Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Plavky pro těla všech tvarů. Body positivity v praxi

Body Positivity
Dovolená
Léto
Plavky
Ada Bartlová
| 1. 7. 2022 | 75 komentářů | 18 985
Plavky pro těla všech tvarů. Body positivity v praxi
Zdroj: Shutterstock

Těšíte se k vodě, ale zároveň se moc netěšíte, až se budete muset přede všemi svléknout do plavek? Podívejte se, jak se chodí koupat influencerky, které také nemají dokonalé instagramové tělo.

Aby Deal je influencerka a zakladatelka Curvy Confidence Events. Pořádá různé akce pro plnoštíhlé ženy, třeba zrovna společné koupání. Kdo by se styděl u bazénu, když má kolem sebe stejná těla? Na fotce má na sobě nápadité plavky z kombinace neprůhledné látky a průhledných panelů.


Foto ze setkání Curvy Confidence ukazuje, že si na sebe můžete obléknout celkem cokoli. Popravdě, vždycky se najde někdo, komu se to nebude líbit, a občas se bohužel najde i hulvát, který vám to řekne. Proto vybírejte plavky hlavně tak, aby vám byly pohodlné a dobře seděly.


Síťované části jsou hezký i praktický detail: máte na sobě dost látky, aby všechno drželo na místě, ale skutečně zakryto je jen tolik, kolik by schovaly běžné trojúhelníkové bikiny.


Pro ženy, které se chtějí naopak víc zakrýt, jsou jednou z osvědčených možností jednodílné plavky se sukní, které vypadají jako minišaty.


Tankini – dvoudílné plavky s prodlouženým vrškem – asi není potřeba představovat. Kromě toho se ale dělají také plavky s dlouhými rukávy, které schovají nejen horší sebevědomí, ale i citlivou kůži. Nohy jsou alespoň při plavání pod hladinou, ale ramena a paže se opalují prakticky nepřetržitě.


S velkým poprsím je nejlepší zajít do obchodu s kvalitním spodním prádlem. Mnozí výrobci podprsenek pro větší velikosti vyrábějí i plavky, takže u nich seženete i bikiny, které vám dokonale padnou. Instagramerka Lauren na sobě má plavkovou podprsenku velikosti 36J.


Jaké jsou vůbec letošní plavkové trendy, a jak vypadají na plnoštíhlém těle? Kromě průstřihů a průsvitných částí se letos mají nosit také třpytivé a metalické materiály. Že byste si takové oblečení běžně nevzala? Nebojte se a zkuste blýskavé plavky, vážně na ně není potřeba jen mladá a štíhlá postava.


V módě jsou také veselé potisky – květinové, ovocné, zvířecí, boho abstrakce. Já mám nejraději vzory s tropickým ovocem, ale vy si vyberte podle svého gusta.


Největším trendem mezi vzory mají letos být zvířecí potisky, ale ne nutně v realistických barvách. Jestli čekáte na vhodnou příležitost obléknout třeba růžového levharta, tak už dál nečekejte, přišla správná chvíle.


Neonové barvy jsou v případě plavek spíš nadčasová klasika než trend – k vodě a opálené kůži svítivé odstíny prostě patří. Jestli nechcete jednobarevné plavky, spojte neonové barvy s trendem vzorů.

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • Šťastné a veselé v posteli!
  Lidi s feministickým pohledem na svět si prý užívají lepší sex než ostatní. Dokážou se totiž vykašlat na představy o tom, co je a není normální, a je pro ně zásadní vzájemný respekt. Heroine představuje první vydání věnované sexu. Buďte bez obav, že bychom chtěli někoho nebo něco soudit. Ať vás tenhle dárek příjemně naladí…
 • „Bylo to jako šlápnout na minu“
  Tak začíná článek Pavlíny, která krátce po 40. narozeninách dala průchod své touze po sexu, po cizích mužských tělech, po potěšení bez závazků. Potřebovala zjistit, kdo vlastně je. Text, u kterého se možná budete červenat, protože naráží na představy o tom, co se může a sluší.
 • Máte rádi áčko?
  Chtějí ženy anální sex, nebo se jen přizpůsobují mužské touze a představám z porna? Na to se v článku ptá Zuzana Kašparová, spoluautorka podcastu Vyhonit ďábla. Vyzpovídala několik žen, pro které je tato praktika důležitým zdrojem slasti, a připomíná, že penetrace není všechno.
 • Komu vadí svobodné ženy
  Na rozdíl od doby před pár lety už dnes v Česku jen málokdo veřejně hlásá, že když žena říká ne, myslí tím ve skutečnosti ano. Ten posun ovšem nenastal sám od sebe. Obrovskou zásluhu na něm má naše cover star, zakladatelka organizace Konsent a neúnavná čeřitelka stojatých sexistických vod Johanna Nejedlová.

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

Celkem 75 komentářů

Vstoupit do diskuze

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

beta samec | 1. 7. 2022 14:37

V článku to není tak se ptám, od jakého BMI se holka bere jako body pozitivní?

+8
Reagovat

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Pavel Křížek | 2. 7. 2022 15:48

To si musíte také přečíst text toho článku a neprohlížet si jen obrázky :-)

-1
Reagovat
Zobrazit komentovanou zprávu