Plavky pro těla všech tvarů. Body positivity v praxi

Body Positivity
Dovolená
Léto
Plavky
Ada Bartlová
| 1. 7. 2022 | 75 komentářů | 17 947
Plavky pro těla všech tvarů. Body positivity v praxi
Zdroj: Shutterstock

Těšíte se k vodě, ale zároveň se moc netěšíte, až se budete muset přede všemi svléknout do plavek? Podívejte se, jak se chodí koupat influencerky, které také nemají dokonalé instagramové tělo.

Aby Deal je influencerka a zakladatelka Curvy Confidence Events. Pořádá různé akce pro plnoštíhlé ženy, třeba zrovna společné koupání. Kdo by se styděl u bazénu, když má kolem sebe stejná těla? Na fotce má na sobě nápadité plavky z kombinace neprůhledné látky a průhledných panelů.


Foto ze setkání Curvy Confidence ukazuje, že si na sebe můžete obléknout celkem cokoli. Popravdě, vždycky se najde někdo, komu se to nebude líbit, a občas se bohužel najde i hulvát, který vám to řekne. Proto vybírejte plavky hlavně tak, aby vám byly pohodlné a dobře seděly.


Síťované části jsou hezký i praktický detail: máte na sobě dost látky, aby všechno drželo na místě, ale skutečně zakryto je jen tolik, kolik by schovaly běžné trojúhelníkové bikiny.


Pro ženy, které se chtějí naopak víc zakrýt, jsou jednou z osvědčených možností jednodílné plavky se sukní, které vypadají jako minišaty.


Tankini – dvoudílné plavky s prodlouženým vrškem – asi není potřeba představovat. Kromě toho se ale dělají také plavky s dlouhými rukávy, které schovají nejen horší sebevědomí, ale i citlivou kůži. Nohy jsou alespoň při plavání pod hladinou, ale ramena a paže se opalují prakticky nepřetržitě.


S velkým poprsím je nejlepší zajít do obchodu s kvalitním spodním prádlem. Mnozí výrobci podprsenek pro větší velikosti vyrábějí i plavky, takže u nich seženete i bikiny, které vám dokonale padnou. Instagramerka Lauren na sobě má plavkovou podprsenku velikosti 36J.


Jaké jsou vůbec letošní plavkové trendy, a jak vypadají na plnoštíhlém těle? Kromě průstřihů a průsvitných částí se letos mají nosit také třpytivé a metalické materiály. Že byste si takové oblečení běžně nevzala? Nebojte se a zkuste blýskavé plavky, vážně na ně není potřeba jen mladá a štíhlá postava.


V módě jsou také veselé potisky – květinové, ovocné, zvířecí, boho abstrakce. Já mám nejraději vzory s tropickým ovocem, ale vy si vyberte podle svého gusta.


Největším trendem mezi vzory mají letos být zvířecí potisky, ale ne nutně v realistických barvách. Jestli čekáte na vhodnou příležitost obléknout třeba růžového levharta, tak už dál nečekejte, přišla správná chvíle.


Neonové barvy jsou v případě plavek spíš nadčasová klasika než trend – k vodě a opálené kůži svítivé odstíny prostě patří. Jestli nechcete jednobarevné plavky, spojte neonové barvy s trendem vzorů.

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • Martina Benešová jede bomby
  Jaderná chemička Martina Benešová slaví obří úspěch – lék na rakovinu prostaty, na jehož vývoji se podílela, byl už schválen v USA. „Když chcete dělat vědu na vysoké úrovni, musíte být nejen šéf, ale i krysa v oficíně, entertainer, politik, ekonom a psycholog,“ říká vědkyně, která se letos vdávala v Las Vegas v šatech po Cate Blanchett a nejlíp se dokáže odreagovat při rychlé jízdě autem.
 • Děravé vědecké potrubí
  Čím dál postupujeme po vědecké dráze, tím méně žen potkáváme: říká se tomu „děravé potrubí“. Se sedmi českými vědkyněmi jsme se na ty díry podívali pěkně zblízka. Kudy nám odbornice z akademické sféry mizí? A stačí díry zalepit, nebo by bylo lepší celé potrubí rovnou přestavět?
 • Milujeme fotoromány
  Zavzpomínaly jsme na časy, kdy jsme v novém Bravíčku vždycky listovaly na stránky s fotorománem, a nechaly jsme se tímhle formátem inspirovat. Tentokrát ale nejde o žádnou lovestory, nýbrž o satirické obrazy z vysokoškolského života z pera Dua Docentky. Získá Lída postdoktorský grant, nebo se její naděje zadupe docent Kuneš a profesor Hrubeš?
 • Proč nosí Filip Titlbach perly
  Novinář Filip Titlbach letos vydal knihu rozhovorů s queer lidmi o tom, čemu musí čelit. V Heroine se ho v důvěrném rozhovoru na jeho vlastní zkušenosti ptá Jana Ciglerová: „Lidé nám často říkají – žijte si, jak chcete, ale ne nám na očích. Proč si myslíš, že se skoro neoutují sportovci? Protože spolu chodí do sprch a heterosexuální muži s tím mívají problém. Myslí si, že je gayové znásilní.“

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

Celkem 75 komentářů

Vstoupit do diskuze

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

beta samec | 1. 7. 2022 14:37

V článku to není tak se ptám, od jakého BMI se holka bere jako body pozitivní?

+8
Reagovat

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Pavel Křížek | 2. 7. 2022 15:48

To si musíte také přečíst text toho článku a neprohlížet si jen obrázky :-)

-1
Reagovat
Zobrazit komentovanou zprávu