Diskuze k článku:

V IT berou všechny! Na tom nic není!

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Mina | 5. 11. 2021 8:09

Já jsem se do IT přesunula po trojité mateřské, bez problémů, bez technického vzdělání. Bohužel ani po dvou letech nemám ve firmě žádnou vrstevnici, a pokud vím, ani se žádné nehlásí ani na ty startovní pozice, kde nejsou skoro žádné požadavky. Tak doufám, že podobné kampaně budou mít nějaký efekt...

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Diskuze k článku:

Mina | 5. 11. 2021 8:09

Já jsem se do IT přesunula po trojité mateřské, bez problémů, bez technického vzdělání. Bohužel ani po dvou letech nemám ve firmě žádnou vrstevnici, a pokud vím, ani se žádné nehlásí ani na ty startovní pozice, kde nejsou skoro žádné požadavky. Tak doufám, že podobné kampaně budou mít nějaký efekt...

+1

umfa | 4. 11. 2021 11:09

Já do IT neberu každého. Jeden blbec dokáže svými záplatami a ad hoc řešeními rozvrtat fungující systém tak, že je lepší ho smazat a udělat znova, než opravovat. Jinými slovy, kdo jde do IT (na nějakou tvůrčí pozici), musí být především chytrý :-) Řekněme tak z 95. percentilu. Někdo bývá v tomhle vyčíslení ještě přísnější.

Jinak s tím názorem na matematiku souhlasím. Matika tak, jak se dnes obvykle učí, má s reálnými potřebami IT jen malý průnik.

0

Jouda | 2. 11. 2021 15:31

Tak pod IT se dneska schovava kazdy poskok na memeni toneru, o tom zadna.

A plne souhlasim, ze soucasne IT potrebuje mnohem vice delniku, nez vedcu. Oni par vedcu vytvori framework, ktery milionu delniku pouzivaji.

Co ale nezaznelo a je extremne dulezite. Cloveka to musi bavit a musi ho bavit se ucit.
Zminench 6 mesicu uceni je jenom zacatek, clovek v IT se uci neustale. I ten IT delnik se musi neustale ucit nove featury frameworku, ktere pouziva.

A pokud dotycneho IT a neustale uceni nebavi, pak doporucuju ani nezacinat,

Dalsi aspekt je, ze bez formalniho oboroveho vzdelani to dotycny nikdy nedosahne na vic, nez na pozici IT delnika.

+1