Dokonalý partner do města i do terénu

Autorecenze
SpolupráceTestování
Redakce Heroine
| 27. 12. 2021 | 302
Dokonalý partner do města i do terénu
Foto: Toyota

Představte si nejoblíbenější městský vůz Toyota Yaris a přičtěte zkušenosti zakladatele segmentu SUV. Na konci této rovnice stojí široce rozkročený crossover Toyota Yaris Cross. Městské auto, které nelze přehlédnout v rušných ulicích a které vám bude skvělým parťákem i při jízdě v terénu. Toyota vstupuje do segmentu malých crossoverů.

Auto, které budete rádi používat ve městě, ale nenechá vás ve štychu ani na dobrodružných vyjížďkách do přírody. Použít můžete např. asistent pro sjíždění velkých kopců, který bývá obvykle k vidění jen u velkých SUV. 

Zavazadlový prostor nabízí možnost sklápět sedačky v poměru 40 : 20 : 40. U čtyřkolky je objem zavazadlového prostoru 320 l, u dvojkolky dokonce 397 l, navíc lze využít prostoru dělené dvouúrovňové podlahy.

Zvenku působí kompaktně, uvnitř překvapí velkorysým prostorem. Designéři si dali záležet, aby vzhled nezastínil praktičnost.

Sportovně tvarované sedačky, vyvýšená poloha za volantem, nová Toyota Smart Connect s 9palcovou obrazovkou a online navigace. 

Designu vévodí lichoběžníková maska a široce rozkročený postoj. Přední a zadní LED světlomety jsou vybaveny sekvenčními zadními směrovkami. V interiéru vás čekají měkčené materiály a dveře čalouněné hi-tech textilií. 

Zvenku působí kompaktně, uvnitř překvapí velkorysým prostorem. Je vidět, že designéři si dali záležet, aby vzhled nezastínil praktičnost. Rozsáhlá nabídka lakování karoserií je samozřejmostí.

Toyota Yaris CrossFoto: Toyota

Všechno, co potřebujete vědět

 • Spojením oblíbeného městského vozu Toyota Yaris a průkopnického SUV RAV 4 vznikla Toyota Yaris Cross, vůz, který byl vyvinut speciálně pro potřeby evropských zákazníků. 
 • Tento model se nabízí ve dvou variantách: s ­benzinovým pohonem (1,5 l, výkon 125 koní) s manuální nebo automatickou převodovkou, anebo s hybridním pohonem 4. generace, na kterém Toyota pracuje více než 23 let (1,5 l, 116 koní). Ten umožňuje jízdu bez nutnosti externího dobíjení, 50 procent času jedete v čistě elektrickém režimu, užíváte si tiché a plynulé jízdy a famózně nízké spotřeby.
 • Hybridní varianta nabízí inteligentní pohon všech čtyř kol AWD-i, který se automaticky zapíná jen tehdy, když je třeba, například při rozjíždění nebo na kluzkém povrchu. Čtyřkolka nabízí tři režimy jízdy, které zvolíte pomocí otočného ovladače, Snow, Normal a Trail, a sama dávkuje točivý moment. Když tedy s autem uvíznete například v bahně, zapnete Trail a systém automaticky vyhodnotí, kterému z kol pomůže.
 • Pokročilý parkovací asistent je téměř autonomní, řidič pouze řadí podle pokynů na obrazovce. Umí zaparkovat příčně i podélně, a to i v noci. Vyhodnocuje data ze čtyř kamer a dvanácti senzorů.
 • Vůz je vybaven nejpokročilejšími bezpečnostními systémy Toyota Safety Sense: inteligentní adaptivní tempomat s funkcí Stop and Go, předkolizní systém rozeznávající chodce i cyklisty, automatické rozsvěcení dálkových světel, systém snižující riziko kolize na křižovatkách, systém čtení dopravních značek – to vše ve standardu už od základní výbavy. 

Článek vznikl ve spolupráci s naším partnerem – značkou Toyota.

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • LUCIE HRDÁ Tváří titulní strany je advokátka Lucie Hrdá. „Oběti připodobňují znásilnění k vraždě duše a mnoho z nich tvrdí, že by byly raději mrtvé, než aby žily s touto zkušeností dál. Pokud se na tyto zločiny stále pohlíží jako na ublížení na zdraví, je to podle mě naprosté nepochopení,“ říká v našem rozhovoru. Organizace Bez trestu, kterou spoluzakládala, zveřejňuje skutečné rozsudky, aby upozornila na to, za jaké činy odcházejí pachatelé od soudů jen s podmínečnými tresty. „O násilí nesmíme mlčet,“ říká Lucie a sama se neúnavně angažuje.
  Lucii Hrdou fotila naše spolupracovnice v Londýně Eliška Sky.
 • STOP NÁSILÍ NA ŽENÁCH! Nějakou formu domácího násilí zažilo 20–40 % žen. V době první covidové vlny narostlo domácí násilí až o 50 %. Každá třetí žena se stala terčem sexuálního obtěžování. Zkušenost se znásilněním má asi 5–10 % českých žen, přičemž naprostá většina z nich se nikdy neobrátí na policii. Co ještě potřebujeme slyšet, abychom jako společnost přestali zavírat oči před domácím a sexualizovaným násilím?
 • MŮJ ŽIVOT S MOHAMEDEM „Mohamed zná holky, jako jsem já (35+ single ženy s kariérou), jen z filmů. Já znám kluky jako Mohamed jen ze zpráv. Oba kolem těch stereotypů první týdny potichu našlapujeme. Nevíme, co čekat. On uzavírá svůj den modlitbou, já sklenkou vína.“ Michelle Losekoot svěřila Heroine svůj příběh o tom, jak nabídla hostitelskou péči jednomu z dětí, které na českém území skončily jako uprchlíci bez rodičů. Co při tom Michelle zjistila o sobě? A co o naší společnosti?
 • FAST FEMINIST FASHION Nakupují české feministky v řetězcích? Je udržitelná móda jen pro privilegované? A koho posiluje podceněné oblečení? Módní publicistka Veronika Ruppert se zamýšlí nad přesahy mezi feminismem a módou ohleduplnou k planetě i lidem. V příloze Sustainable přinášíme také rozhovor s klimatoložkou Táňou Míkovou a tipy na udržitelnější cestování z pera architekta Petera Bednára.

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

V diskuzi nejsou žádné komentáře

Vstoupit do diskuze