Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

A kdo tě bude milovat? Identita a vztahy jsou spojené nádoby

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Čím víc hvězdiček tím víc queer. | 30. 3. 2021 11:59

Autorka má pravdu, nám mladé generaci je šumák, kdo s kým spí. Teď už jen stačí, abyste přestali prznit jazyk svými queer novotvary, přestali vyšilovat, když někdo použije špatné zájmeno a byli tolerantní k faktu, že 99% lidem stačí klasický binární heteronormativní model, a konečně bude klid.

+11
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Vagina Quest | 1. 4. 2021 17:16

Je to překlad feministického plátku troubo.

-5
Zobrazit komentovanou zprávu

Diskuze k článku:

miure | 16. 5. 2021 0:37 | reakce na umfa - 3. 4. 2021 13:39

Jenomže tady se pod slovem respekt nemíní adorování a vzhlížení, nebo poslouchání, jako autority, nýbrž nedovolování si k někomu.

0

umfa | 7. 4. 2021 22:52 | reakce na hmm - 7. 4. 2021 21:01

Fluid je popsaný třeba ve standardu "MIL-F-17111", vyhledejte si googlem.

0

hmm | 7. 4. 2021 21:01

Škoda že ani feministky netuší co že to je gender takže to používají i tam kde by mělo být použito pohlaví. Koncept gender fluidity je mizernej vtip. Ať mi nějaký místní gender fluid vysvětlí v čem je tak strašně fluidní.

0

Masox | 5. 4. 2021 7:53

Prohlásit vnímaný = SUBJEKTIVNÍ gender za skutečný je ... Jak to říct ... Minimálně v rozporu s pojmovým obsahem slova "skutečný".

+1

umfa | 3. 4. 2021 13:39 | reakce na Jirka Procházka - 2. 4. 2021 13:24

Uznání a respekt si člověk musí zasloužit, ten se nedá vynutit. A už vůbec ne tím, že někdo prohlásí, že je z LGBTPZN kategorie. Uznávat budu třeba člověka, který něco vynalezl nebo zorganizoval, ale když se někdo pochlubí tím, že tápe v tom kdo vlastně je, tak mi to bude úplně jedno. Což je pořád lepší, než kdyby mě tím popudil a já ho za to šel třeba zbít :-)

+2

Martin | 3. 4. 2021 8:35 | reakce na Martin - 3. 4. 2021 8:28

Neboli, abych si nedělal jen legraci. Chci říct, že vaše pojetí je filozoficky velmi mělké. Na jedné straně máte genderovou identitu, tam o tom nemá být žádná diskuze, tam ať si každý může vybrat, čím je, a ostatní to mají respektovat. A na druhé straně jsou jiné identity, negenderové, a ty my neuznáváme, to je určitě duševní nemoc a respektovat to není nutno. No, jak píšu, tohle je velmi mělké a zaslepené pojetí identity a respektu, řekl bych pouze plynoucí z dobové módy, a pokud ho mám brát vážně, musíte jasně vysvětlit, v čem je genderové sebepojetí natolik výjimečné, že si zaslouží preferenci oproti jiným.

0

Martin | 3. 4. 2021 8:28 | reakce na Jirka Procházka - 2. 4. 2021 13:27

Proč by to, že se někdo považuje za Napoleona, mělo být nutně spojené s duševní nemocí? Prostě se považuje za Napoleona. Proč by nemohl? Jak si dovolujete někomu předepisovat, jak se má pojímat a spojovat to s duševní nemocí?

0

Martin | 3. 4. 2021 8:26 | reakce na Jirka Procházka - 2. 4. 2021 13:24

"Celé to je jen o respektu, že když se mi někdo představí, tak to respektuju."

Takže, když se učiteli žák ve škole představí, že je velký vezír, tak učitel má respektovat jeho sebeidentifikaci a oslovovat ho podle toho?

0

Jirka Procházka | 2. 4. 2021 13:27 | reakce na Martin - 30. 3. 2021 7:38

Myslím, že není na místě směšovat respekt k něčí genderové identitě s duševními nemocemi a bludy. Jaké argumenty máte, aby tomu tak bylo? Jak respekt k genderové identitě souvisí s tím, že někdo může chtít být Napoleonem?

+2

Jirka Procházka | 2. 4. 2021 13:24 | reakce na Čím víc hvězdiček tím víc queer. - 30. 3. 2021 11:59

To je ale rozdíl mezi hetero/cisnormativním „je mi to jedno“ a mezi „uznáním“. Chtít po lidech, kteří jsou utlačovaní, aby to tolerovali, místo toho snažit se o porozumění a respekt, je jen výmluva. O tom svědčí i představa, že 99 % lidem heteronormativita vyhovuje. Není to pravda. A např. 1-2/3 mladých lidí se v rámci heteronormativních kategoriích nechtějí identifikovat. Celé to je jen o respektu, že když se mi někdo představí, tak to respektuju. A můžu se přeřeknout. Ale pokud si předem umetávám cestičku, že já se můžu „používat špatná zájmena“, ale druhá strana nesmí „vyšilovat“ a že to je prznění jazyka, pojmenovat nějakou identitu, tak ten problém je spíš na straně mluvčí/ho.

+1

Emer | 1. 4. 2021 18:31

Mám docela dost queer vztah a na lehce odlišných identitách a sexualitách problém nevidím, leč text s tolika hvězdičkami prostě číst nedokážu. :(

+2

Vagina Quest | 1. 4. 2021 17:16 | reakce na Martin - 30. 3. 2021 7:38

Je to překlad feministického plátku troubo.

-5

Meridit | 30. 3. 2021 21:38 | reakce na Čím víc hvězdiček tím víc queer. - 30. 3. 2021 11:59

Dobrá úvaha!!!

-1

Čím víc hvězdiček tím víc queer. | 30. 3. 2021 11:59

Autorka má pravdu, nám mladé generaci je šumák, kdo s kým spí. Teď už jen stačí, abyste přestali prznit jazyk svými queer novotvary, přestali vyšilovat, když někdo použije špatné zájmeno a byli tolerantní k faktu, že 99% lidem stačí klasický binární heteronormativní model, a konečně bude klid.

+11

Martin | 30. 3. 2021 7:38

"..s vlajkonoškou J. K. Rowling..."

Rád bych se zeptal autorky nebo někoho, kdo tomu rozumí, čeho je podle mínění článku Rowlingová vlajkonoškou?

Domnívám se, že z faktu, že budeme translidi respektovat a případně i chránit před útoky, ještě automaticky neplyne, že musíme do důsledků akceptovat, že jsou tím, za koho se považují. To bychom totiž zcela analogicky museli začít respektovat jakékoliv jiná sebepojetí. I člověka, který se považuje za Napoleona, nepochybně uráží, pokud mu ostatní neříkají vaše císařská výsosti. Ale z toho ještě neplyne povinnost ostatních tak činit. Pokud je na druhou stranu někdo přesvědčen, že na genderová sebepojetí se tahle analogie nevztahuje, tak jsem zvědav, jakými argumenty tuhle přednostní roli genderu oproti jiným sebepojetím odůvodní.

+6

Michal Macek | 29. 3. 2021 16:24

tak tohle tema se tyka me osobne, nehci to resit tady v diskuzi, protoze se to tyka I mych blizkych, ale kdyby se chtel nekdo na neco zeptat nebo pokecat o tom, napiste mi: macek_michal@centrum.cz

0