Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Autotest: Vysunovací střecha a barvy podle koření. Aygo X přiváží emoce

AutorecenzeNapsáno pro...Spolupráce
Redakce Heroine
| 1. 12. 2022 | 333
Autotest: Vysunovací střecha a barvy podle koření. Aygo X přiváží emoce
Zdroj: Toyota Aygo x

Japonská automobilka Toyota vyšla vstříc volání svých zákazníků. Napříč Evropou provedla podrobný průzkum, na jehož základě pak vznikla Toyota Aygo x. Městský crossover, který představuje vše, co evropští řidiči od mini vozů do města požadují.

Jaká jste osobnost? A podle čeho budete vybírat barvu svého nového vozu? Sebevědomý design Ayga X podtrhuje použitá paleta barev a výrazné dvoubarevné lakování. Designéři se inspirovali kořením, podle něhož byla navržena a pojmenována čtveřice odstínů: zelená Cardamom, červená Chilli, béžová Ginger, modrá Juniper. Barevné motivy se netýkají jen exteriéru, ale objevují se i uvnitř vozu, a to na přístrojové desce i na středovém panelu. 

Foto: Toyota Aygo x

Ve výbavě na přání si lze pořídit také vysunovací látkovou střechu nebo prémiový audiosystém, na jehož vývoji Toyota spolupracovala se značkou JBL. Akustický profil byl upraven přesně v souladu s vlastnostmi Ayga X. Audiosystém je vybaven čtveřicí reproduktorů a používá zesilovač o výkonu 300 W a velký 200mm subwoofer v kufru, který se postará o silné basy a čistý zvuk.

Systém Toyota Smart Connect zahrnuje velký 9palcový dotykový displej s jemnou grafikou a difuzním osvětlením. Nabízí také navigaci na bázi cloudu s dopravními informacemi v reálném čase. Bezdrátová nabíječka mobilů je samozřejmostí.

Foto: Toyota Aygo x

Všechno, co potřebujete vědět

 • Toyota Aygo X – písmeno X čtěte jako cross. Jedná se o kompaktní městský crossover.
 • Stejně jako Toyota Yaris (a také Yaris Cross) je postavený na platformě TNGA. 
 • Cílem automobilky bylo nabídnout zákazníkům vůz, který bude v kategorii mini aut vynikat svými kompaktními rozměry a agilitou. Aygo X má délku 370 cm a chlubí se mimořádně malým poloměrem otáčení (4,7 m). Největší dostupná kola mají 18 palců. Oproti předchozímu modelu Aygo vůz vyrostl do výšky i do šířky; zavazadlový prostor se designérům podařilo „přifouknout“ o více než 60 litrů – na výsledných 231 litrů.
Foto: Toyota Aygo x
 • Součástí standardní výbavy je bezpečnostní systém Toyota Safety Sense. Ten zahrnuje např. asistent pro udržení v jízdním pruhu, adaptivní tempomat, monokulární kameru ve spojení s milimetrovým radarem. Předkolizní bezpečnostní systém nyní funguje i ve větších rychlostech. Aygo X má také funkci rozpoznávání chodců ve dne i v noci, rozpoznávání cyklistů ve dne a systém pro zmírňování kolize na křižovatkách.
Foto: Toyota Aygo x
 • Na výběr je automatická, nebo manuální převodovka. Manuál má nejčastěji používaný druhý převodový stupeň upravený tak, aby se vám ve městě řídilo co nejpohodlněji. U automatu Toyota představuje novou bezstupňovou převodovku S-CVT.
 • Aygo X je vybaveno litrovým benzínovým motorem. Automobilka uvádí průměrnou kombinovanou spotřebu 4,7 l/100 km.
 • Pomocí aplikace MyT může řidič sledovat různé parametry vozidla, jako např. analýzu jízd, stav paliva v nádrži, nebo může sledovat polohu vozu.
 • Cena začíná na 319 000 Kč. 

Článek vznikl ve spolupráci s naším partnerem – společností Toyota. 

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • Šťastné a veselé v posteli!
  Lidi s feministickým pohledem na svět si prý užívají lepší sex než ostatní. Dokážou se totiž vykašlat na představy o tom, co je a není normální, a je pro ně zásadní vzájemný respekt. Heroine představuje první vydání věnované sexu. Buďte bez obav, že bychom chtěli někoho nebo něco soudit. Ať vás tenhle dárek příjemně naladí…
 • „Bylo to jako šlápnout na minu“
  Tak začíná článek Pavlíny, která krátce po 40. narozeninách dala průchod své touze po sexu, po cizích mužských tělech, po potěšení bez závazků. Potřebovala zjistit, kdo vlastně je. Text, u kterého se možná budete červenat, protože naráží na představy o tom, co se může a sluší.
 • Máte rádi áčko?
  Chtějí ženy anální sex, nebo se jen přizpůsobují mužské touze a představám z porna? Na to se v článku ptá Zuzana Kašparová, spoluautorka podcastu Vyhonit ďábla. Vyzpovídala několik žen, pro které je tato praktika důležitým zdrojem slasti, a připomíná, že penetrace není všechno.
 • Komu vadí svobodné ženy
  Na rozdíl od doby před pár lety už dnes v Česku jen málokdo veřejně hlásá, že když žena říká ne, myslí tím ve skutečnosti ano. Ten posun ovšem nenastal sám od sebe. Obrovskou zásluhu na něm má naše cover star, zakladatelka organizace Konsent a neúnavná čeřitelka stojatých sexistických vod Johanna Nejedlová.

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

V diskuzi nejsou žádné komentáře

Vstoupit do diskuze