E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Chcete mít ve skříni šaty od českého návrháře? Kde začít a jak se neztratit na módní scéně

18. září 2020
15 894

Už dávno neplatí, že autorská móda přímo od návrháře musí být drahá, a zároveň pro ženy s normální konfekční postavou nenositelná. Na české scéně je řada návrhářů, kteří navrhují originální kousky, které unosíte léta - a ani cena nebude vyšší než za kvalitnější konfekci z řetězce.

Foto: Z přehlídky značky Odivi na Mercedes Benz Prague Fashion Week 2020. Profimedia

Česká módní scéna má kompaktnější rozměry než velké trhy jako Francie nebo Británie, i tak se ale utěšeně rozvíjí. Najdete na ní zavedená jména i mladé talenty, různé styly i různé cenové hladiny. Vybere si každý – jen si musí najít tu „svou“ značku. A to může být občas problém, protože ucelený adresář českých návrhářů neexistuje.

Pokud se o současnou módu zajímáte, nic nezkazíte tím, že budete sledovat akce, jako je Mercedes-Benz Prague FashionWeek, pop-upy a designové trhy (nedávno například návrhářský pop-up Má Vlast EDIT nebo Dyzajnmarket). Můžete zkusit navštěvovat kamenné showroomy, které nabízejí tvorbu více módních návrhářů na jednom místě, ale ty se vyskytují prakticky jen v Praze. Ne všichni návrháři navíc mají svůj kamenný obchod, někteří zase mají otevírací dobu jen na objednání. Všichni jsou ovšem na sociálních sítích nebo mají svůj web – internet je ten nejlepší zdroj, kde hledat novinky a aktuality.

Zajímat se o českou módu jednoduše vyžaduje aktivnější přístup. Návštěva nejbližšího obchodního centra a letmé prohlédnutí pár desítek nebo stovek modelů na ramínkách nevyžaduje vůbec nic, ale na druhou stranu vám ale také nic moc navíc nedá. A pokud něco přece, kvalita a originalita to zřejmě nebude.

Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!