Heroine do schránkyPředplatit časopis 
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

Móda v zemi povinných hidžábů a mravnostní policie. Návrhářka pobuřovala legínami

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Veronika | 2. 10. 2022 21:08

Tohle je přesně situace, kdy se jedná o jasnou diskriminaci žen. Pořádáme pochody na podporu kdekoho a kdečeho. Proč jednou nedemonstrovat za práva našich sester v islámských zemích? Nedovedu si představit, že bych měla chodit s hadrem na hlavě a řešit, jestli mi jsou vlasy vidět trošku nebo vůbec. Islám v této podobě není náboženství, ale ženám nepřátelská ideologie, proti které je třeba bojovat.

+6
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Diskuze k článku:

Veronika | 2. 10. 2022 21:08

Tohle je přesně situace, kdy se jedná o jasnou diskriminaci žen. Pořádáme pochody na podporu kdekoho a kdečeho. Proč jednou nedemonstrovat za práva našich sester v islámských zemích? Nedovedu si představit, že bych měla chodit s hadrem na hlavě a řešit, jestli mi jsou vlasy vidět trošku nebo vůbec. Islám v této podobě není náboženství, ale ženám nepřátelská ideologie, proti které je třeba bojovat.

+6

umfa | 2. 10. 2022 13:48 | reakce na antifeminista - 2. 10. 2022 12:56

Však já pochopil, že se tu bavíme o zcela abstraktním, ideálním stavu :-)

0
Zobrazit komentovanou zprávu

antifeminista | 2. 10. 2022 12:56 | reakce na umfa - 2. 10. 2022 12:08

Ano, ta bájná představa, že když nebudete nikomu nic zakazovat, tak se budou všichni sami od sebe tak nějak respektovat a ctít pravidla.

Jako je to pěkná představa, ale tváří v tvář skupinám lidí, kteří chtějí diktovat a rozhodovat o životech druhých, a to i za cenu jejich vraždění, je zásada nevměšování poněkud neadekvátní reakcí.

Kdyby toto chápalo více lidí, bylo by na světě líp už teď a ve Francii by se pořád daly bezpečně slavit Vánoce.

0

umfa | 2. 10. 2022 12:08 | reakce na B - 2. 10. 2022 8:05

A to já bych zase nikomu nic nezakazoval, ať si každý myslí a dělá co chce. A hlavně ať nikomu jinému nic nenařizuje a nezakazuje. Jestli se chce modlit čelem k Mekce nebo vyzývat špagetové monstrum, jeho věc. Já si pro svoje projekty vyberu spolupracovníky kteří mají podobné názory jako já a ostatní nechám na pokoji a nebudu jim nic nutit :-) Kdyby to tak dělal každý, bude na světě líp.

0

B | 2. 10. 2022 8:05

Jak už jsem psala posledně, tak rozumné by bylo veškerá náboženství a jejich vliv a šíření jako nepodložené nesmysly prostě zakázat, ale to tu nikdo neudělá, to radši místní konzervy budou volat, aby ženy víc rodily a nechodily na potraty, jinak nás muslimové přerodí a po udržování křesťanských tradic, které jsou ale stejně nepodložené a pitomé jako ty muslimské...viz třeba naše slavné Velikonoce. Jako by se na Vánoce, nemohly dávat dárky i bez pohádek o Ježíškovi a jiných strašidlech.
Každé náboženství se totiž dá zneužít k útlaku kohokoli a nejen žen a homosexuálů, ale zejtra může klidně nějakej důchovní třeba získat dojem, že Bůh chce jen lidi s hnědejma očima a modroocí jsou proti přírodě-protože: který zvíře má modrý oči, že?

0

mohamad Akbar | 2. 10. 2022 2:17

v pátek se razí ven, všude jsou muži. cestou domů? kozy, a ovečky.

0