Diskuze k článku:

S dítětem se vrhla do řeky, plavat neuměla. Ve válce ženy dělají obdivuhodnější činy než muži, říká Procházková

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

B | 29. 7. 2022 13:30

Citace - Martin / 29. 7. 2022 12:59

Už jen ten nadpis způsobuje, proč tolik lidí nemá rádo některé feministky a nepodporují jej ani mnohé ženy. Vyvyšování se, sexismus, snaha být lepší než opačné pohlaví, snižování neskutečného utrpení mužů ve válkách, do kterých vůbec nechtěli a byli nahnáni … tentokrát jsem proto článek radši kvůli úspory svého času ani nečetl

Tak ono by to asi hlavě chtělo neplést si feminismus s misandrií...
Já jsem třeba feministka dost a právě proto, se mi nelíbilo, že i na té Ukrajině museli zůstávat jen muži a ženy si mohly jít. Bylo to taky nespravedlivé a sexistické. Měli pustit jen děti a ty ve věku do 15 let, aby doprovázela jedna dospělá osoba. Žádný nespravedlivý dělení. Kdyby byla válka zde, měla bych ten samý názor... nemyslím, že bych v tom měla být horší či lepší než někdo s penisem.

+14
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Tiv | 30. 7. 2022 7:52

myslím, že to slabé dítě nechala umřít hroznou bolestivou smrtí hlady proto, že stále doufala, že se situace zlepší a jeho život bude možné zachránit. nemám právo soudit strašnou volbu, kterou musela udělat, ale být to moje dítě, ani by si nevšimlo, odkud přiletěla. a při pohledu na ostatní hladem trpící děti by kanibalismus zase tak hroznou volbou nebyl. akorát by to chtělo milosrdnou lež o ulovené kočce.
dnes máme babyklapky. ano, máme je.

-13

Diskuze k článku:

Radka | 5. 8. 2022 22:40

O prázdninách 2005, před maturitním ročníkem, jsem si přečetla knižní rozhovor s paní Procházkovou, a na základě toho se rozhodla jít studovat žurnalistiku, ačkoli do té doby byla favoritem veterina. Paní Petra je výjimečná žena, moje hrdinka, a změnila mi život. Děkuji.

-1

lol | 31. 7. 2022 22:35 | reakce na Johanka - 31. 7. 2022 18:01

Citace - Johanka / 31. 7. 2022 18:01

Muži si stvořili tuhle válku.

Fakt jo? Takže v Russku a na Ukrajině nemají ženy volební právo? Kdyby ženy ve volbách nedaly svoje hlasy Putinovy a Zelenskému tak by žádná válka nebyla.

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Johanka | 31. 7. 2022 18:01 | reakce na Martin - 29. 7. 2022 12:59

Muži si stvořili tuhle válku.

-5

antifeminista | 30. 7. 2022 17:00 | reakce na Míchal - 30. 7. 2022 12:20

V téměř každé válce máte někoho, kdo útočí a někoho, kdo se brání. A minimálně v začátku se s útočníkem nikdy nedá domluvit, protože útočník sleduje nějaké cíle.

Takže bez ohledu na to, v které bych žil zemi, by se mi asi nelíbilo, kdyby mým národem volení představitelné byli na nátlak zbytku světa sesazeni jen proto, že se do mé země cpe nějakej válkychtivej idiot, se kterým není řeč.

I když souhlasím s premisou - válka je selhání, toto dost zavání snahou omezovat právo svrchované země na sebeobranu, s čímž souhlasit nelze.

0

Míchal | 30. 7. 2022 12:20

V tomhle případě nejde ani tak o hrdinský čin,jako o čin zoufalí. Ženy by chtěli jen rovnopravnost,e jen ve výhodách.Chteji brát například stejný peníze,ale když se jen podíváte na sport,tak v tenise hrají jen třísetové bitvy ,ale muži pětisetové,v atletice mají kratší tratě,v práci proč nedělají zedníky, proč nejsou v dolech atd .Ony by chtěly jen být taky ředitelky, političky atd Rovnoprávnost prostě ve všem nejde docílit a proto by žena měla zůstat ženou a muž mužem.Tyto ženy též vykřikuji, že nepotřebují muže,ale duté chtějí a i když to dítě bude mít ze zkumavky,tak toho muže potřebuje,aby ten obsah do zkumavky dal.Valka je ve všech směrech tragédie ať pro muže,tak pro ženu a s obyčejnými lidmi nemá nic společného (jen to umírání),války začínají a udržují jen neschopní politici, kteří se neumí domluvit a honí si svoje ego.Kazda válka by měla být potlačena hned v zárodku zbytkem světa.Cely svět se dívá na to jak umírají lidé a jim to jedno,ať je to kdekoli na zemi,ne jen na Ukrajině.V případě války by měli být sesazeni (nebo odstraněni) politici obou států, protože se neuměli domluvit,ať je to žena nebo muž.

-1

Kuba | 30. 7. 2022 11:29 | reakce na antifeminista - 30. 7. 2022 6:59

Vlastně je mne to jedno. Buď nutit jít na frontu všechny a nebo nikoho. Donutit tam jít muže a ještě jim říct jak jsou strašně privilegovaní a zvýhodnění je dost chucpe. Aspoň to ale odhaluje naprostou morální shnilost feministek a jejich posluhovačů.

0

Putin | 30. 7. 2022 8:56

DRISTY

0

antifeminista | 30. 7. 2022 8:03

"Holky si víc všímají ženského prvku, zatímco kluci fotí vojáky v zákopech."

Tady někdo objevuje Ameriku, že každý fotograf bez výjimky svými fotkami přináší právě to poselství, se kterým se on osobně dokáže lépe stotožnit. Feministická fotografka proto fotí "hrdinky peroucí prádlo" a nemá pochopení pro to, co nutí její mužské kolegy "běhat do zákopů za vojáky". A k tomu plácá nesmysly o tom, že muži se nesnaží zachycovat emoce, protože se nikdy na fotky ze zákopů nedokázala podívat mužským pohledem.

To je holt tak, když se v jednom člověku setká feminismus s ignorancí ke všemu, čemu nerozumíme. Zde žena totálně odignorovala fakt, že mužská a ženská zkušenost a pohled na věc se prostě liší a z té mužské udělala něco podřadného. Na základě tohoto rozhovoru už vím, že paní Procházková je mi hrubě nesympatická. Už těmi kecy o tom, že rozhodování mezi kariérou a péčí o děti je Sophiina volba - WTF???

+1

Tiv | 30. 7. 2022 7:52

myslím, že to slabé dítě nechala umřít hroznou bolestivou smrtí hlady proto, že stále doufala, že se situace zlepší a jeho život bude možné zachránit. nemám právo soudit strašnou volbu, kterou musela udělat, ale být to moje dítě, ani by si nevšimlo, odkud přiletěla. a při pohledu na ostatní hladem trpící děti by kanibalismus zase tak hroznou volbou nebyl. akorát by to chtělo milosrdnou lež o ulovené kočce.
dnes máme babyklapky. ano, máme je.

-13

antifeminista | 30. 7. 2022 6:59 | reakce na Kuba - 29. 7. 2022 22:42

A vadí ti to pro to, že ženy nemají povinnost jít na frontu, nebo pro to, že muži tuto povinnost mají?

-1

Kuba | 29. 7. 2022 22:42

Já jsem mannista a taky mě vadí že nemáme stejné povinnosti a privilegia jako ženy. Zatímco ženy utíkají do ciziny tak muži ani nemůžou opustit svoje bydliště. To aby vládě nedošlo žrádlo pro děla. Zatímco privilegované ženy zabíjejí čas v krytech jsou muži na frontě zabíjeni dělama a kastrováni mongolama ze sibiře.

+1

antifeminista | 29. 7. 2022 21:51 | reakce na Kuba - 29. 7. 2022 20:33

Zdejší feministce ale vadí spíš to, že nemáme stejný povinnosti.

0

Kuba | 29. 7. 2022 20:33 | reakce na antifeminista - 29. 7. 2022 19:30

Máme rovný práva. Každá žena zvládne to co muž. Šup s ženama na frontu.

0

antifeminista | 29. 7. 2022 19:30 | reakce na B - 29. 7. 2022 13:30

Fajn, znáš rozdíl mezi feminismem a misandrií. To, že nejsou povinně všichni na frontě má ale svoje důvody. Hospodářské i vojenské, ne nespravedlivé a sexistické, což jsou názory, kterýma ukazuješ, že o vojenské strategii nevíš ani to málo, co se dá naučit hraním počítačových her.

A ten někdo s penisem má prokazatelně lepší fyziologické vyhlídky, že bude dobrý bojovník, než ty. O tomto toho taky moc nevíš.

0

Kuba | 29. 7. 2022 19:13

Aha takže zatímco na muže padají v zákopech bomby když se snaží zabránit russákum v dalších zvěrstvech tak ženy se obdivuhodně krčí v krytech. Zatímco muži obětují sami sebe tak ženy obdivuhodně obětují svoje děcka protože to jsou slabší kusy. Ženský supremacismus je fakt dost lol.

+5

M.Z. | 29. 7. 2022 15:37

Blbost tak, že podle ní je hodnotnější čin ženské co nechá omylem utopit vlastní děcko než čin mužů co jdou do války bojovat za národ a za svobodu.

0

B | 29. 7. 2022 13:30

Citace - Martin / 29. 7. 2022 12:59

Už jen ten nadpis způsobuje, proč tolik lidí nemá rádo některé feministky a nepodporují jej ani mnohé ženy. Vyvyšování se, sexismus, snaha být lepší než opačné pohlaví, snižování neskutečného utrpení mužů ve válkách, do kterých vůbec nechtěli a byli nahnáni … tentokrát jsem proto článek radši kvůli úspory svého času ani nečetl

Tak ono by to asi hlavě chtělo neplést si feminismus s misandrií...
Já jsem třeba feministka dost a právě proto, se mi nelíbilo, že i na té Ukrajině museli zůstávat jen muži a ženy si mohly jít. Bylo to taky nespravedlivé a sexistické. Měli pustit jen děti a ty ve věku do 15 let, aby doprovázela jedna dospělá osoba. Žádný nespravedlivý dělení. Kdyby byla válka zde, měla bych ten samý názor... nemyslím, že bych v tom měla být horší či lepší než někdo s penisem.

+14

Martin | 29. 7. 2022 12:59

+5

B | 29. 7. 2022 12:28

Jana: jsem to teda nečetla, protože už titulní myšlenka té paní Procházkové mi připadá poněkud sexistická . Opravdu si nemyslím, že člověka dělá více či méně statečným obsah jeho rozkroku, každopádně blázen to být nemusel...ono při výběru nechat se odprásknout, nebo skočit do řeky, to zas až tak bláznivě nezní, ale hrdinstvím bych to taky nezvala.

+7

Jana | 29. 7. 2022 11:28

Spíš bych řekla, že to je blázen a ne hrdinka

+4

já profi trol | 29. 7. 2022 11:17

A jak to bylo s tím článkem o Babišovi?

-2