5. 2020 2:23 | reakce na Jouda - 27. 5. 2020 18:33

O co vam de?
Nudite se?
Rozcilujou vas ty clanky, prijdou vam nepravdive a snazite se nazory v nich vyvracet pomoci sveho vlastniho nazoru?

+3

kokoska | 28. 5. 2020 2:20 | reakce na Jouda - 27. 5. 2020 18:33

To proto, ze si z nej delate hlasnou troubu svych nazoru megadlouhyma komentarema?

0

moje jmeno je Jolanda | 28. 5. 2020 2:17 | reakce na Michelle - 27. 5. 2020 23:20

Jo, a tenhle casak je proste dost jiny nez vetsina klasickych casopisu pro zeny, treba i tim, ze je z nejakeho uhlu pohledu kontroverzni, to je proste fakt.
A jestli je kontroverzni v pozitivnim nebo negativnim smyslu, to uz zalezi spis na nazoru jednotlivce jako treba vas a me.

+2

ananas | 28. 5. 2020 2:00 | reakce na Jouda - 27. 5. 2020 11:31

A nemyslite, ze pani Vera trochu naznacuje, ze v nekterych pripadech proste zena lepsi moznosti nema i kvuli legislative a takkrikajic spolecenskym predsudkum a nemuze se ridit tim "jaky si to udelas, takovy to mas"?
Ma fakt zenska na vyber, nebo se musi podridit tomu, co "pro jeji dobro" vymysleli chlapi?

+5

moje jmeno je Jolanda | 28. 5. 2020 1:53 | reakce na Michelle - 27. 5. 2020 23:20

Dobre, asi vam nazory/ideologie usilujici o zrovnopravneni zen nic nerika.
Ale ceho dosahnete tim, ze ty ctenarky akorat nastvete?
Urazeni v diskuzich je trapny a nikam to nevede.

Zena, ktera nema posrany zivot a stejne to cte

+3

Michelle | 27. 5. 2020 23:20 | reakce na Jouda - 27. 5. 2020 15:04

Já bych spíše řekla, že většina zdejších čtenářek bezmyšlenkovitě lajkuje všechny komentáře, které oslavují autora a dislajkuje ty, které ho kritizují.
Škoda, původně zajímavý nápad časopisu pro ženy zdegeneroval v jakousi terapeutickou skupinu pro neúspěšné ženy, které tu mají prostor si poplakat na rameni, jak muži a patriarchát mohou za jejich posrané životy.

-6

Barbora | 27. 5. 2020 20:10

Měl by zakázat interupce, antikoncepci, rozvody a ženám i školu (stejně mají hlavně mít děti a to se naučí samy), taky jim samozřejmě zakázat volit. Dát všem povinnost se nejpozději v osmnácti oženit a provdat podle volby otců, kteří by sňatky domlouvali. Rodičům nevěsty dát povinnost zajistit novomanželům prostor k souložení a pokud by nevěsta nebyla do tří měsíců gravidní, pak k souložení zajistit i dohled, aby se třeba neflákali, nebo nešvindlovali. Pár, který by neměl do třiceti let aspoň tři děti, by měl za trest vykonávat veřejné práce, dokud by nenaplnil normu, a bylo by dětí jak smetí!

0

Jouda | 27. 5. 2020 18:33 | reakce na Jesse James - 27. 5. 2020 16:33

Ja tady ale zadne zeny nekritizuju.

Tohle diskusni forum uz nabyva dadaistickych forem.

0

Jesse James | 27. 5. 2020 16:33 | reakce na Jouda - 27. 5. 2020 15:17

Vážený pane! Zcela sdílím váš názor. Díky ženám které oprávněně kritizujete vyhyneme a zastoupí nás civilizace životaschopnější. A po nás ani pes neštěkne.

-5

Jesse James | 27. 5. 2020 16:30

Ženy jako dělohy na výrobu dětí v kontrastu Ženy jako stroj na peníze. Tyto dva pohledy jsou zde postaveny do rozporu. Žena s dětmi jakkoliv nemůže být ekonomicky aktivní, má nižší daně formou přídavků na děti a má také vyšší důchod než žena bezdětná. A pokud žena děti mít nemůže ač by chtěla, může se stát pěstounkou nebo se na nějakou rodinu vykašlat a věnovat se vydělávání peněz nebo taky nemravnému životu - dle osobní volby. Kdepak, tradiční rodina je Bohem ustanovené zřízení kterému má ekonomika sloužit a ne aby člověk sloužil ekonomice! Pokud jsou někde rezervy, tak to jsou ty cikánský netáhla který se nechají živit z dávek, dalšími příjmy jsou krádeže, podvody a výběry popelnic. A ještě dostanou vyšší důchod než obyčejný pracující člověk. Nevím kdo vymyslel tuhle pitchovinu s těmi dávkami, ale v jedné staré a moudré knize se píše, že kdo nepracuje ať nejí! A na tom vlastně není co měnit!

-8

Jouda | 27. 5. 2020 15:17 | reakce na Jouda - 27. 5. 2020 11:26

Velice zajimave sledovat, jak se minusy hromadi.

V kostce jsem napsal nekolik snadno overitelnych faktu:

Biler je potrhly bolsevik, coz jsem podlozil prostym odkazem na jeho clanky v anarchistickem e-zinu A2larm.cz

Biler byl zakladajicim clenem nechvalne znameho hnuti "Zit z Brna", ktere se proslavilo napr. cestmi jejiho predsedy Hollana za sadomaso prostitutkami na Ukrajinu sluzebnim automobilem.

StBak Babis rekl prosty medicinsky fakt, ze vek rodicek na 30 let neni optimalni.

Biller pouzil klasicky arumentanci faul Strawman (https://en.wikipedia.org/wiki /Straw_man),coz je podle wiki definice:
"A straw man (or strawman) is a form of argument and an informal fallacy based on giving the impression of refuting an opponent's argument, while actually refuting an argument that was not presented by that opponent."

Babis o nejakych delohach nerekl ani slovo, to je ciste jenom Strawman darebaka Bilera.

Nasbiral jsem s hromadu minusu, o nejakem protiargumentu mych tvrzeni ani slechu.
Velice to ovsem vypovida o mistnich ctenarkach...

-5

Jouda | 27. 5. 2020 15:04 | reakce na Jouda - 27. 5. 2020 11:38

Je velice zajimave sledovat, jak mi tady naskakuji minusy za prosty popis realneho stavu, ktery jsem sam zazil.
Ktery nastal po genialnim tahu babisovy vlady, kdy se agenda stavebnich uradu prevedla na obce a doslo k naproste paralyze v teto oblasti.

Mistni ctenarky trpi na reality denial?
To jim ale z dlouhodobeho pohledu velice skodi, ona si realita vzdy najde cestu na pvrch.

0

Verica | 27. 5. 2020 13:39

Děkují za článek

+1

Jouda | 27. 5. 2020 11:38 | reakce na Michelle - 27. 5. 2020 11:18

Presne tak, za Babise se z libovolne stavby stalo peklo.

Osobne jstem stavel 2010, 2013 kolaudace, stavebni rizeni jeste celkem normalni.

Pozdeji za Babise nastalo absolutni peklo, v roce 2016 jsem delal telefonni pripojku pro internet. Bylo na to potreba 3x tolik papiru nez pro stavbu celeho domu pred par lety, jenom projektova dokumntace stala 22000, celkove naklady 35000 (treba vyjadreni CEZu, ze v miste nema kabely stalo 5000 apod), z toho vlastni prace vykopu 2500Kc, piliret telecomu byl na okraji meho pozemku pres hlinenou cestu.

Soused, kdyz k domu dostavoval garaz, postavil to komplet nacerno a zaplatil pokutu 10000. Vyslo ho to mnohem levneji, nez to delat podle zakona. To odhaduju naklady na papirovani cca 80000 a rok cekani na povoleni.

A bolsevicti sasci jako je Biler tady budou mektat o spekulantech...

+3

Jouda | 27. 5. 2020 11:31 | reakce na Vera - 27. 5. 2020 8:32

No jaky si to udelas, takovy to mas.
Az tak je to proste.

V mem okoli rozhodne neni zvykem rozdelene SJM, ja to taky tak nemam.

No a jestli ma zena po materske splacet priteli vydaje vznikle behem materske, tak to byla prosim jeji volba, byt s takovym ubozakem.

Ale ono obvykle plati, ze jaky sel, takovou potkal...

-1

lwo | 27. 5. 2020 11:29

Když si to necháte líbit... :-(

-1

Jouda | 27. 5. 2020 11:26

A hele, potrhly bolsevik Biler zase vylezl na svetlo?

https://a2larm.cz/bio/stanislav-biler/

No jo, famozni hnuti "Zit z Brna", ktere zpoluzakladal uz moc chechtaky neponese, je potreba obnovit psani blabolu.

Apropos, jak jsem posledni, kdo by se zastaval StBaka Babise, lec to co rekl, je prosty fakt. Kazda rodicka po 30 letech je v lekarske dokumentaci vedena jako stara rodicka. Vcetne moji zeny, mimochodem.

Z blaboly, ze zeny jsou jenom delohy na vyrobu deti je ciste blabol darebaka Bilera, typicky Strawman jak z prirucky.

-32

Zobrazit další