Diskuze k článku:

Dlouhý covid. Ignorujeme pacienty, kteří se nám nehodí do krámu

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Pavel | 9. 11. 2020 9:17

No nepřeju ti nic zlého, ale až to dostaneš ,vzpomeň si na svoje pindy a modli se ať máš lehčí průběh-hrdiny jako ty tahle společnost určitě potřebuje

+223
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Michal | 9. 11. 2020 5:23

To je pindů,kvůli blbé chřipce,že jo-hypochondři ?

-465

Diskuze k článku:

Lukáš | 1. 12. 2021 21:27

Zdravím všechny,rád bych se zde rozepsal jak jsem se po nekolika měsících konečně dostal do téměř normálního stavu (jako před covidem) a ačkoliv je to zde pro mnohé tabu, tak ano, díky antidepresivům a díky tomu, že jsem konečně svou hlavu přesvědčil o tom, že nemám žádné vážné onemocnění. Takže kde začít, v dubnu prodělaný covid po dvou týdnech zpátky do práce a myslel sem, že kromě větší únavy se nic neděje, ale to vše se změnilo první dávkou očkování. Přibližně 3dny po začali zažívací potíže, obrovská únava, pochybování sám o sobě v základních věcech, bolesti svalů v oblasti břicha a zad. Přibližně týden po očkování jsem už nevstal z postele a donutilo mě to jit k doktoru. Náběry, sono vše v pořádku. Další týden se nic nezlepšovalo takže znovu pohovor s praktikem a informace, že to mám v hlavě ať se prostě hodím do klidu - nevěřil jsem tomu a o doktorovi začal pochybovat - základní chyba. Snažil jsem se 4 měsíce z toho dostat studováním všemožných vitamínů, minerálů, bylinek a samozřejmě možných nemocí. Snutná pravda je, že když člověk propadne beznaději a studiu příznaků na internetu téměř vždy zjistí, že má rakovinu. V mém případě toto bylo umocněno tím, že má mamina zemřela ve 40ti letech na rakovinu slinivky a mě je práve 35let - takže už se to blíží. Žádne mnou nastudované suplementy - vit C, D3, komplet B, probiotika ani bylinky nepřinesli dlouhodobý účinek - řekl bych spíše placebo tím že jsem věřil, že právě to co sem zrovna začal užívat mě konečně zachrání. První co mi opravdu začalo fungovat byla třezalka poté jsem se opravdu cítil lépe po všech stránkách, ale stejně to bylo jak na horské dráze chvíli lepší chvíli hell. Dočetl jsem se, že třezalka se nemá užívat jak 6 týdnů takže jsem po této době vysadil a cca po týdnu vše zase špatně. Toto zjištění mě, ale dovedlo k tomu, že jsem sám sobě přiznal, že ta hlava asi nebude uplně v pořádku a tělo se mi snaží něco říct takže jsem navštívil psychyatričku - díky bohu. Po hodinovém rozhovoru kdy jsem byl naprosto otevřený a krásně jsme si popovídali mi bylo vysvětleno, že covid a vakcína není příčinou, ale dlouhodobý stres a přetěžování v práci je ten prevít a covid, vakcína a uvědomění si, že něco nezvládám spustilo tuto řetězovou reakci jenž čekala možná pár let na vhodnou příležitost mě srazit na kolena. Každopádně paní doktorka me dokopala abych praktika přesvědčil a nechal si napsat žádanky na nové náběry, sono a kompletní gastro vyšetření abychom vyloučili nějaký fyzický problém. Nyní jsem po kolonoskopii, gastroskopii všemožných náberech a sonu a vše bez nálezu. Je to cca mesic co beru Citalec (AD) a světe div se můj stav je den ode dne lepší a lepší, normálně spím, zažívání normální, bolesti svalů téměř nepociťuji. Nyní přemýšlím jak dlouhodobě změnit životní styl a hlavně přístup k práci/životu tak abych AD mohl pomalu za pár měsíců vysazovat a už nikdy se do tohoto stavu nedostal. Rozhodně nechci tvrdit, že toto je připad každého z Vás, ale rozhodně pokud jste podstoupili všelijaká vyšetření a nic se neprokázalo nebojte si přiznat, že za tím vším může být hlava ono ta beznaděj kterou člověk prožívá když se stav nezlepšuje a to v mnoha případech dlouhodobě opravdu celkový zdravotní stav zhoršuje a človéka sráží na kolena. Vyhledání odborné pomoci a vyzkoušení AD není ostuda a rozhodně spoustě lidem může pomoci i když si myslí, že toto se jim nemůže nikdy stát. Já momentálně beze studu přiznávám, že AD mi zachránili život v tom smyslu, že se zase cítím dobře, mohu se věnovat malému synovi a neutápím se ve zdravotních problémech které neexistují. Ať si myslí každý co chce jen sem se s Vámi chtěl podělit o tom, že jsem rád, že jsem natolik chlap abych si dokázal přiznat, že potřebuji pomoc. Všichi doktoři rozhodně nejsou lidmi na svých místech, ale věřte tomu že drtivá většina ano a proto věřte jim čerpají z dat, zkušeností a výsledků vašich testů a hlavně nejsou v rozhodování nad vaším stavem paralizováni strachem který Vám jakožto nemocným jenž si myslí, že jim nikdo nechce pomoci podsouvá jako čertík na rameni našeptává ,, tomu nevěř jen z Tebe chce udělat blázna a jseš mu ukradený ,, . To je asi vše co jsem chtěl říct můžete se do mě pustit, ale doufám, že alespoň některým z Vás jenž váhají nad AD pomůže tenhle výplod vycházející z reálných situací reálného člověka udělat konečně ten základní krok a vyhledat pomoc odborníka. Mějte se všichní nejlépe jak to jen jde a brzké uzdravení. Lukáš...

0

Martin | 1. 12. 2021 20:28

No taky něco takového prožívám , je mi 16 let a asi 3 měsíce se mi opravdu špatně dýchá je to každý den celý den a nemluvím o tom když dojíždím do školy , to je vždycky to nejhorší..Byl jsem i u doktora skoro všude , a všichni mi říkají že vše je v pořádku že jsem zdravý tak opravdu nevím čím to je :/

0

Hans | 26. 11. 2021 17:47

Taky žádná reakce respektive jen 2 dny.

0

T | 26. 11. 2021 17:40 | reakce na Pavlina - 25. 11. 2021 18:48

Ano ja, a zadnou reakci nebo zhorseni stavu jsem nemela. 2 davky Pfizeru po 5m od covidu.

0

Pavlina | 25. 11. 2021 18:48

Chci se zeptat, zda jste s long covidem podstoupili uz ockovani?

+1

Zuzana | 24. 11. 2021 12:20

Ahoj, já jsem astmatik a to co popisuješ zažívám celkem často. V prvním případě, pokud si to můžeš dovolit, seber se a jeď k moři, ideálně na ostrov.. Alespoň na 10 dní. Vím, teď je zima, a u moře bude sychravo, ale i tak z vlastní zkušenosti vím, že to pomůže úplně ze všeho nejvíce. Ideální by byly Kanárské ostrovy, ale i taková Sardinie, Sicílie ti udělá neskutečně dobře. A teď to bude velmi levné. Jde o to, že potřebuješ, aby si plíce u moře oddechly a mohly se začít regenerovat. Pokud nemáš na moře, inhaluj vincentku, popřemýšlej nad zvlhčovačem vzduchu a nastuduj si, jak zregenerovat plíce.

0

anonym | 19. 11. 2021 15:09

Masérka nemá ani šajna o léčbě nervové soustavy, je to k smíchu a i ostatní D..r.

0

Pavlina | 19. 11. 2021 8:08

Já měla velké problémy s dodechnutim a ještě občas nějaké mám. Maserka mi dala cvičení. Lehnete si na podložku. Nadechnete se zhluboka a vydechujte silou do podložky. Zkuste se zaměřit na dýchání na levé straně, poté na pravé straně a naposledy do středu mezi obě plíce. Dělám to hlavně před spaním, aby mi vše povolilo a mohla v klidu usnout. Ještě se dá ležet na boku, ruku strčit pod hlavu a nadechnout se a vydechovat pomalu silou do plic. Dobře je taky si občas za den namasirovat hrudník a za krkem, povolí napětí.

0

Monika | 18. 11. 2021 20:09

Zdravím, prosím o radu.Mam 8 měsíc po covidu a stále u mě přetrvává od rána do večera pocit jako bych se dusila.Stale mě to nutí kašlat a už nevím, co s tím. Na plicním vše ok.Nekdo nějakou radu nebo zkušenost, jak si pomoc?Díky moc předem za odpovědi.

+1

Michal | 17. 11. 2021 15:34 | reakce na Pavlina - 16. 11. 2021 19:34

To tlak za očima je zánět. Ale konkrétní řadu nemám smad zkusit Doxy nebo Minocyklin, který jsem sám nesehnal.

0

anonym | 17. 11. 2021 12:14

Nevím co čekáte že tady bude napsáno, když se napíše nějaká pravda o co..du, tak to někdo maže, taková diskuze je na veliké kulové !

+2

Pavlina | 16. 11. 2021 19:34

Dlouho jsem tu nebyla a vidim,ze jsem o nic neprisla.Jeste me trochu boli za ocima a hlava,ale jde to.Stav se zlepsuje.Chodim na masaze 2x v tydnu.Jsem bez leku.Drute se,ustupuje to.

0

Honza | 14. 11. 2021 21:54

Ahoj,
škoda, jaký směr nabrala diksuse na tomto fóru ...... V jednu dobu bylo člověku hned lépe, když se mohl podělit s ostatními o problémy a naopak. Držte se !

+4

Michal | 10. 11. 2021 19:50 | reakce na Mirek - 10. 11. 2021 12:00

Drž piču.

+4

Mirek | 10. 11. 2021 12:00 | reakce na anonym - 9. 11. 2021 18:52

Nechceš jít heitovat na slovač??

-3

anonym | 9. 11. 2021 18:52

Ivermektín priniesol rýchle zotavenie krajiny z pandémie. Japonsku sa podaril najdramatickejší zvrat situácie v strede ich najhoršej vlny.

To samozrejme neznamená, že Japonsko je už za vodou. Ak aj však prídu nové vlny v budúcnosti, dnes už vedia, ako sa s nimi rýchlo a účinne popasovať.

No a ponaučenie pre našich covidových „expertov“ z vlády a konzília „odborníkov“?

Radšej, než sa držať starých zlyhaných riešení (vakcíny, rúška) alebo vymýšľaní nových atómových bômb (plošné testovanie), mali by si zobrať príklad z Japoncov, lebo ako sa vraví:

„Múdry sa učí z chýb (a úspechov) iných, len hlupák z chýb vlastných.“

+3

Carla | 27. 10. 2021 23:22 | reakce na Jana - 27. 10. 2021 21:37

Přesně tak Jano. A evidentně ani na tu slušnost a vyrovnanost u některých nefungují. :)

+1

Jana | 27. 10. 2021 21:37

Nikoho tady neodsuzuji, asi si to někteří lidé špatně vyložili. Jen jsem dávala radu, co pomohlo mně. Škoda, že my lidé máme tendenci hned útočit ....

-1

Jana | 27. 10. 2021 21:31

Věř, že jsem deprese i úzkosti měla. Vím co to je nezvednout se z postele. Vím jaké jsou to stavy, že člověk skončí i na pohotovosti. Depresemi a úzkostmi jsem trpěla v mládí spoustu let, takže zkušenosti mám opravdu dobré. Ale právě proto, že vím, co se mnou tehdy udělaly AD, chtěla jsem se jim za každou cenu vyvarovat, protože už je nechci. Zkoušela jsem vše možné z alternativní medicíny a na TČM nedám dopustit. Jenže to není jen o tom užívat nějaké podpůrné prostředky, ale i práce se sebou, pravidelné meditace, cvičení, strava a životní styl. Je na každém jak se k tomu kdo postaví. I já jsem se po Covidu plácala ve sr..... Dávám jen radu, co pomohlo mně i pár lidem okolo. Každý ať si z toho vezme to své a nebo také ne.

-1

Dagmar | 27. 10. 2021 18:41

Dobrý den,já ve svém komentáři neuvádím,že pomáhají od bolesti,křečí,nevolnosti...to asi čtete mezi řádky.AD pomáhají v tom,že člověk vlivem fyzického diskomfortu nepropadá úzkosti a beznaději a nehroutí se.Než něco okomentuje smajlíky zkuste se zamyslet co zde ostatní píší.děkuji

+1

Dagmar | 27. 10. 2021 18:34 | reakce na Lukáš - 25. 10. 2021 21:23

Dobrý den,jo jo i trávení je špatné.

+1

Carla | 26. 10. 2021 20:17 | reakce na Eva - 26. 10. 2021 8:06

Je to v hlavě ??

-2

Eva | 26. 10. 2021 8:06

Covid jsem prodělala přesně před rokem a nevolnosti mě provází celou dobu. Není to už tak hrozné jako dřív, ale vrací se to. Antidepresiva pomáhají, ale bohužel jsem po nich měla ještě větší zažívací problémy. Tak jsem se s tím nějak smiruju, že už to nikdy nezmizí. Když už cítím že mi začíná být špatně, vezmu si nějaky hodně silný mentolovy bonbon, nebo žvýkačku a je to lepší. Kéž by někdo přišel na to, jak z toho ven.

+1

Lukáš | 25. 10. 2021 21:23

Dobrý den Dagmar, máte i problémy s trávením?

0

Carla | 25. 10. 2021 19:21

Kdyby pomohly, tak tady nejsi :D , ale dobrý :)

-4

Dagmar | 25. 10. 2021 17:46

Dobrý den Jani.
TČM je supr,ale mnohdy i ona je v koncích,Mne již celkově špatný zdravotní stav trápí sedmý měsíc a před týdnem u mne došlo k opakování stejných stavů jako na začátku.TČM také podporují,ale kdybych neužívala AD jsem opět totálně na dně jako v březnu.Nevím zda je to jen postcovid a zda někdy mé stavy nevolnosti,zimnice,návaly ,pocení či bolesti skončí,ale každý z nás má svou tzv berlu,které se chytá.

+2

Vladka | 25. 10. 2021 16:08

Nevíš vůbec o čem píšeš ty sracky hodně lidem pomohli žíť.. kdyby stacili bylinky tak by nebyli psychiatři a AD. Nikoho neodsuzuj když si to nezazila...

+2

Carla | 25. 10. 2021 15:25

Pořád lepší čínská medicína nebo bylinky buď ty sračky, které do sebe lidé bezhlavě cpou.

-3

Věra | 25. 10. 2021 6:48 | reakce na Janča - 24. 10. 2021 21:50

Tak to jsi neměla uzkosti a deprese, to by jsi nevydržela čekat na ČM a bylinky.

+8

anonym | 24. 10. 2021 22:03

Č... bych nedělal reklamu, jedině naše bylinky !

+2

Zobrazit další