Diskuze k článku:

Proč být normální, když jste zvláštní? Seriál „Special“ ukazuje, že hendikep člověka nedefinuje

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

prostě Filip | 15. 6. 2021 12:31

Citace - Michal Macek / 15. 6. 2021 07:31

dva defekty? Mozkova obrna a ten druhy je co?

Jeden je mozková obrna a druhý je neustálé přesvědčení, že lidi kolem něj musí mít respekt a úctu k něčemu, čemu třeba ani nerozumí. Já třeba nerozumím tomu, proč bych se měl zabývat sexuálním životem lidí po obrně (stejně, jako sexuálním životem jakékoliv jiné skupiny lidí, kteří nejsou já+1 či více). Proto nemám absolutně žádné pochopení, natož navíc respekt, k různým comingoutům o sexuální orientaci, nebo rádobyhrdinské pózy lidí, kteří se potýkají s problémy - například obrnou - a nechtějí, aby z nich někdo dělal hrdiny a vzory, zatímco si pokrytecky užívají mediální pozornosti, spojené s natočením filmu o jejich životě.

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

lomar | 16. 6. 2021 10:14

tak to nečtěte

-1

Diskuze k článku:

lomar | 16. 6. 2021 10:14 | reakce na prostě Filip - 16. 6. 2021 10:08

tak to nečtěte

-1

prostě Filip | 16. 6. 2021 10:08 | reakce na Michal Macek - 16. 6. 2021 7:47

Natáčení filmů, pořádání průvodů apod, jsou způsoby, které cíleně zasahují daleko větší skupinu lidí, než jen ty, kteří jsou ochotni "se o své sexualitě bavit" a jde tedy dalece za rámec běžného "bavit se o své sexualitě". Pokud s jakýmkoliv tématem zasáhnete cíleně i lidi, kteří se na dané téma bavit nechtějí, například proto, že je nezajímá, pak MUSÍTE počítat i s odmítavou reakcí. Smést odmítavou reakci, za kterou si můžete výradně vy sami, "ze stolu" prostým "tak to nečtěte" by se dalo chápat u dětí, ovšem u dospělých je to slaboduché.

Snažte se, prosím, příště pochopit, že mě dané téma ani neuráží, ani nepohoršuje, a proto nemám absolutně žádný důvod k jeho tabuizaci. Jen mě prostě a jednoduše nezajímá sexualita cizích lidí a proto dokáži vnímat určité pokrytectví společnosti, která na jednu stranu ZAKAZUJE řešit sexualitu třeba při přijímacím pohovoru, a na druhou stranu všechny lidi ZAHLCUJE řečmi o sexualitě na každém rohu, při každé situaci a zcela bez ohledu na to, zda o to stojí.

0

Michal Macek | 16. 6. 2021 7:47 | reakce na prostě Filip - 16. 6. 2021 6:52

ja to cetl...a proste existuji lide, pro ktere neni bavit se o sve sexualite takove tabu, jako pro vas...nemusite zavirat oci pred celym svetem, pokud vas tenhle clanek pohorsuje tak to nectete no...

0

prostě Filip | 16. 6. 2021 6:52 | reakce na Michal Macek - 16. 6. 2021 6:15

Zřejmě jste ten článek vůbec nečetl a šel rovnou do diskuze, takže Vás nasměruji - v předposledním odstavci se píše o tom, jak bylo pro autora "nesmírně důležité zobrazení sexuálních scén". Ale očekávám, že mi teď navrhnete něco nesmírně inteligentního, jako zavřít oči a zacpat si uši před celým světem.

BTW je mi úplně volné, kdo s kým spí, to je soukromá věc, do které nikdo mikomu nemá co mluvit, ovšem protože je to soukromá věc, mělo by to soukromou věcí i zůstat. Nechápu, proč se musí neustále zdůrazňovat číkoliv sexuální orientace, jako kdyby to byla nějaká zásluha či co.

0

Michal Macek | 16. 6. 2021 6:15 | reakce na prostě Filip - 15. 6. 2021 12:31

a vas nekdo nuti se zabyvat sexualnim zivotem lidi po obrne?

0

prostě Filip | 15. 6. 2021 12:31 | reakce na Michal Macek - 15. 6. 2021 7:31

Citace - Michal Macek / 15. 6. 2021 07:31

Jeden je mozková obrna a druhý je neustálé přesvědčení, že lidi kolem něj musí mít respekt a úctu k něčemu, čemu třeba ani nerozumí. Já třeba nerozumím tomu, proč bych se měl zabývat sexuálním životem lidí po obrně (stejně, jako sexuálním životem jakékoliv jiné skupiny lidí, kteří nejsou já+1 či více). Proto nemám absolutně žádné pochopení, natož navíc respekt, k různým comingoutům o sexuální orientaci, nebo rádobyhrdinské pózy lidí, kteří se potýkají s problémy - například obrnou - a nechtějí, aby z nich někdo dělal hrdiny a vzory, zatímco si pokrytecky užívají mediální pozornosti, spojené s natočením filmu o jejich životě.

+1

umfa | 15. 6. 2021 12:02

Život LGBTPZN hrdiny s postižením, to je neotřelý nápad, jakých by bylo potřeba mnohem víc. A edukativních filmů také není nikdy dost, vzpomínám třeba na návodný film o životě a díle A. G. Stachanova z mých školních let, od té doby nic podobného nevzniklo.

0

Michal Macek | 15. 6. 2021 7:31 | reakce na Pinochet - 15. 6. 2021 4:16

0

Michal Macek | 15. 6. 2021 7:27

ok ok...ale proc tam hraje Ovacacek??

0

A. Pinochet | 15. 6. 2021 4:17

Jenom dva defekty? A není to málo, Antone Pavloviči?

0

Pinochet | 15. 6. 2021 4:16

Jenom dva defekty? A není to na progresivní seriál málo, Antone Pavloviči?

0