Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

Můžete mít všechno. Ženám se to tvrdí, je to lež. Falešná emancipace nerovnosti neřeší

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Adam | 19. 10. 2022 10:42

Jasne, jako muzi se mi vsude oteviraly dvere a nemusel jsem vubec nikdy drit, vubec neni nutne se mezi ostatnimi muzi prosazovat a vsechno jsem dostal zadarmo!

+13
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Budiž řečena pravda | 19. 10. 2022 13:01

Muž, otec, zemědělec, řemeslník, obchodník a válečník. Milujeme je takové, jací jsou. A vděčíme jim opravdu za hodně. I ZA TO, ŽE přes svoji sílu a přirozenou nadřazenost v sobě našli dost lásky a ohleduplnosti dovolit některým ženám psát beztrestně články, jako je tento.

-21

Diskuze k článku:

milan | 3. 1. 2023 8:03 | reakce na Tomáš Nedvěd - 19. 10. 2022 12:07

Ubohej článek.Trapne lži.

0
Zobrazit komentovanou zprávu

somo | 26. 10. 2022 0:39 | reakce na Andrej - 19. 10. 2022 17:21

.To je třeba chápat jinak, než do čeho tady sklouzáváte.
Například:
Ve škole jediným prostředkem pro přeukázání vaši fyzické šikovnosti budou jenom skupinové míčové hry a nebude se uznávat nic, jen rivalita v týmu.
Vy ale dovedete přežít 3 dny sám v lese, a žádné míčové skupinové hry s jejich soupeřením nepotřebujete, na to se ale nebere žádný zřetel.
Jste tedy někde v lese chvilku, ale oni za váma i tam dorazí, předělají louku a les na míčové kolbiště a pobízejí vás, aby jste si plnil "svou roli" a sbíral jejich ulítlé míče, pral jejich zpocené dresy a udržoval pozemek chemickými posypy proti trávnatým porostům s tím, že si pak za odměnu můžete sáhnout na vyhozenou starou špinavou síť z koše nebo branky, jako kdyby tohle bylo "něco". Předpokládají, že chcete taky vyniknout v rámci toho, co oni určujou a možná by vás i pustili k roli podávače nebo náhradníkovi na lavičce. A samozřejmě, očekává se fandění.
Vy máte ale svou představu ale jejího naplnění nemůže prostě dojít, protože všechen prostor je zaplněný jejich stadiony, vřeskem vítěze a přidruženými činnostmi kolem této orangutaní maškarády.
Nestojíte o to být toho součástí a být pouze dělohou na plození dalších orangutanů, potažmo až majitelem nebo ředitelem podniků sloužícím zas jenom jejich blahu, bohatnutí, a uskutečňování a realizaci ne vašich skrovných ale jejich megalomanských představ.
Dovolí vám po vašem urputném snažení stanout na některém z nižších vrcholů a mít miliardy. Nedovolí vám ale v žádném případě skrovný domeček na předměstí, kde byste byl šťastný podle svých vlastních měřítek a představ. Jakmile totiž tak uděláte, budou do vás dorážet, jak máte jít a sbírat jejich fauly.

+2

Neautor itář | 25. 10. 2022 23:49 | reakce na Budiž řečena pravda - 19. 10. 2022 13:01

Taky Bůh shovívá a nezmete nabubřelé muže, jež vynalézaním a používáním zbraní ničí Zem, zdraví a životy nevinných tvorů, I KDYŽ BY MOHL...

+1

opica | 21. 10. 2022 13:33 | reakce na Bzzz - 21. 10. 2022 8:35

Platová nerovnosť v štátnej správe? Na rovnakej pozícii, keď sú platové tabuľky? Skús zmeniť kurivo...

0

Bzzz | 21. 10. 2022 10:16 | reakce na Maja - 21. 10. 2022 9:53

Maja: Ano :)

0

Maja | 21. 10. 2022 9:53 | reakce na Bzzz - 21. 10. 2022 8:35

V tom souhlasím, rozhodně je kam se posunout. Ale tohle brečení tomu nepomůže. Občas mám i pocit, že některé ženy by naopak chtěly úplně všechno - brblají, že jsou znevýhodněné, ale když jsem se třeba v práci odvážila navrhnout, že by dítě ze školky mohl občas vyzvednout jeho otec místo nich, tak mě div neuklovaly. A podobně na podobná témata. Fakt to na mě působilo spíš dojmem, že si chtějí víc stěžovat, než to skutečně řešit, případně mít jen ty výhody, ale nevýhody přehodit na jiné.

+2

Bzzz | 21. 10. 2022 8:35

Maja: článek je samozřejmě hroznej. Jímá mě hrůza při čtení něčeho takového. Ale to nic nemění na faktu, že určitá nesystémová znevýhodnění žen v pracovním prostředí stále přetrvávají. A s tím je těžké bojovat. Například i výrazná platová nerovnost ve státní správě, nebo právě vyžadování mužských vlastností od žen, i když to nemá vliv na produktivitu. Hodně diskriminačního chování se dopouští i běžní lidi, když předpokládají, že chlap musí být automaticky největší odborník v místnosti. Je to až úsměvné.

0

Maja | 21. 10. 2022 5:17 | reakce na Bzzz - 20. 10. 2022 23:09

Ono je na pláč v práci pohlíženo i u žen jako na něco nepatřičného, jako by si tím potvrdila stereotyp 'labilní hysterka'. Ale máte pravdu, je to jen další otravný stereotyp. Jsem ráda, když ty se nabourávají ku prospěchu společnosti, ale tenhle článek jen vyměnil jejich obsah (třeba že ženy obecně na chlapy obecně už od začátku ztrácejí).

0

Bzzz | 20. 10. 2022 23:09

Maja: Jednou na mě šéfka křičela: "v práci přece nemůžeš brečet" Proč ne? Protože muži v práci nebrečí? Ten občasný pláč nijak tenkrát nesnižoval můj nadstandardní výkon.

+1

Bzzz | 20. 10. 2022 23:05

Lia krásná: A jak asi vydobyly? Kdyby muži důsledně drželi spolu proti ženám, nic by si nevydobyly. Asi jako dnes v afgánistánu. Že by tam ženy byly menší bojovnice? Prostě dostanou z leva zprava a tečka

-3

Lia Tlustá | 20. 10. 2022 23:00 | reakce na Budiž řečena pravda - 19. 10. 2022 13:01

Ženy si právo vydobily.

+2

Jouda | 20. 10. 2022 19:53

Clanek je nepresny, ve skutecnosti se jedna o klasicke white privilege, jak pochopil i Beavis s Buttheadem

https://www.youtube.com/watch?v=uzA41wH73tc

-1

Jouda | 20. 10. 2022 19:49

Ctu ten claneek, nejprv blabolivy uvodnik, porad uvodnik, sakra dlouhy uvodnik, furt zadna sdelena informace a najednou je tu konec clanku.

Co bylo smyslem sdeleni?

-1

Maja | 20. 10. 2022 19:19

Všechno nemůže mít asi nikdo. Ale můžu mít leccos a už mě trochu vy*írá, jak ze mě tyhle články dělají instantní oběť jen na základě mých pohlavních orgánů. Ano, nejsou na tom všichni stejně. Ale rozhodně mám pocit, že 'startovní čáru' v našich končinách mnohem víc ovlivňuje sociální původ než obsah prádla. V tom nadpisu by mnohem pravdivěji než 'ženy' vyznělo 'chudí/sociálně vyloučení'.

+7

umfa | 20. 10. 2022 14:36 | reakce na Pavel Křížek - 20. 10. 2022 13:06

Kdepak, ona o tom naopak sama přenáší :-) To jsem už zkoušel, při tom se skoro nedá usnout.

-1

Pavel Křížek | 20. 10. 2022 13:06

Tyhlety články vypadají dost šablonovitě, jako by někdo, zpravidla nějaká mladá feministka nebo mladý feminista, dostali na úkol sepsat vlastní feministický manifest, ve kterém propojí všechny pojmy z feministického slovníku, aby ukázali, že "patří do gangu" a dobře rozumí feminismu.

Používat newspeak termíny způsobem, který může být urážlivý hned pro několik skupin lidí, které prý feminismus chrání, je v přímém rozporu s cílem, pro který tento newspeak vlastně vznikl. Takže autorka článku očividně na přednáškách feministické teorie zapsala. Otázkou je, zda je to dobře, nebo špatně.

-1

antifeminista | 20. 10. 2022 12:46 | reakce na Marie Hrádková - 20. 10. 2022 10:05

No ono urážlivé může být už to, že místo "osoby s dělohami" napsala "TĚLA s dělohami", kterým autorka jako správná femiblbka všem těmto osobám odebrala status lidské bytosti, a degradovala je na pouhé inkubátory.

+4

Marie Hrádková | 20. 10. 2022 10:05

Proč místo ženy píše autorka "těl s dělohami"? Víte, že to může urazit ženy, které postoupily hysteroktomii?

+6

antifeministablbec | 20. 10. 2022 9:46

To už dnes stačí, zase zítra.

0

antifeminista | 20. 10. 2022 7:37

Femiblbky žijí v alternativní vymyšlené realitě, kde mužům létají pečení holubi rovnou do chřtánu, zatímco ženy si musejí všechno vydupat kvótama, a nechápou, že právě v tom je ten problém. Článek byl po dlouhé době dobrý - kvalitně jsem se zasmál. Dva příklady:

Menstruační chudoba - chápu, že je to dost omezující problém, ale tento problém nemají ženy obecně, ale ženy, které jsou chudé, tudíž je to problém chudoby, ne genderu. A ne, paygap ani skleněný strop za menstruační chudobu nemůže. Dělat z toho problém genderu znamená, že hledáte kořeny problému tam, kde nejsou, a tudíž problém nikdy nevyřešíte.

Skleněný strop - každý, kdo ví, co to je skleněný strop a jak vzniká, také ví, že nejčastějším důvodem pro vznik skleněného stropu je CHOVÁNÍ zaměstnance, nikoliv jeho pohlaví. Jinými slovy, pokud nejste v práci dostatečně aktivní, pokud nepřijímáte úkoly nad rámec povinností, pokud nepřicházíte s dobrými nápady, nebo naopak pokud pomlouváte lidi kolem sebe a nejste dost loajální k firmě, pak s vámi vaši šéfové přestanou do budoucna počítat a tím se vám zavřou dveře ke kariérnímu i finančnímu postupu. Důvod, že by s vámi nikdo nepočítal čistě proto, že se vám mezi nohama nehoupe párek se dvěma vejci, je marginální podružnost. Tady bych silně doporučil každému, kdo se se skleněným stropem osobně setkal, muži i ženě, aby zpytovali svědomí a upřímně si odpověděli na otázku, zda se jako zaměstnanci projevovali tak, aby svým šéfům dali důvod s nimi počítat pro povýšení a navýšení platu. A o genderové pasti aby mluvili až poté, co ani s upřímnou snahou na nic nepřijdou.

+1

Petr.b | 20. 10. 2022 7:30 | reakce na umfa - 19. 10. 2022 21:12

Citace - umfa / 19. 10. 2022 21:12

Skrytou narážku přijímám :-) Autorka učí na vysoké škole a má doktorát, já doktorát nemám. Proto je zjevně chytřejší než já a jako taková by měla napsat článek způsobem který by pochopilo i tupé stvoření jako já.

Je u nás bohužel častým jevem, že mnoho lidí působících na vysokých školách dává najevo svoje vzdělání komplikovaností svého vyjádřování. Patrně se domnívají, že čím více lidí nepochopí složitý šroubovaný sloh, tím více vyniká autorova intelektuální nadřazenost.

+5

umfa | 19. 10. 2022 21:12 | reakce na breburda - 19. 10. 2022 19:33

Skrytou narážku přijímám :-) Autorka učí na vysoké škole a má doktorát, já doktorát nemám. Proto je zjevně chytřejší než já a jako taková by měla napsat článek způsobem který by pochopilo i tupé stvoření jako já.

+1

breburda | 19. 10. 2022 19:33

To je zajímavá úvaha. Jakože když VY nepochopíte nějaký text, je to důkaz toho, že je ten text špatný? Protože mě napadají i jiná vysvětlení. Ale přijde mi milé, jak to na sebe takhle napráskáte :)

+4

Eric | 19. 10. 2022 18:40

Hey, this is Eric and I ran across heroine.cz a few minutes ago.

Looks great… but now what?

By that I mean, when someone like me finds your website – either through Search or just bouncing around – what happens next? Do you get a lot of leads from your site, or at least enough to make you happy?

Honestly, most business websites fall a bit short when it comes to generating paying customers. Studies show that 70% of a site’s visitors disappear and are gone forever after just a moment.

Here’s an idea…

How about making it really EASY for every visitor who shows up to get a personal phone call you as soon as they hit your site…

You can –

Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It signals you the moment they let you know they’re interested – so that you can talk to that lead while they’re literally looking over your site.

CLICK HERE http://boostleadgeneration.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

You’ll be amazed - the difference between contacting someone within 5 minutes versus a half-hour or more later could increase your results 100-fold.

It gets even better… once you’ve captured their phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation.

That way, even if you don’t close a deal right away, you can follow up with text messages for new offers, content links, even just “how you doing?” notes to build a relationship.

Pretty sweet – AND effective.

CLICK HERE http://boostleadgeneration.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

You could be converting up to 100X more leads today!

Eric
PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
CLICK HERE http://boostleadgeneration.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here http://boostleadgeneration.com/unsubscribe.aspx?d=heroine.cz

0

Andrej | 19. 10. 2022 17:21

Jo, my muži se rodíme s titulama (ačkoliv je prokázáno, že školství vyhovuje více dívkám), na pracovních pohovorech máme úspěšnost minimálně 105%, a nikdo z nás nebere podprůměrnou mzdu a ty tisíce chlapů ve fabrikách a na špatně placených pozicích, to je jen fake news :D

+2

Jindra | 19. 10. 2022 17:17

Velice rád bych někdy viděl tuto dojmologii podepřenou nějakými pořádnými studiemi.
Jinými slovy opravdu se tu nemůžeme bavit o nějakých překážkách na trhu práce, které jsou doménou pouze žen. Naopak, i muži začínají, oproti některým ženám, na startovní čáře míle pozadu, ať už proto, že se narodili v chudé rodině, nebo třeba jen ve špatné lokalitě...
Představa, že se na vysoké pozice systematicky dosazují nekompetentní muži, zatímco kompetentní ženy dělají podřadné práce je dost blbý vtip, který s realitou nemá nic společného. Jak to poznáte? Protože by každý podnik s takovým přístupem zkrachoval do několika týdnů.

+6

PI | 19. 10. 2022 16:21 | reakce na Budiž řečena pravda - 19. 10. 2022 13:01

Bravo. Krasne napsany.

-2

Zuzana | 19. 10. 2022 15:04

Dobře vystižené téma. Zažila jsem několikrát, kdy byla žena svým způsobem nucena vyrovnávat se mužům, aby dosáhla dobrého místa - např. podobný styl řeči, chování, vyjadřování. Také si pamatuji, že jsem se v předchozí práci musela naučit mluvit hlubším hlasem, aby mě takzvaní mužští kolegové poslouchali. Jinak můj hlas ignorovali. A také si pamatuji, že když se rozdávali padáky, ženy je jaksi dostávali častěji. Z té firmy jsem odešla hned, jak byla příležitost.

+3

Budiž řečena pravda | 19. 10. 2022 13:01

Muž, otec, zemědělec, řemeslník, obchodník a válečník. Milujeme je takové, jací jsou. A vděčíme jim opravdu za hodně. I ZA TO, ŽE přes svoji sílu a přirozenou nadřazenost v sobě našli dost lásky a ohleduplnosti dovolit některým ženám psát beztrestně články, jako je tento.

-21

Scvrklá ringle | 19. 10. 2022 12:48

Každej podezřele vypadající podnapilej fofouš toho dovede víc než já svýma řečma. Vezme třeba zednickou lžíci a práce mu pod rukama začne hrát. Kůže zhrublá a zvyklá těžké práci a ne moc velkému výdělku. Jen aby panička mohla žít ve vysněném luxusu. Nevím, kde se v ženách bere ten pocit nadřazenosti.

-5

Zobrazit další