Diskuze k článku:

Upřímná zpověď: Měla jsem 3000 kusů oblečení, trápení jsem zaháněla nákupy. Tak jako všichni

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Klára | 2. 9. 2021 19:16

Na tento článek jsem narazila již podruhé. Tady je dobře doplněn i o komentář psychologa. Může mi někdo vysvětlit proč ty lidi, kteří mají tisíce věcí se po nějakém momentu prozření ( často nějaký dokument) rozhodnou všechno vyhodit a začnou s opačným extrémem? Přece, kdyby to pořádně prošla, tak by měla věci na několik let dopředu...

+7
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Diskuze k článku:

Lucie | 3. 9. 2021 11:36

Možná má pocit, že tím vyhozením za tím udělá tlustou čáru. A jak tam píše, že to oblečení nakupovala naprosto nekoncepčně bez ohledu na kvalitu, tak to oblečení dost možná nestálo za moc. Navíc důvod zase nakoupit - byť tentokrát tzv. správně...

0

Klára | 2. 9. 2021 19:16

Na tento článek jsem narazila již podruhé. Tady je dobře doplněn i o komentář psychologa. Může mi někdo vysvětlit proč ty lidi, kteří mají tisíce věcí se po nějakém momentu prozření ( často nějaký dokument) rozhodnou všechno vyhodit a začnou s opačným extrémem? Přece, kdyby to pořádně prošla, tak by měla věci na několik let dopředu...

+7

umfa | 2. 9. 2021 10:25

Hezky vymyšlené, přeji autorce aby jí její business plán vyšel :-)

+1

Lucie | 2. 9. 2021 10:21

... vydrží sloužit 2 roky jako "hezké", a pak ještě další 2-3 jako "na výlet, na doma" při pracím cyklu jednou za 2 týdny (doba za kterou protočí partner trika a košile). Bohužel na dámské věci se používá nižší gramáž, tak tam jsou ty časy trochu kratší. Až potkám nějaké slow fashion triko v barvě a provedení, které mi bude vyhovovat, ráda porovnám.

0

Lucie | 2. 9. 2021 10:21

pokračování, evidentně neprošla délka příspěvku: Navíc ty nabízené střihy nebudou zákonitě vyhovovat všem, prostě jim nebudou slušet. Řada lidí je možná spokojená s tím, že jim není zima nebo že jsou trendy, ale spousta z nás chce mít pocit, že nám to sluší. Sekáče jsou fajn, ale to, jestli člověk najde, co potřebuje a pro co přišel, je naprosto o štěstí, na to nelze spoléhat. Takže nakoupím většinou v řetězci, snažím se vybrat to kvalitnější, co se mi hodí k tomu, co už mám, a pak se o to starám. Když to doslouží po několika letech, s těžkým srdcem se vydám pro nové. Mám odpozorováno, že např. pánské tričko fast fashion, byť opatrně vybrané, vydrží sloužit 2 roky jako

+1

Lucie | 2. 9. 2021 10:11

Taky děkuji za článek a tip na ten Swap. Osobně mě překvapuje, jak řada lidí k oblečení přistupuje, a těší mě, když jejich řady prořídnou. Na druhou stranu částky, za které se prodává ona tzv. udržitelná móda, jsou pro většinu populace minimálně ČR naprosto neúnosné, dokonce bych řekla, že pro většinu populace je finančně neúnosné i to popsané bezuzdné nakupování. Vzhled výrobků slow fashion je často tak trochu alternativní, a to nemyslím batikované. Např v nabídce v článku uváděného obchodu Nila (ale i jinde) převažují určité střihy např. triček, s určitým typem výstřihu, nabídka barev je taky dost omezená (=nebude vyhovovat každému), o střizích kalhot nebo velikostech, v nichž je zboží nabízeno snad ani nemluvit. Nemyslím si, že prezentované střihy jsou nadčasové, jak se u slow fashion často vyzdvihuje. Reálně jsou v převážné většině jen minimalistické, což bych za nadčasové úplně nepovažovala. Jediné, co je historicky nadčasové, je to, že se nosí oblečení, a v našich zeměpisných šířkách má rukávy a nohavice. Navíc ty nabízené

0

Ulka | 2. 9. 2021 8:55

Děkuji za článek. I já si myslím, že je třeba vrátit nakupování lidskost, jak hezky říká paní Lucie. Důvodů je mnoho a jsou známé .. od udržitelnosti zdrojů přes lidskou práci (a zejména její podmínky) až po radost z toho, když si pořídím něco nového.
Na psychologická úskalí řešení hladu duše nakupováním upozorňuje v článku psycholožka. Přidala bych ještě jedno hledisko ... když si oblečení pečlivě vybíráme, přemýšlíme o něm, příp. spoluvytváříme, jsme tvůrčí. To nám přináší radost a originalitu v tom, jak třeba starší věc sladíme s tou novou, jaké doplňky z těch, co doma už máme, nám k outfitu šiknou. Pak se stává radostí ne nakupování, ale oblékání v úplně jiném rozměru .. tvůrčím a radostném po mnoho dní. Být tvůrčí je ženské.
Ještě bych si dovolila upozornit na větu v nadpisu (i článku) -

+3