Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

S dítětem nejste vítáni. Inkluzivní opatření pro matky v Česku pokulhává, přitom tolik nestojí

15. říjen 2022
35 581

Zejména matky s malými dětmi vypadávají z oboru, protože v době, kdy je péče o děti v drtivé většině na nich, nemají prakticky možnost zúčastnit se odborných konferencí, workshopů nebo networkingu. Proč je problém, že vzdělaní a zkušení lidé ztrácejí kontakt se svou profesí v momentě, kdy se stanou rodiči? A jak to udělat, aby na vzdělávacích, odborných a kulturních akcích mohli být aktivně přítomni tak, aby to bylo přínosné pro všechny, a zároveň děti nikoho nerušily? O tom, že potřebujeme „parent friendly“ společnost, píše pro Heroine.cz divadelní režisérka Marika Smreková.

Odvezla jsem dceru do lesní školky a cestou přes pražské sídliště Barrandov zpátky domů, kde jako divadelní režisérka často pracuji na home office, mi na displeji přistála od zpráva od mé známé: „Měla bys chuť a čas pro Heroine.cz napsat, jak matky s malými dětmi vypadávají z oboru, protože jim nejsou přístupný odborný konference? Proč je problém, že mají ztížený přístup k networkingu a ke sdílení informací?“ Obratem potvrdím, že text ráda napíšu, a pospíchám ho domů psát.

Aktuální číslo

  • Jak se měníme, když nám do života vstoupí děti? A jak ony změní svět?
  • Rozhovor Josefa Šlerky s novinářkou Sašou Uhlovou
  • Pasivní agrese. Jak ji poznat a jak na ni reagovat?
  • Kolem 50. roku řeší ženy různorodé problémy spojené s přechodem. Jejich péči ale potřebují také jejich příbuzní. Jak se s takovou zátěží vyrovnat?
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!