Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

Dlouhý covid. Ignorujeme pacienty, kteří se nám nehodí do krámu

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Pavel | 9. 11. 2020 9:17

No nepřeju ti nic zlého, ale až to dostaneš ,vzpomeň si na svoje pindy a modli se ať máš lehčí průběh-hrdiny jako ty tahle společnost určitě potřebuje

+116
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Michal | 9. 11. 2020 5:23

To je pindů,kvůli blbé chřipce,že jo-hypochondři ?

-247

Diskuze k článku:

Zuzana | 1. 3. 2021 7:28

Nechci nic naznačovat nebo polehčovat, ale ti co si dají dva tři panáky domácí pálené slivovice zatím nic nedostali.. Jsem svědkem sebe i dalších. A ač žiji v domácnosti s dalšími třemi lidmi, můžu říct, že nic, nikdo.. A to jsem se s desítkami z nich, nakaženými setkala

0

Barbora | 1. 3. 2021 4:50

Dobrý den, já sice covid ještě neprodělala.Dnes jdu na testy.Potkala jsem se s nakaženým.Po 5 dnech bolest v krku a na průduškách ani pořádně nadechnout se nemohu.Jako bych nemohla dýchat.Dva dny slabost, únava teď teda obrovská bolest zad.Nemuzu ani ležet .Tak si říkám je tohle začátek covidu? Jestli jo tak docela mazec

0

Jitka | 1. 3. 2021 5:27 | reakce na Barbora - 1. 3. 2021 4:50

Zdravím, já jsem začala pociťovat příznaky 5.den od setkání s nakazenou osobou. Začalo to pálením v krku a zvýšenou teplotou. Pak už to "jelo".. Jsem 8.den covid pozitivní bez známek zlepšení. Přeji v případě pozitivity opravdu mírný průběh. Opatrujte se.

0

Petra | 28. 2. 2021 9:31

Můžu se zeptat jak dlouho po covidu marodite? Ja covid od začátku ledna a pořád to není ono,bolí záda,nohy,pálí tělo,v břiše..každý den je úplně jiný..určitě hraje roli psychika. Dr mi pořád cpe antidepresiva,ale to není řešení. V okolí co měli covid už chodí do práce,ale vím,že jsoz unavení,přemáhají se nebo nevím. Jako před covidem neříkám že jsem byla úplně ok,mám po operacích prasklého střeva,illeusu takže fyzicky slabá a psych taky. Covid napadá hodně ledviny,játra,střeva..beru na to bylinky,ale je to dlouho. Prostě si připadám jak simulant a říkám si,že to musím překonat. U nás v rodině jsne to měli všichni,docela to byl lehký průběh,zvýšené teploty,rýma,bolest zad. Mamka ta ani nevěděla,že to má. Má 74. Ale i tak až teď říká,že je unavená,má potíže s trávením a je vidět,že ji to určitě taky nějak poškodilo. Prostě je to zrádné ať mi nikdo neříká,že je to jen fakt nějaká chřipka. Takže teď zkouším dávat acylpirin,přípravky na ledviny,střeva,klouby a snad bude líp. Držte se všichni.

0

Ema | 1. 3. 2021 10:40 | reakce na Petra - 28. 2. 2021 9:31

Já jsem ho měla v říjnu a do těď se necítím dobře. Zažívací potíže- třeba měsíc v kuse a potom chvíli klid. Bolesti hlavy taky občas přejdou pak zase znovu. Teď posledních tak 14 dnů je mi opravdu blbě..bolest hlavy, motání, občas pálení v krku, únava. Prostě se cítím nemocně, ale chodím do práce protože vlastně ani nevím co bych těm doktorům pořád vykládala. Prostě po Covidu- nebo už ho mám zase? Těžko říct. Asi musíte vydržet, pokud jste ho měla teprve teď v lednu tak asi nebudete hned tak brzo fit :-( Objednala jsem se aspoň na antigenní testy abych měla trochu jistotu že to jsou jen ještě pozůstatky toho starého "hajzla" nebo to mám znovu :-)

0

Roman | 27. 2. 2021 18:41

4 měsíce a 17 dní po covidu. Chtěl bych touto cestou poprosit lidi, kteří mají delší dobu od covidu, aby se podělili o své zkušenosti. Je mi 55 let, postcovidový syndrom trávicího traktu ( dyspeptický syndrom ).
Můj příběh začal 10.10.2020, kdy mě a manželce zavolali známí s informací, že mají možná covid. Takže jsme to s manželkou věděli dva dny před prvními příznaky. Rozhodli jsme se nic nepodceňovat, začali větrat každé 3 hod. kromě spánku. Večer horký čaj, dostatečné teplo a přes noc se zapotit, což se nám úspěšně dařilo. Já jsem nepřesáhl teplotu 38 a žena nepřesáhla teplotu 39. Zpětně bych covid charakterizoval jako mimozemšťana, který provozuje na lidech pokusy a nebo smrt, která chce poznat anatomii člověka. Na půl dne či déle si to vždycky sáhlo na nějaký orgán v těle, pak to zase sáhlo jinam a zřejmě u toho někdo točil ruletou, aspoň to tak vypadalo. Zhruba po deseti dnech to šáhlo na pravou plíci, pak se přidala levá, následovaly antibiotika. Léčil jsem se doma. Potíže trávicího traktu u mě probíhaly cca ve třech fázích:
1.fáze – bouřlivá: spínání střev, napínání střev, střeva se o sebe třou, cca po měsíci nastalo pálení střev, cca po 10-ti dnech to odeznělo a trvalo to asi 1 měsíc.
2.fáze – bolestivá: pohyb střev se uklidnil, nastoupily problémy se zažíváním, hlavním problém nastal s odchodem větrů. Břicho nafouklé, trvalo cca 2 měsíce. Znatelný úbytek na váze.
3.fáze – zklidnění: člověk rozeznává přímou souvislost mezi tím co jí a jak se cítí. Bolesti odeznívají a projevují se jen při nevhodném stravování. Porce jsem jedl a jím velmi malé, přísná dieta, pečivo jemné cereální, nejlépe s obsahem žitné mouky, člověku to umožní trochu širší rozsah potravin než v druhé fázi, člověk by měl bedlivě sledovat co jí a jak se po tom cítí. Po 4,5 měsících už přesvědčen, že se stav lepší, jsem si dovolil dva zákusky ve dvou dnech - jeden za den a po půlkách, také jsem si dopřál asi deset domácích chlebíčků, po jednom za 2-3 hod., obtíže se vrátily, včetně bolestí v podbřišku. Zlepšení opravdu nastalo, jelikož smažený řízek osušený papírovou utěrkou jsem před nedávnem zdárně absolvoval v malém množství bez následků.
Bolesti zažívacího traktu u mě začínaly od shora v podžebří, pak byly nejčastěji ve střední části dutiny břišní, a po 4,5 měsících nejčastěji pod břichem v levé dolní pánevní oblasti. Jinak to byla opět ruleta a bolesti se pohybovaly všude po břišní dutině a postrádaly logiku. Léčil jsem se prášky na vředy, které jsem zkusil po 3 měsících vysadit, ale po 14 dnech jsem je musel začít brát znova, díky bolestem na dvanácterníku, beru je stále. Pokud jím porce 5-ti letého dítěte, cítím se docela dobře. Nemohu zatím mléčné výrobky, tuky, bílé pečivo, hovězí maso, rýži, banány. Osvědčilo se mi jemné celozrnné pečivo, šunka, brambory, kuřecí maso, vláknina, jím hrušky, švestkové kompoty, oříšky- buráky, ryby, a snažím se jíst dietně. Léčím se - 3/4 kávové lžičky lactulosy, a beru po 1 kuličce espumisanu 3x denně. Někdy lactulosu vynechávám, podle potřeby. Jak léčit zažívací obtíže jsem se doposud nedověděl, takže je to moje experimentální léčba. Od jednoho Angličana jsem se dověděl, že podobné obtíže měl 7 měsíců, takže s nadějí hledím do budoucnosti. Kromě zažívání se u mě projevil zrychlený tep, bušení srdce, podivné bolesti svalů, závratě, bolesti asi močového měchýře, jsem náchylnější ke stresu, zhubnul jsem 10 kg, snížila se mi potřeba spánku, měl jsem citlivost břicha, že jsem snad cítil na něm každý chlup. Od lékaře jsem se dověděl, že po covidu dochází k léčbě symptomů a co se týká zažívání, lze léčit pouze zjištěný nález, a pokud žádný není, tak se to léčit nedá.
Přeji všem pozitivní mysl a víru v brzké uzdravení. Život je cenný a stojí za to za něj bojovat.
Připojím jeden vtip: Když se covid množí v zažívacím traktu, je nutné použít respirátor i na odchod větrů. Zdar R.

0

Mirek | 26. 2. 2021 14:33

Na konci ledna jsem prodělal COVID a je to hnus. Zimnice, horečka, bolest svalů, brnění kůže na zádech. Podotýkám nebyl to ten Covídek, kdy ztratíte chuť a čich a za 3 dny jste fit. Minimálně na 14 dnů je člověk zcela vyřízenej, jen leží a čeká co to s ním udělá. Po měsíci začlo pobolívat nad pravím okem, svědění, únava, palení očí. Na očním zjistili zánět spojivek, beru antibiotické kapky a mast na noc. Chraňte sebe i svoji rodinu a buďte zdravi.

0

Jirka | 26. 2. 2021 14:17

Zdravim všechny. Už jsem psal níže o mem průběhu... bohužel se to porad táhne.

Před 16dny mi bylo sděleno, ze mám zapal plic, poškození plic do 25%. Včera po kontrole navzdory tomu, ze lezim, beru kortikoidy, antibiotika atd. Prudké zhoršení. Zasazené cele plíce zápalem. Zdvojnásobení kortikoidy a prý se uvidí. Jinak dnes 26den pekla... mate někdo podobnou zkušenost?

Díky

0

Adam M | 26. 2. 2021 8:27

Už je ten COVID hodně dlouho, má moc velký vliv na psychiku. Vsadím se plno lidí kvůli něj prožívají úzkosti

+2

Helena | 1. 3. 2021 0:53 | reakce na Adam M - 26. 2. 2021 8:27

7.rijna lehky prubeh. Bez horecek, silena bolest hlavy, bolest, zaludku. Motani a rozestrene videni. Nyni bolesti kloubu, paleni chodidelhlavy kazdy den. Panicke ataky. Vysetreni krve ok. Dal beru C vit. D. vit. Vit.B, Magnezium.

0

Vilma Kotková | 24. 2. 2021 21:10

Nerozumím lidem, kterým je covid lhostejný. Chraňte své zdraví ale hlavně své blízké. Sama jsem virus prodělala. Měla jsem vážnější průběh, horečky 40, bolest svalů, zimnice, bolest hlavy a zhoršené dýchání. Dostávala jsem se z toho 4 týdny. Jsou to 3 měsíce a ještě teď pozoruji zvýšenou únavu a obtíže s dýcháním, například když jdu do 5. patra po schodech. To jsem nikdy neměla. Navíc mě bolela i kolena, ale na to mi pomohl gel Herbal Balsam. Takový malý regenerační gel. Nepřeji nikomu aby covid dostal, ale lidé co by vyměnili zdraví za peníze by se nad sebou měli zamyslet. Děkuji. S pozdravem MUDr. Kotková.

+2

Anna Hrčková | 23. 2. 2021 21:20

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat, covid jsem prodělala v lednu, teploty, únava, rýma, kašel. Chci se zeptat, jestli někoho bolí po této nemoci bederní páteř. Někdy se nemůžu ani narovnat. Děkuji za odpověď.

+4

Jana | 26. 2. 2021 16:55 | reakce na Anna Hrčková - 23. 2. 2021 21:20

Covid jsem prodělala v listopadu, od té doby se mi opakují výrazné bolesti bederní páteře, dle lékařky mohou tyto bolesti být i půl roku.

0

Kamil | 1. 3. 2021 11:33 | reakce na Jana - 26. 2. 2021 16:55

Měl jsem to někdy od listopadu. A ještě teď to není nějak úplně ono. Hlavně unava a někdy se hůře dýchá. Je to svinstvo.

0

Petra | 25. 2. 2021 11:05 | reakce na Anna Hrčková - 23. 2. 2021 21:20

Zdravím všechny..ja covid v lednu a bolesti v bedrech a v celych zadech porad,nohy ani nemluvim,klenby v háji. Je to děs. Chodím na rehabilitace,ale to se mi spíš zhoršuje. Jsem potom zničená. Beru teď přípravky na zlepšení ledvin.

0

Hanka | 23. 2. 2021 20:08

Chodím pravidelně k jedné paní léčitelce, která mě léčí akupresurou, užívám nyní čínskou houbu Čaga od Superionherbs. Mám za sebou různá vyšetření, hlavně na ORL (podtlak v uchu, zhoršení sluchu), lékaři si nevědí rady. Kortikoidy nezabírají. Od ucha cítím i bolest šíje, hlavy, mám bolavé lymfatické uzliny. Jsem z toho vyčerpaná, silou vůle se přemáhám, jediná radost jsou moji prvňáčci, kteří jsou šťastní, že mohou chodit do školy. V rouškách oni i já se snažíme užít si každý den...

+2

Nina Dvořáková | 23. 2. 2021 7:38

Dobrý den, psala jsem před nějakou dobou ohledně problému po nemoci covid, bolest od krční páteře, které jde do levé strany hlavy a do levého ucha, stala bolest v krku. Covid jsem prodělala v říjnu. Podle dr zdravá, na magnetické rezonanci jsem nebyla. Je tady prosím někdo, kdo měl stejně problémy a bolesti zmizely, popřípadě zabraly nějaké léky? Dekuji za info ??

0

Iva | 27. 2. 2021 18:19 | reakce na Nina Dvořáková - 23. 2. 2021 7:38

Dobrý večer,
covid jsem prodělala vloni na začátku dubna,ztráta čichu,teploty 38 jen pár dnů.Když jsem si myslela,že je po všem nastoupilo peklo na zemi,Několika denní bolest hlavy,ucha,krku tak jak popisujete.Vše vyústilo vlevo stranné ochrnutí a ztrátu řeči.Byla jsem hospitalizována s výsledkem migrena.Migrena to určitě nebyla.Ipřesto,že mi udělali CZ,MR hlavy i dutin,všechny výsledky v pořádku.Tak se dodnes potýkám s problémy i tinnitusem.Podle lékařů mi prakticky nic není.
Proto jsem se začala léčit prostřednictvím bylin na pročištění organismu,byliny na ledviny,klouby a cévy.Nyní podstupuji akupunktutu.Snažím se bojovat jak to jde.
Ale bolest a mravenčení hlavy a tinnitus ,když jsem unavená zůstaly.
Přeji vám pevné zdraví.

-1

Tereza | 21. 2. 2021 21:15

Ahoj, prodelala jsem covid nekdy koncem rijna, prubeh jsem mela lehky, ale nyni, uz asi od listopadu mne trapi bolesti celych nohou, nekdy az pali...
Byla jsem u obvodni lekarky, kde mi udelala nejake nabery krve a zaver byl, ze to muze byt po covidu... trva to uz strasne dlouho a jsem z toho zoufala, prasky na bolest nepomahaji
Nemate nekdo stejny problem a co vam pripadne ulevilo?

+2

Jana | 26. 2. 2021 16:59 | reakce na Tereza - 21. 2. 2021 21:15

Mám stejný problém, covid jsem prodělala v listopadu, hrozně mě bolí nohy, brni, nejvíc v noci v klidu. Údajně stav po covidu, který může trvat i půl roku. Lékařka doporučila magnezium a léky proti bolesti.

+1

Pavlíček | 21. 2. 2021 22:06 | reakce na Tereza - 21. 2. 2021 21:15

Pozitivní test byl počátkem října 2020. Bez horečky, bez kašle, bez potíží s dechem. Od začátku jiné příznaky, nezlepšující se stav - zduření nosní sliznice a tlak v obličeji, dýchat jen ústy, vysychání patra i jazyku, bolest kloubů ramen a svalů, ztráta chuti, čichu, svědění kůže. Pocit, že mi už nikdo nedokáže pomoci, samozřejmě celková nervozita a podlomená psychika. Už to trvá pátý měsíc.
Je mi 75 let, s cukrovkou na prášcích. Nikdy před tím žádná chřipka - nemůžu srovnávat

+3

Jan | 21. 2. 2021 16:27

čekám jen na prohlášení, že se covid přenáší prdem a nařídí trenýrky a kalhotky FFP2. Uvidíte přijde na má slova

-9

Gabina | 21. 2. 2021 15:23

Zdravím,
na konci ledna jsem prodelala covid. Mela jsem lehci formu. Trvalo ti cca 10 dni. Zacalo to skrabanim v krku, pak asi 3ti den ztrata cichu a zacali bolesti hlavy. V tu dobu jsem na par dni ulehla. Po tech 10 dnech jsem se zacala vracet do normalu. Ale pred tydnem mi zacal tlak v nosohltanu, ktery ustupuje, ale zase mi pred 3mi dny zacalo palit v nose... mel jsze to take nekdo? Pomohlo vam na paleni v nose neco? Myslite ze to jeste muze souvoset s covidem kdyz byla mezi temito problemy a covidem cca tyden pauza? Dekuji

+1

Petr | 21. 2. 2021 9:02

Ahoj. Na nc nečekejte a přeléčte se Ivermectinem! Na Slovensku už je schválen, dá se toho už ohledně léčby najít dost. U mne slabší, ale o to delší průběh. Ani téměř po roce trápení jsem nebyl 100% ok. Nečekejte, posune Vás v léčbě o velký kus dopředu. Přeji úspěšný boj s tímhle svinstvem ...

+5

Jája | 19. 2. 2021 23:50

Zdravím. Jmenuji se Jája. První nákaza: V nose "díra" bez čichu, bez chuti. Brufen po čtyřech hodinách. Teplota 37,2. Lehárko v posteli tak týden. Dva dny nepohodlí při dýchání. Můj pocit: chřipka je čtyřikrát horší. Druhá nákaza: cca za tři měsíce. Jako rýma, ale úplně jiná. Nepohodlí při dýchání. Už jsem fit. Mám hodně protilátek.(potvrzeno z krve v laboratoři) Můj pocit: rýma je desetkrát horší. Ostatní nepohoda asi v hlavě: všechna opatření, strašení a omezení na mě doléhají-léčím prací. :D Přeji všem hodně sil a hlavně lehký průběh.

+1

Bohumil | 17. 2. 2021 17:26

Ja byl pozitivni 18.12.2020. Do dnes u me pretrvava tak brutalni unava, ze mam pocit, ze zkolabuji a usnu na miste. Dale me stale silne pali na hrudi a citim se malatny. Mam za sebou dva rentgeny plic, krevni testy, ultrazvuk srdce, ct a magnetickou rezonanci mozku. Vse v nejlepsim poradku. Jim ovoce a vitaminy horem, dolem a ta obrovska unava stale trva. Je mi 33let, pravidelne sportuji a staram se o sebe. Pred covidem jsem byl velmi energicky, ted se citim, jak slabe nabita baterie a nevim co s tim. Hodne stesti vsem

+3

Adela | 15. 2. 2021 22:56

Pozitivni test 20.1., tri tydny nahoru dolu, bolesti kloubu, pak hlava, kasel, ale vetsinou s vzkaslanim, ryma, teplota jen zvysena, raduji se, ze ac velmi neprijemne, stale lehky prubeh, k tomu ztrata cichu, par dni nic moc zaludek... chvili to a chvili ono, jednou je mi dobre, pak zase jen lezim, sotva se zvednu... konecne se mi udelalo natolik fajn, ze jsem se skoro stydela, ze jsem jeste doma na nemocenske, ale unava bzla neustale a po naprosto primitivnich ukonech temer neunosna. Do toho mi onemocneli oba rodice (chytli to jinde) a otec na tom byl dost zle, oba nejedli... prejela jsem k nim a staram se. Krom unavy uz snad hura. A najednou strasne divny mrazivy pocit na hlave, jako kdyz mate mokre vlasy a studi to... to se posouva po siji, krku az do ramen... neboli to, neklepu se zimou, ale proste to desne studi... dneska se to objevilo na chvili i na predni strane krku, hrudi a prsou...ted uz i na pazich... neumim si to vysvetlit, nejde to zastavit. Jsem teple oblecena, piji teply caj, neklepu se, teplotu nemam. Mate to nekdo? Je to covidem nebo spis reakce na kortikoidy, co mi predepsal lekar po Isoprinosinu a ATB? Diky

+2

Pavla | 19. 2. 2021 23:13 | reakce na Adela - 15. 2. 2021 22:56

Musím reagovat, začátek nemoci byl asi listopad koncem, kdy jsem pocítila brnění obličeje a motání. Byli to nevinné, ale překvapilo mě to. Poté se to začalo opakovat častěji, i přesto říkám sem silná holka, tedy opakované ataky jsem přecházela. Poté začala brutální bolest hlavy a následný pozitivní test na covid. Brutalnost bolení hlavy pokračovalo cca 2 měsíce v kuse s motanim hlavy a brnenim obličeje, nosu, rtů, na hlavě a za ušima, příšerná bolest zubů a kousacích svěračů, poté i uši. Oční důlky jakoby před vybuchnutí. Krční páteř v ohni. Pokračování mám v dalším příspěvku. Všechny testy negativní.

0

Nina Dvorakova | 14. 2. 2021 22:44

Dobrý den, chci se zeptat, zda je někdo takový, komu se po covidu objevily bolesti krční páteře a z toho bolesti hlavy a tlak v uších. Objevilo se 2 měsíce po covidu a Cca měsíc stále pokračují. Díky za jakémkoli info .

0

Hanka | 21. 2. 2021 21:37 | reakce na Nina Dvorakova - 14. 2. 2021 22:44

Ano, tyto potíže, jak popisujete mám už rok. Zalehlé uši, bolest v pravém uchu, bolest hlavy a krční páteře. Někdy poboliva pravá krční mandle. Zkouším přírodní léčbu na podporu imunity, bylinky, čínské houby. Zatím bez zlepšení, občas je některý den lepší, je to vyčerpávající.

0

Nina Dvořáková | 23. 2. 2021 7:34 | reakce na Hanka - 21. 2. 2021 21:37

Dobrý den, Dekuji za reakci, mohu se prosím zeptat jakou přírodní léčbu a zda problémy již vymizely, nebo jsou lepsi? Dekuji ˘?

0

Lucie | 16. 2. 2021 19:01 | reakce na Nina Dvorakova - 14. 2. 2021 22:44

Dobrý den,
právě mě trápí stejné problémy,oběhala jsem několik doktorů a doposud se na nic nepřišlo.
Pozitivní jsem byla 17. řijna a následující 3 týdny zůstala na neschopence.Průběh lehčí-zvýšená teplota,rýma,žaludek na vodě,ale pořádná bolest hlavy, která trvala skoro dva týdny, prášky nepomáhaly, jedině trochu studený hadr a ležení v posteli. Oči bolely také. Od té doby hlava občas pobolívala,ale už se to celkem dalo.
O Vánocích se k bolesti hlavy přidala nevolnost,pocit na zvracení,bolesti břicha.Navstivila jsem i neurologii.Prosla jsem odběry, sonem břicha,CT hlavy, endoskopií,vše v pořádku.
Začíná to bolestí oka,čela,zimnicí a cítím i pnutí krku. Snažím se protahovat krk, nějaké cviky na uvolnění.Zatím bez výsledku a léky opět nepomáhají, trvá to příliš dlouho.

0

Vladimira | 16. 2. 2021 17:16 | reakce na Nina Dvorakova - 14. 2. 2021 22:44

Dobry den, jsem cca 14 dnu po Covidu a mam strjny problem, silena bolest hlavy, od krcni patere, prezit den bez prasku na bolest nelze. Jinak jako bonus se pridalo zhorseni zraku, porad vidim rozmazene. Je to unavne a vycerpavajici.

0

Pavla | 15. 2. 2021 9:22 | reakce na Nina Dvorakova - 14. 2. 2021 22:44

Ano mám to samé, nejdříve 15. 12. 2020 bolesti hlavy, po měsíci se přidaly bolesti očí a motání hlavy, nebylo možné s očima hýbat do stran, bolest očních důlků, poté se přidala bolest krční páteře, která trvá do teď, nezabírají ani prášky, bolest postupuje dolů tedy i do křížové oblasti a žeber. Záda jsou jako kus kamene, nejdou rozhýbat ani protáhnout, masáže nemají vliv. Hlava setrvává, je to jako Čekání na Godota. Podle lékařů.... zdravá. Dnes 15.2.2021 magnetická rezonance, tak uvidím, jak je na tom hlava a páteř C. Přeji hodně síly a hlavně víry. ??

+1

Jan | 24. 2. 2021 13:21 | reakce na Pavla - 15. 2. 2021 9:22

Taky me boli zada jako nikdy. Nemuzu ani spát. Do toho citliva kůže jako spalena od slunicka.
Zjistili Vam neco na MR?

+1

Nina Dvořáková | 23. 2. 2021 7:30 | reakce na Pavla - 15. 2. 2021 9:22

Dobry den, jak jste prosím dopadla na rezonanci? Dodnes mi problemy bohužel nezmizely. Podle lékařů jsem zdravá, na rezonanci jsem nebyla. Potíže se dost stupňují. Bolest krční páteře a z toho se střídá bolest hlavy až mravenceni, bolest v krku a levého ucha. Pořad dokola, na neurologii mi predepsali Nimesil od bolesti, ale ani žen nezabírá ??

0

Pavla | 19. 2. 2021 22:41 | reakce na Pavla - 15. 2. 2021 9:22

Doufám, že to pomůže, moje další informace, po vyšetření na MR vše v pořádku, i přesto že hlava dostala pořádnej záhul, motolice ustupují, hlava se začíná prokrvovat, možná i čistější vidění, bolest pokračuje směrem dolů po páteři, je to určitě i má chyba že jsem se protahovacím cvikům nevěnovala čas, ale s motolicí a těžkou hlavou, to není jednoduchý, psychika v prdélce, mezilopatkovy blok zamrznutí je výzva pro další starost o tělo, covid mě pořádně nakopnul. Ještě to bude dlouhá cesta. Přeji všem covidakum brzké uzdravení. ??

-2

Jerry | 14. 2. 2021 17:45

Smažte, laskavě, 2x můj duplikát. Olouvám se, PC není můj fanda DÍK Jerry

0

Jerry | 14. 2. 2021 17:27

Dost starej ,hodně pamatuju .Babička pří napadení virem nám ordinovala kloktat vlažnou vodu se solí. Covid to s jistotou neléčí .Možná ale může pomoci, záleží na vás, kdo umíte a posoudíte: při každém mytí rukou vypláchnu ústa,3-4x zakloktám, v umyvadle prohlédnu hlen, důkladně propláchnu do kanalizace, Toto se automaticky opakuje určitě alespoň 10x denně
Můj laický názor : v případě, že bych byl virem napaden, je možné části již uchyceného viru v hlenu vypláchnutím do odpadu se ho zbavit a snižovat tak jeho sílu ?? Zmenšit procenta péče při ev léčení a trochu tím uvolnit zdrav. personál? DÍKY -za názor , i případně za předání myšlenky na místa, kde se rozhoduje

+1

Dost starej ,hodně pamatuju .Babička pří napadení virem nám ordinovala kloktat vlažnou vodu se solí. Covid to s jistotou neléčí .Možná ale může pomoci, záleží na vás, kdo umíte a posoudíte: při každém mytí rukou vypláchnu ústa,3-4x zakloktám, v umyvadle prohlédnu hlen, důkladně propláchnu do kanalizace, Toto se automaticky opakuje určitě alespoň 10x denně
Můj laický názor : v případě, že bych byl virem napaden, je možné části již uchyceného viru v hlenu vypláchnutím do odpadu se ho zbavit a snižovat tak jeho sílu ?? Zmenšit procenta péče při ev léčení a trochu tím uvolnit zdrav. personál? DÍKY -za názor , i případně za předání myšlenky na místa, kde se rozhoduje

+4

0

0

David | 13. 2. 2021 23:05

Pro Anonima 37 až 37,2 to ti závidím Ja mam z ničeho nic 4× až 5× do roka horečku 39,5 Jak to přijde tak to odezní 3 dny a je po všem A ani prakticky lékař neví čím to je

+1

Ružena | 13. 2. 2021 7:22

Dobrý den.
Chtěla jsem se zeptat na podobnou zkušenost...má-li někdo...
Člověk pozitivní na covid... téměř bezpříznakový (pouze první den zvýšená teplota a ztráta čichu i chutě)
Po desíti dnech byl odeslán opět do práce, ale zaměstnavatel mu zaplatil nový test, než znovu nastoupil...a ejhle...opět pozitivní. Nemůže být důvod tak velkého šíření i to, že se nedělají testy ukončující karanténu?

+5

Aneta | 13. 2. 2021 15:42 | reakce na Ružena - 13. 2. 2021 7:22

Ne, clovek muze byt pozitivni i mesic, ale uz ne nakazlivy. Proto testy na konci zrusili. Pokud jste bez priznaku, je 10dni dostacujicich.

0

Katka | 13. 2. 2021 6:39

Ahojky, chtěla bych zeptat, kdo má stejný problém. Měla jsem kašel tak jsem šla na testy na Covid, ten vyšel pozitivní. Kašel mám už 18 dni a vůbec neodeznivá. Nevím co už dělat. Jestli je to normální...Jsem opravdu z toho už zoufalá. Děkuju za případné odpovědi.

0

Aneta | 13. 2. 2021 15:44 | reakce na Katka - 13. 2. 2021 6:39

Loni jsem mela velky kasel skoro 2mesice a jeste obcas ted zakaslu. Leky z lekarny nezabirali ani antibiotika. Musela jsem pockat az to prejde.

0

Katka | 13. 2. 2021 18:10 | reakce na Aneta - 13. 2. 2021 15:44

A mohla jsem normálně do práce? Nebo jste byla 2 měsíce doma? Nechci být jen kvůli kašli doma.

-1

Karel | 12. 2. 2021 11:06

Všichni podekujte naší vládě protože udělala ve všem naprostý bordel. Jsou to hlupáci.

+2

Anonym | 11. 2. 2021 16:33

Dobry den, jsem jiz cca tyden po karantene po covidu. Stale se u me zustava teplota 37 az 37,2 . Mel jste nekdo podobne?

+2

D. | 14. 2. 2021 6:27 | reakce na Anonym - 11. 2. 2021 16:33

Pozitivní jsem byla 12.12. ( psala jsem již někde níže) Zvýšenou teplotu jsem měla asi měsíc a půl a teď už jen 37 a míň. Slabost mám stále, ale zmenšuje se.
Přeji všem pevné zdraví.

+1

David | 13. 2. 2021 22:59 | reakce na Anonym - 11. 2. 2021 16:33

Pro Antonína 37 až 37,2 to ti závidím Ja mam z ničeho nic 4× až 5× do roka horečku 39,5 Jak to přijde tak to odezní 3 dny a je po všem A ani prakticky lékař neví čím to je

-1

Ann | 11. 2. 2021 22:39 | reakce na Anonym - 11. 2. 2021 16:33

Dobrý den, měla jsem to naprosto stejně. Týden po karanténě a zvýšená teplota 37,1 - 37,3. Paradoxně u covidu samotného jsem teplotu neměla. Ta opravdu přišla až s koncem karantény a držela se asi dva týdny. Lékař mě pro jistotu poslal na kontrolní test a byl už negativní, tak jsem nastoupila do práce a teplota pak odezněla.

0

Antonin | 11. 2. 2021 11:50

Covid je má noční můra . Prožil jsem nejhorší chvíle svého života , covid s kombinací zápal plic je smrtelná kombinace . Osobně jsem mi dělo vše , vysoké horečky , bolesti krku , ztráta hlasivek , nechutenství , ztráta čichu ,červené fleky po těle nejvíce na břiše , rýma , kašel a bolesti nohou. Tohle vše se dělo cca prvních 7 dnů , poté se připojil zápal plic . Marodím již 42 dnů a stav , bolesti na hrudi a problém se zadýchavani . Covid není chripečka jak si většina myslí , osobně mám strach že situace se zhorší , díky lidem kteří nevěří v závažnosti této nemoci.

+7

Jirka | 11. 2. 2021 12:43 | reakce na Antonin - 11. 2. 2021 11:50

Zdravim, byl jste v nemocnici?

-1

LP | 9. 2. 2021 1:12

Bohužel "hrdinové" dnešní doby jsou až nápadně podobní pracovníkům SS. V boji za "lepší svět" čím více lidí svou bezohledností zabijí, tím většími hrdiny se cítí

+2

Jirka | 8. 2. 2021 10:06

Zdravim, mám dnes Covid sedmý den od priznaku. Je to ten nejhorší den. Úplná slabost,

První čtyři dny stupnujici se bolesti ve svalech a kloubech, neslo spat. Pak dva dny o kousek lepší a teď udeřilo horečky nad 38C.

Dnes totální dno a nevim jak to půjde dal. Manželka to stejný. Nedá se s tím nic dělat. Prý to běžné trvá 14-21dni, tak uvidíme. Držte se všichni.
J.

0

Tryit | 28. 2. 2021 14:03 | reakce na Jirka - 8. 2. 2021 10:06

Ja dnes 6. den, prozivam nastup jakesi druhe vlny priznaku - 38 st, bolest kloubu, suche oci, zavrate, piskot v usich, ztrata a hlavne velka slabost. Prvni 2 dny byla teplota jen 37, chripeckove pocity. Pak 3.-5. den uplne "uzdraveni", plno energie. Je to houpacka.

0

Jirka | 10. 2. 2021 15:50 | reakce na Jirka - 8. 2. 2021 10:06

Jen dovětek... 9.den a Prof se to jakoby jen “rozjíždí” ??

0

Jirka | 7. 2. 2021 17:45

Neznám nic horšího než se v noci budit nedostatkem dechu. Snad se dožijeme vlády, která to zvládne a konečně začne očkovat.

-1

Eva | 6. 2. 2021 22:11

9.1.2020 mě skolil covid. Z ničeho nic, úporná bolest celých zad, bylo jasné, že to není od páteře. K tomu strašná slabost nohou, nohy mě nemohly udržet. Bolesti všech kloubů - i v zápěstí a v prstech na rukou i nohou. Příšerná únava. Teplota, A to vše přišlo snad během 2 minut. Zrovna jsem umývala vanu a už jsem to nedokončila. Nešlo to. Lehla jsem do postele a ležela v ní 3 týdny a vůbec nic nedělala. 11.1.2020 jsem byla na PCR testu a udělali mi i antigenní. Oba negativní. Všechno mě vyčerpávalo - čtení i koukání na film. Takže jsem 3 týdny čuměla do stropu, ale většinu dne prospala. První den jsem měla i velmi mírnou, ale stěhovavou bolest hlavy. Hned první den jsem si nasadila Isoprinosine, protože jsem ho měla doma v zásobě (léčím se totiž na imunologii, kde mi ho píšou a mám si ho nasadit, hned i při rýmě). Doktor mi napsal po telefonu neschopenku a řekl, že to musím vyležet, ani žádné léky mi nenapsal. Celý první týden jsem měla tak strašné bolesti celého těla, že jsem nevěděla, jakou zvolit polohu a Ibalgin ani Paralen ani Aulin mi nezabíral. Teploty mi stoupaly den ode dne výš. Bylo mi tak zle, že jsem se už neovládala a jednu noc jsem prosténala. Dokonce jsem i mluvila z cesty, pusu jsem měla otevřenou do kořán a huhňala jsem na manžela, "ať mi vyndá ty obrovské barevné korálové koule z pusy, že ji nemohu zavřít". A to jsem měla zrovna jen 38 stupňů. Vyčerpávalo mě i obrátit se v posteli, takže jsem se nejdříve musela několik minut přemlouvat, abych se obrátila. Cesta na toaletu byla krutá, nohy jsem měla slabé tak, že jsem 2x začala padat dozadu, naštěstí jsem se zachytila o skříň. Když jsem přišla z toalety, tak jsem padla do postele a 5 minut vyčerpaně ležela, než jsem dostala sílu přikrýt se peřinou. 15.1. se mi začalo špatně dýchat při cestě na toaletu, volala jsem praktickému lékaři, ten mi řekl, že pokud nemám dušnost v klidu v posteli, ať se neznepokojuji. To byl pátek. Přežila jsem sobotu a neděli a jela jsem v pondělí přímo na plicní. Tam mi udělali stěr na covid (bylo 18.1.) a poslali na RTG. Myslela jsem, že na ten RTG ani nedojdu. Na RTG zápal plic, test PCR ukázal covid. Dostala jsem Augmentin a Xarelto na ředění krve, které si musím platit (1 krabička 5.500,-) mi tentokrát napsali na náklady pojišťovny bez doplatku. Plicní lékař mi nařídil brát antibiotika a hodně pít hlavně teplé čaje na dýchací cesty. Kdybych se prý zhoršila nemám na nic čekat a mám volat záchranku. První tabletu antibiotika jsem vzala ve 12 hodin, hned jak jsem je vyzvedla v lékárně. Ještě nestihla zabrat a večer se mi začalo velmi špatně dýchat. Zavolala jsem si záchranku. Přijel záchranář a záchranářka. Našli mě v pyžamu, županu, pod peřinou a pod dekou. Měla jsem zrovna zimnici a 39 stupňů. Záchranářka byla protivná, proč jsem tak zabalená, jak prý mi má klesnout teplota, když se udržuji v takovém teple a ještě piju teplý čaj (protože viděla, že mám na nočním stole termosku a v hrnku čaj). 3x se zeptala, kolik mám let (61). Po každé mé odpovědi, jak jsem stará, se radila se záchranářem (lékař nepřijel). Udělala mi EKG, které se jí nelíbilo. Řekla jsem jí, že se léčím se srdečními arytmiemi. (Ale správně bych je na EKG mít neměla, protože na ně beru léky, které je eliminují.) Naposled se zeptala kolik je mi let a pak řekla, že zatím, ať vytrvám, že antibiotika zaberou do tří dnů. Zatím mě prý nechají doma, ale jestli se mi to dýchání zhorší ještě víc, ať je zavolám. Takže mi nijak nepomohli. Naštěstí se mi dýchání už nezhoršovalo a asi po 8 dnech se zlepšilo. Po 14 dnech od návštěvy plicního lékaře jsem šla na kontrolu na RTG, lékař řekl že zápal plic je v regresi již ze 3/4. Na další RTG mám jít za 3 týdny. Nyní mám chodit na dlouhé a pomalé procházky venku. Podle krokoměru první procházka byla 0,86 km, na víc jsem se nezmohla. Včera jsem ušla už 4 km, cítila jsem se ve formě. Ale mezi těmito dvěma procházkami jsem 2 dny nebyla schopná nikam jít. Dnes jsem nemohla vylézt ani z postele, jak jsem se cítila zbitá. Nebyla jsem schopná nic dělat, natož jít na procházku. Dala jsem péct kuře a než jsem ho dala do trouby, byla jsem úplně vyčerpaná. Každý den mám stavy krátké, třeba minutové zimnice. Pak zas záchvat horka. Díky Bohu, že jsem to přežila. Mám obtížně léčitelné těžké astma. Prodělala jsem 5 transitorních ischemických atak, mám srdeční arytmie a několik dalších nemocí. Před proděláním covidu, jsem se před ním strašně chránila, cítila jsem se velmi riziková. Viděla jsem na covid umírat maminku, když jsem se s ní byla v říjnu rozloučit. Strašně jsem se covidu bála, ale neuchránila jsem se ho. Získala jsem zkušenost, že astmatická dušnost je naprosto odlišná od dušnosti při zápalu plic. Každá rýma mi vyvolá exacerbaci astmatu. Jsem udivená, že covid mi astma nevyvolal a měla jsem ho pod kontrolou. Neumím si představit kombinaci astmatické a pneumonické dušnosti. Jsem ráda, že jsem to zvládla doma a nikomu tak hnusnou nemoc nepřeji.

+22

Šárka | 23. 2. 2021 0:00 | reakce na Eva - 6. 2. 2021 22:11

Je mi to moc líto ,co popisujete ,volali jsme sanitku pro maminku ,je ji 80 let ,řvali na ni ať chodí ,nemohla se udržet ,že nemají čas ,že prostě musí,mrzí mě doteď že jsem jim neřekla ať jdou dělat do kriminálu ,tchýně měla teplotu 39,2 a nemohla dýchat,nakonec ji odvezli a pak nám volali ať si pro ni jedem zpátky ,že nemají sanitku ,oba dva s manželem jsme taky měli Covid a manžel v horečkách jel pro tchýni ,které ještě zjistili zápal plic , takže nejen starost o sebe ale i o ní , po třech týdnech od nakažení příšerná únava ,přesněji řečeno smrtelná únava ,taky proto že jsme se nemohli vyležet a doteď nechápu jak jsme to zvládli a tchýně přežila ,cítím vztek a bezmoc když si vzpomenu na jednání zdrav.personalu a doktorů .

-2

Jana Pavlíčková | 5. 2. 2021 14:33

Dobrý den taky jsem onemocněla covidem, bolí mě strašně nohy a zada každý den jsem na prášku na bolest mimo jiné ucpaný nos přeji všem brzké uzdravení a ať to všichni zvladnem

+1

Věra | 5. 2. 2021 9:36

Spoustu lidí se ptá kdy už to konečně skončí.tak to vím úplně zcela přesně.az nás to všechny dostane.pak teprv nastane konec.

+2

Tetka Ditka | 4. 2. 2021 12:53

Zajímalo by mě, jestli můžou být příznaky covid i takovéto:
První den (21.1.) začalo škrábání v krku (léčila jsem slivovicí s propolisem), druhý den se přidala silná rýma s úplně ucpaným nosem. Zhruba 5.-6. den rýma přešla na průdušky - začala jsem kašlat - a přidaly se teploty 38C, které trvaly 1 den (vzala jsem si 1x Paralen - pomohlo to). Než nastoupily teploty, měla jsem celé dopoledne zimnici, pak mi zase bylo horko hlavně na obličeji a krku a co je nejzvláštnější, bylo mi horko jenom na pravé půlce těla a uvnitř pusy na pravé tváři. Když jsem si měřila teplotu, pod levou paží 36,3 a pod pravou paží 37,9. Při teplotách ten jeden den jsem měla slabé nohy a trochu se mi točila hlava. Vše ustalo do dalšího dne, když přestaly ty teploty. Po dvou dnech se mi únava vrátila, prospala jsem celé odpoledne. Dnes - po 14 dnech od začátku "příznaků" - se cítím dobře, akorát stále pokašlávám. Ještě dodatek - 26.1. (den po teplotách) jsem byla na antigenním testu - negativní. (zdravotnice při odběru mi ovšem řekla, že jestli jsem měla příznaky, je možné, že test vyšel negativně proto, že jsem k nim přišla moc brzo nebo zase už pozdě). Tak nevím, jestli to byl covid nebo ne... V každém případě jsem nikdy takový pocit nezažila - půlka těla hořela, druhá nic, jedna tvář uvnitř pusy hořela, druhá nic.

-1

Pepa58 | 7. 2. 2021 20:29 | reakce na Tetka Ditka - 4. 2. 2021 12:53

No hlavně nějak nechápu, proč s takovými příznaky jdete na neprukazny antigenní test. Mate jít přes doktora na PCR test a máte jasno.

+2

Tetka Ditka | 4. 2. 2021 13:02 | reakce na Tetka Ditka - 4. 2. 2021 12:53

Ještě jedna věc - je možné mít příznaky už druhý den po nakažení?

0

Lucie | 6. 2. 2021 21:42 | reakce na Tetka Ditka - 4. 2. 2021 13:02

Tetka Ditka Dojděte si na odběr krve, ze které bude zjištěno kolik mate proti látek na covid. Jen tak zjistíte zda jste ho prodělala. Stojí cca od 430 do 700 Kč. Nehradí pojišťovna.

0

Hana | 4. 2. 2021 11:22

První příznak covidu jsem měla 27.12.2020 měla jsem zimnice a hroznou bolest očí pak bolest hlavy a ztráta chuťi a čichu, teplota 38,5°C. Rýma, dusivý kašel a permanentní bolest hlavy. Neskutečná úvana a malátnost, pořád jsem spala. Dnes je 4.2.2021 a stále nemám chuť a čich. Citím se pořád unaveně a slabě, hodně se zadychávám. Není to opravdu nic příjemného a ten kdo píše že jen chřipka-hypochondři tak tomu přeju at to dostane a přesvědčí se sám o průběhu.

+9

Lucie | 6. 2. 2021 21:40 | reakce na Hana - 4. 2. 2021 11:22

Dojděte si na odběr krve, ze které bude zjištěno kolik mate proti látek na covid. Jen tak zjistíte zda jste ho prodělala. Stojí cca od 430 do 700 Kč. Nehradí pojišťovna.

0

Vít | 2. 2. 2021 20:18

Už mám za sebou 15 den od nakažení, trápí mě občasná bolest střídají se buď v noze nebo v přední části hlavy. A hlavně průjem 1-2 za den / ne každý den, tmavě hnědý až černý? Břicho mi neboli, ani nezvracím. Zaráží mě však ta barva?

0

Ivo | 2. 2. 2021 12:20

Covid ne, ale vláda je problém, který ničí tuto zemi. Většinu práce boje proti covidu odvedou kraje, zatímco nekompetentní premiér si na ministerstvo dosadí neschopného blatného, který pak čeká za stolem, kouká na svého PES a čeká a čeká a čeká, až ten bacil o němž nic neví, pomine.

+2

Tomáš | 1. 2. 2021 12:06

Byli jsme pozitivní 9. října s manželkou 32 a 39let. Dnes 1.2.2021 nevidíme světlo na konci tunelu. Já pořád nevolnosti, mdloby, noční buzení, brnění končetin, menší dušnost, únava, člověk cítí že to zasáhlo nervy. Manželka stále bez čichu a chuti a podobné příznaky...
Má někdo podobné příznaky s dobrým koncem....

+2

Marcel | 18. 2. 2021 22:41 | reakce na Tomáš - 1. 2. 2021 12:06

Manželka 37 let pozitivní 20.10.2020, jako těžká astmatička měla obavy, že to neudýchá, ale po této stránce to zvládla. 4.11. se začaly projevovat neurologické potíže. Třes rukou a zpomalená řeč byla neurologem diagnostikována jako tetanie a nasazen hořčík. Po dvou měsících se přidala křeč v obličeji a zhoršila se chůze. 15.1.2021 hospitalizována na neurologii. Vyšetření CT mozku, mag. resonance, EEG, EMG, lumbální punkce neprokázali žádnou známou nemoc. Nasazen Neurol a Rivotrill. Počátkem února se tyto ataky stupňují. V pondělí 15.2. převoz RZ do nemocnice z důvodů křeče celého těla. Po dvou dnech propuštěna, že je mladá a zdravá tak co tam s ní... (lékař z východu je asi zvyklý na těžší případy). Tak s tím bojujeme zase sami. Bohužel nám po čtyřech měsících nikdo neporadil jak z toho ven :-( Zatím teda na dobrý konec ještě čekáme.

+1

Radim | 18. 2. 2021 9:58 | reakce na Tomáš - 1. 2. 2021 12:06

Bohužel me taky i maminku zasáhl covid ja uz 14 den dušnost dnes nasazeny antibiotika boli. Me ledviny obcas mam sikene úzkosti je to des držte se :( maminka nabeh na zapal plic horečky 39.9 ale odezněly jsem rad je to šílené uz aby to skončilo ???? posílám moc zdraví a zároveň vás zdravím Radim z Teplic

0

D. | 4. 2. 2021 18:50 | reakce na Tomáš - 1. 2. 2021 12:06

Je mi 47 let. Pozitivní jsem byla 12.12. Již jsem zde psala někde níže příspěvek. Čich,chuť se mi vrátili v prosinci. Do začátku února trvalo než jsem se zbavila slabosti a zvýšených teplot. Přidala jsem k D, C jestě vitamíny B, hořčík, ženšen. Snažila jsem se chodit, dýchat čerstvý vzduch, ať tělo překoná slabost. A dnes 4.2. se konečně cítím, jako před covidem. Bolavé nohy jsem řešila stahovacími podkolenky.
Přeji všem, ať jste brzy zdraví ??

+3

Jitka | 31. 1. 2021 20:15

Pokud jsi nezažil covid a hned posléze covidový zápal plic,tak nepiš takové bludy.Po doktorech jinak nechodím,ale tohle mě zkrátko skolilo a už marodím třetí měsíc,tak ráda bych řekla,že mi je fajn??

+4

Irena | 31. 1. 2021 13:09

Přeji všem aby se jim covid vyhnul anebo měli lehčí průběh. Není mi ještě ani 60 a kromě onemocnění štítné žlázy a astmatu jsem zdravá. Covid u mne propukl 29.12 2020. Tři noci jsem se dusila a neuvařila jsem si týden ani čaj, Syn se o mne staral jako o mimino, Toto jsem nezažila ani při zápalu plic. Naštěstí jsem se vyhnula hospitalizaci ale dodnes jsem slabá že stěží obejdu barák a zase šup do postele. 10 kg dole a jsem jako hadrová panenka. Léčba po telefonu "vemte si Paralen a Stoptusin". A jako bonus mi slézá kůže na rukou a na šlapkách (jako u spály¨) a stále mám ještě průjem.

-1

Alice | 30. 1. 2021 13:35

Pozitivní jsem byla od 19.1.2020. První den před pozitivním testem mě drobila zima, trochu kašlala a naměřila jsem teplotu cca 38. Čtvrtý den jsem ztratila chuť a čich. Párkrát jsem měla střevní potíže. Včera mi skončila karanténa. Trápí mě však již skoro třetí den velká bolest levého lýtka, jako když v něm mám zabodlou kudlu. Občas mě pobolí záda. Měl někdo tyto potíže? Díky za odpověď.

0

Veronika | 15. 2. 2021 20:11 | reakce na Alice - 30. 1. 2021 13:35

Běžte na test,jestli nemáte trombózu!!!!

0

Katka | 6. 2. 2021 0:09 | reakce na Alice - 30. 1. 2021 13:35

Dobrý den.mne to začalo minulou sobotu.1den zvysena teplota.bolest tela.pocit jakoby zacinajici rýmy.bolest usi.bolest v krku.v nedeli lepsi.za 3dny absolutní ztrata chuti a cichu.jinak bych nic nepoznala.zjistena pozitivita.po 5ti dnech se mi přidaly bolesti zad a bolesti v nohách a rukách.celou dobu mam prujem bez bolesti.a abych nezapomněla bolesti hlavy a momentálně si hmatam zvětšené uzliny na krku a tlaci me v krku.4.den od ztráty cichu.chuti se mi začala vracet chut.

0

Jana Pavlíčková | 5. 2. 2021 14:14 | reakce na Alice - 30. 1. 2021 13:35

Dobrý den taky jsem onemocněla covidem, bolí mě strašně nohy a zada každý den jsem na prášku na bolest mimo jiné ucpaný nos přeji všem brzké uzdravení a ať to všichni zvladnem

0

Ra | 30. 1. 2021 17:32 | reakce na Alice - 30. 1. 2021 13:35

Ájo, jak psali borci níže, kupte v Lidlu magnézium, mě to funguje solehlivě, když to přeženu s chytrou vodou a beru mě pak křeče a bolesti v lejtkách. Tohle je to samý, tělo je po nemoci vyplavený , ten hřčík fakt funguje.

0

Ra | 29. 1. 2021 22:45

Taky to mám za sebou 51 a nejenom já. Matka 75, brácha 45, neteř 13, synátor 19 ten to vůbec nechytil a to jsme pili z jedný láhve v době kdy jsem měl být nejnakažlivější (paradox) + nekolik přátel (vánoční večírek). A řeknu vám ničeho se nebojte, u všech stejný průběh První 2 až 3 dny běžné nachlazení , potom to na 2 až 3 tny trocu přitvrdí (suchý dráždivý kašel ůnava u někoho teplota) po sedmém dnu se to zlomí a desátý den jste OK.

-14

Zdena | 14. 2. 2021 22:39 | reakce na Ra - 29. 1. 2021 22:45

Tak to vám přeji. Ale nechápu, jak to můžete považovat za průběh obvyklý pro všechny. Sama jsem covid zrovna prodělala a není to žádná legrace a to jsem nemusela na pohotovost. Jsem mladší ročník, téměř nemarodím, sportuji, ale tohle mne opravdu skolilo. Opatrnost je naprosto na místě.

+2

Berounsky | 10. 2. 2021 17:13 | reakce na Ra - 29. 1. 2021 22:45

Vážený, Vy jste vůbec nepochopil, že nebezpečnost Covidu je právě v tom, že NEMAJÍ všichni stejný průběh. Já 47, manželka 40, babička 75 a dcera 11. Manželka již 18 dní leží, těžký kašel a veliké bolesti na hrudi, a byly chvíle, kdy v posteli plakala, že se bojí, že umře - až tak strašně jí bylo. Posledních 12 dní bez jakékoli změny a je jí stále velmi špatně. Já to dostal o 4 dny později a můžu říct, že už nemůžu. 14 dnů horeček 39, zimnice a totálního vyčerpání a stále ani náznak zlepšení. Babička 10 dní nevstala z postele, sotva si dojde na wc. Nemá teplotu ani kašel, ale nemá sílu na nic. Jediná dcera je bez příznaků. Toliko k Vašemu "u všech stejný průběh".

+4

Berounsky | 17. 2. 2021 19:41 | reakce na Berounsky - 10. 2. 2021 17:13

Edit o týden později. Já i manželka stále docela silný kašel a to i přes dobrání antibiotik. Sice se snažíme nějak fungovat (musíme - důvod napíšu níže), ale vše se zdá nad naše síly. Dnes jsem musel ujít asi 200m a měl jsem pocit, že to prostě nedám. Možná se někdo budete podivovat, proč neležíme v posteli, takže zde je ten důvod: Babička to nezvládla a zemřela. Takže máme hodně vyřizování i přes náš stav. Mimochodem, je až absurdní jakým stylem fungují v nemocnicích aby "zabránili covidu". Kopíruji ze zprávy co jsem posílal synovi, proto bez diakritiky: "Byli jsme v nemocnici pro babiciny veci a papiry. A musis tam projit tou jejich branou, zadat rodny cislo, zmerit teplotu atd... A Eman ve skafandru se nas pta: "Nejake priznaky, teplota, kasel, bolesti, dusnost atd....?" A my: "Ano, vsechny. Uz 3 tydny mame covid." To kosmonauta rozhodilo, chvili nevedel co rict a pak rika: "...hmmm aha, tak jdete dovnitr." Vubec nechapu k cemu tu komedii tam hrajou..." To je vše k mému editu původního příspěvku do diskuze.

+1

Jan | 30. 1. 2021 8:50 | reakce na Ra - 29. 1. 2021 22:45

Asi nevíte, že příznaky a průběh je velmi individuální...vzhledem k tomu, že celá vaše rodina měla takový podobný průběh, znamená to, že máte něco vrozeného, takže jste odolnější, avšak mnoho lidí na to velmi trpí

+4

Ra | 30. 1. 2021 16:12 | reakce na Jan - 30. 1. 2021 8:50

Jene to já samozřejmě vím že každý to má troch jinak, já chci jenom uklidnit lidi co z toho mají strach , že to není nic fatálního. Dokonce i moje máma 75, která by mohla přednášet na sympoziu hypohondrů to dala v pohodě zrovna taj jako mí přátelé a jejich rodiny. Nechci to zlehčovat , měl jsem asi 2x v životě chřipku a tohle je horší, hlavně v tom že u chřipky vám za 2 až 3 dny záčiná bejt dobře, u tohoto to naopak začne nabírat na síle, ale jak jsem psal , tělo je chytrý, pak zafunfuje. Máma si sice stěžuje že nemá chuť, ale já ji podezírám, že ji nikdy neměla podle toho co servíruje, když se u ní někdy o víkendu stavím na oběd.

+3

Jan | 31. 1. 2021 12:07 | reakce na Ra - 30. 1. 2021 16:12

Jak pro koho no.... nějakých 90% to má určitě v pohodě, někdo má prostě jen smůlu...zatím se neví, co hraje hlavní roli, ale zdá se, že věk je vedlejší role

0

Vlasta | 29. 1. 2021 13:29

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, jestli je tu někdo, kdo byl pozitivně testován na covid bez jakýchkoliv příznaků. Jsem 4. den po testech a nic mi není, na test jsem šla náhodou a ani nevěřila, že by mohl vyjít pozitivní. Mohu tedy čekat, že příznaky teprve příjdou? Děkuji za odpověď.

+1

Marie | 1. 2. 2021 14:33 | reakce na Vlasta - 29. 1. 2021 13:29

Spíše očekávejte že covid nemáte, já už jsem týden po testování, byla jsem preventivně, výsledek negativní a stále nic.

+1

Roman | 28. 1. 2021 10:57

Dobrý den,
covid pozitivní od 27.12. Ale již od 25. mi byla zima. Teploty jsem neměl, ale slabost strašná, únava pernamentní, někdy snad jsem měl pocit, že smertelná, skoro jse tahal nohy. 8 den jsem skončil v nemocnici, dušnost.. ale přešlo to a po 3 dnech jsem byl doma. Asi 13.1. jsem šel do práce, cítil jsem se dobře. Po 4 dnech ale zase brutální propad, stejný náběh jako znovu při nové koroně. Zima, malátnost, nevolnost, rozjel se mi zas reflux, neskutečné pocení, pocit horečky ikdyž jsem měl 35,6. Čili jsem zase doma na PN, mam ATB, podle doktora to muže byt něco jiného.. Ale motá se mi dost hlava, a mám i silné záškuby svalů v těle, včetně brnění tváře. Dnes mě vzbudila bolest a pulsace v lýtku, tak snad nemám ucpanou někde tepnu.. Cítím se celkově pořád slabý, unavený, mozek mi jak kdyby vypíná. Do toho divný pocit stresu, nervozity.. Musel jsem se vypsat, trápí mě to. Je mi 36. Mám histaminovou intoleranci...

+1

Jiří | 7. 2. 2021 14:45 | reakce na Roman - 28. 1. 2021 10:57

Zdravím. Jak to u vás pokračuje? Mám totiž podobné příznaky. Navíc k tomu mám bolesti břícha a křeče v oblasti tlustého střeva. Po návratu do práce 3 dny ok a pak se mi zase vrátila velká únava, křeče a teploty

0

Veronika | 29. 1. 2021 19:41 | reakce na Roman - 28. 1. 2021 10:57

Dobrý den, také jsem měla brnění v obličeji, vlastně vše, co popisujete. Dopovala jsem se hořčíkem. I teď po 4 měsících se to sem tam objeví, momentálně mě trápí silena bolest nohou od kolen dolu. A to teď budu mít 34, doposud zdravá, ale už si připadám jako hypochondr, neustále něco bolí, velká únava, ale je to období.. klid a pak se to zase vše ozve.. už jsem z toho dost vyčerpána.. držte se, vím jak vám je.

+1

M | 6. 2. 2021 19:34 | reakce na Veronika - 29. 1. 2021 19:41

Jako hypochondři si nepřipadejte. Po týdnu mi začalo ,,bublat” na plicich a když jsem zavolal do nemocnice na pohotovost tak paní doktorka hned že covidový zápal plic a okamžitě se sem rozjela rychlá. Když pánové přijeli tak mě prohlídli a řekli že jim to tak nepřijde. Je mi 24, mam lehke astma a nikdy mi nebylo hur nez behem tohohle svinstva

0

Dvorakova | 28. 1. 2021 18:44 | reakce na Roman - 28. 1. 2021 10:57

Take mam HIT.
Na zaskuby bych zkusila magnezium.

0

Dave | 27. 1. 2021 20:30

Nechci nijak zlehčovat nemoc, to nedělám, ale přiznejme si, vláda na tom vydělává, minimálně její velká část, co by jim jinak bylo do nás, obyčejných smrtelníků. Nemusíte tento komentář hned soudit, jak říkám, nechci zlehčovat nemoc, která může mít ošklivý dopad, ale je to něco na zamyšlení

-4

Jan | 28. 1. 2021 7:43 | reakce na Dave - 27. 1. 2021 20:30

Ano chápu...máte pravdu...hlavně po finanční ztrátě je tato situace dnešní nejhorší....a k tomu je ten covid i pěkné pekelná nemoc...2. V jednom

0

Dave | 4. 2. 2021 10:28 | reakce na Jan - 28. 1. 2021 7:43

Přesně tak. Já teda mám ve svém okolí jen pár lidí, kteří covid chytili, všichni měli jen lehký průběh, akorát jedna osoba zemřela, jenže tam byl problém spíš zápal plic, než covid. Sám jsem to nejspíš prodělal ještě předloni v zahraničí, ale jediné příznaky byly respirační problémy a únava. Samozřejmě, není to tak u každého, četl jsem komentáře tady, může to být mnohem horší. Co spíš pozoruji, to jsou narůstající psychické problémy, ale podle mého názoru na ně mají vliv spíš opatření a izolace, znám to z vlastních zkušeností. Ve městě, kde bydlí moje přítelkyně, pár lidí skočilo z okna a to už při první vlně. Teď to začíná být opravdu velký problém, protože to narůstá

0

Franta | 27. 1. 2021 18:15

Prodelal jsem Covid-19 pred 14 dny. Nic moc vazneho. Teploty, bolesti hlavy, bolesti krcni patere. Od te doby ale trpim silnymi vypadky pameti. Pri zvysenem stresu naprostou dezorientaci. Je mi 40. Do te doby jsem nemel zadne problemy. Premyslim dokonce, ze budu muset skoncit v praci. Nejsem schopen absorbovat nove veci, zpracovavat je a drzet tempo.

+2

Jan | 27. 1. 2021 8:35

Máte někdo také gastrointestinální problémy ? bolesti břicha, průjmy, dušnost atd...? nevím jak si s tím poradit...nejhorší je ta nevolnost a točení hlavy z toho...

0

Jiří | 7. 2. 2021 14:59 | reakce na Jan - 27. 1. 2021 8:35

U mě to začalo akutním prujmem cca týden. Pak týden v pořádku a pak se mi to vrátilo i s teplotami. Velký úbytek na váze, křeče v břiše a nechutenství. Test na covid mi ale vyšel negativni. Tak že mě poslali na sono, krev a vyšetření stolice - vše v pořádku. Další týden se můj stav začal zlepšovat a následující týden zase vše na novo. Poslali mě tedy na CT břicha - naštěstí vše ok. Začal jsem se zotavovat a cítit se lépe. Křeče v břiše přetrvavaly ale citil jsem se plnej energie. Vrátil jsem se tedy do práce a po pár dnech teď zas ležím v posteli s teplotami, únavou, bolestí kloubů a píšu tenhle příspěvek. Trvá to už skoro 2 měsíce, stolice hraje všemi barvami, někdy řídká někdy hustá + k tomu mám ucpaný nos a bolí mě v krku. Připadám si jako neschopnej debil. Přítelkyně tu kolem mě kmitá, máme rozdělaný dům a já jsem schopnej jen ležet, maximálně uvařit jídlo. Podotýkám že mi vyšel test negativně na což mi v nemocnici řekli že se to klidně stát mohlo.

0

Emil | 29. 1. 2021 10:37 | reakce na Jan - 27. 1. 2021 8:35

Ano jsem pozitivní taky průjem a krece mám předepsanou smectu a hylak a pomáhá to, předtím jsem byl14 krát na wc denně hrůza prostě ktomu obrovská bolest zad a kloubů a mlhavé vidění jinak bez horecek takže bych řekl že celkem pohoda proti druhým kteří mají těžký průběh. Přeju brzké uzdraveni všem.

0

Honza | 27. 1. 2021 10:21 | reakce na Jan - 27. 1. 2021 8:35

Ano mám chvíle, kdy mě přepadne taková divná nevolnost od žaludku, nemám skoro vůbec chuť k jídlu, k tomu se pak přidá bolest za krkem a motolice, člověku je někdy horko, někdy zima a člověk je z toho bez nálady

+3

Jan | 27. 1. 2021 10:35 | reakce na Honza - 27. 1. 2021 10:21

Úplně to stejné...občas mám pocit, za mám horečku, mám i červené tváře, ale teplotu zvýšenou nemám...je to blázinec

+2

Honza | 27. 1. 2021 10:38 | reakce na Jan - 27. 1. 2021 10:35

Přesně, úplně to samé, cítím že mi tváře a uši hoří a teplota je cca 36,7°C, večer se mi ten pocit horka přestěhoval z obličeje do zad. Člověk si už připadá vážně jako blázen.

+1

Pavca | 26. 1. 2021 20:37

Mám covid, hrozně mě bolí noha nemůžu vůbec chodit. Jak v kyčle tak holení kost, a záda. Teplotu mám zvýšenou noha mě hrozně bolí. Mám 56 kg, 168 cm žádná nadvaha. Mám astma ale kasel zatím nemám nemůžu ale ležet, chodit nespím. Měl prosím někdo taky bolest nohy v holeni a kyčli co pomohlo?

+3

Danka | 8. 2. 2021 14:27 | reakce na Pavca - 26. 1. 2021 20:37

Pavčo, ano....v listopadu jsem měla covid a dodnes mám bolest v tříslech, kyčli, přes koleno a holení kost..a bederní záda...nevím, co s tím...nevím, jak dlouho to ještě bude trvat...zkouším cvičit, protahovat svaly, ale téměř s nulovým účinkem. Jen doufám, že v létě to už odezní....

0

M | 6. 2. 2021 19:43 | reakce na Pavca - 26. 1. 2021 20:37

Prvních 5 dnů jsem to měl stejně. Bolel mě snad každý kloub v těle a nejvíc mi na to pomohli asi analgetika na předpis ( konkrétně aulin)

0

sunstarsky | 28. 1. 2021 5:08 | reakce na Pavca - 26. 1. 2021 20:37

ano, moje mamka si stěžuje na značné bolesti nohou ...

0

Jitka | 26. 1. 2021 22:45 | reakce na Pavca - 26. 1. 2021 20:37

No mě bolely obě nohy od kolene po kyčel (asi ne tam moc jak Vám) a zabral Algifen.

+1

Martina | 1. 2. 2021 13:43 | reakce na Jitka - 26. 1. 2021 22:45

Mě taky šíleně bolely stehna po kyčle, nemohla jsem ani spát, také zabral algifen. ?? Teď mám už od pátku motání hlavy. S tím mi asi algifen nepomůže. ??

-2

Petra | 30. 1. 2021 9:33 | reakce na Jitka - 26. 1. 2021 22:45

Neskutečně mne bolí nohy i v klidu ...jde to přes zadek až do zad ...nemůžu pokrčit nohy v posteli protože jinak se ta bolest stupňuje ...nemůžu se ani ohnout...nikdy jsem se s tímto nesetkala, takže netusim co to je ...jinak mi vůbec nic není ...za jak dlouho vám to přestalo ?

0

Martina | 1. 2. 2021 13:48 | reakce na Petra - 30. 1. 2021 9:33

U mě tato bolest trvala asi 4 dny, fakt neskutečná, ani jsem se nevyspala. Taky jsem takovou bolest nezažila. S algifenem jsem se vyspala, pak to začalo na novo. Za pár dní to přešlo - asi 4 ndy celkem. Začaly jiné problémy s hlavou. Začala bolet a motá se mi. Nevím co je lepší.

0

Filip | 31. 1. 2021 19:14 | reakce na Petra - 30. 1. 2021 9:33

Dobrý den,

jsem v současné době také pozitivní, celé to začalo právě bolestmi v zádech, které přešli přes zadek do stehna a lýtka až chodidla. Mám od srpna vyhřezlou ploténku a bolesti byli také takové, nicméně se o moc zlepšovali než přišel COVID. Mám tu britskou variantu, tak nevím, jestli je v tom nějaký rozdíl. Nicméně čím dál více mám pocit, že ty bolesti jsou spíše od nemoci a ne od ploténky. Zkusím asi ten Algifen a uvidím, jestli pomůže. Také nemohu chodit, stát, sedět, ohnout se, spaní je utrpení. Jinak Covid mám už 7 dní.

Přeji brzké uzdravení

F

0

Anče | 17. 2. 2021 16:21 | reakce na Filip - 31. 1. 2021 19:14

Určitě to není od plotýnky. Mám to taky - neskutečná bolest od zad, přes celý zadek, po obou stranách stehen, lýtek až k prstům. Nemůžu sedět, ležet, chodit. V noci brečím bolestí. Léky nepomáhají. A to všechny další příznaky. Mám Britku je určitě horší než běžný. Nikdo to nepodceňujte. Kdo nezažil, neuvěří.

-1

sunstarsky | 28. 1. 2021 5:09 | reakce na Jitka - 26. 1. 2021 22:45

děkuji za radu, za ten Algiften :)

0

Lenka | 26. 1. 2021 9:17

Dobrý den je tu někdo kdo byl při covidu otekly?

+1

Miroslava | 10. 2. 2021 13:10 | reakce na Lenka - 26. 1. 2021 9:17

Můj manžel střídavě otékal. Prvně to byly oči, poté nohy, ruce, intimní partie, obličej, který přetrvává dodnes

0

Jan | 26. 1. 2021 9:50 | reakce na Lenka - 26. 1. 2021 9:17

Dobrý den, i tohle je možné...škála symptomů nebere hranic...i takové případy se objevují

0

Zuzana | 26. 1. 2021 7:44

Ahoj všem, i já se podělím se zkušenostmi, protože si nevím rady se stavem už měsíc po Covidu. Třeba někdo bude mít podobnou zkušenost a poradí, uklidní.
Je mi 37. Pozitivní test 18.12 už dva dny předtím mi bylo zle, pocit kamení v břiše a na zvracení, od 17.12 zimnice několik dní. Od samého začátku jsem trpěla na neskutečnou bolest v kříži, na kterou leky moc nezabíraly. Po ucpaných dutinách, týdenním 18ti hodinovém spánku za den, bolestmi v kříži a zimnicí se mi udělalo na den dobře. Říkala jsem si supr, už bude fajn, když další den vystoupily bolestí hlavy. Permanentní týdenní bolesti hlavy, kdy opět prášek byl chvilková záležitost. Nicméně po týdnu bolesti hlavy přišel den kdy mi opět bylo dobře. Byli to již dva týdny, tak jsem si říkala supr, je to za mnou. Bohužel den další jsem se vzbudila a neskutečně se mi motala hlava. Motala se mi pořád, celý den. V leže, sedu, když jsem šla, ale i když jsem ležela a jen se třeba otočila. Hned se se mnou začal celý svět točit třeba 5 minut v kuse. To trvalo další tyden. Před týdnem jsem se nechala uschopnit. Motání hlavy víceméně po týdnu odeznělo a zustalo už jen snesitelnych pár zamotání hlavy během dne, které hned odezněly. To trvalo do dnes. Zhruba, ale dva dny zpět se mi rozjela zase hlava a bolesti, az do teď. Dnes mě vzbudila ve 4 ráno, ale co hůř. Vstala jsem v 7 s neskutečným motáním hlavy, ale jiným než doteď. Takovým, že mě to táhne ke straně, musím se podepřít. Zase jsem jak na vlnkách. Cítím jak mi to jede celým tělem. Vubec nic jakože zamotání, které hned skončí. Úplně ta koordinace je mimo. Jít do práce tak tam zahučím do nějakého stroje. A o to mi jde. Od února nastupuji do nového zaměstnání. Budu pracovat v provozu, mezi masinami, nekdy ve výšce. Bojím se, že tohle absolutně nemůžu zvládnout. Dnes bych jít do práce to prostě nedala. Každou chvíli by mě to tahlo bokem. Nevíte nekdo jak řešit tohle? Díky

+1

Bohumil | 17. 2. 2021 17:31 | reakce na Zuzana - 26. 1. 2021 7:44

Jak jste na tom ted? Mam to same uz mesic po covidu. Jako by byl clovek na male lodi, ktera oluje na rozbourenem oceanu. Vim naprosto o cem mluvite a jak se citite.

0

Iveta | 8. 2. 2021 15:41 | reakce na Zuzana - 26. 1. 2021 7:44

Troufám si to odhadnout na poruchu rovnováhy vnitřního ucha

0

Jan | 26. 1. 2021 8:29 | reakce na Zuzana - 26. 1. 2021 7:44

Dobrý den...mělo by to časem odeznít...prášky na tohle nejsou...je to pouze imunitní odpověď na zbylé buňky koronaviru, která u vás zůstaly nebo tzv."duch covidu" takže ta stopa, kterou zanechal za sebou...hlavní je neztrácel naději...jednou to bude dobré...ale do té doby se to může třeba zlepšit s poté zas přijít znova v horší podobě...ale časem se tyto ",relapsy" budou zlepšovat

0

Dagmar | 15. 2. 2021 11:40 | reakce na Jan - 26. 1. 2021 8:29

Zdravim, covid jsem mela v rijnu a uz jsem si v lednu rikala ze dobry, ale v pulce ledna zas tyden slabsi priznaky. Ale vraci se mi divny pocit v nose, a ted mi zacally závratě uz asi čtvrtý den, i kdyz jen lezim a otocim se, dnes uz jsem na vlnach cely den v kuse. K tomz nechutenstvi a slabost. Přesně jak píšete vy

0

Zuzana | 26. 1. 2021 8:41 | reakce na Jan - 26. 1. 2021 8:29

Moc děkuji za odpověď

0

Jan | 26. 1. 2021 8:48 | reakce na Zuzana - 26. 1. 2021 8:41

Ikdyž vím jak je těžké v některých chvílích myslet pozitivně... také musím nastoupit do školy...ale v tomhle stavu někdy nejsem ani schopný jít na krátkou pocházku...ale nejsme v tom sami... snad se všichni co nejdříve vyléčíme!

0

Jan | 25. 1. 2021 10:48

Dobrý den...chtěl bych se tady podělit o můj příběh průběhu infekce covid-19.
Takže...nejdříve bych chtěl říct....je mi 17 let, nikdy jsem neměl žádné zdravotní problémy, sportuji každý den, cvičím, zdravě jím...žádné potíže.... 23.12 jsem se nakazil koronavirem...první týden jsem si myslel, že mám jen nachlazení, nebo tak...po 7 dnech to bylo lepší a najednou 9. den velké zhoršení stavu....nebyl jsem schopný se pořádně nadechnout, cítil jsem, že nemůžu mluvit, že to mé plíce nezvládají...měl jsem silné bolesti na hrudi a zároveň bolesti zad....13. den se k tomu přidaly zažívací problémy, bolesti břicha, hlavy, závratě, zimnice, horečky, malátnost, zrychlený krevní tep ( někdy jsem měl pocit, že se srdce snaží dostat ven z těla...myslel jsem si že už mám infarkt...) , dále bolesti v krku, silná rýma, bolesti očí, záněty vedlejších nosních dutin, pocit chladu uvnitř těla ( neustále) a velmi silné úzkosti a strachu...tohle jsem nikdy nezažil....opravdu se každý den modlím, a´t už je mi lépe a budu schopný se vrátit zpět do normálního života, jako jsem vedl před infekcí.Nyní je to jako na houpačce...nikdy nevíte, co vás daný den zrovna bude bolet, nebo zda se vůbec ráno probudíte a neumřete na srdeční zástavu, nebo selhání ledvin, pneumonii... snažím se najít útěchu v tom, že v tom nejsem sám a že to bude rozhodně lepší...avšak v nemálo chvílích, kdy vám je opravdu špatně a nemůžete pořádně dýchat, je velmi obtížné myslet pozitivně.... Nikdo mi už nevěří, všichni říkají, že jsem hypochondr.... někdy nejsem schopný ani dojít na WC....před mou infekcí jsem byl názoru, že jestli se nakazím, tak budu mít určitě lehký průběh...že to bude trvat max 2 týdny a pak hurá zpět do normálního života...ale bohužel se tomu tak nestalo...

+8

Irena | 26. 1. 2021 21:13 | reakce na Jan - 25. 1. 2021 10:48

Dobrý den, nejste v tom sám, sice jsme už padesátiletí, prodělali jsme to s manželem v listopadu, manžel skončil v nemocnici na kyslíku, 75%postižení plic covidovým zápalem. A to jsme si taky mysleli, že nás to nepostihne, jezdím celoročně na kole 20km denně do práce, myslela jsem si, že mám dobrou imunitu a nebyli jsme schopni se ani zvednout z postele, všechny příznaky jako vy a to já neměla tedy tak vysoké horečky, tak se držte, jsem ráda, že jsme to zvládli, manžel se teď cítí výborně, mně se vrací bolest hrudníku, kterým to začalo, nikdy mě záda nebolela. Nevěří, kdo to nezažil nebo měl štěstí na lehčí průběh. Hodně pomohla dechová cvičení, silné vývary, byliny, nespočet čajů, hodně procházek postupně, mě to nejhorší trvalo týden, manžel asi cca 3týdny. Bude vám postupně lépe, ale hypochondr určitě nejste, to by vám potvrdilo spousta lidí z mého okolí, se kterými to zamávalo

+7

Bara B | 26. 1. 2021 12:51 | reakce na Jan - 25. 1. 2021 10:48

Ahoj,

Koukam ze jsme na skoro stejne vlne.Mimochodem je mi 27 a mam astma.Ze zacatku to taky vypadalo na pohodu..Po tech 8-9 dnech se mi to zaclo zhorsovat.napr.unava,zablokova necele telo,bolest a tize na hrudi do toho bolesti nosnich dutin..Kdyz zacnu pomalicku neco delat ,tak me prijde ze me telo se zablokuje a rekne dost.. Z dnesni noci- :nemohla jsem dychat a lapala po dechu.´
Jsem na neschopence od 4.1.2021..
Dnes jsem byla na dalsich testech PCR,abych mohla jit na nejake vysetreni(doufam,ze bude negativni)..
Drz se!Snad bude lip.

+1

Jan | 27. 1. 2021 7:47 | reakce na Bara B - 26. 1. 2021 12:51

Dobrý den,
pořád doufám v zázrak, že se jednoho dne probudím zdravý a tak to i zůstane...Ale zatím se snažím myslet optimisticky, takže beru věc taková, jaká ve skutečnosti je.
Je to opravdu boj....ani vitamíny a odpočinek nijak extra zvlášť nepomáhají...Snad bude lépe!!

+1

Honza | 25. 1. 2021 11:02 | reakce na Jan - 25. 1. 2021 10:48

Honzo rozumím všemu co si popsal, já jsem popisoval svůj průběh včera. Snad když vydržíme, bude lépe,ale rozumím, že už je člověk z toho na nervy. Držím palce.

+1

Jan | 25. 1. 2021 12:35 | reakce na Honza - 25. 1. 2021 11:02

Mám kolem toho ale celkem pozitivní myšlení(nebo alespoň se snažím), určitě to časem přejde a budeme schopni se vrátit zpět k normálnímu životu....Všem, kteří tohle také prožívají, a´t už s horšími, nebo lehčími příznaky přeji plno sil a nervů k vydržení této nemoci, zvládneme to!!

+3

Jan | 25. 1. 2021 10:47

Dobrý den...chtěl bych se tady podělit o můj příběh průběhu infekce covid-19.
Takže...nejdříve bych chtěl říct....je mi 17 let, nikdy jsem neměl žádné zdravotní problémy, sportuji každý den, cvičím, zdravě jím...žádné potíže.... 23.12 jsem se nakazil koronavirem...první týden jsem si myslel, že mám jen nachlazení, nebo tak...po 7 dnech to bylo lepší a najednou 9. den velké zhoršení stavu....nebyl jsem schopný se pořádně nadechnout, cítil jsem, že nemůžu mluvit, že to mé plíce nezvládají...měl jsem silné bolesti na hrudi a zároveň bolesti zad....13. den se k tomu přidaly zažívací problémy, bolesti břicha, hlavy, závratě, zimnice, horečky, malátnost, zrychlený krevní tep ( někdy jsem měl pocit, že se srdce snaží dostat ven z těla...myslel jsem si že už mám infarkt...) , dále bolesti v krku, silná rýma, bolesti očí, záněty vedlejších nosních dutin, pocit chladu uvnitř těla ( neustále) a velmi silné úzkosti a strachu...tohle jsem nikdy nezažil....opravdu se každý den modlím, a´t už je mi lépe a budu schopný se vrátit zpět do normálního života, jako jsem vedl před infekcí.Nyní je to jako na houpačce...nikdy nevíte, co vás daný den zrovna bude bolet, nebo zda se vůbec ráno probudíte a neumřete na srdeční zástavu, nebo selhání ledvin, pneumonii... snažím se najít útěchu v tom, že v tom nejsem sám a že to bude rozhodně lepší...avšak v nemálo chvílích, kdy vám je opravdu špatně a nemůžete pořádně dýchat, je velmi obtížné myslet pozitivně.... Nikdo mi už nevěří, všichni říkají, že jsem hypochondr.... někdy nejsem schopný ani dojít na WC....před mou infekcí jsem byl názoru, že jestli se nakazím, tak budu mít určitě lehký průběh...že to bude trvat max 2 týdny a pak hurá zpět do normálního života...ale bohužel se tomu tak nestalo...

0

Jolana Květova Matiova | 23. 1. 2021 13:55

Jelikož procházím tou nemoci je to docela zákeřné špatně se dýchá dušnost bolest hlavy ktomu na omdleni je to hrozný stav ten kdo tím prošel také ví že to není žádná sranda dávejte lidi na, sebe pozor hlavně co mají oslabenou imunitu jako jaa.

+1

D. | 23. 1. 2021 5:54

Nechápu lidi, kteří nemají z covidu respekt. Myslí si , že mají super imunitu a hlavně si tou nemocí neprošli.
Byla jsem pozitivní 12.12. Prošla jsem mírnějším průběhem teplota, slabot, bolest hlavy , ztráta čichu a chutí.
Už jsem se chystala vrátit do práce a dostala jsem zánět dutin, teplota, slabost.
Opět jsem se cítila asi 3 dny dobře a vrátila se mi teplota kolem 37,2 a slabost. Výsledky krve v normě.
Až teď jsem se dozvěděla od sestřičky ,která slouží v nemocnici, že se covid vrací ve vlnách. Vyléčíte se a bum jste zase v prd..
Dlouhodobý covid.
Obvodní doktorka Vám řekne : čekejte, odpočívejte to odezní.
Nikdo neví ,kdy to skončí. Kdy Vám bude dobře. V práci čekají , kdy už se vrátíte a nechápou, že ještě nejste zdraví.
Přeji Všem, ať jste zdraví a pokud dostanete to svinstvo ,ať se brzy uzdravíte.

+4

Marcela | 28. 1. 2021 23:32 | reakce na D. - 23. 1. 2021 5:54

Přesně s tím souhlasím, v práci čekají, mozek by šel, ale tělo vám to nedovolí. Mě to propadlo 23.12.a stále ležím v posteli. A nejlepší je, že mám mírný průběh. Začalo to strevnimi potížemi, potom bolest zad a nastoupila ukrutna rýma. Myslela jsem si, že je to viroza jako každý rok. Testy 4.1. Antigenni negativní a 8,1, Pcr test pozitivní., od vánoc do zač. Ledna stále s rýmou. Lehký průběh bez kašle. Ale bohužel dnes 28.1.stale ukrutne pocení, únava, slabost. Mám Bectereva, tak to přikládám jako minus. Hnusná je psychika, každý den týden co týden se vzbudit, pokud usnete, a je vám stále stejně hnusně. Mezitím tak 3 dny na střídačku, kdy to vypadalo nadějně a druhý den je to pryč. Ale člověk má být rád za mírný průběh, což jsem, ale kdy skončí. Už mám taky, 50, takže žádná šuhajka.

0

Honza | 24. 1. 2021 16:35 | reakce na D. - 23. 1. 2021 5:54

Moc děkuji za tuto diskusi, byl jsem už zoufalý z toho, že nemůžu najít informace od lidí s podobnými zkušenostmi. Je mi 50 let a vždy jsem se snažil nestěžovat si a spíš vše ze zdravotních problémů přecházet. Mě začalo být špatně 4.1., nejprve jsem si myslel, že se o mě pokouší žaludeční viróza, ale po cca 4 dnech přišlo motání hlavy, bolest hlavy, zimnice a ztráta čichu a chuti a velké nechutenství. Po týdnu od prvních příznaků jsem nastoupil na PN,OL mě poslal na PCR výtěr s negativním výsledkem, ale ty divné stavy se zvýšenou teplotou pokračovaly. Přidal se i občasný kašel, požádal jsem OL o RTG plic a odběr krve, jelikož OL nechce návštěvy v ordinaci, volal mi, že RTG je v pořádku a výsledky krve taky, že to tedy bude nějaká viróza, ať vydržím. Mě je nejhůř vždy dopoledne, tak už jsem nevydržel a ve středu 20.1. jsem si nechal na odběrovém místě Synlabu odebrat krev a za 1290 Kč si nechal stanovit protilátky na COVID. Teď v pátek jsem si volal o výsledky a v laboratoři mi sdělili, že všechny 3 skupiny IgM,IgA i IgG mám pozitivní na COVID s tím, že skupina IgG je silně pozitivní a to znamená, že jsem v nedávné době prodělal infekci COVID a že už se tvoří protilátky. Pracovnice laboratoře, která mě sdělovala výsledky mi řekla, že na tento nový typ viru každý reaguje individuálně a že to může u někoho trvat delší dobu. Doma to zřejmě kluci s manželkou prodělali také, pouze s rýmou a krátkodobou ztrátou čichu a chuti a i když už jsou v pořádku, nejstarší syn cítí jen něco málo a to trvá už 3 týdny.Mě se čich a chuť pomalu vracím někdy mám pocit , že už cítím téměř vše, někdy cítím méně. V pohodě ale nejsem, z práce mi volají, kdy už přijdu do práce, já mám stav přes den, kdy mi je tak na hodinu-dvě dobře,ale pak přicházejí takové divné stavy únavy a nevolnosti a takových divných depresí. Doma mám pocit, že už mě mají taky za hypochondra. Ale chtěl bych požádat všechny,ať toto onemocnění opravdu nikdo nezlehčuje a nedělá si z těch co to postihlo legraci.

+13

Dobra | 27. 1. 2021 19:19 | reakce na Honza - 24. 1. 2021 16:35

souhlasím se vším co jste napsal o průběhu a tělesných dopadech.Jsem doma už 4 týden a je mi stále zle od žaludku,unavená.Nebere to konce a včetně rakoviny mě už napadá všechno...

0

Honza | 27. 1. 2021 19:26 | reakce na Dobra - 27. 1. 2021 19:19

Přesně,ty myšlenky na to co bude jsou hrozné. Já dnes vyrazil na procházku, bylo to celkem příjemné, najednou mě začalo být divně od žaludku a byl jsem rád, že jsem dojel domů. Zase nemám vůbec chuť k jídlu a člověk má takovou divnou nevolnost. Jediné co mě uklidňuje je to, že nás je víc s tímto průběhem a asi musíme opravdu vydržet.

0

Tomas | 21. 1. 2021 13:21

Pozitivní s manželkou 9 října, věk 32. A 38. Smrtelně stavy, běhá to po těle a hledá to slabinu - člověk se loučil že životem. Jelikož máme tri děti, tak jsme to přečkali doma, ale nikomu to nepreji zažít. Dnes 21.1. chodíme do práce - velká únava, sem tam infarktové stavy, sem tam dušnost, zle od žaludku, mrtvění končetin asi hlavně nervová soustava....

+3

Věra | 21. 1. 2021 21:09 | reakce na Tomas - 21. 1. 2021 13:21

No a ? Co mají říkat týraná zvířata, nebo ta, na kterých se provádí pokusy.

-17

Eduard | 8. 2. 2021 5:45 | reakce na Věra - 21. 1. 2021 21:09

..Co to trepeš za nezmysly..Skus,uvidis ako blbo ti bude a potom komentuj

0

sasa | 25. 1. 2021 13:27 | reakce na Věra - 21. 1. 2021 21:09

Je třeba si covid zkusit Věro , a pak si ten svůj příspěvek čti v posteli 3x denně !!!

+10

Prorok | 18. 1. 2021 21:06

Dobrý den, chtěl bych touto cestou oslovit tupé ovce. Ptáte se proč tak nelibé oslovení?
Rád vám to objasním. Z průzkumů vyplývá,že průměrné IQ českého občana je 98. Ovšem s příchodem pandemie toto číslo nejspíš rapidně degradovalo. V době kdy veškerá čísla jasně a nevyvratitelně poukazují na nejhorší stav v celé EU je možné pořádat demonstrace a jiné pseudožvásty viz BM.Není možné uvolňovat jakékoliv opatření jelikož "vůdci" stáda se zmohou na pouhopouhý copyright ostatních států a přípravu orné půdy pro zasazení dalších lží.Pár důvodu k objasnění mého znepokojení. Nedostatek vakcín,jejich ůčinost,délka ůčinosti, "nesystém", který se aplikoval a bohužel nadále aplikuje.Je to asi procento toho co bych tu mohl napsat.Ovšem doufám, že budu mít ještě možnost zodpovědět jakýkoliv dotaz. S pozdravem Prorok

+6

Lada | 16. 2. 2021 15:54 | reakce na Prorok - 18. 1. 2021 21:06

Psát o IQ Čechů s despektem a nevědět ani, jak se píše slovo účinnost a chybějící mezery za čárkami v souvětí - to vše ubírá jaksi vašemu příspěvku na důležitosti :-) .

+1

Vava | 9. 1. 2021 21:03

Mám covid já přítel i dcera. Ztratili jsme čich a chut a měli teploty. Dceru 10 let neskutečné bolí hlava, je pořad unavená a jen spí. Je to humus nemoc. Chvilku vám je dobře a pak to zase prijde a je to horší a pořad dokola. Drzte se všichni kdo to mate.

+4

Věra | 21. 1. 2021 21:15 | reakce na Vava - 9. 1. 2021 21:03

Když dceru 10 let bolí hlava, určitě ne z covidu. Před 10 lety totiž covid ještě nebyl.

-17

Jiří | 7. 2. 2021 15:17 | reakce na Věra - 21. 1. 2021 21:15

Paní Věro, kdyby vaše inteligence dosahovala větších hodnot, jistě by vám došlo, že paní myslela věk dcery a ne trvání nemoci. Bohužel jsem narazil na vaše další příspěvky a opravdu mě to utvrdilo v tom, že jste hloupoučká

+4

Robin | 7. 1. 2021 23:11

Ahoj, vakcíny které vláda objednává vůbec nechrání je to jedna velká lež akorát z nás dělají blbce spíš je zatím něco jiného.

-6

Eduard | 8. 2. 2021 5:48 | reakce na Robin - 7. 1. 2021 23:11

A dokazy?Si zaockovany 2x po sebe a dostal si Covid s tazkym priebehom?

0

Jitule 34 let | 7. 1. 2021 19:44

Dobrý de. Také bych ráda, sdílela svojí zkušenost. Prodělala jsem covid od 10.12 do 26.12 karantena. Velká bolest těla, 5 dnů bolest hlavy, únava , zvýšená teplota je 37,4 každý den něco jiného, střevní a zažívací problémy. Když už jsem myslela že mám konečně po 27.12 mě najela migréna, zvracela jsem, nesnesla hluk, světlo bolest očí takhle mě to bralo 6 dnů v kuse a 7 den se k tomu přidalo : bolest svalů,kloubů, hlavy,zad a prsou v noci mě bolesti budí a budí mě křeče do prstů na rukou. Už jsem z toho vyčerpaná. Vyšetření krve v pořádku, vypadá to na postcovidovi syndrom, který mi napadl nervovou soustavu. Už mám druhý předepsaný drijak a nic nezabírá. Podlé lékařů ani sami nevědí co mají dělat. Nic na bolest nezabírá a kdy se vše srovná není známo??. Nepodceňujte své příznaky a problémy. Mějte se hezky

+3

Věra | 21. 1. 2021 21:17 | reakce na Jitule 34 let - 7. 1. 2021 19:44

No a ? Co mají říkat týraná zvířata, nebo ta, na kterých se provádí pokusy.

-4

Andy | 12. 1. 2021 21:47 | reakce na Jitule 34 let - 7. 1. 2021 19:44

4.11 jseměla pozitivní test. Lehčí průběh bez teplot mírná únava, ale bolest hlavy. Po 3 týdnech nástup do práce. Měsíc celkem v pohodě, tetkom bolest hlavy, bolest a napětí ve stehnech. Dcera 16 let prodělala covid se mnou po 2 měsících tromboza mozkových žilnich splavů ani lékaři sami nevylučujou, že to mohl způsobit covid. Takže vtipalci s hláškou lehká chřipka opravdu ne. Myslím, že následky nás mohou dohnat i několik měsíců po prodělaní. Všem přeji zdravíčko a svět bez covidu.

+3

Věra | 21. 1. 2021 21:18 | reakce na Andy - 12. 1. 2021 21:47

Covid 19 je trest za to, jak se lidstvo chová ke zvířatům.

-4

Dáša | 9. 1. 2021 1:07 | reakce na Jitule 34 let - 7. 1. 2021 19:44

Zajímalo by mě, jestli jste byla v mládí něčím očkovaná, jestli jste kuřačka, jestli máte autoimunitní nemoci, jestli máte nadváhu. Jestli máte dostatečnou hladinu D vitamínu (to se dá zjistit z krve)?

0

Jitule 34 | 11. 1. 2021 10:03 | reakce na Dáša - 9. 1. 2021 1:07

Dobrý den Dáši. V dětství jsem měla všechny běžné očkování. Nikdy jsem nebrala drogy a kutila jsem 1 rok v 17 letech. Alkohol také nepiju. Hodně jsme jezdili na kole a občas chodili cvičit do posilovny. Je pravda že mám za sebou operaci apendix a illeus. Porod 1 mrtvé dcery a porod 2 zdravích dětí. V 10 letech jsem měla oboustranný zápal plic. Zánět průdušek a to slezlo na plíce léčba cca 2 měsíce. Jinak běžné virozy a a záněty močových cest. Jinak o ničem nevím. Podle krve mám vše v pořádku. A vitamín D,vitamín C a zinek užívám pořád.

0

Jitule 34 | 11. 1. 2021 10:05 | reakce na Jitule 34 - 11. 1. 2021 10:03

Vážím 56 kg a výška 160 cm. Žádná poruchu imunitního systému nemám

0

Věra | 6. 1. 2021 20:20

po covidu asi po 8 dnech velké rýmy nastalo zhoršení.Nemohla jsem se nadechnout,nemohla jsem ani chodit,snažila se jako astmatici dýchat do pytlíku,upřímně ani nevím,jak se mi podařilo přežít.Nejhorší byly tak 4 dny,pak se to začalo zlepšovat a celkem po 3 týdnech jsem mohla do práce.Uběhl asi měsíc a půl a najednou panické záchvaty,tinitus v levém uchu,neskutečné ůzkosti,které zmírnují po lécích od lékaře.Nevím kdy to skončí,nikomu to nepřeju,nezbývá jen doufat v zázrak

+2

Věra | 21. 1. 2021 21:24 | reakce na Věra - 6. 1. 2021 20:20

https://www.denik.cz/zvireci-denik/pokusy-zvirata-pes-kocka-laborator-inspekce-utulek-veterinarni-sprava-20191122.html

-8

Věra | 29. 1. 2021 8:12 | reakce na Věra - 21. 1. 2021 21:24

žiju na vesnici,mám od mládí vřelý vztah ke zvířatům a jsem proti týrání jakýchkoliv
živých tvorů,včetně toho,jak se nyní chová dobytek na pastvinách nebo rádoby
ochrana zvěře tzv.myslivci.Je toho hodně a vy neházejte všechny na jednu hromadu
přeji pevné hlavně duševní zdraví

+1

Eduard | 8. 2. 2021 5:52 | reakce na Věra - 29. 1. 2021 8:12

a co to ma spolocne s diskusiou o Covide..?

0

Jolana | 2. 2. 2021 20:08 | reakce na Věra - 29. 1. 2021 8:12

No to se nedivím, páč jsi kráva.

-1

Petra | 6. 1. 2021 15:34

Sdílím svoji zkušenost s covidem: Momentálně mám 25. den od prvních příznaků, měla jsem snad vše od nekončících horeček (na který už pak ani Paralen nepomohl), přes bolesti hlavy až po ztrátu chuti a čichu.
Dnes už mi zbyla “jen” extrémní únava a mozek jakoby v mlze, spletu si při mluvení např. slova jako snídaně/večeře a včera/zítra. Přijdu si jak praštěná palicí.
Manžel má skoro měsíc od prvních příznaků a nedávno svůj stav zhodnotil jako “ráno pět kroků dopředu a večer deset zpátky”, nevydrží celý den pracovat, navíc má stále střevní problémy.
Oba jsme frustrovaný, protože nemůžeme normálně fungovat. Praktik nám řekl, že musíme vyčkat, že má nemoc různé trvání. OK, samozřejmě budeme trpělivě vyčkávat a doufat, co jiného, ale jak dlouho je příliš dlouho?

+7

Jiří | 7. 2. 2021 15:24 | reakce na Petra - 6. 1. 2021 15:34

Zdravim. Jak konkrétně probíhají střevní obtíže u vašeho manžela? Mám velké křeče, střídavě průjmy, bolesti a nechutenství. Chci jen zjistit jestli je na tom někdo zrovna tak. Předem děkuji za odpověď

0

Věra | 21. 1. 2021 21:29 | reakce na Petra - 6. 1. 2021 15:34

No a Co ?

-6

monika | 15. 12. 2020 19:44

Mám postcovidový syndrom, nemocná jsem 102 dnů. Díky za tento článek.Myslím, že by se tomuto tématu měla věnovat pozornost. Už jen proto, že tento stav může trvat i půl roku a člověka uvrhne do existenční (existenciální) krize. Stejně jako autorka článku mám pocit, že je "dlouhý covid" nebo postcovidový syndrom ignorován. Ráda bych přispěla něco z mých zkušeností k tomuto tématu. Chci říci předem, že tento příspěvek nepíši kvůli šíření paniky, nýbrž pro podporu lidí, kteří teď prožívají stejné nebo podobné chvíle jako já a vím, jak je důležité, aby se necítili sami.

Je mi 30 let, a než jsem dostala covid byla jsem fyzicky ve skvělé formě. Už od dubna jsem byla neustále na slunci, čerstvém vzduchu a měla hodně pohybu. Byla jsem zkrátka fit a cítila se super. Od cca 2 měsíce, kdy se můj stav nelepšil jsem se začala obracet se na různé odborníky ve zdravotnictví, ale ze všech stran přicházely stejné reakce. Víme o tom málo, nevíme jak pomoct. Nevíme co to přesně je ani jak to léčit. Praktická lékařka mi při poslední návštěvě řekla, že vypadám od pohledu zdravě a že k tomu nějak nesedí co říkám. Odebrala mi krev, která neprokazuje žádné větší výchylky od normálu. Taky mi řekla, že mám zřejmě psychický (panický) problém ať si najdu spíš psychologa. Dostala jsem také žádanky na vyšetření srdce a plic. Tohle zde píšu jen proto, abych nastínila, jaký pohled na to mají praktičtí lékaři. Nehodnotím. Třeba mají pravdu, souhlasím, že se k tomu všemu psychika přidává. Ale nemyslím že je to primární jev.

Mám naštěstí známého imunologa, který se věnuje (nejtěžším) covidovým případům v nemocnici, ale také pomáhá mě (alespoň prostřednictví e-mailů) celou tuto nemoc "ustát". Začátek covidu (prvních 10-15 dní) jsem měla mírný. (Únava, bolest hlavy, lehce zvýšená teplota) hodně jsem spala a myslela jsem, že se po pár týdnech zase zapojím do normálního života. Ovšem opak byl pravdou. Po cca 15 dnech se stav začal zhoršovat a v těle mi začala kolovat bolest. K tomu se připojily zvýšené teploty a tělesný pocit jako bych právě dostala takovou tu "opravdovou bolavou" chřipku, kdy bolí každý dotyk těla (svaly).Zimnice, pocení.. Měla jsem dny, kdy jsem se nemohla ani zvednout z postele. Prakticky jsem v posteli doteď- s tím, že po těch 3 měsících už si zvládnu jít třeba uvařit jídlo. Bolest mi kolovala- zažívacím traktem (žaludek, střeva) , hlava, plíce( záda) , hrudník, pocit jakobych se nemohla dostatečně nadechnout, bedra, sedací nerv, hrudní kost (možná i srdce) , horkost a pocit suchého těla i zevnitř a tím spojený pocit na zvracení (nauzea) , točení hlavy, k tomu se mi také úplně odkrvily končetiny ( nejčastěji během spánku- jsem se vzbudila a necítila ruce a nohy )měla jsem pocit jakoby mi je někdo "zaškrtil"...nebo pak ledové končetiny i po několika hodinách pod peřinou. (asi Cévy), hučení v uších , nerovnováha,a samožrejmě oslabený čich/chuť - respektive ze zacatku to byla uplná ztráta , po pár týdnech se vnímání vrátilo, ale už ne jako předtím.Některé druhy vůní necítím. (Abych jen upřesnila bolest- žaludek bolel tak, že jsem se nemohla narovnat, bolest sedacího nervu byla taková že nešlo chodit.V bedrech bylost zpusobovala, že si nešlo sednout.)

..... to všechno se mi v různých intervalech dělo a něco stále děje v těle. Některé příznaky už vymizely , některé se objevily třeba před pár dny. Řekla jsem si, že to přece musím nějak "rozhýbat", rozproudit tělo i přes odpor , které klade, že to s trochou vůle zvládnu. Vždy se po hodině fungování v bytě (kdy volím nenáročné aktivity) tělo začne jakoby stahovat (svaly, nervy, nevím ..zkouším to jen přiblížit) a já se musím odebrat zase do postele.
Web politic body jsem také před nějakou dobou našla a vyhledala tam některé rady, které teď na sobě testuji. Potvrzuji, že jsem byla ráda, když jsem web objevila, najednou bylo mnohem jednodušší bavit se o všem třeba doma a s ostatními lidmi ,kteří (když jste sami) nevěří a také to svádí na jiné věci. Když tam ale spousta lidí popisuje stejné příznaky , je to uvěřitelnější pro všechny. Imunolog se kterým vše řeším mi potvrdil, že přesně stejné příznaky -"jako přes kopírák" má spousta lidí. Nicméně řešení doktoři neznají. Praktická lékařka o tom vždy mluví jako o „únavě po viróze“ ,která časem odezní. Bohužel tato únava vyřadí člověka na několik měsiců ze života, přijde o školu, práci…někdy třeba i o partnera.. a nemá se jak o sebe postarat, jak finančně tak ani prakticky. Myslím, že se to hodně zlehčuje.

Co se psychiky týče, ať jste jakkoliv v klidu, smířili jste se s tím, meditujete, pracujete na sobě, máte terapeuta, ale v momentě, kdy "to"sedne třeba na srdce, spustí se různé arytmie a bušení srdce různé podivné nepříjemnosti a vy nevíte kdy to skončí a jestli vůbec...je těžké být v klidu. Psychika se hned přidá a vše se jen umocní. Panické ataky a podobné projevy přichází ale až jako reakce na to, co se s tělem děje. Dále pak při delší době, kdy hrozí , že přijdete o své jistoty. (nulový příjem, placení nájmu,)…

A teď by to chtělo něco hezkého nakonec ) tak třeba jsou i věci co pomáhají. Bezhistaminová dieta, trocha pohybu, WHM (wimhof method), meditace, aspoň virtuální kontakt s přáteli, a když je někdo s vámi ) ps. postcovidový syndrom už není nakažlivý

+23

Eva | 2. 2. 2021 19:45 | reakce na monika - 15. 12. 2020 19:44

Prakticky jsi popsala jak de citim ja. Onemocnela jsem v pulce dubna. Zacalo to palenim v nose. Na ORL mne udelali vyter nosnich dutin a pry to bylo viralni. Zadny test na Covid. Doma jsem se izolovala sama. Bolest v bedrech,svalu, unava ,ukrutna bolest hlavy a za ocima. Moc jsem spala. Prakticka lekarka mne odbyla a ja vse prodelala doma sama . Presvedcena ze mam plno priznaku ktere spolu nesouvisi. Bolest na hrudi jsem vysvetlovala ze trpim refluxem. Bolest hlavy a oci pry trojklany nerv. Jen uz je to osm mesicu a ja mam opakovane porad priznaky. Ledove nohy pod dekami a brneni koncetin. Unava. Bolesti kloubu. To co jste Moniko popsala. Jak zavrate ,nechutenstvi ,ani cich neni stopricentni. Take jsem unavena . Je to jak na houpacce. Snad se to zlepsi.

+1

Lucie | 22. 1. 2021 18:59 | reakce na monika - 15. 12. 2020 19:44

Dekuju za váš článek. Jsem na tom hodne podobne. Od. 18.12 2020. Mi není dobre. 14.1.2021 jsemnse vratila do práce a 19.1.2021 jsem znova na nemocenske. Preji hodne brzke uzdraveni vam i ostatnim.

0

Věra | 21. 1. 2021 21:31 | reakce na monika - 15. 12. 2020 19:44

https://www.youtube.com/watch?v=427VmQGeIfI

0

Jolana | 13. 1. 2021 15:44 | reakce na monika - 15. 12. 2020 19:44

Zdravím ,také jako bych to psala já ,je to hrozné ,ale musíme vydržet

0

Ivana Schneiderová | 7. 1. 2021 18:47 | reakce na monika - 15. 12. 2020 19:44

Jako bych to psala já... Plus každodenní strach o to, jestli přežiji další den.. Já 34 let, nekuřák.. Momentálně 3 měsíce po covidu a zrovna blokace krční, hrudní i bederní páteře ??Ale to zvládneme ????

0

Ivana | 1. 12. 2020 10:35

Taky jsem nevěřila že covid existuje.Az když 14.10.odpoledne se mi udělalo zle točila se mi hlava myslela jsem že do rána to přejde a půdu do prace.Omil ráno už jsem nevstala z postele horečka šílená bolest hlavy oči těla.10 dalších dní navim co se kolem mě dělo.Kdyz jsem myslela že to mám za sebou přidal se oboustranný zápal plic po dalším týdnu infekce močových cest dnes je 1.12.a já stále beru antibiotika a o tom že bych šla do konce roku do prace doktorka nechce ani slyšet.Takze to není jen chřipka bacha na to a dodržujte pravidla.

+5

Jan | 10. 11. 2020 18:42

Děkuji za tento článek.Jsem rekreačni sportovec,pracuji v zahraniči a vikendy jsem doma.Teď mam za sebou dva neg.testy i přesto že 4 tyden bojuji s bolestmi hlavy migren.stavu,zavratě,tlaky a bolesti za očima,bolesti a záněty v krku jak na houpačce,únava jak na houpačce,brněni rukou, tyden jsem ležel pak se to zlepšilo a po dvou dnech znova,vydržim hodně ale věřte že tyto bolesti nemaj nic společného s chřipkou ani migrénou.Zažil jsem hodně ale tyto bolesti jsou jiné a zdlouhave a hlavně se vraci.Jako by mi uvnitř něco napadalo záněty me stare nedolečené zdrav.problemi a zkoušelo to co odola a co neodolá.

+8

Věra | 21. 1. 2021 21:41 | reakce na Jan - 10. 11. 2020 18:42

https://www.youtube.com/watch?v=le0GIvbxiqE

0

Jan hus | 10. 11. 2020 17:08

Toje teda kokotina

-13

Papája | 21. 1. 2021 15:11 | reakce na Jan hus - 10. 11. 2020 17:08

To fakt není. Mám podobné stavy jako Jan. Tři týdny po prvních příznacích a každý den mě bolí hlava a krční páteř. Kašel taky ještě nepřešel. Tak se hoďte do klidu, husí.

0

Zuzka. K | 10. 11. 2020 7:39

Velice zajímavý a přínosný článek ke Covidu. Také trpím Covidem a to už přes měsíc. A už v průběhu 15 dní se u mne mezi příznaky horečky, ztráty čichu, šílenými bolestmi hlavy, křeče, silné slabosti také objevili úzkost a třes. Musím však říct, že ty úzkosti přišly spolu s nemocí, nebyly to jen pouhé obavy. Najednou z ničeho nich se začnete třást a máte úzkost. A to v pravidelných intervalech. Vůbec nevíte co se s Vámi děje a nic moc na to nezabírá. Pomohlo mi vědomí toho, že v tom nejsem sama. Napsali mi lidé se stejnou zkušeností. Snažim jsem se pokaždé dělat něco pro druhé, abych nevnímala tolik tu úzkost, začala jsem psát pro ostatní utěsující dopisy.

+5

Pavlína | 31. 12. 2020 17:50 | reakce na Zuzka. K - 10. 11. 2020 7:39

Zuzko, mám covid 14 dní a přesně jak popisuješ - třesy, úzkosti, závratě... Nejvíce v noci a dopoledne, to nejsem schopná se ani pohnout. Noci nesnáším, už večer se bojím, jak noc přežiju.
Přešly šílené bolesti hlavy, vrací se čich, ale úzkosti jsou pořád se mnou...
Ráda bych věděla, jestli už je Ti lépe. Doufám, že ano!

0

Silvie | 18. 12. 2020 23:07 | reakce na Zuzka. K - 10. 11. 2020 7:39

Dobrý den. Já mám covid měsíc a mám už jen 37,1-37,3 st. C. každý den, bolest svalů na nohou, závratě, a zánět na průduškách.Z práce mi volají zda to zvládnu v práci a nechápou co jim říkám jak mi je. ??Už jsem z toho zoufala

+3

Pepe | 10. 11. 2020 5:40

Každý potřebuje poznat sám.

+1

Eva | 9. 11. 2020 17:42

Michale, je vidět,že jsi opravdu hloupý, až se s tím setkáš tak bude pozdě, chraň se a hlavně nekvákej hověziny... Přeji ti, aby jsi se stim nesetkal, je to svinstvo ani nevíš jaký...

+15

Evie | 9. 11. 2020 15:07

To není jen Covid, i když tam je to jeden z typických projevů nemoci. To je víc takových stavů. Neschopenka ukončena, šup, jedeme do plného provozu! Ideálně dohnat, co se nestihlo! A spousta nemocí, na které se neschopenky normálně nedávají, imunitní choroby, chronické nemoci, které nejsou vidět, ale ovlivňují výkonnost. Jenže lidé, kteří jimi trpí, si kolikrát ani netroufají stěžovat u doktora. Protože co by tam tak řekli? "Já jsem tak unavená, že kolikrát nezvládnu na jeden zátah umýt ani nádobí, tolik mě bolí záda, a rodina po mně pořád něco chce?" "No to je ve vašem stavu normální, to je příznak, máte to už dvacet let, tak jste si snad zvykla, děti za chvíli vyrostou..." "Mě tak bolí koleno... a prostě se necítím zdravý. A manželka chce rekonstruovat kuchyň svépomocí." "Nojo, to víte, operovat to nejde, tak tady máte nový prášek, lupněte ho tam, sice vám to trochu naruší ledviny a játra, takže se budete cítit ještě míň fit, ale tu bolest to na chvíli přerazí." Pak se divíme, že lidi blbnou za homeopatií a alternativními směry, přitom jediné, co jim chybí, je respekt k jejich zdravotnímu stavu a dostatek odpočinku, který je ovšem dneska dražší než platina s brilianty dohromady.

+27

Blanka | 9. 11. 2020 13:33

Článek otevřel téma, o kterém také přemýšlím. Po rakovině, operacích a ozařování jsem byla ráda, že se postupně dostávám z únavy, léčba přitom dále trvá už několik let, ale je mi fajn. Nikdo se neptá, jestli můžeš fungovat doma , v práci, to se prostě očekává automaticky po "ukončení" nemocenské....Proto vím, jaké to je dlouhodobě se cítit mizerně. Už z toho důvodu to nechci prodělat... nikdo neví, jak a na jak dlouho ho to postihne... od toho, že ani neví, že je nemocný, přes lehký průběh, nebo stav, kdy musí do nemocnice. Za pár měsíců a let budeme chytřejší, i ti, kteří jsou teď velmi "chytří a přemoudřelí", zatím je třeba vytrvat a nepanikařit, ale ani nezlehčovat... pomohlo mi moc nepřemýšlet do budoucna, ale vydržet každý den a doufat, že zítra bude líp a pak zase o něco líp a užívat si maličkosti....

+24

Petr Marvan | 9. 11. 2020 12:03

Zdraví je bohužel především byznys.... Jako ostatně všechno ??

0

jiri@seznam.cz | 9. 11. 2020 11:08

takové keci se mi líbí je to ve Vaší hlavě
tak mi frajere řekni proč epilepsii ještě nevyléčili

+5

Renata | 9. 11. 2020 9:54

Jakoby to bylo o mně..

+3

Kim | 9. 11. 2020 8:06

To celkem popisuje můj stav

+6

Pavla | 9. 11. 2020 8:59 | reakce na Kim - 9. 11. 2020 8:06

I můj po měsíci nemoci.

+9

Michal | 9. 11. 2020 5:23

To je pindů,kvůli blbé chřipce,že jo-hypochondři ?

-247

Fanda | 27. 2. 2021 7:24 | reakce na Michal - 9. 11. 2020 5:23

Jseš mentálně zaostalej, čili debil! Debilita je take diagnoza, nikoliv nadávka!

0

Davídek | 21. 2. 2021 15:18 | reakce na Michal - 9. 11. 2020 5:23

Ty si ale debil ??

0

Markéta | 20. 2. 2021 14:04 | reakce na Michal - 9. 11. 2020 5:23

Blbe

0

Lenka | 19. 2. 2021 15:16 | reakce na Michal - 9. 11. 2020 5:23

A ty jsi co chytráka ?

0

Milan | 8. 2. 2021 12:44 | reakce na Michal - 9. 11. 2020 5:23

Bohužel, i u nás v rodině se najdou jedinci s takovým názorem. A právě tito svým nezodpovědným chováním dotáhli covid k rodičům. Matka před pár dny zemřela a otec s tím ještě bojuje. Uvědomte si, že vaše zlehčování a ignorantsví není jen projevem svobody slova, ale že má i důsledky a pak máte na rukou krev.

+1

Jitka | 31. 1. 2021 20:09 | reakce na Michal - 9. 11. 2020 5:23

Ty jeden blbečku,nic zlého ti nepřeji,ale pokud jsi covid neprožil,myšlen horší průběh ,tak tady neplácej takové plky.

+2

Milu | 11. 1. 2021 17:50 | reakce na Michal - 9. 11. 2020 5:23

Michal se, očividně baví provokací. Smutné je, že provokací nemocných. Michale je třeba najít si zábavu, která neuráží.

+2

Jitule 34 | 7. 1. 2021 21:34 | reakce na Michal - 9. 11. 2020 5:23

Pane Michale asi jste nikdy ničím neprošel. Já mám za sebou už hodně. A když žijete v domnění, že lidi kteří mají opravdu velké zdravotní problémy si vše vymýšlí tak si zajděte sám se sebou. Nepřeji nikomu nic zlého,ale na takové jako jste vy dojde a vzpomenete si co je chřipka.
Myslím že vy patřit mezi lidi kteří si ničím neprošel.

0

Iveta | 5. 1. 2021 15:22 | reakce na Michal - 9. 11. 2020 5:23

Taky jsme mysleli že to nic není a najednou to máme celá rodina.
Mám strach o syna který jen leží a pomalu nevnímá, najednou názor měníš a chápeš že jsi hrozně hloupý. Přeju Ti hodně zdraví.

0

Eva Vasilwnkova | 18. 12. 2020 15:15 | reakce na Michal - 9. 11. 2020 5:23

Není to chripka už týden umiram v horečkach.

+1

František | 26. 1. 2021 13:56 | reakce na Eva Vasilwnkova - 18. 12. 2020 15:15

Je mi 65 let a nedá mi abych nepopsal to co jsem osobně zažil. Asi tak před dvěma lety jsem náhle ztratil čich a chuť. Vše se postupně vrátilo v pozměněné podobě. Nikdo mi v té době nedokázal říci proč. Potom přišly bolesti nohou, kolen,kyčlí, dušnost a úzkost. Obezil jsem pohyb, na psychiku jsem bral léky, bolest nohou byla přičítána artróze a stáří. Vše přetrvává, s různou intenzitou, dodnes. V té době mi nikdo nedokázal říci skutečnou příčinu. Teprve dnes si dávám vše do souvislostí a rád bych se o tuto zkušenost s ostatními podělil.
V té době jsem pracoval v prodejně, často přicházel do styku s lidmi ale o koronaviru tenkrát neměl nikdo ani tušení.

+1

Mirka | 25. 1. 2021 19:58 | reakce na Eva Vasilwnkova - 18. 12. 2020 15:15

Jak dlouho se Vas to drželo? Lezim už desátý den ??.. A začínám být zoufala celkem. Chuť a čich už se nějak vrací, ale ty Teploty... I z toho co čtu jak to může dlouho trvat.

0

Eva Vasilwnkova | 18. 12. 2020 15:15 | reakce na Michal - 9. 11. 2020 5:23

Není to chripka už týden umiram v horečkach.

+1

reny | 10. 11. 2020 17:51 | reakce na Michal - 9. 11. 2020 5:23

Žádná chřipečka to teda není! Vlastní zkušenost, střední věk!

+3

Ivka | 10. 11. 2020 8:41 | reakce na Michal - 9. 11. 2020 5:23

Kamaráde, nevím, jestli zápal plic je blbá chřipka!!! Víš o tom vůbec něco??

+3

Eva | 10. 11. 2020 5:03 | reakce na Michal - 9. 11. 2020 5:23

Debile

0

Eva | 9. 11. 2020 17:41 | reakce na Michal - 9. 11. 2020 5:23

Michale, je vidět,že jsi opravdu hloupý, až se s tím setkáš tak bude pozdě, chraň se a hlavně nekvákej hověziny... Přeji ti, aby jsi se setim nesetkal, je to svinstvo ani nevíš jaký...

+6

Radka | 9. 11. 2020 16:43 | reakce na Michal - 9. 11. 2020 5:23

Ty opravdu jsi Krétén
MICHALE. Nechtěj poznat tuhle nemoc. Nepřeji ti aby jsi ji dostal,nebo tě bolela každá kustka v těle, nebo byl unavený a nedej bože nemohl ses nadechnout a dusil se kašlem. A hlavně aby ti někdo neřekl že jsi hypochondr. Příště až takovou věc chceš napsat tak se pořádně zamysli nad svým hloupím a pubertálním uvažovánim hvězdo.

+7

Jan hus | 10. 11. 2020 17:10 | reakce na Radka - 9. 11. 2020 16:43

Prodelal jsem covid stejne jako chřipka..při chřipce vas také bolí cele tělo a každá kustka

-3

Monika | 15. 12. 2020 20:00 | reakce na Jan hus - 10. 11. 2020 17:10

Já vím jak vypadá chřipka i pochřipková únava a postcovidový syndrom opravdu není únava po viróze. (Ještě když trvá přes 3 měsíce). Máte štěstí , prodělal jste lehkou formu covidu , ale ne každý má tak lehký průběh.

+2

Eva | 9. 11. 2020 12:59 | reakce na Michal - 9. 11. 2020 5:23

15.10. jsme se nakazila Covidem. Je mě 58 roků, sportuji, nekuřačka, zdravě se stravuji. Měla bych mít vysokou pravděpodobnost, že tuto nemoc překonám v pohodě. K dnešnímu dni jsme na tom po zdravotní stránce mizerně. Obrovská únava, deprese, smutek. Nikomu nepřeji nakažení touto nemocí. Je nepředvídatelná, zákeřná. Nedá se odhadnout, jaký bude průběh. Je to velmi individuální. Tak to prosím nezlehčujte, nerozumíte tomu.

+30

Petr česnek je nejlepší lék. | 10. 11. 2020 17:02 | reakce na Eva - 9. 11. 2020 12:59

Citace - Eva / 9. 11. 2020 12:59

15.10. jsme se nakazila Covidem. Je mě 58 roků, sportuji, nekuřačka, zdravě se stravuji. Měla bych mít vysokou pravděpodobnost, že tuto nemoc překonám v pohodě. K dnešnímu dni jsme na tom po zdravotní stránce mizerně. Obrovská únava, deprese, smutek. Nikomu nepřeji nakažení touto nemocí. Je nepředvídatelná, zákeřná. Nedá se odhadnout, jaký bude průběh. Je to velmi individuální. Tak to prosím nezlehčujte, nerozumíte tomu.

+3

Gabi | 9. 11. 2020 16:32 | reakce na Eva - 9. 11. 2020 12:59

Úplně Vám rozumím. Jsem 4 roky po prodelane virove infekcí Cytomegalovir, musela jsem odejít z práce, Ty 4 roky mě živí manžel, mám velké potíže jako chronický unavovy syndrom, neurologické potíže, bolesti. Nikdo mi zatím nepomohl z řad lékařů a teprve letos jsem se odhodlala požádat o invalidní důchod, neb se nedokážu už často postarat sama o sebe... a nikoho to bohužel nezajímá... prosím opatrujte se a chraňte se a tyto víry nepodceňujte...

+9

Edita | 9. 11. 2020 18:38 | reakce na Gabi - 9. 11. 2020 16:32

Naprosty souhlas!!! I ja cytomegaloviry,herpes viry,plicni chlamydie=priserne,priserne,pr iserne.Odbolesti,unavu po paralyzujici uzkosti.Reci typu "ma to kdekdo" -neberu.A hypochondrii zamitam uplne.Nemam o sebe strach.Telo si reaguje po svem.Musi se to zazit.Jako syty hladovemu neveri,tohle je o tomtez.Mmch.-znamy na kovid zemrel.

+2

Pavel | 9. 11. 2020 9:17 | reakce na Michal - 9. 11. 2020 5:23

No nepřeju ti nic zlého, ale až to dostaneš ,vzpomeň si na svoje pindy a modli se ať máš lehčí průběh-hrdiny jako ty tahle společnost určitě potřebuje

+116

Libuše | 9. 11. 2020 22:38 | reakce na Pavel - 9. 11. 2020 9:17

V prosinci jsem více než tři týdny ležela s horečkami a úporným kašlem. Vysmrkávala jsem a vykašlávala krvavé hleny. S obtížemi jsem si uvařila čaj. V únoru se obtíže vrátily a přidaly se další - průjem a žaludeční nevolnost. Trvalo to déle než pět týdnů. Přesto mám značné bolesti mezi lopatkami když kašlu. Stále jsem unavená a vyčerpaná, bolesti zad, svalua kloubů mám neustále a nejhorší je to v noci. Svůj dech cítím jakou zatuchlý až hnilobný. V červnu test na covid negativní, rentgen plic v pořádku. Nejsem fňuka, je mi 66 r., pět let mám CHOPN. Prosím, ať už je mně dobře. Hodně zdraví nám všem. Vřelé díky zdravotníkům a těm co se starají o to, abychom měli teplo, světlo, vodu a nezbytné
potřeby pro každodenní život.

+15

Zuzana | 26. 2. 2021 11:02 | reakce na Libuše - 9. 11. 2020 22:38

Dobrý deň, boli ste aj v nemocnici alebo ste sa na covid liečili len doma?

0