David František Wagner

David František Wagner

Narozen v roce 1988 v Písku. Vystudoval pedagogiku, působí jako politický poradce u Pirátů. Založil spolek pro rozvoj zážitkových vzdělávacích her Rolling, ve kterém stále působí a dělá hry.

Celkem: 10 článků

přečtěte si také moje další články

PODCASTY

Podcast Kateřa Gamal Richterová

Kateřina Gamal je česká muslimka, která konvertovala k islámu na základě jeho studia. Hidžáb, který nosí, vyvolává v české společnosti často silné reakce. Povídáme si proto nejen o islámu a o tom, jak se staví k právům žen, o rozdílu mezi islámem a islamismem, ale i o projevech nenávisti českých mám od rodin.

O islámu s muslimkou Kateřinou Gamal Richterovou

Pusťte si podcast

časopis

Promo časopisu

MŮJ ŽIVOT S MOHAMEDEM

„Mohamed zná holky, jako jsem já (35+ single ženy s kariérou), jen z filmů. Já znám kluky jako Mohamed jen ze zpráv. Oba kolem těch stereotypů první týdny potichu našlapujeme. Nevíme, co čekat. On uzavírá svůj den modlitbou, já sklenkou vína.“ Michelle Losekoot svěřila Heroine svůj příběh o tom, jak nabídla hostitelskou péči jednomu z dětí, které na českém území skončily jako uprchlíci bez rodičů. Co při tom Michelle zjistila o sobě? A co o naší společnosti?

FAST FEMINIST FASHION

Nakupují české feministky v řetězcích? Je udržitelná móda jen pro privilegované? A koho posiluje podceněné oblečení? Módní publicistka Veronika Ruppert se zamýšlí nad přesahy mezi feminismem a módou ohleduplnou k planetě i lidem. V příloze Sustainable přinášíme také rozhovor s klimatoložkou Táňou Míkovou a tipy na udržitelnější cestování z pera architekta Petera Bednára.

Předplatit časopis
Promo časopisuPromo časopisuPromo časopisu