Dokonalý partner do města i do terénu

Autorecenze
SpolupráceTestování
Redakce Heroine
| 27. 12. 2021 | 608
Dokonalý partner do města i do terénu
Foto: Toyota

Představte si nejoblíbenější městský vůz Toyota Yaris a přičtěte zkušenosti zakladatele segmentu SUV. Na konci této rovnice stojí široce rozkročený crossover Toyota Yaris Cross. Městské auto, které nelze přehlédnout v rušných ulicích a které vám bude skvělým parťákem i při jízdě v terénu. Toyota vstupuje do segmentu malých crossoverů.

Auto, které budete rádi používat ve městě, ale nenechá vás ve štychu ani na dobrodružných vyjížďkách do přírody. Použít můžete např. asistent pro sjíždění velkých kopců, který bývá obvykle k vidění jen u velkých SUV. 

Zavazadlový prostor nabízí možnost sklápět sedačky v poměru 40 : 20 : 40. U čtyřkolky je objem zavazadlového prostoru 320 l, u dvojkolky dokonce 397 l, navíc lze využít prostoru dělené dvouúrovňové podlahy.

Zvenku působí kompaktně, uvnitř překvapí velkorysým prostorem. Designéři si dali záležet, aby vzhled nezastínil praktičnost.

Sportovně tvarované sedačky, vyvýšená poloha za volantem, nová Toyota Smart Connect s 9palcovou obrazovkou a online navigace. 

Designu vévodí lichoběžníková maska a široce rozkročený postoj. Přední a zadní LED světlomety jsou vybaveny sekvenčními zadními směrovkami. V interiéru vás čekají měkčené materiály a dveře čalouněné hi-tech textilií. 

Zvenku působí kompaktně, uvnitř překvapí velkorysým prostorem. Je vidět, že designéři si dali záležet, aby vzhled nezastínil praktičnost. Rozsáhlá nabídka lakování karoserií je samozřejmostí.

Toyota Yaris CrossFoto: Toyota

Všechno, co potřebujete vědět

 • Spojením oblíbeného městského vozu Toyota Yaris a průkopnického SUV RAV 4 vznikla Toyota Yaris Cross, vůz, který byl vyvinut speciálně pro potřeby evropských zákazníků. 
 • Tento model se nabízí ve dvou variantách: s ­benzinovým pohonem (1,5 l, výkon 125 koní) s manuální nebo automatickou převodovkou, anebo s hybridním pohonem 4. generace, na kterém Toyota pracuje více než 23 let (1,5 l, 116 koní). Ten umožňuje jízdu bez nutnosti externího dobíjení, 50 procent času jedete v čistě elektrickém režimu, užíváte si tiché a plynulé jízdy a famózně nízké spotřeby.
 • Hybridní varianta nabízí inteligentní pohon všech čtyř kol AWD-i, který se automaticky zapíná jen tehdy, když je třeba, například při rozjíždění nebo na kluzkém povrchu. Čtyřkolka nabízí tři režimy jízdy, které zvolíte pomocí otočného ovladače, Snow, Normal a Trail, a sama dávkuje točivý moment. Když tedy s autem uvíznete například v bahně, zapnete Trail a systém automaticky vyhodnotí, kterému z kol pomůže.
 • Pokročilý parkovací asistent je téměř autonomní, řidič pouze řadí podle pokynů na obrazovce. Umí zaparkovat příčně i podélně, a to i v noci. Vyhodnocuje data ze čtyř kamer a dvanácti senzorů.
 • Vůz je vybaven nejpokročilejšími bezpečnostními systémy Toyota Safety Sense: inteligentní adaptivní tempomat s funkcí Stop and Go, předkolizní systém rozeznávající chodce i cyklisty, automatické rozsvěcení dálkových světel, systém snižující riziko kolize na křižovatkách, systém čtení dopravních značek – to vše ve standardu už od základní výbavy. 

Článek vznikl ve spolupráci s naším partnerem – značkou Toyota.

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • KLÁRA SVOBODOVÁ ALIAS PANÍ SPOCKOVÁ
  Předčasný porod, císařský řez, smrt dítěte, život s postižením. To všechno prožila Klára Svobodová – naše coverstar. Na svém blogu Spocklidem popisuje svůj život bez pozlátka. A tak jsme ji pro Heroine nafotili celou ve zlatě, zářící a svítící jako skutečnou hvězdu. Přesně tou totiž Klára podle nás je. Matka bojovnice, která se nevzdává. Z minusů dělá plusy a z hendikepů superschopnosti. Odkrývá tabu a ukazuje odvrácenou stranu mateřství. Inspiruje a dodává sílu. Mění svět kolem sebe. Je to Moje Heroine. Nahlédněte do jejího vesmíru.
 • CHTĚJÍ VIDĚT HVĚZDY A CÍTIT VÍTR
  Pít vodu ze studánky a bydlet ekologicky. Být svobodní. Naše příloha Sustainable tentokrát popisuje alternativní možnosti bydlení. Jaké to je žít v jurtě, domku na kolečkách anebo ve „slamáku“? Příběhy lidí, kteří se rozhodli žít jinak, blíž přírodě i sami sobě.
 • HLAS HEROINE
  Proč po nás gynekologové chtějí poplatky za registraci, i když je to nezákonné, a hlavně proč se je bojíme odmítnout? Proč by o ženském těle měli rozhodovat politici, když v případě mužských těl nikdo podobné nápady nemá? V naší názorové rubrice se dočtete i o tom, jak vychovávat děti v souladu s feministickými ideály a jak ochránit jejich (i naše) duševní zdraví v době, kdy covid vystřídala válka na Ukrajině. Ale nebojte, přinášíme i pozitivní zprávy!
 • VÁLEČNÁ REPORTÉRKA PETRA PROCHÁZKOVÁ
  Petra Procházková momentálně reportuje z války na Ukrajině. Mluvili jsme s ní ještě před odjezdem o tom, co zažívají ženy ve válkách, jaká je etika válečného zpravodajství i jak ve vyhrocených situacích zvládá své emoce. Dostalo se ale i na dilemata, která s sebou nese její vlastní mateřství. A jak se vlastně stalo, že psala diplomku o Čtyřlístku? Petra Procházková je Moje Heroine.

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

V diskuzi nejsou žádné komentáře

Vstoupit do diskuze