Diskuze k článku:

Vít Samek Na vlastní otvor: Gynekologie

Váš komentář:

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Martina | 6. 11. 2019 | 10:57

Škoda, že tam nepadlo, že dokud je dívka panna, vyšetření zrcadly se obykle neprovádí a naopak je poměrně běžné vyšetření konečníkem. Takové info bych kdysi jako panna bývala ocenila. Standardem při pravidelné prohlídce také není břišní ultrazvuk. Každopádně díky za další díl.

+18
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Všech 8 komentářů v diskuzi

Paros | 16. 11. 2019 | 23:02

u nás je ordinace, kde roztažené nohy míří přímo do okna s rozbitými žaluziemi. na dotaz "nedá se to něčím zakrýt, je sem vidět z protějších domů" se pacientce dostalo odpovědi "nezdržujte, mám na každou jen pět minut"

0

Katka | 11. 11. 2019 | 11:19

Župan! Nevím, jestli si Tereza donesla svůj, ale s případným půjčováním v ordinaci jsem se fakt nesetkala. Na první prohlídku mi máma radila sukni a za doktorem jít už bez kalhotek, což mi přišlo ujetý, takže kalhotky jsem vyslékala až před "kozou" a musela je během vyšetření držet v ruce (máma má vždycky pravdu :) Jestli byl předtím pohovor si už nepamatuju, každopádne dnes opravdu pohovor oblečená, pak kabinka, pak zrcadla, stěr a následně ultrazvuk. Vyšetření prsou ultrazvukem je třeba objednat zvlášť u docházející doktorky a také zaplatit. Preventivní gynekologické vyšetření by zřejmě mela hradit pojišťovna, ale běžnou praxí je "dobrovolný" roční příspěvek, takže prakticky při každé návštěvě (bez dalších obtíží jednou ročně) vyklopíte 200 nebo 300, alespoň u mě je to asi třetí gynekolog v řadě s touto praxí.

0

Simona | 10. 11. 2019 | 08:50

Super, už se těším až to pustím dceři před první návštěvou gynekologie. Aby se odstranila nervozita. Bohužel není toto co bylo viděno ve videu standardem u všech lékařů. A že bohužel mám s endometriózou a myomy atd. prošlou už spoustu ordinací. A břišní ultrazvuk mě překvapil.Takže super video díky slečně Tereze. A ženy hledejte toho pravého i v případě gynekologie. Já jsem taky po letech našla. A zmiňovaný strach z gynekologa muže jsem překonala. V mém případě po porodu první dcery. Za pobyt v porodnici mě vyšetřovali nebo spíše sledovali poporodní poranění každý den jiný lékaři. Tak si člověk zvykl.Fandím Vám. Simona

0

Petra - taková drzá pacientka, kterou PAN doktor j | 6. 11. 2019 | 15:57

... Lol prej úvodní pohovor, ten jsem očekávala, když jsem musela změnit gynekologa, protože ten můj dlouhodobě onemocněl.

Btw, byla jsem těhotná.

Měla jsem se hned svléknout, ptal se mě "do kabinky" na to, že vidí v kartě to a to. A když se optal, zda mi našli genetickou nemoc vyskytující se u mužů, bezelstně jsem opáčila, zda o té nemoci něco ví (kdyby řek něco ve smyslu, že jako ženský doktor se na ni nespecializuje, nasměrovala bych ho do Ústavu hematologie a krevní transfuze, kde by ho rychle nalili nejnovějšími poznatky), ale PAN doktor poudá, co že si ho dovoluju zkoušet, a že k němu vůbec nemusim chodit...
S tím holým zadkem už na "koze" mu říkám, že ho vidím prvně a že bych k němu nešla, kdyby ordinoval můj pan doktor... A on že mě vidí taky prvně "a už mě má dost!"

Nu a to jsem sklapla nohy a beze slova jsem se odcházela obléct.

Tak na mě ještě vyštěknul, že takhle drzou pacientku neviděl.

....

Ehm, a o to miminko jsem přišla.

P.S.

Dnes mám nejvíc moc skvělou paní doktorku.

+1

Martina | 6. 11. 2019 | 10:57

Škoda, že tam nepadlo, že dokud je dívka panna, vyšetření zrcadly se obykle neprovádí a naopak je poměrně běžné vyšetření konečníkem. Takové info bych kdysi jako panna bývala ocenila. Standardem při pravidelné prohlídce také není břišní ultrazvuk. Každopádně díky za další díl.

+18

Tereza | 7. 11. 2019 | 16:12 | reakce na Martina - 6. 11. 2019 10:57

Ultrazvuk standardem prohlidky je.

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Kateřina Hušková | 6. 11. 2019 | 19:59 | reakce na Martina - 6. 11. 2019 10:57

Můj gynekolog dokonce panny nevyšetřuje ani konečníkem, pokud nemají žádné trable.

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Lena | 6. 11. 2019 | 09:53

Ještě jste opomněli zmínit vyšetření prsu, který by měl gynekolog také při prohlídce provádět. Ale nevím, zda to provádí každý gynekolog, já jsem se zatím setkala s tímto vyšetřením všude. Jinak ale skvělé video, jako doporučení pro slečny, aby se vyšetření nebály, je to hlavně stud, ale fakt, že zubař je daleko horší :D

0