Heroine do schránkyPředplatit časopis 
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

Lži, mlha a předsudky. Komentátoři, přestaňte o LGBT+ psát jako nacisté. Rozumná debata vypadá jinak

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Michal Macek | 25. 10. 2022 15:20

to je zas diskuze tady .... antifeminista nejprve Filu nazyva ubozakem a Fifulinkem, aby ho vzapeti, kdyz se tady v diskuzi objevi, oslovoval pane Filo. Z opacneho konce zas pani nazyva ubozakem renomovaneho spisovatele a prekladatele Neffa....

tohle je krasne priklad te rozdelene spolecbnosti o ktere se tolik mluvi. Tohle rozdelovani, se deje uz nejaky ten patek (minimlane tam 10 - 15 let) a ja jako stary konspiracni teoretik v tom vidim neci umysl. Jen bych rad vedel ci... Proste se vezme nejake tema, ktere ma potencial lidi rozdelovat a na pozadi nejake krize se rozfoukavaji tyhle ohnicky, aby se do nich pak mohl rovnou lit benzin. A lidi, co byli jeste pred nedavnem prateli se stavaji souperi na zivot a na smrt. Priklad - migracni krize - rasizmus. Misto, aby se to resilo s klidem a rozmune - pomoci tem, kdo to opravdu potrebuji a nejak civilizovane vyhostit ty, kteri to nepotrebuji. Tak se rozhorela bitva ve stylu vsechno nebo nic - jeden tabor by bral vsechny odpurce nazyva nacky a xenofoby a druhy tabor by nebral nikoho odpurce tituluje slunickari. A stejne to bylo s kovidem opatrenimi. Stejne je to s valkou a ukrajinci, energiemi . A stejne je to s LGBT a manzelstvim pro vsechny...

lidi, uz se kurnik vzpamatujte! To uz si nepamatujete ty nedavne casy, kdy jsme na sebe nebyli agresivni, kdy sme spolu vecne diskutovali, chovali se k sobe slusne a s respketem? Kdyz sme umei hledat dohody a kompromisy a skutecna reseni? Neskakejte uz rozestvavacum na lep. Ignorujte je. Chovejte se rozumne! Jako Homo sapiens...

To jako nekomu fakt vadi, kdyz budou mit dva chlapi svatbu? To nemame nic dulezitejsiho, co resit? V hromade zemi uz to funguje a zadna apokalypsa nenastala... hergot proberte se uz fakt!

+13
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

antifeminista | 25. 10. 2022 6:32

Takže Fila, ubožák, která nadává lidem do prvoků, vstal z mrtvých (rozuměj: zase po dlouhé době napsal článek), protože se vůbec nechtěl svézt na nějaké vlně názorů, nezaložených na faktech a datech, aby Neffovi jakože kultivovaně vysvětlil jeho argumentační fauly, a přitom je akorát nahradil těmi svými.

-17

Diskuze k článku:

schali | 15. 11. 2022 20:27

Většinou se čtou vaše články dobře, ale tady to fakt nefunguje. Neff vás dostal, hlavně svou lidskostí a selským rozumem. Žonglování se slovem nedotknutelní vás není hodno, naprosto všichni ví jak to Neff myslel. Na obhajování lGBT+ je něco hluboce hysterického a přepjatého. Je úplně normální, když nevíte sexuální orientaci kolegů nebo přátel, které znáte jen povrchně. Skutečných přátel může mít člověk jenom pár(na prstech jedné ruky max. ani to ne, protože to vyžaduje čas) a u těch to samozřejmě vědět budete, ale u ostatních to není podstatný, takže v tom má Neff taky pravdu. Jinak rozumná debata je nemožná, Neff věděl co dělá, copak nevidíte co se děje na Ukrajině, přijde vám, že to může vyřešit rozumná debata? Vy si prostě myslíte, že by se celá společnost měla zabývat skupinkou, která má problém s chápáním sama sebe a tím jak ji vnímá majorita. No a já si to třeba nemyslím, mým cílem je svoboda a ne práva - ty jsou umělý, vy chcete ohýbat systém, aby byl pro vás hezčí, spravedlivější, blblabla. Já bych ho nejradši zrušil. O čem chcete debatovat.

0

Hubert Macháně | 30. 10. 2022 0:03

K.Fila nějak ztrácí grády, už mu to nepíše jako za mlada. škoda.

0

Jouda | 27. 10. 2022 10:27

A hele, stalker genderman je zpet!
Uz jsem se bal, ze nam ho zavrou jako Feriho.
To zase bude posusnanicko.
Heroine, jak ji zname a skvele se tu bavime.

+3

milan | 26. 10. 2022 20:44

Pane Fíla mluvíte jako Putin,tím je řečeno vše.

-2

milan | 26. 10. 2022 20:42

Pane F

0

normalman | 26. 10. 2022 19:39

hehe to sou sragoriny, tyhle starosti bych chtel mi :D

0

Valerie Valentová | 25. 10. 2022 22:01

Přečtěte si tento rozhovor s Ondrejem Neffem, věřím že si o něm uděláte odpovídající dojem. Mluví v něm o tom, jak byla zavražděna jeho dcera. Je to neuvěřitelné, smekám klobouk jak se s tou tragédií dokázal vyrovnat.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ondrej-neff-vrazda.A080315_204055_domaci_klu

.. pak si přečtete něco o druhé straně...

-2

Pavel Křížek alias antifeminista alias B | 25. 10. 2022 19:19 | reakce na B - 25. 10. 2022 8:40

A i touhle reakcí samozřejmě odpovídám sám sobě, protože jsem jako loutkař, mastermind za zvrácenou snahou zaplácat všechny zdejší diskuze komentáři, které píšu jen proto, abych na ně mohl pod jiným nickem reagovat. :-D

-1
Zobrazit komentovanou zprávu

Pavel Křížek | 25. 10. 2022 19:15 | reakce na B - 25. 10. 2022 8:40

Odhalilas mě. Já jsem takový Evil Genius a Criminal Mastermind za všemi diskuzemi tady. Ve skutečnosti nikdy z vás neexistuje, všichni jste moje alterega, a já vám vymýšlím komplikované a mnohdy šílené životní osudy, abych pak mohl v diskuzi lépe předstírat, že za každým z nicků je svébytná osoba.

A proto jsem tobě, B, dal do vínku, že ses narodila s neukojitelnou afinitou ke korejským buzíkům, neschopným rodičům z komunity fašistických husitů, že i když jsi vždycky chtěla dělat něco užitečného, vždycky jsi skončila tu na poště, tu v nějaké jiné nabobtnalé instituci, kde si tě všichni pochvalovali za práci, která nic neznamenala. A že za všechna tvá selhání mohly výhradně vnější okolnosti, které jsi nemohla ovlivnit. Buď ti tvůj papínek nedal před čtyřiceti lety počítač a proto dnes nemůžeš dotáhnout to programování, nebo sis zlomila obě lícní kosti, takže nemůžeš hýbat rukama, nebo co jsem tě tu tuhle donutil vykládat apod... :-D :-D

-1

antifeminista | 25. 10. 2022 17:05 | reakce na Michal Macek - 25. 10. 2022 15:20

"antifeminista nejprve Filu nazyva ubozakem a Fifulinkem, aby ho vzapeti, kdyz se tady v diskuzi objevi, oslovoval pane Filo"

Mít o někom nevalné mínění je jedna věc. Být schopný s tou osobou slušně mluvit svému mínění navzdory, je věc druhá. Nejen, že se to vzájemně nevylučuje, ale je to také základní předpoklad slušné diskuze. Když už tedy vzpomínáte na ty nedávné časy... :-)

+3

Michal Macek | 25. 10. 2022 15:20

to je zas diskuze tady .... antifeminista nejprve Filu nazyva ubozakem a Fifulinkem, aby ho vzapeti, kdyz se tady v diskuzi objevi, oslovoval pane Filo. Z opacneho konce zas pani nazyva ubozakem renomovaneho spisovatele a prekladatele Neffa....

tohle je krasne priklad te rozdelene spolecbnosti o ktere se tolik mluvi. Tohle rozdelovani, se deje uz nejaky ten patek (minimlane tam 10 - 15 let) a ja jako stary konspiracni teoretik v tom vidim neci umysl. Jen bych rad vedel ci... Proste se vezme nejake tema, ktere ma potencial lidi rozdelovat a na pozadi nejake krize se rozfoukavaji tyhle ohnicky, aby se do nich pak mohl rovnou lit benzin. A lidi, co byli jeste pred nedavnem prateli se stavaji souperi na zivot a na smrt. Priklad - migracni krize - rasizmus. Misto, aby se to resilo s klidem a rozmune - pomoci tem, kdo to opravdu potrebuji a nejak civilizovane vyhostit ty, kteri to nepotrebuji. Tak se rozhorela bitva ve stylu vsechno nebo nic - jeden tabor by bral vsechny odpurce nazyva nacky a xenofoby a druhy tabor by nebral nikoho odpurce tituluje slunickari. A stejne to bylo s kovidem opatrenimi. Stejne je to s valkou a ukrajinci, energiemi . A stejne je to s LGBT a manzelstvim pro vsechny...

lidi, uz se kurnik vzpamatujte! To uz si nepamatujete ty nedavne casy, kdy jsme na sebe nebyli agresivni, kdy sme spolu vecne diskutovali, chovali se k sobe slusne a s respketem? Kdyz sme umei hledat dohody a kompromisy a skutecna reseni? Neskakejte uz rozestvavacum na lep. Ignorujte je. Chovejte se rozumne! Jako Homo sapiens...

To jako nekomu fakt vadi, kdyz budou mit dva chlapi svatbu? To nemame nic dulezitejsiho, co resit? V hromade zemi uz to funguje a zadna apokalypsa nenastala... hergot proberte se uz fakt!

+13

Viktorie | 25. 10. 2022 14:52

provoznímu z kolkovny přeju, aby mu chcíplo dítě, pro to dítě to bude lepší, než aby vyrůstalo v rodině nacistického zkurvysyna

-3

antifeminista | 25. 10. 2022 14:11 | reakce na antifeminista - 25. 10. 2022 14:08

čímž zároveň dávám částečnou odpověď diskutujícímu OK na jeho otázku z 9:35

-1

antifeminista | 25. 10. 2022 14:08 | reakce na Kamil Fila (kamil.fila@seznam.cz) - 25. 10. 2022 13:44

P.S.: kasta je pojem, který nemá výhradní spojení s indickou kulturou, takto pevné spojení s Indií nemá ani spojení kastovní systém... spojení "kasta nedotknutelných" tedy nemusí mít s Indií nic společného jen proto, že v Indii má nějaký konkrétní význam, a je tedy v pořádku, když se používá ve smyslu specificky vymezeného okruhu lidí se zvláštními privilegii.... váš argument, pane Filo, je jen zbožným přáním za každou cenu z toho udělat přímer k indickým reáliím, které pak autorovi "omlátíte o hlavu", ačkoliv tento příměr nikdy nepoužil... zde je nutno podotknout, že podsouvání falešných interpretací je dlouhodobě váš typický modus operandi, na který si stěžovali mnozí "prvoci"...

+3

Ale | 25. 10. 2022 14:06

Fila: No, Neff nemusel myslet indickou kastu nedotýkatelných. Výraz kasta u nás zdomácněl a používá se pro jakoukoliv od ostatních oddělenou spíše privilegovanou skupinu. A slovem nedotknutelní mohl chtít vyjádřit, že se kolem Lgbtq vytváří taková atmosféra, kdy je pod rouškou ochrany jejich práv omezována svoboda slova. Sám to vidíte, koho jste označil za fašisty a proč. Proč se zmiňujete o významu internetových diskuzí?

+3

antifeminista | 25. 10. 2022 14:01 | reakce na Kamil Fila (kamil.fila@seznam.cz) - 25. 10. 2022 13:34

Minimálně v jednom se velmi mýlíte, pane Filo. Být do diskuze pozván člověkem, kterého považujete za hulváta, je naopak velmi dobrý důvod pozvání nepřijmout, ať už pan Neff odmítl z jakéhokoliv skutečného důvodu. Já jsem tady byl, když jste mluvil s "prvoky", takže vím moc dobře, o čem je řeč. Většina lidí se zde uchylovala ke sprosťárnám až poté, co pochopili, že nejste ochoten s nimi mluvit důstojně a věcně, protože je nepovažujete za inteligentní lidské bytosti, což jste v mnoha případech dokonce sám výslovně uvedl. Jako správný hulvát. To, kolik lidí ty vaše invektivy četlo, nijak neumenšuje význam toho, že jste ty invektivy psal, což je to, na čem skutečně záleží. Pokud se v diskuzi, kterou nepovažujete za důležitou, chováte jako utržený ze řetězu, pak je to, že se na veřejnosti dokážete ovládat, pouze vaše přetvářka.

+3

Kamil Fila (kamil.fila@seznam.cz) | 25. 10. 2022 13:44 | reakce na Miroslav Král - 25. 10. 2022 13:15

Ale ne ve spojení s kastami. Výraz kasta nedotknutelných vychází jasně z indického kulturního prostředí. Bez něj nedává žádný smysl. Mnoho lidí ten výraz bohužel chápe špatně. Proto současná etnografie a antropologie používá výraz kasta nedotýkatelných. Principem ovšem je, že Neff používá výraz tak, jako by LGBT komunita měla nějaká privilegia navíc, což legislativně nemá, naopak v reálu jich má méně. Nicméně ochranu proti nenávisti vůči určité skupině legislativně má, tak jako všechny ostatní. A Neffův komentář má svou rétorickou neobratností potenciál tu nenávist šířit.

+2

Kamil Fila (kamil.fila@seznam.cz) | 25. 10. 2022 13:34

Ondřej Neff zcela nepochybně nebyl v žádné internetové diskusi, kde mi spousta lidí vypisovala sprosťárny a obviňovali mě z úplných nesmyslů. Moje údajné hulvátství nemůže být důvodem, proč odmítnul jít se mnou do DVTV. Důvod dokonce znám a není to tento. Neurážím lidi v článcích, veřejných debat jsem absolvoval také dost (včeně třeba parlamentní rozpravy) a vždy bez urážek. Obecně přeceňujete vliv diskusí pod článkem, které čte mizivé procento lidí.

+1

antifeminista | 25. 10. 2022 13:32 | reakce na Katerina Radinova - 25. 10. 2022 10:04

Konečně? Jakože se do Neffa nikdo nestrefoval, dokud nepřišel Steroid Korbič, známý pod pseudonymem Kamil Fila? To snad ne! :-D

-3

Miroslav Král | 25. 10. 2022 13:30

Za to mi nestojí :-)

0

antifeminista | 25. 10. 2022 13:29 | reakce na antifeminista - 25. 10. 2022 13:28

doplnění: .... což zřejmě pochopily i další veřejně známé osobnosti a tak na něj nereagují

0

antifeminista | 25. 10. 2022 13:28 | reakce na Barbora Mráčková - 25. 10. 2022 9:38

Mě osobně na Filovo komentáři vadí Fila. Člověk, který káže rozumnou diskuzi a přitom ostatní tituluje v lepším případě za nacisty, je pokrytec a narcistní blb se kterým nemá cenu se bavit, což zřejmě . To ovšem neznamená, že není zábava rozebírat jeho plky. :-)

0

Miroslav Král | 25. 10. 2022 13:15

Fila se snaží hrát na chytrého, ale moc mu to nejde. Například výraz nedotknutelný ve v češtině běžně používá pro věci, o kterých se nesmí mluvit negativně nebo lidi, kteří stojí nad zákonem.

0

antifeminista | 25. 10. 2022 12:55 | reakce na B - 25. 10. 2022 8:40

Ano, Fila měl jistě odhad na lidi, takže je škoda, žes tu nebyla v době jeho největší aktivity, aby mohl odhadnout i tebe. :-) Já tu v té době byl, ale jen jako čtenář, nekomentoval jsem. Ale to, jakým způsobem tady Filulínek urážel i ženy zprava zleva, přestože za svůj "správňácký přístup k nim" dostal cenu Genderman, bylo neustálým zdrojem zábavy pro nás prvoky. Vyšší formy života, jako jsi ty, by si s ním jistě padly do okna (to není překlep). :-)

0

MMort7 | 25. 10. 2022 11:41

Nedotknutelní x nedotýkatelní.
Kastrace x sterilace
...

Publikační systém maže nerovná se, asi kvůli HTML tagum..
Autor má hockey v termínech a to pak je diskuse těžká, takže se Neffovi moc nedivím, neboť orel much nelapá...

-1

MMort7 | 25. 10. 2022 11:38

Nedotknutelní nedotýkatelní.
Kastrace sterilace
...

-1

Miroslav Král | 25. 10. 2022 10:26

Zdá se, že Fila do sebe zase nacpal steroidy a měl pak bojovou náladu :-D

-1

Milan Bergl | 25. 10. 2022 10:26

Článek jsem četl celý. Jenom kecy o ničem.

+1

Katerina Radinova | 25. 10. 2022 10:04

Dokonalost!!!! Konečně to někdo tomu ubožákovi Neffovi řekl na plnou hubu.

-2

Barbora Mráčková | 25. 10. 2022 9:38

Nebylo by efektivnější vaše hejty sepsat z více příspěvků do jednoho a místo urážení se pokusit zformulovat, co vám přesně na Filovo komentáři tak vadí? Pokud je Fila tak marginální autor, jak tvrdíte, tak přece nemá smysl jeho příspěvky číst a jakkoliv na ně odpovídat, ale tím se vy sám neřídíte. Když už jste se rozhodl reagovat, tak reagujte.

+5

Zobrazit další