Heroine do schránkyPředplatit časopis 
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

Pracující rodiče. Co dělají firmy, aby rodinám usnadnily život, a zároveň na tom všichni vydělali?

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Katka Brouzalova | 26. 5. 2022 14:23

Upřímně, jako pracující matka oceňuji nejvíc možnost zkráceného úvazku. To, že někdo prezentuje, ze být na home office a byt s dítětem je možné-ve většině případů ne. Já osobně bych se svému dítěti nemohla na home office věnovat-počas dne mám téměř každou hodinu on-line schůzku. Proto mně osobně dost iritují obrázky usměvavých maminek s miminkem v ruce a telefonem na uchu. Ne, takhle to opravdu nefunguje. Vytváří to zbytečnou frustraci a neprezentuje skutečnost. Vědí to zaměstnavatele, vědí to maminky. Proto by se dle mne takové obrázky neměli používat jako prezentace na podporu zaměstnání maminek.

+5
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Diskuze k článku:

Kateřina Gregrová | 11. 7. 2022 11:55

Ze sve zkusenosti mohu rici,ze me po materske nikdo nevital a financne jsem se velmi propadla.a prvni co mi bylo odpovezeno,zda mohu chodit na ukraceny uvazek, tak bylo "v zadnem pripade".o nejakem narovnani mzdy nebyla ani rec. Takze za me clanek - blabol

0

Pavel Křížek | 31. 5. 2022 6:10 | reakce na Lola - 26. 5. 2022 13:23

Zase si tu Prahu nemalujte tak na růžovo. Třeba takové korporáty, které mají zpravidla dost peněz za přechod do módu HO, existují i mimo hlavní město, a pracuje v nich poměrně dost lidí. Problém je ale v tom, že nejvíc lidí je u nás, pokud jde o soukromý sektor, zaměstnáno v automobilovém průmyslu a v gastronomii, dál v dopravě atd, a to jsou obory, které prostě na HO jet nemohou, i kdyby sebevíc chtěly.

+1
Zobrazit komentovanou zprávu

Katka Brouzalova | 26. 5. 2022 14:23

Upřímně, jako pracující matka oceňuji nejvíc možnost zkráceného úvazku. To, že někdo prezentuje, ze být na home office a byt s dítětem je možné-ve většině případů ne. Já osobně bych se svému dítěti nemohla na home office věnovat-počas dne mám téměř každou hodinu on-line schůzku. Proto mně osobně dost iritují obrázky usměvavých maminek s miminkem v ruce a telefonem na uchu. Ne, takhle to opravdu nefunguje. Vytváří to zbytečnou frustraci a neprezentuje skutečnost. Vědí to zaměstnavatele, vědí to maminky. Proto by se dle mne takové obrázky neměli používat jako prezentace na podporu zaměstnání maminek.

+5

Lola | 26. 5. 2022 13:23

Článek je skvělý, mělo by to tak být, bohužel pro většinu pracujících v Čr je to však hudba vzdálené budoucnosti. Věřím, že jsou firmy, které tohle všechno už závadí, ale bude se jednat o pár výjimek . Naprostá většina zaměstnanců především v regionech mimo Prahu zažívá spíš vedení styl alá devadesátky, kde je život zaměstnanců až na posledním místě.

+3

Lenka Mazalová | 26. 5. 2022 12:18

Díky za tenhle článek. Spoluzaložila jsem projekty MÁMA JOB a FLEXI ÚVAZKY, kde se snažíme rodiče plnohodnotně vracet na trh práce a zároveň jim ukázat nabídky na zkrácený úvazek. Zaměstnavatelé se začínají více prorodinnou politikou zaobírat, ale je před námi ještě dlouhá cesta. Jakákoliv iniciativa v tomhle smyslu je proto skvělá. Lenka Mazalová

+2