Heroine do schránkyPředplatit časopis 
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

„Plast nemusí být špatný.“ Na nápad znovu použitelných nádob přišel po obědě, rozčílily ho obaly

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.Diskuze k článku:

Petr.b | 16. 11. 2022 10:18

Na první pohled dobrá myšlenka, samozřejmě - nic nového. Před 30 lety žádné podobné krabičky neexistovaly, ale prakticky všechny lahve byly vratné. Proč zmizely? Protože provozovat celý systém je mnohem nákladnější = i ekologicky více zatěžující, než používat jednorázové pet lahve.
Mytí krabiček v restauraci není tak jednoduché, jako doma. Navíc umýt plast, tak aby z něj nebylo cítit veškeré minulé jídlo - to je problém. Další problém do věci vnese stát - konkrétně hygienické kontroly. Jinak "jídlonosiče" s prakticky neomezenou životností jsou na trhu desítky let. No, každopádně hodně štěstí.

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Tiv | 16. 11. 2022 7:40

vypadá to dost dobře. teda až na tu barvu. opakovaně použitelných krabiček existuje hromada a většina naráží na problémy. buď se dají snadno umýt, ale blbě těsní, nebo právě naopak. a ten hnus z toho žebrování, které slouží pro zpevnění, už prostě nikdo pryč nedostane. plast, který odolá poškrábání, se snadno rozfláká atd.
jestli tohle bude fungovat, tak to za chvíli bude nechutně drahé.

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit